Liposuction Kimlere Yapılır?

1.24K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Merhaba Leyla hanım Liposuction ameliyatın yapılmadığı durumlar nelerdir. Her isteyen bu ameliyatı olabiliyor mu? Tesekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaşı ilerlemiş olan hastalara, herhangi bir kronik rahatsızlığı olanlara ve özellikle kalp damar ve dolaşım sistemi rahatsızlığı olan kişilere Liposuction ameliyatı önermiyoruz. Ameliyat sonrası hareket önemli olduğundan bu tip hastalarında hareketleri kısıtlı olduğundan dolayı operasyon tercih edilmiyor. Aynı zamanda çok yüksek kilosu olan kişilerde yine Liposuction önermiyoruz. Bu tip kişiler ideal kilolarına yaklaştıktan sonra Liposuction düşünebilirler. Böylece vücutlarında şekillenme söz konusu olacaktır.Sağlıklı günler dilerim.

0

Doktor Hanım merhaba, ben liposuction olmak istiyorum ama bu operasyon benim için uygun mu bilmiyorum. Liposuction kimlere yapılır acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genel sağlık durumu ile ilgili problemi olmayan herkes Liposuction operasyonu yaptırabilir. Sadece kişinin 65 yaş üzeri olmaması, yeni doğum yapmış olmaması, emzirme döneminin bitmiş olması, dolaşım sistemi ya da kalp damar hastalıklarının olmaması gerekir. Muayene için gelebilirseniz hem genel sağlık durumunuzla ilgili değerlendirmelerinizi yapalım hem de vücut şekillendirme ile ilgili analizlerinizi gerçekleştirelim. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hocam, liposuction yaptırmak istiyorum ancak kilom çok fazla. Yine de bu uygulamayı yaptırabilir miyim? Acaba liposuction kimlere yapılır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle liposuction uygulaması bilinenin aksine bir zayıflama yöntemi değildir. Kişinin diyet ve spor ile kurtulamadığı yağları vücudundan atmasını ve vücut şekillendirmeyi sağlar. Eğer kilonuz çok fazla ise veya obezite ile mücadele ediyorsanız liposuction sizin için uygun değildir. Uygulama öncesinde mutlaka ideal kilonuza yakın olmanızı öneririm. Eğer kalp rahatsızlığınız veya şeker hastalığınız var ise liposuction yaptırmamanızda fayda var. Ancak tüm bu saydıklarım sizi kapsamıyorsa en kısa zamanda sizi muayene ederek tedavi sürecinizi başlatabiliriz.

0

Selamlar doktor hanım, ben liposuction ameliyatı olmak istiyorum. 90 kiloyum ve 50 yaşındayım. Acaba bana uygun mudur? Liposuction kimlere yapılır bilgi verirseniz çok sevinirim. Kolaylıklar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction ameliyatı genel sağlık durumu elverişli olan, herhangi bir kalp rahatsızlığı veya şeker hastalığı bulunmayan, ideal kilosunda olan veya ideal kilosuna yakın olan herkesin uygulatabileceği bir ameliyattır. Kalp rahatsızlığı veya şeker hastalığı olan kimselerin ise liposuction yaptırmadan önce birtakım testlere tabi tutulması şarttır. Bu testler sonucunda kişinin karşılabileceği riskler belirlenmeli ve buna göre önlem alınmalıdır. Aynı zamanda deri elastikiyeti de liposuction için oldukça önemlidir. Sizin liposuction için uygun olup olmadığınıza karar verebilmemiz için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir.

0

Leyla Hocam merhaba, liposuction kimlere yapılır? Benim göbek bölgemde kalıcı yağlanma var. Bu ameliyatı olabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction yüksek riskli bir ameliyat değildir. Bu yüzden genel sağlık durumu ile ilgili sıkıntı yaşamayan herkes bu operasyonu olabilir. 65 yaş üzeri değilseniz, kalp damar ve dolaşım sisteminiz ile ilgili bir rahatsızlığınız yoksa ve yeni doğum yapmadıysanız Liposuction ameliyatı ile inatçı yağlanmalarınıza çözüm bulabilirsiniz. Sizin için bu ameliyatın uygun olmadığına karar vermek için sizi muayene etmeli ve vücuttaki yağları analiz etmeliyim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben liposuction yaptırmak için uygun muyum, liposuction kimlere yapılır diye merak ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kronik bir rahatsızlığı olmayan, 65 yaş altı, kalp damar ve dolaşım sistemi ile ilgili bir hastalığı bulunmayan, yeni doğum yapmış kişiler dışında herkes Liposuction ameliyatı olabilir. Operasyon öncesi genel sağlık durumu ile ilgili bazı tahliller istiyoruz. Eğer herhangi bir problem yoksa operasyonu gerçekleştiriyoruz. Doğum sonrası Liposuction için en az 1 yıl beklenilmesini öneriyoruz. Sizin operasyona uygunluğunuz ile ilgili bir yorumda bulunabilmek için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Hem sağlık durumunuz ile ilgili bilgi almak hem de yağ oranlarının ölçümlenmesi operasyon kararı için önemli.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı