Liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam benim kollarımda yağlanma var sporda yapıyorum ama değişiklik olmadı. Acaba Liposuction ile kollarımda incelme olur mu? Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Liposuction ile kollardaki yağlar alınarak daha ince kollara sahip olunabilir. Kol germe veya kollardan yağ aldırma işlemleri sayesinde sarkan kollar toplanarak daha zayıf ve kusursuz kollara kavuşabilirsiniz. Kollardaki yağlar için Vaser Liposuction veya klasik Liposuction önerebiliriz. Eğer kollarınızdan alınan yağları vücudunuzun diğer bölgelerinde kullanmak isterseniz Vaser Liposuction sizin için daha uygun olacaktır. Eğer kollarınızdaki yağlanma ileri derecede ise Liposuction ile kol germe estetiğini de sizler için önerebiliriz. Liposuction sonrası kollarınız da sarkma olmaması için fazla derinin kesilerek kol derisinin gerilmesi gerekir. Sevgiler.

blank

Selamlar Leyla Hocam. Son zamanlarda biraz kilo aldım ve özellikle kollarımdan aldım. Kollarımın sarktığı bir görüntü aynanın karşısında beni çok rahatsız ediyor. Kollarda liposuction yapılan bölgelere dahil midir? Liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 17, 2020

Merhabalar, Liposuction ile kollarınızdaki yağlar alınıp daha ince ve daha sıkı kollara sahip olabilirsiniz. Vücudunuzun diğer bölgelerine nazaran daha kolay bir işlemdir. Bunu klasik liposuction işlemi ya da vaser liposuction ile çözebiliriz. Vaser Liposuction yöntemi ultrasonik ses dalgalarını kullanarak vücudunuzdaki belirli bölgelerden yağ alınmasıdır. Ultrasonik ses dalgalarını cildinizin altına göndererek yağ hücrelerinizi parçalayıp, sıvı hale getirip dışarı çıkarıyorum. Vaser yöntemi kullanıldığında, klasik liposuctiona nazaran, damarlara zarar verilmeyeceği için kanama ve morarma son derece azdır. Bu yüzden eğer kollarınızdaki yağları aldırıp vücudunuzun farklı bölgelerine enjekte etmek isterseniz, bunun için vaser liposuction yaptırmanızı öneriyorum. Eğer kollarınızda sadece yağlanma değil sarkma da varsa, vaser liposuction ile birlikte germe işlemi de kombine olarak uygulanabilir.

blank

İyi günler, benim kollarımda biraz yağlanma var hocam, yazın fırfırlı japones kollu bluzler giymeyi çok seviyorum ama kollarımdaki irilik çok belli oluyor, spor yapmama rağmen kollarımdaki yağlanmadan kurtulamıyorum, kollardaki yağlar liposuction ile alınabilir mi hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 30, 2020

İyi günler, özellikle üst kollarda biriken yağlanmaların spor ya da diyetle giderilmesi oldukça zordur. Kollardaki yağların liposuction ile alınması tabii ki mümkün olmakta. Arık kadınlar incecik ve dümdüz görünen kollar için liposuctionu tercih ediyorlar. Ancak kol liposuction vücuda göre kolları daha kalın olan kadınlara uygulanan bir prosedürdür. Genel anestezi ya da sedasyon altında yapılan kol liposuction 2- 3 mm lik çok ince kanüller ile kol derisi altındaki yağlar vakum yöntemiyle vücut dışına çıkartılır. Eğer kişide deri sarkması miktarı çok fazla ise kol gerdirme operasyonu ile kombinlenebilir. Gerek kol liposuctionda olsun gerekse kol gerdirme operasyonu olsun izler kol altına geleceği için dışarıdan bakıldığında belli olmamaktadır. Kol liposuction uygulamasından sonra özel olarak tasarlanan kol korsesi giymeniz tavsiye olunur. Kol liposuction kollar daha ince ve sıkı görünmektedir.

blank

Merhaba hocam, Liposuction araştırdığımda karşıma sadece göbek ve karın bölgesi için Liposuction fotoğrafları çıkıyor. Çok sık kilo alıp verdiğim için kollarımdaki inatçı yağlardan bir türlü kurtulamadım. Liposuction ile üst kollarımdaki yağlardan kurtulabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mart 25, 2020

Merhaba, Liposuction ile vücudunuzda biriken inatçı yağlardan kurtulabilirsiniz. Liposuction ile kol, bacak, karın, bel ve uyluk bölgelerindeki yağları dışarı çekebiliyor. Kollarda biriken yağlar sizi ister istemez daha kalın ve kilolu gösterir. Aynı zamanda vücutta incelmesi en zor olan bölgelerden biri de kollardır. Bu nedenle kol egzersizleri yaptığı halde kolları incelmeyen hastaların ilk tercihi Liposuction oluyor. Liposuction ile daha orantılı ve ince bir kol yapısı tasarlanır. Hem erkekler hem de kadınlar için uygun olan kol bölgesine Liposuction uygulaması oldukça güvenli bir uygulamadır. Liposuction sonrası hastalar evlerinde 3-4 gün dinlendikten sonra günlük aktivitelerine devam edebilirler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar