Liposuction Sonrası Şişlik Ne Zaman İner?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam ben 2 hafta önce liposuction yaptırdım fakat vücudumun her yeri şişti özellikle göbek bölgeme yaptırdığım için göbek bölgem çok şiş. Liposuction sonrası vücutta oluşan bu şişlikler ne zaman iner?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 22, 2020

Merhaba, maalesef liposuction operasyonu sonrası vücutta oluşan ödeme bağlı şişlikler meydana gelebiliyor. Tüm vücuda yayılacak şekilde şişlik olabilir fakat en şiş olan bölge liposuction yaptırdığınız bölgedir. Vücudunuzun ne kadar ödem tutacağına bağlı bu şişlikler değişkenlik gösterebilir. Bazı hastaların vücudunda çok fazla şişlik olurken bazı hastalarda çok az olur. Bu şişlikler özellikle ilk 3 gün çok belirgin olur.15-20 gün içinde azalmaya başlar ve vücut hatları belirginleşir. Korsenizi mutlaka doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanmaya devam edin. Ben en az 6 hafta kullanılmasını tavsiye ediyorum. İlk 4 hafta 24 saat boyunca kullanıp sonraki 2 Hafta ise sadece gece uyurken kullanabilirsiniz. Bu süreçte yürüyüş yapmanız hareket etmeniz çok önemlidir. Bu süreçte vücudunuzda sıvı biriktiği içinde şişlik olabilir medikal masaj yapılarak o sıvının dışarı alınması gerekir. Özellikle ilk günlerde vücutta çok fazla sıvı birikir. Ben hastalarıma 2 günde bir medikal masaj uyguluyorum. O sıvı azaldıkça daha rahat hissedersiniz ve şişliğiniz azalır. Evde olduğunuz zamanlar işlem yaptırdığınız bölgeye mutlaka masaj yapın ve sert olan bölgeleri masaj yoluyla yumuşatmaya çalışın. Ne kadar çok yürürseniz ve hareket ederseniz ödeminiz o kadar hızlı geçer. Günde 3-4 saat ya da yapabilirseniz daha yürüyüş yapabilirsiniz. Bol bol sıvı tüketmeniz lazım, tuzlu ve yağlı gıdalardan uzak durmalısınız. Eczanelerden temin edebileceğiniz ödem azaltıcı ilaçlar kullanabilirsiniz biz bromolain öneriyoruz.

blank

Merhaba leyla hanım sizi uzun süredir takip ediyorum ben liposuction ameliyatı olmak istiyorum. Spor yapsam aynı oranda yağ yakımı gerçekleştirebilirmiyim? Liposuction sonrası şişlik oluyormuş bunların inme süreci nasıl olur?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba,Liposuction ameliyatı diyet ve egzersize cevap vermeyen bölgesel yağlanması bulunan kişiler için uygun bir operasyondur. Yağ hücreleri liposuction işlemi ile kalıcı olarak temizlenir. İnsan vücudu sürekli olarak yağ ürettiği için ameliyattan sonra beslenmenize ve sporunuzu aksatmadan devam ettirmeniz gerekir. Ameliyattan sonra şişlik,morluk ve ödemlerin oluşması çok normaldir. Ödemelerinizden korse ve ödem attırıcı ilaçlar kullanarak kurtulabilirsiniz. Şişliklerinizde 15-20 gün içerisinde azalmaya başlayacak ve vücut hatlarınız yavaş yavaş belirginleşecektir. Bu süreçte sabırlı olmak çok önemlidir. Çünkü liposuction sonrası ödem ve şişkinliğin tamamen geçmesi kişinin ten hassasiyeti ve yaptırdığı bölge sayısına göre değişmektedir, yaklaşık olarak da 1 ila 3 ay aralığında değişiklik göstermektedir.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 0 Cevap
Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Liposuction sayfamızı ziyaret ediniz.
blank

Merhaba iyi günler dilerim öncelikle bel basen ve karın bölgemden yağ aldırmak istiyorum, sürekli videolar izliyorum ve araştırmalar yapıyorum ,araştırma yaparken ameliyat sonrası şişlik olduğunu okudum , bu şişlik iniyor mu ya da vücutta kalıyor mu , iniyorsa neden iniyor bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba liposuction operasyonu sonrasında vücutta şişme ve ödem oluşabilir bu çok olağan bir durumdur. Liposuction uygulamasında vücudunuza belli bir miktar sıvı verilir ve kanül yardımı ile fazla olan yağlarınız vücuttan dışarı alınır. Bu ameliyat sonrasında şişlik ve ödem oluşur , bu şişlik elbette zamanla iner bu sizin vücut endeksinize, vücut yapınıza, cilt kalitenize bağlı bir durumdur. Hastadan hastaya göre değişen bir
durumdur, ama tabiki de şişliği en az seviyeye indirebilmek için medikal masaj
yardımı ile işlemi hızlandırıyoruz ve en kısa zamanda bu ödemleri atmanıza yardımcı oluyoruz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar