Liposuction Sonrası Kaslarda Erime Olur mu?

1.01K görüntülenmeKol Germe Estetiği (Brachioplasty)
0
1 Yorum

İyi günler hocam ben kollarımdaki fazla yağlar için liposuction yaptırmak istiyorum. Fakat kaslarımın erimesinden korkuyorum böyle bir sorun olur mu:? Bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction, vücuttaki yağların dışarı çekilmesini sağlar. Liposuction ile kaslara zarar verilmez. Liposuction ile kasların etrafını koruyan yağ dokusu korunur, sadece fazla olan bölgesel yağlar dışarı çekilir. Spor yapan, kol kaslarının etkilenmesinden endişe duyan kişiler için Liposuction tamamen güvenli bir uygulamalıdır. Liposuction ile kollarınızdaki yağlar alınarak kaslarınız daha çok ön plana çıkarılır. İşlem sonrası spor hayatınıza döndüğünüzde kollarınızdaki kas kütlesini arttırmak, eskisine göre çok daha kolay ve rahat olacaktır. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, ben üst bacaklarımdan yağ aldırmak istiyorum. Ama biliyorsunuz sağlık her şeyden daha önemli. Liposuction sonrası kaslarda erime olur mu? Sağlığımdan olmak istemiyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kesinlikle, sağlıktan önemli hiçbir şey olamaz. Ancak şunu rahatlıkla söyeleyebilirim ki Liposuction operasyonunun bahsettiğiniz tarzda bir zararı asla yoktur. Liposuction vücudu şekle sokmak için yaptığımız bir operasyon. Bu amaçla inatçı yağları vakumlayarak vücuttan atılmasını sağlıyoruz. Liposuction’da deri altındaki yağlara yönelik bir müdahale gerçekleştiriyoruz. Bölge fark etmeksizin kaslara müdahale etmiyoruz. Size önerim öncelikle muayene için bir gelin, mevcut durumunuza bir bakalım. Uygun tedavi yöntemine karar verelim. Detayları da sonrasında görüşürüz, aklınızda herhangi bir soru işareti kalmamış olur. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, liposuction sonrası kaslarda erime meydana geldiğine dair bir bilgi aldım. Acaba doğru mu? Liposuction sonrası kaslarda erime olur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction ameliyatında işlem yapılacak bölgeye minik kesiler açılır. Açılan bu kesilerin içerisinde küçük kanüller yerleştirilerek yağ hücrelerinin vücuttan atılması amaçlanır. Sonrasında açılan kesiler dikiş yardımıyla kapatılarak işlem tamamlanır. Liposuction uygulanırken herhangi bir kas dokusuna müdahale olmaz. Bu nedenle kasların zarar görmesi veya erimesi gibi bir durumdan bahsedilemez. Sevgiler.

0

Selamlar hocam, liposuction ile daha estetik ve kıvrımlı vücut hatlarına sahip olmak istiyorum ancak kaslara zarar gelmesinden oldukça endişeliyim. Acaba liposuction sonrası kaslarda erime olur mu? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Saygılar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction tekniğinde uygulama bölgesine açılan minik kesilerin içine ince uçlu kanüller yerleştirilir. Bu sayede fazla yağ hücreleri vücuttan atılır. Bu işlem sırasında hiçbir kas dokusuna müdahale edilmez. Bu nedenle kaslarda erime gibi bir durum söz konusu değildir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim bel bölgemde yağlanma var. Hiçbir zaman ince bir bele sahip olmadım. 33 yaşındayım. Liposuction yaptırmak istiyorum bunun için. Ancak Liposuction sonrası kaslarda erime olur mu diye endişe ediyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatlarında cilt altında bulunan yağlara temas ederiz. Kaslara dokunmayız. Buna bağlı olarak bu ameliyatlarda kaslar herhangi bir hasar almaz. Kaslarda erime olmaz. Liposuction, oldukça sağlıklı bir tedavi çeşididir ve istenilen nitelikte sonuçlar verir. Özellikle bölgesel ve inatçı yağlardan kurtulmada sıklıkla kullanılır. Dolayısıyla kaslarla ilgili endişe etmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değil diyebiliriz. Eğer genel sağlık durumunuz uygunsa bu ameliyatı olabilirsiniz. Ancak tabii öncesinde bir muayene ve vücut analizi şart. Bazı durumlarda sorunu medikal tedavi yöntemleri ile de çözebiliriz. Sizi görmeden bişey diyemem. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim basen bölgem zaten geniş aldığım kilolarla birlikte bir de yağlanma oldu. Şimdi daha kilolu gibi duruyor. Diyet ve spor yaparak olabildiğince kilo verdim ancak basenlerimdeki yağlar bir türlü erimiyor. Bu yağların alınmasını istiyorum ancak bir zaman sonra bu operasyonun kaslarda erime yaptığını duydum. Size danışmak istedim. Liposuction sonrası kaslarda erime olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction bölgesel yağlanmaların giderilerek vücudun estetik bir forma kavuşturulmasını sağlayan ve oldukça etkili sonuçları olan sağlık bir tedavi yönetimidir. Liposuction ameliyatlarında oldukça minimal boyutta açtığımız kesilerden kanüller aracılığıyla girer ve fazla yağların dışarı atılmasını sağlarız. Bu operasyon müdahale sadece cilt altında bulunan yağlara yapılır. Kaslara müdahale etmeyiz. Dolayısıyla bu operasyonda kaslar hiçbir hasar ya da zarar görmez. Liposuction sonrasında kaslarda erime olmaz. Bir hekime muayene olmanızı öneririm. Eğer sizin için uygun bir tedavi yöntemi ise gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar