Liposuction Kimlere Yapılır?

blank
1 Cevap

Merhaba Leyla hanım Liposuction ameliyatın yapılmadığı durumlar nelerdir. Her isteyen bu ameliyatı olabiliyor mu? Tesekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, yaşı ilerlemiş olan hastalara, herhangi bir kronik rahatsızlığı olanlara ve özellikle kalp damar ve dolaşım sistemi rahatsızlığı olan kişilere Liposuction ameliyatı önermiyoruz. Ameliyat sonrası hareket önemli olduğundan bu tip hastalarında hareketleri kısıtlı olduğundan dolayı operasyon tercih edilmiyor. Aynı zamanda çok yüksek kilosu olan kişilerde yine Liposuction önermiyoruz. Bu tip kişiler ideal kilolarına yaklaştıktan sonra Liposuction düşünebilirler. Böylece vücutlarında şekillenme söz konusu olacaktır.Sağlıklı günler dilerim.

blank

Hocam liposuction için uygun adaylar nasıl olmalıdır?Liposuction Kimlere Yapılır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Liposuction, obezite tedavisi değildir ve selülit veya çatlakları gidermeyecektir. Tedavi, yağ dokusunu kalıcı olarak alır ve vücut şeklini değiştirebilir. Bununla birlikte, liposuction etkili olabildiği kadar, işlemden sonra kilo alırsanız sonuçların kalıcı olmayabileceğini unutmamak önemlidir. Liposuction, fazla kilolu olmayan ancak özellikle kendilerini rahatsız eden ve biraz farklı görünmek isteyen adaylar için en uygun yöntemdir. Bu bölge, yağ birikintisi olan herhangi bir şey olabilir: yanaklar, kollar, uyluklar, mide, kalçalar, kollar vb. Liposuction, yüz ve boyun birleşmeye başladığında yaşlanmayla birlikte gelen sorunların da çözülmesine yardımcı olur.

blank

Leyla Hanım merhaba, ben 46 yaşındayım, 82 kiloyum. Liposuction yaptırmak istiyorum, liposuction kimlere yapılır? Ben uygun bir aday mıyım?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 30, 2020

Merhaba, liposuction uygulaması sağlıksız beslenmeye ek olarak hareketsiz bir hayat tarzında olan kişilerde ortaya çıkan ve giderilemeyen vücut yağlanmalarına yönelik vücut şekillendirme prosedürüdür. Bu prosedür kesinlikle bir zayıflama metodu değildir. Sadece vücudun şekil almasını sağlayan ve vücut kontürünü düzelten bir işlemdir. Liposuction uygulaması cilt elastikiyetini kaybetmemiş ve kilo fazlalığı bulunmayan kişilere uygulanır. İleri yaştaki kişilere,obezite problemi olanlara, kalp, damar, tansiyon, dolaşım bozuklukları ile tip 1 diyabet hastalığı bulunan hastalara bu operasyonu önermiyoruz. Liposuction uygulamasından sonra hareket etmek ayrı bir önem ve hassasiyet gerektiriyor. Hareket kısıtlaması olan bu hastalar için liposuction ameliyatı yapılması tercih edilmez. Bahsettiğim hastalıklardan birine sahip değilseniz ayrıntılı inceleme ve muayene sonrasında size daha net bilgi verebilirim.

blank

Hocam merhaba. 3 ay önce sezeryan ile doğum yaptım. Sütüm gelmiyor bu yüzden emziremiyorum. Normalde doğumdan hemen sonra Liposuction önerilmiyor ama emzirmediğim için Liposuction olabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mart 25, 2020

Merhaba, Doğum yaptıktan hemen sonra Liposuction yaptırmak önerilen bir ameliyat değildir. Doğumdan sonra vücudun dinlenmesi ve normal aktivitelere geri dönmesi için en az 9-10 ay arasında bir süre geçmelidir. Çünkü doğumdan sonra vücut doğal olarak zayıflama dönemine girecektir. Bu döneme cerrahi bir müdahalede bulunmak yerine vücudu doğal akışına bırakmak önemlidir. 10 ay sonrasında doğumdan kalan yağlanmayı veremiyorsanız o zaman Liposuction seçeneğini düşünebilirsiniz. Liposuction yaptırdıktan sonraki 3-4 gün evde dinlenmeniz önerildiği için doğumdan hemen sonra bu ameliyatı olmak sizi zorlayabilir. Doğumdan sonra hayatınız düzene girdikten ve vücudunuz günlük rutinine döndükten sonra Liposuction ameliyatı olabilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar