Liposuction Sonrası İz Kalır mı?

blank
1 Cevap

Hocam merhaba ben 35 yaşındayım bölgesel fazlalıklarım var bunlar için ameliyat olmak istiyorum. Fakat hocam ameliyatla ilgili endişelerim var daha gencim acaba ameliyat olsam sonrasında vücudumda iz kalır mı? Herkesin ameliyat olduğumu fark etmesini istemiyorum.Birde hocam ameliyattan sonra çökükler olduğunu duydum bölye bir görüntü olur mu? Nolur yardımcı olun. Şimdiden teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba endişeni anlıyorum. Fakat günümüzde kullanılan kanüller eskisine göre çok daha ince yapılıdır. Bu kanüller vücuda 0,5 ile 1,0 cm lik kesiler ile girer. Bu kadar küçük alanında kapanmasını 1 veya 2 dikiş ile sağlayabilmekteyiz. Bu dikişler alındıktan sonra da belli belirsiz ancak çok dikkatli bakıldığında fark edilebilecek iz kalır. Ameliyat sonrasında çökme gibi istenmeyen görüntü hekimin kullandığı yöntem ve kişinin yapısına göre değişmektedir. Günümüzde çok farklı Liposuction yöntemleri ile bu tip sorunları en aza indirmek mümkündür.

blank

Hocam merhaba, ben 24 yaşındayım bacak estetiği için liposuction ve yağ enjeksiyonu yönteminizi düşünüyorum fakat vücudumda liposuction sonrası herhangi bir iz kalır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba, liposuction için mm lik kanüller kullanılır ve germe işlemi olmayacağı için dikiş yoğunluğu olmadığından hem izsiz hem dikişsiz bir sonuç elde etmiş olacaksınız. Bu nedenle herhangi bir iz kalmaz.

blank

Merhabalar Leyla Hocam. Zamanında alıp veremediğim kilolar başıma dert oldu ve kilolu olan bir kadın olmaktan çok yoruldum. Ne kadar yürüyüş yapsam da bu kiloları vermekte çok zorlanıyorum. Bunun için yediklerime dikkat ediyorum yine de bu kiloları veremiyorum. Çözümü için liposuction uygun mudur? Ve daha da önemlisi liposuction sonrasında vücudumda iz kalır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 22, 2020

Merhaba. Liposuction verilemeyen inatçı kilolar bir çözüm olabildiği gibi bir zayıflama yöntemi değildir. Liposuction işlemi yapıldıktan sonra da dengeli beslenmenize ve yürüyüşlerinize devam etmenizi ve mümkünse egzersiz ve sporla sık sık hareket halinde olmanızı öneririm. Operasyon öncesinde yağ alınacak bölgelerinizi işaretleyerek ince kanüller yardımıyla bu bölgelerden girip, vaser liposuction yöntemi ile katı olan yağlarınızı sıvı olarak dışarı çekiyoruz. Bir seferde en fazla 5 litre yağınızı alabiliyoruz. Liposuction işleminde sadece kanül girişlerini çok küçük bir kesi ile açıyoruz, bu nedenle çok minimal iz kalır. Bu iz ince 0,3- 0,5 cm lik bir çizgi şeklinde görünür. Herhangi biri bu izi ameliyat izi olduğunu anlamaz. Eğer bu iz de sizi çok rahatsız ederse bunun için alternatif tedaviler önerebilirim. Kremler ve lazer tedavisiyle bu minimal izleri belli bir oranda azaltıp gözü rahatsız etmeyen bir hale getirebiliyoruz.

blank

Hocam merhaba, bel ve basen bölgeme liposuction yaptırmak istiyorum. Liposuctiondan sonra vücudumda herhangi bir iz kalır mı? Bikini giydiğimde belli olmasını kesinlikle istemiyorum çünkü.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 28, 2020

Merhaba, liposuction ameliyatından önce kişiyi muayene ediyoruz ve hangi bölgelerde yağlanma olduğunu çizerek belirliyoruz. Liposuction ameliyatında yağ alınacak bölgenin büyüklüğüne göre ve alınacak olan yağ miktarına göre, genel ya da lokal anestezi kullanılır. Liposuction ameliyatında işlem uygulanacak bölgeye minik kesiler açılır. Çok ince kanüller aracılığıyla bölgesel yağların vücut dışına çekilmesi sağlanır. Daha sonra estetik dikiş uygulamasıyla kesiler kapatılır. Operasyondan 1 hafta sonra dikişler alınır. Hastadan 1 ile 2 ay arasında değişen aralıklarda vücut formunun bozulmaması için özel bir korse giyilmesi istenir. Yapılan kesi izleri oldukça küçüktür ve yapılan operasyondan yaklaşık iki hafta sonra bu izler kaybolur.

blank

Doktor hanım merhaba, kollarımda ki ve bacaklarımda ki yağı Liposuction ile aldırmak istiyorum. Fakat görünür iz kalır mı? Liposuction izleri çok belli oluyor mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 1, 2019

Merhaba, Liposuction ameliyatındaki izler hastadan ne kadar yağ çekileceğine ve uygulanan bölgeye göre farklılık gösterebilir. Klasik Liposuction ameliyatında daha fazla iz kalırken, Vaser Liposuction tekniğinde daha minimal izler kalır. Vaser Liposuction, yağları sıvılaştırarak dışarı çekerken, klasik Liposuction ameliyatında yağlar katı olarak dışarı çekilir. Bu nedenle klasik ameliyatta daha büyük bir kesi açılır. Liposuction ameliyatında açılan kesiler genellikle gözle görülemeyecek alanlara gizlenmeye çalışılır. Dilerseniz ameliyat sonrasında lazer tedavileri ile ameliyat izlerini silebilirsiniz.Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar