Liposuction ile Kollardaki Yağlar Alınabilir mi?

1.72K görüntülenmeKol Germe Estetiği (Brachioplasty)
0

Merhaba hocam benim kollarımda yağlanma var sporda yapıyorum ama değişiklik olmadı. Acaba Liposuction ile kollarımda incelme olur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ile kollardaki yağlar alınarak daha ince kollara sahip olunabilir. Kol germe veya kollardan yağ aldırma işlemleri sayesinde sarkan kollar toplanarak daha zayıf ve kusursuz kollara kavuşabilirsiniz. Kollardaki yağlar için Vaser Liposuction veya klasik Liposuction önerebiliriz. Eğer kollarınızdan alınan yağları vücudunuzun diğer bölgelerinde kullanmak isterseniz Vaser Liposuction sizin için daha uygun olacaktır. Eğer kollarınızdaki yağlanma ileri derecede ise Liposuction ile kol germe estetiğini de sizler için önerebiliriz. Liposuction sonrası kollarınız da sarkma olmaması için fazla derinin kesilerek kol derisinin gerilmesi gerekir. Sevgiler.

10 Cevap

0

Doktor Hanım merhaba, benim üst kol kısmımda çok yağlanma var. Liposuction uygulamasını biliyorum ama Liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi? Yaşım 45.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction tedavisini biz kollardaki yağları alıp kolları estetik bir forma kavuşturmak amacıyla da kullanırız. Bu noktada bakmamız gereken kollarınızdaki yağlanmanın oranı ve deri elastikiyetiniz. Eğer sarkma ve yağlanma fazla değilse farklı bir medikal tedavi de önerebilirim. Sadece yağlanma varsa ve cilt elastikiyetiniz iyiyse Liposuction uygulanır. Hem yağlanma varsa hem de ciltte sarkma olacağı kanısına varırsak Liposuction’ı germe ameliyatı ile kombine şekilde uygulamamız gerekir. Muayene için gelebilirseniz mevcut durumunuzu analiz edip bir tedavi planlayalım. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, kollarımda çok yağlanma var. Acaba liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi? Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bölgesel yağlanma görülen bölgedeki fazla yağ hücrelerinin vakum tekniği ile vücudunuzdan çekilerek atılmasını sağlayan liposuction yöntemi bel, göbek, karın, kalça, basen, kol bölgelerine rahatlıkla uygulanabilir. Eğer kollarınızdaki yağlanmayı liposuction ile ortadan kaldırmak istiyorsanız en kısa sürede muayene olarak süreci başlatabilirsiniz.

0

Merhabalar. Doğumdan sonra kollarım çok sarktı. Zaten kilolu bir insandım şimdi iyice tombullaştım. Liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi acaba? Bilgi alabilirsem minnettar olurum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction özel vakum tekniği sayesinde bölgesel yağlanma bulunan kısımlardaki fazla yağ hücrelerini ince kanüller yardımıyla vücuttan atmaya yarar. Siz ise kollarınızda sarkma meydana geldiğini söylemişsiniz. Bunun için yalnızca liposuction uygulamak fayda etmeyebilir. Aynı zamanda kol germe ameliyatına da ihtiyaç duyulabilir. Kesin ve net bir cevap verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekiyor. Bu şekilde yardımcı olabilmem çok zor. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, Liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi? Zayıf olmama rağmen kollarımda yağlanma var. Yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ile kollardaki yağlar da alınabilir, evet. Ancak etkili bir tedavi önerebilmem için sizi muayene etmem şart. Çünkü kol bölgesinde derinin elastikiyeti de çok önemli. Yağlar alındıktan sonra deride sarkma olmamalı. Bu tip durumların ortaya çıkacağını ön görürsek kol gerdirme ameliyatını da kombine şekilde uygulayabiliriz. İki ameliyat için de kesiler kol altından açılır. Dolayısıyla iz ile ilgili görüntüsel bir problem yaşamazsınız. Operasyon sonrası verilen kol korsesini düzenli kullanır, doktorunuzun önerilerine de uyarsanız kolay bir iyileşme süreci olur. Nasıl bir operasyonun sizin için uygun olduğunu öğrenmek için muayene olmanızı öneriyorum. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 44 yaşındayım. Kollarımda yağ kütleleri var ve bu görsel olarak beni çok rahatsız ediyor. Aşağı doğru sarkık duruyor. Liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi? Bu durumun çözümü nasıl olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction bölgesel yağlanmaların giderilmesinde vücudun estetik bir forma kavuşmasında oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Kollarda yağlanma varsa, Liposuction iyi bir çözüm yolu olur. Ancak sadece Liposuction yeterli olur mu konusunda sizi muayene etmeden net bir bilgi vermem doğru olmaz. Çünkü sarkık durduğunu söylemişsiniz. Eğer yağlanma harici deride sarkmalar da oluştuysa kol gerdirme operasyonu da uygulamamız gerekir ki bu sarkık görüntüyü giderebilelim. Her iki operasyonda da kesiler kol altından açılır ve dışarıdan rahatsız edici bir iz belirtisi olmaz. Ameliyattan sonra vereceğimiz kol korsesini de önerilerimiz dahilinde kullanırsanız kısa süre içerisinde iyileşip rutin yaşantınıza dönebilirsiniz. Yağlanma ve sarkma artmadan muayene olmanızı öneririm.

0

Merhaba Leyla hanım, kollarımda bir türlü eritemediğim bir yağ kütlesi var ve bu beni oldukça rahatsız ediyor. Kendimi daha mutlu ve daha güzel hissetmek için Liposuction ile bu yağları aldırmak istiyorum ama kollara liposuction yapılabiliyor mu bilemiyorum.  Liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction vücutta inatçı yağların biriktiği kalça, kol, basen, karın, bacak gibi birçok alana uygulanabilir. Tıbbi açıdan kollara Liposuction yapılmaması için bir neden yok ancak kollarınızdaki yağlanma eğer fazlaysa Liposuction sonrasında kollarınızda sarkma oluşabilir. Bu nedenle eğer ihtiyaç duyulursa kollarınıza Liposuction ile birlikte kol germe ameliyatı da yapılabilir.

0

Merhaba, 45 yaşındayım kilo alıp vermekten kollarımda hem yağlanma hem de sarkma meydan geldi. Liposuction ile kollarımı inceltebilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaş ilerledikçe kilo almaya olan yatkınlığın artması karın, basen, kol gibi bölgelerde yağlanma oluşmasına neden olur. Maalesef yaşın ilerlemesiyle birlikte bölgesel kilo vermek de güçleşecek, diyet egzersiz gibi yöntemlerle kilo vermekte zorlanacaksınız. Ancak endişe etmeye gerek yok, liposuction ile bölgesel yağlardan kurtulmak oldukça kolaydır. Siz de kollarınızdaki yağlanma için liposuction yönteminden yararlanabilirsiniz ama kollarınızda sarkma da olduğunu belirtmişsiniz. Bunun için kol germe ameliyatına ya da başka bir yöntemle ile kol germeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Size en uygun doğru tedaviyi belirlememiz için muayene etmemiz gerekir.

0

Selamlar Leyla Hocam. Son zamanlarda biraz kilo aldım ve özellikle kollarımdan aldım. Kollarımın sarktığı bir görüntü aynanın karşısında beni çok rahatsız ediyor. Kollarda liposuction yapılan bölgelere dahil midir? Liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, Liposuction ile kollarınızdaki yağlar alınıp daha ince ve daha sıkı kollara sahip olabilirsiniz. Vücudunuzun diğer bölgelerine nazaran daha kolay bir işlemdir. Bunu klasik liposuction işlemi ya da vaser liposuction ile çözebiliriz. Vaser Liposuction yöntemi ultrasonik ses dalgalarını kullanarak vücudunuzdaki belirli bölgelerden yağ alınmasıdır. Ultrasonik ses dalgalarını cildinizin altına göndererek yağ hücrelerinizi parçalayıp, sıvı hale getirip dışarı çıkarıyorum. Vaser yöntemi kullanıldığında, klasik liposuctiona nazaran, damarlara zarar verilmeyeceği için kanama ve morarma son derece azdır. Bu yüzden eğer kollarınızdaki yağları aldırıp vücudunuzun farklı bölgelerine enjekte etmek isterseniz, bunun için vaser liposuction yaptırmanızı öneriyorum. Eğer kollarınızda sadece yağlanma değil sarkma da varsa, vaser liposuction ile birlikte germe işlemi de kombine olarak uygulanabilir.

0

İyi günler, benim kollarımda biraz yağlanma var hocam, yazın fırfırlı japones kollu bluzler giymeyi çok seviyorum ama kollarımdaki irilik çok belli oluyor, spor yapmama rağmen kollarımdaki yağlanmadan kurtulamıyorum, kollardaki yağlar liposuction ile alınabilir mi hocam?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, özellikle üst kollarda biriken yağlanmaların spor ya da diyetle giderilmesi oldukça zordur. Kollardaki yağların liposuction ile alınması tabii ki mümkün olmakta. Arık kadınlar incecik ve dümdüz görünen kollar için liposuctionu tercih ediyorlar. Ancak kol liposuction vücuda göre kolları daha kalın olan kadınlara uygulanan bir prosedürdür. Genel anestezi ya da sedasyon altında yapılan kol liposuction 2- 3 mm lik çok ince kanüller ile kol derisi altındaki yağlar vakum yöntemiyle vücut dışına çıkartılır. Eğer kişide deri sarkması miktarı çok fazla ise kol gerdirme operasyonu ile kombinlenebilir. Gerek kol liposuctionda olsun gerekse kol gerdirme operasyonu olsun izler kol altına geleceği için dışarıdan bakıldığında belli olmamaktadır. Kol liposuction uygulamasından sonra özel olarak tasarlanan kol korsesi giymeniz tavsiye olunur. Kol liposuction kollar daha ince ve sıkı görünmektedir.

0

Merhaba hocam, Liposuction araştırdığımda karşıma sadece göbek ve karın bölgesi için Liposuction fotoğrafları çıkıyor. Çok sık kilo alıp verdiğim için kollarımdaki inatçı yağlardan bir türlü kurtulamadım. Liposuction ile üst kollarımdaki yağlardan kurtulabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ile vücudunuzda biriken inatçı yağlardan kurtulabilirsiniz. Liposuction ile kol, bacak, karın, bel ve uyluk bölgelerindeki yağları dışarı çekebiliyor. Kollarda biriken yağlar sizi ister istemez daha kalın ve kilolu gösterir. Aynı zamanda vücutta incelmesi en zor olan bölgelerden biri de kollardır. Bu nedenle kol egzersizleri yaptığı halde kolları incelmeyen hastaların ilk tercihi Liposuction oluyor. Liposuction ile daha orantılı ve ince bir kol yapısı tasarlanır. Hem erkekler hem de kadınlar için uygun olan kol bölgesine Liposuction uygulaması oldukça güvenli bir uygulamadır. Liposuction sonrası hastalar evlerinde 3-4 gün dinlendikten sonra günlük aktivitelerine devam edebilirler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.