Liposuction Sonrası İz Kalır mı?

1.98K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Hocam merhaba ben 35 yaşındayım bölgesel fazlalıklarım var bunlar için ameliyat olmak istiyorum. Fakat hocam ameliyatla ilgili endişelerim var daha gencim acaba ameliyat olsam sonrasında vücudumda iz kalır mı? Herkesin ameliyat olduğumu fark etmesini istemiyorum.Birde hocam ameliyattan sonra çökükler olduğunu duydum bölye bir görüntü olur mu? Nolur yardımcı olun. Şimdiden teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba endişeni anlıyorum. Fakat günümüzde kullanılan kanüller eskisine göre çok daha ince yapılıdır. Bu kanüller vücuda 0,5 ile 1,0 cm lik kesiler ile girer. Bu kadar küçük alanında kapanmasını 1 veya 2 dikiş ile sağlayabilmekteyiz. Bu dikişler alındıktan sonra da belli belirsiz ancak çok dikkatli bakıldığında fark edilebilecek iz kalır. Ameliyat sonrasında çökme gibi istenmeyen görüntü hekimin kullandığı yöntem ve kişinin yapısına göre değişmektedir. Günümüzde çok farklı Liposuction yöntemleri ile bu tip sorunları en aza indirmek mümkündür.

0

Doktor Hanım merhaba, ben kollarıma Liposuction yaptırmak istiyorum ama Liposuction sonrası iz kalır mı diye endişe ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, eğer aşırı oranda yağlanmanız yoksa Liposuction için attığımız kesiler çok ufak boyutlarda olur ve özellikle güneş ışınlarından dikkatle korumanız halinde yavaş yavaş renk değiştirerek ciltte kaybolur. Dolayısıyla iz kalmaz. Ancak yüksek oranda yağlanma varsa deride sarkıklık kalmaması için germe ameliyatı da yapma durumumuz oluşabilir. Böyle bir durumda dikiş atılacağı için hafif bir iz kalma ihtimali var. Ancak bu durumda da iz giderici lazer tedavileri mevcut. Öncelikle muayene için kliniğimize gelin lütfen, ihtiyacınıza bir bakalım. Sonrasında daha net bilgi verebilirim. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, fazla yağlanma ve bölgesel yağlanma problemim için liposuction yaptırmak istiyorum. Merak ettiğim, liposuction sonrası iz kalır mı? Eğer kalıyorsa yaptırmayı düşünmüyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction yönteminde cilt altında bulunan ve fazla yağlanmaya neden olan yağ hücreleri vakumlama tekniği ile çekilerek vücuttan atılır. Bu işlemi yapabilmek için öncesinde uygulama bölgesinde minik çapta kesiler açılır. Bu kesilerin içerisine de uygun kanüller yerleştirilerek uygulama gerçekleştirilir. Liposuction yapılırken açılan bu kesiler minik olduğu ve fazla yer kaplamadığı için uygulama sonrası gözle görülür bir iz kalmaz. İzler zamanla kendiliğinden azalarak belirginliğini iyice yitirirler.

0

İyi günler. Göbek bölgemde biriken aşırı yağlanmadan kurtulmak için liposuction yaptırmaya karar verdim ancak işlem sonrası iz kalma riski beni çok korkutuyor. Genelde göbek açık kıyafetler giydiğim için bu bölgede iz kalsın istemem. Acaba liposuction sonrası iz kalma ihtimali ne kadar?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction yönteminde vakum tekniği ile vücuttaki fazla yağ hücreleri vücuttan atılır. Bu işlemin yapılabilmesi için uygulama yapılacak bölgeye minik kesiler açılarak içerisine kanüller yerleştirilir. Daha sonra açılan bu kesiler dikiş yardımıyla kapatılır. Bir müddet sonra da dikişler alınır. Bu uygulamada atılan kesiler minik olduğundan ve vücut kıvrımları arasına yerleştirildiğinden iz kalsa da çok fazla gözle görülür bir özelliği olmaz. Endişe etmenize gerek yoktur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben göbek bölgemdeki yağları aldırmak istiyorum. Ama iz kalma ihtimali beni korkutuyor açıkçası. Liposuction sonrası iz kalır mı? Bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction ameliyatlarında kesileri minimal boyutlarda atıyor ve görünmeyen bölgelere yerleştiriyoruz. Bu da belirgin bir iz olmamasını sağlıyor. Ayrıca ameliyat sonrası düzenli kullanmanız gereken iz kremlerini kullanmaya özen gösterirseniz ve bölgeyi güneşten korursanız izler gözle görülmeyecek derecede olur hatta kaybolur. Ancak yağlanma çoksa bölge germe ameliyatı da gerektirebilir. Bu durumda kesi olan yere dikiş atılacağından iz kalma durumu olabilir. Daha net bir bilgi verebilmem adına sizi muayene edip gerekli analizleri gerçekleştirmem gerek. Öncelikle ihtiyacınızı tespit edelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben basen bölgemdeki yağlanmalardan şikayetçiyim. Bu yağları aldırmak istiyorum. Ancak özellikle yazın mayo, bikini giydiğimde herhangi bir iz görüntüsü de olsun istemiyorum. Liposuction sonrası iz kalır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction yönteminde açtığımız kesiler oldukça minimal boyutlardadır. Dolayısıyla operasyon sonrasında belirgin bir iz kalmaz. Operasyon sonrası tavsiye edilen iz kremlerini de düzenli olarak kullanırsanız izlerin çok daha kısa süre içerisinde kaybolmasını sağlayabilirsiniz. Ancak yağ oranı çok fazlaysa ve operasyon sonrası germe ameliyatı yapılması gerekirse o zaman dikiş atılacağı için iz durumu da farklı olur. Öncelikle ihtiyacınız olan tedavi yöntemi teşhis edilmeli. Sağlıklı sonuçlar için muayene olmanızı öneririm.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı