Liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi?

1.27K görüntülenmeKol Germe Estetiği (Brachioplasty)
0
1 Yorum

Merhaba hocam benim kollarımda yağlanma var sporda yapıyorum ama değişiklik olmadı. Acaba Liposuction ile kollarımda incelme olur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ile kollardaki yağlar alınarak daha ince kollara sahip olunabilir. Kol germe veya kollardan yağ aldırma işlemleri sayesinde sarkan kollar toplanarak daha zayıf ve kusursuz kollara kavuşabilirsiniz. Kollardaki yağlar için Vaser Liposuction veya klasik Liposuction önerebiliriz. Eğer kollarınızdan alınan yağları vücudunuzun diğer bölgelerinde kullanmak isterseniz Vaser Liposuction sizin için daha uygun olacaktır. Eğer kollarınızdaki yağlanma ileri derecede ise Liposuction ile kol germe estetiğini de sizler için önerebiliriz. Liposuction sonrası kollarınız da sarkma olmaması için fazla derinin kesilerek kol derisinin gerilmesi gerekir. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, benim üst kol kısmımda çok yağlanma var. Liposuction uygulamasını biliyorum ama Liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi? Yaşım 45.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction tedavisini biz kollardaki yağları alıp kolları estetik bir forma kavuşturmak amacıyla da kullanırız. Bu noktada bakmamız gereken kollarınızdaki yağlanmanın oranı ve deri elastikiyetiniz. Eğer sarkma ve yağlanma fazla değilse farklı bir medikal tedavi de önerebilirim. Sadece yağlanma varsa ve cilt elastikiyetiniz iyiyse Liposuction uygulanır. Hem yağlanma varsa hem de ciltte sarkma olacağı kanısına varırsak Liposuction’ı germe ameliyatı ile kombine şekilde uygulamamız gerekir. Muayene için gelebilirseniz mevcut durumunuzu analiz edip bir tedavi planlayalım. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, kollarımda çok yağlanma var. Acaba liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi? Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bölgesel yağlanma görülen bölgedeki fazla yağ hücrelerinin vakum tekniği ile vücudunuzdan çekilerek atılmasını sağlayan liposuction yöntemi bel, göbek, karın, kalça, basen, kol bölgelerine rahatlıkla uygulanabilir. Eğer kollarınızdaki yağlanmayı liposuction ile ortadan kaldırmak istiyorsanız en kısa sürede muayene olarak süreci başlatabilirsiniz.

0

Merhabalar. Doğumdan sonra kollarım çok sarktı. Zaten kilolu bir insandım şimdi iyice tombullaştım. Liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi acaba? Bilgi alabilirsem minnettar olurum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction özel vakum tekniği sayesinde bölgesel yağlanma bulunan kısımlardaki fazla yağ hücrelerini ince kanüller yardımıyla vücuttan atmaya yarar. Siz ise kollarınızda sarkma meydana geldiğini söylemişsiniz. Bunun için yalnızca liposuction uygulamak fayda etmeyebilir. Aynı zamanda kol germe ameliyatına da ihtiyaç duyulabilir. Kesin ve net bir cevap verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekiyor. Bu şekilde yardımcı olabilmem çok zor. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, Liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi? Zayıf olmama rağmen kollarımda yağlanma var. Yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ile kollardaki yağlar da alınabilir, evet. Ancak etkili bir tedavi önerebilmem için sizi muayene etmem şart. Çünkü kol bölgesinde derinin elastikiyeti de çok önemli. Yağlar alındıktan sonra deride sarkma olmamalı. Bu tip durumların ortaya çıkacağını ön görürsek kol gerdirme ameliyatını da kombine şekilde uygulayabiliriz. İki ameliyat için de kesiler kol altından açılır. Dolayısıyla iz ile ilgili görüntüsel bir problem yaşamazsınız. Operasyon sonrası verilen kol korsesini düzenli kullanır, doktorunuzun önerilerine de uyarsanız kolay bir iyileşme süreci olur. Nasıl bir operasyonun sizin için uygun olduğunu öğrenmek için muayene olmanızı öneriyorum. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 44 yaşındayım. Kollarımda yağ kütleleri var ve bu görsel olarak beni çok rahatsız ediyor. Aşağı doğru sarkık duruyor. Liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir mi? Bu durumun çözümü nasıl olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction bölgesel yağlanmaların giderilmesinde vücudun estetik bir forma kavuşmasında oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Kollarda yağlanma varsa, Liposuction iyi bir çözüm yolu olur. Ancak sadece Liposuction yeterli olur mu konusunda sizi muayene etmeden net bir bilgi vermem doğru olmaz. Çünkü sarkık durduğunu söylemişsiniz. Eğer yağlanma harici deride sarkmalar da oluştuysa kol gerdirme operasyonu da uygulamamız gerekir ki bu sarkık görüntüyü giderebilelim. Her iki operasyonda da kesiler kol altından açılır ve dışarıdan rahatsız edici bir iz belirtisi olmaz. Ameliyattan sonra vereceğimiz kol korsesini de önerilerimiz dahilinde kullanırsanız kısa süre içerisinde iyileşip rutin yaşantınıza dönebilirsiniz. Yağlanma ve sarkma artmadan muayene olmanızı öneririm.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı