Meme Büyütme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam 42 yaşında bir çocuk annesiyim. Doğum sonrasında gögüslerimin içinde boşalma ve deformasyon oldu bu sebeple silikon taktırmak istiyorum. Ama daha önce ameliyat olmadım o yüzden endişelerim var riskli bir ameliyat mıdır? Bilgi verirseniz mutlu olurum. İyi çalışmalar hocam.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, her ameliyatta olduğu gibi meme estetiği ameliyatları da kimi riskleri beraberinde taşımaktadır. Risklerin başında kanama, enfeksiyon, yara iyileşme sorunları yer almaktadır. Ayrıca anestezinin bir takım olası komplikasyonları mevcuttur. Çok nadir olsa da silikon protezlerin zaman içinde aşınma, deformasyon ve protezde sertleşme gibi riskleri vardır. Fakat bu riskleri en aza indirmek için operasyon öncesinde önlemler alınır hastaya yapılan belli tetkikler ile tedaviler sağlanmaktadır. Böylece olası riskleri ortadan kaldırmak yada en aza indirmek sağlanmaktadır. Bu nedenle uzman bir hekim tarafından uygun şartlarda operasyonun yapılması gerekir. Sağlıkla Kalın.

blank

Leyla Hocam iyi günler, hocam ben meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum, göğüslerim emzirdikten sonra yumuşadı ve içi boş bez gibi duruyor. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum ama bugüne kadar hiç ameliyat olmadığım için korkuyorum. Ayrıca meme büyütme ameliyatının riskleri var mı merak ediyorum. Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 9, 2020

İyi günler, tüm ameliyatlarda olduğu gibi meme büyütme ameliyatlarında da çeşitli riskler oluşabilmektedir. Yapılan ameliyatların hazırlık aşamalarında hastaların kaçınması gereken noktalar vardır. Ameliyat kararı verildikten sonra doktor hastasına neleri yapıp yapmaması konusunda bilgi verir. Meme büyütme ameliyatından önce sigara kullanımınız varsa öncelikle bu alışkanlığınızı bırakmanız operasyondan sonra yara iyileşme sorunlarının yaşanmamasını sağlayacaktır. Ameliyattan önce varsa kan sulandırıcı ilaçların da yine kullanımını doktor kontrolünde kesmeli, eğer kronik bir hastalığınız varsa bunu hekiminizle paylaşmanız gerekmektedir. Ameliyat anında her ameliyatta olduğu gibi kanama riski ve enfeksiyon riski oluşabilmektedir. Operasyondan önce yapılan genel anestezinin de oluşturduğu komplikasyonlar da yaşanabilmektedir. Kimi zaman silikondan da kaynaklı riskler oluşabilmektedir. Zamana bağlı olarak silikonlarda sertleşme, aşınma ya da deformasyonu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda silikonun çıkarılması gerekir. Operasyondan önce hastayla ayrıntılı olarak konuşmak, tahlil ve tetkiklerinin ayrıntılı ve hassas bir biçimde yapılıp değerlendirilmesiyle beraber operasyonda oluşabilecek komplikasyonların önüne geçilmesi sağlanır.

blank

İyi günler hocam benim göğüslerim çok küçük silikon taktırmak istiyorum. Ama memeye takılan silikonların herhangi bir zararı var mı? Varsa nasıl bir sorun oluşturur? bu konuda bilgi verir misiniz? teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 8, 2020

Merhaba, Silikon protezlere artık ömür boyu garanti verebiliyoruz. Kesilse bile içerisindeki silikonun akmadığı bir materyal silikon. Ama burada kullandığımız silikonun markası ve ne kadar yıldır kullanıldığı önemli. Nereden konulduğu önemli. O yüzden ameliyat sırasında herhangi bir komplikasyon yaşanmıyorsa ya da nereden nasıl yapıldığının yanı sıra materyalin ne olduğu da önemli. Çünkü kapsül kontraksyonlu denen ya da seroma denen komplikasyonlar var mesela. Ama burada kesilse bile akmadığından bahsettiğimiz halde mutlaka silikonun değiştirilmesi gerekebiliyor. Onlarda da ömür boyu garantili olduğu için bu kapsam içinde oluyor. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar