Liposuction Kimlere Yapılır?

1.69K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0

Merhaba Leyla hanım Liposuction ameliyatın yapılmadığı durumlar nelerdir. Her isteyen bu ameliyatı olabiliyor mu? Tesekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaşı ilerlemiş olan hastalara, herhangi bir kronik rahatsızlığı olanlara ve özellikle kalp damar ve dolaşım sistemi rahatsızlığı olan kişilere Liposuction ameliyatı önermiyoruz. Ameliyat sonrası hareket önemli olduğundan bu tip hastalarında hareketleri kısıtlı olduğundan dolayı operasyon tercih edilmiyor. Aynı zamanda çok yüksek kilosu olan kişilerde yine Liposuction önermiyoruz. Bu tip kişiler ideal kilolarına yaklaştıktan sonra Liposuction düşünebilirler. Böylece vücutlarında şekillenme söz konusu olacaktır.Sağlıklı günler dilerim.

11 Cevap

0
Misafir

Liposuction kimlere yapılır acaba? 60 yaşındaki annem için bir sakıncası var mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction uygulama yaşı 18 yaş ve üstüdür. Üst yaş için sınır bulunmamaktadır. Kişinin sağlık değerleri elveriyorsa, vücut kitle endeksi 30’un altındaysa, kronik bir rahatsızlığı yoksa herkese liposuction uygulanabilir. Kişi ilk geldiğinde muayene esnasında liposuction uygulaması için uygun olup olmadığı, sağlık açısından bir engeli olup olmadığı araştırılır. Bu evrede yapılmasında sakıncalı bulunan kişilere liposuction uygulanmaz. Liposuction vücudunda fazla yağ birikimi olan, diyet ve spor yapmasına rağmen bu yağlardan kurtulamayan kişilere yapılır. Liposuction sonrasında kişi fit, diri ve canlı vücut hatlarına kavuşur.

0
Misafir

Doktor Hanım merhaba, ben liposuction olmak istiyorum ama bu operasyon benim için uygun mu bilmiyorum. Liposuction kimlere yapılır acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genel sağlık durumu ile ilgili problemi olmayan herkes Liposuction operasyonu yaptırabilir. Sadece kişinin 65 yaş üzeri olmaması, yeni doğum yapmış olmaması, emzirme döneminin bitmiş olması, dolaşım sistemi ya da kalp damar hastalıklarının olmaması gerekir. Muayene için gelebilirseniz hem genel sağlık durumunuzla ilgili değerlendirmelerinizi yapalım hem de vücut şekillendirme ile ilgili analizlerinizi gerçekleştirelim. Sevgiler…

0
Misafir

Merhaba Leyla Hocam, liposuction yaptırmak istiyorum ancak kilom çok fazla. Yine de bu uygulamayı yaptırabilir miyim? Acaba liposuction kimlere yapılır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle liposuction uygulaması bilinenin aksine bir zayıflama yöntemi değildir. Kişinin diyet ve spor ile kurtulamadığı yağları vücudundan atmasını ve vücut şekillendirmeyi sağlar. Eğer kilonuz çok fazla ise veya obezite ile mücadele ediyorsanız liposuction sizin için uygun değildir. Uygulama öncesinde mutlaka ideal kilonuza yakın olmanızı öneririm. Eğer kalp rahatsızlığınız veya şeker hastalığınız var ise liposuction yaptırmamanızda fayda var. Ancak tüm bu saydıklarım sizi kapsamıyorsa en kısa zamanda sizi muayene ederek tedavi sürecinizi başlatabiliriz.

0
Misafir

Selamlar doktor hanım, ben liposuction ameliyatı olmak istiyorum. 90 kiloyum ve 50 yaşındayım. Acaba bana uygun mudur? Liposuction kimlere yapılır bilgi verirseniz çok sevinirim. Kolaylıklar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction ameliyatı genel sağlık durumu elverişli olan, herhangi bir kalp rahatsızlığı veya şeker hastalığı bulunmayan, ideal kilosunda olan veya ideal kilosuna yakın olan herkesin uygulatabileceği bir ameliyattır. Kalp rahatsızlığı veya şeker hastalığı olan kimselerin ise liposuction yaptırmadan önce birtakım testlere tabi tutulması şarttır. Bu testler sonucunda kişinin karşılabileceği riskler belirlenmeli ve buna göre önlem alınmalıdır. Aynı zamanda deri elastikiyeti de liposuction için oldukça önemlidir. Sizin liposuction için uygun olup olmadığınıza karar verebilmemiz için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir.

0
Misafir

Leyla Hocam merhaba, liposuction kimlere yapılır? Benim göbek bölgemde kalıcı yağlanma var. Bu ameliyatı olabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction yüksek riskli bir ameliyat değildir. Bu yüzden genel sağlık durumu ile ilgili sıkıntı yaşamayan herkes bu operasyonu olabilir. 65 yaş üzeri değilseniz, kalp damar ve dolaşım sisteminiz ile ilgili bir rahatsızlığınız yoksa ve yeni doğum yapmadıysanız Liposuction ameliyatı ile inatçı yağlanmalarınıza çözüm bulabilirsiniz. Sizin için bu ameliyatın uygun olmadığına karar vermek için sizi muayene etmeli ve vücuttaki yağları analiz etmeliyim. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

Leyla Hanım merhaba, ben liposuction yaptırmak için uygun muyum, liposuction kimlere yapılır diye merak ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kronik bir rahatsızlığı olmayan, 65 yaş altı, kalp damar ve dolaşım sistemi ile ilgili bir hastalığı bulunmayan, yeni doğum yapmış kişiler dışında herkes Liposuction ameliyatı olabilir. Operasyon öncesi genel sağlık durumu ile ilgili bazı tahliller istiyoruz. Eğer herhangi bir problem yoksa operasyonu gerçekleştiriyoruz. Doğum sonrası Liposuction için en az 1 yıl beklenilmesini öneriyoruz. Sizin operasyona uygunluğunuz ile ilgili bir yorumda bulunabilmek için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Hem sağlık durumunuz ile ilgili bilgi almak hem de yağ oranlarının ölçümlenmesi operasyon kararı için önemli.

0
Misafir

Merhaba Leyla hanım,  eşim zayıflamak için bölgesel yağlarını aldırmak istiyor. Bunun için Liposuction yaptırmaya karar verdi ancak kendisi kilo fazlalığı çok olan bir birey. Sizce Liposuction ile fazla kilolarından kurtulabilir mi, Liposuction kimlere yapılır, bu konuda herhangi bir sınırlama var mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücut kitle indeksi 30 ve altında olan her sağlıklı birey Liposuction yaptırabilir ama Liposuction yaptıracak kişinin Liposuction’ın bir zayıfla yöntemi değil de vücut şekillendirme yöntemi olduğunu kabul etmelidir. Eğer çok eşiniz çok kiloluysa, vücut kitle indeksi 30 üzerinde ise öncelikle mutlaka kilo vermelidir

0
Misafir

Merhaba doktor hanım, 55 yaşındayım bölgesel yağlanmalarım var, liposuction düşünüyorum ama sizce ben bu ameliyata uygun muyum? Liposuction kimlere yapılır, bu konuda herhangi bir kriter var mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction kalp, şeker gibi kronik bir rahatsızlığı bulunmayan herkes liposuction yaptırabilir. Kronik bir rahatsızlığı bulunan kişilerde ise operasyon öncesinde bazı testler yapılmalı, oluşabilecek riskler belirlenmeli ve bu konuda gerekli önlemler alınmalıdır. Liposuction yaptıracak kişilerde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise kilo fazlalığının ne kadar olduğu ve kişinin deri elastikiyetinin ne durumda olduğudur. Kilosu çok fazla olan kişilerin operasyondan önce ideal kilolarına yaklaşmaları gerekir.

0
Misafir

Hocam liposuction için uygun adaylar nasıl olmalıdır?Liposuction Kimlere Yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Liposuction, obezite tedavisi değildir ve selülit veya çatlakları gidermeyecektir. Tedavi, yağ dokusunu kalıcı olarak alır ve vücut şeklini değiştirebilir. Bununla birlikte, liposuction etkili olabildiği kadar, işlemden sonra kilo alırsanız sonuçların kalıcı olmayabileceğini unutmamak önemlidir. Liposuction, fazla kilolu olmayan ancak özellikle kendilerini rahatsız eden ve biraz farklı görünmek isteyen adaylar için en uygun yöntemdir. Bu bölge, yağ birikintisi olan herhangi bir şey olabilir: yanaklar, kollar, uyluklar, mide, kalçalar, kollar vb. Liposuction, yüz ve boyun birleşmeye başladığında yaşlanmayla birlikte gelen sorunların da çözülmesine yardımcı olur.

0
Misafir

Leyla Hanım merhaba, ben 46 yaşındayım, 82 kiloyum. Liposuction yaptırmak istiyorum, liposuction kimlere yapılır? Ben uygun bir aday mıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction uygulaması sağlıksız beslenmeye ek olarak hareketsiz bir hayat tarzında olan kişilerde ortaya çıkan ve giderilemeyen vücut yağlanmalarına yönelik vücut şekillendirme prosedürüdür. Bu prosedür kesinlikle bir zayıflama metodu değildir. Sadece vücudun şekil almasını sağlayan ve vücut kontürünü düzelten bir işlemdir. Liposuction uygulaması cilt elastikiyetini kaybetmemiş ve kilo fazlalığı bulunmayan kişilere uygulanır. İleri yaştaki kişilere,obezite problemi olanlara, kalp, damar, tansiyon, dolaşım bozuklukları ile tip 1 diyabet hastalığı bulunan hastalara bu operasyonu önermiyoruz. Liposuction uygulamasından sonra hareket etmek ayrı bir önem ve hassasiyet gerektiriyor. Hareket kısıtlaması olan bu hastalar için liposuction ameliyatı yapılması tercih edilmez. Bahsettiğim hastalıklardan birine sahip değilseniz ayrıntılı inceleme ve muayene sonrasında size daha net bilgi verebilirim.

0
Misafir

Hocam merhaba. 3 ay önce sezeryan ile doğum yaptım. Sütüm gelmiyor bu yüzden emziremiyorum. Normalde doğumdan hemen sonra Liposuction önerilmiyor ama emzirmediğim için Liposuction olabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Doğum yaptıktan hemen sonra Liposuction yaptırmak önerilen bir ameliyat değildir. Doğumdan sonra vücudun dinlenmesi ve normal aktivitelere geri dönmesi için en az 9-10 ay arasında bir süre geçmelidir. Çünkü doğumdan sonra vücut doğal olarak zayıflama dönemine girecektir. Bu döneme cerrahi bir müdahalede bulunmak yerine vücudu doğal akışına bırakmak önemlidir. 10 ay sonrasında doğumdan kalan yağlanmayı veremiyorsanız o zaman Liposuction seçeneğini düşünebilirsiniz. Liposuction yaptırdıktan sonraki 3-4 gün evde dinlenmeniz önerildiği için doğumdan hemen sonra bu ameliyatı olmak sizi zorlayabilir. Doğumdan sonra hayatınız düzene girdikten ve vücudunuz günlük rutinine döndükten sonra Liposuction ameliyatı olabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Bulmak istediğiniz içerikle ilgili bir şeyler yazıp enter tuşuna basın.