Meme Büyütme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

1.26K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam 42 yaşında bir çocuk annesiyim. Doğum sonrasında gögüslerimin içinde boşalma ve deformasyon oldu bu sebeple silikon taktırmak istiyorum. Ama daha önce ameliyat olmadım o yüzden endişelerim var riskli bir ameliyat mıdır? Bilgi verirseniz mutlu olurum. İyi çalışmalar hocam.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her ameliyatta olduğu gibi meme estetiği ameliyatları da kimi riskleri beraberinde taşımaktadır. Risklerin başında kanama, enfeksiyon, yara iyileşme sorunları yer almaktadır. Ayrıca anestezinin bir takım olası komplikasyonları mevcuttur. Çok nadir olsa da silikon protezlerin zaman içinde aşınma, deformasyon ve protezde sertleşme gibi riskleri vardır. Fakat bu riskleri en aza indirmek için operasyon öncesinde önlemler alınır hastaya yapılan belli tetkikler ile tedaviler sağlanmaktadır. Böylece olası riskleri ortadan kaldırmak yada en aza indirmek sağlanmaktadır. Bu nedenle uzman bir hekim tarafından uygun şartlarda operasyonun yapılması gerekir. Sağlıkla Kalın.

0

Merhaba Leyla Hanım, önümüzdeki yaz meme büyütme ameliyatı olacağım ancak daha önce hiç ameliyat olmadığımdan korkularım var. Acaba meme büyütme ameliyatının riskleri nelerdir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, meme büyütme ameliyatına özgü herhangi bir risk yoktur. Ancak her cerrahi operasyonda olduğu gibi meme büyütme ameliyatının da birtakım riskleri bulunur. Kanama, enfeksiyon, geç yara iyileşmesi gibi riskleri meme büyütme ameliyatı da içerisinde barındırır. Bu sebeple ameliyat öncesi hekiminizle her detayı paylaşmalı, eksik bilgi vermemelisiniz. Eğer şeker, kalp gibi kronik rahatsızlıklarınız var ise bunu mutlaka hekime bildirmeli, ameliyattan önce gerekli test ve tetkikleri yaptırmalısınız. Çıkan test sonucunda herhangi bir sıkıntı bulunmazsa gönül rahatlığıyla meme büyütme ameliyatı olabilirsiniz.

0

Doktor hanım iyi günler, çok küçük memelere sahip olduğum için meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum ancak cerrahi işlem olması beni korkutuyor. Acaba meme büyütme ameliyatı sonrasında ciddi bir problem başıma gelir mi? Riskler konusunda beni bilgilendirirseniz minnettar olurum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba iyi günler, meme büyütme ameliyatı kendine has bir risk veya yan etki barındırmaz. Ancak her cerrahi operasyonda karşılaşılan birtakım riskler ile meme büyütme operasyonunda da karşılaşılabilir. Kanama ve enfeksiyon meydana gelebilecek komplikasyonlar arasında yer alır. Ayrıca diyabet, kalp rahatsızlığı, tansiyon gibi kronik hastalıklara sahipseniz işlem öncesi birtakım testlere tabi tutulmanız önemlidir. Tüm bunlar dikkate alınırsa ve işlem uzman bir cerrah tarafından uygun hijyenik koşullara sahip bir ortamda gerçekleştirilirse risk ihtimalini en aza indirmiş olursunuz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 19 yaşındayım. Meme büyütme estetiği olmak istiyorum. Reşit olana kadar bekledim. Sadece meme büyütme ameliyatının riskleri nelerdir diye merak ediyorum. Yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, açıkçası meme ameliyatları sonrasında olumsuz durumlar pek karşımıza çıkan şeyler değil. Ancak bu sıfır risk anlamına gelmez. Sonuçta estetik içerikli olan ameliyatlarda cerrahi müdahalelerdir ve her cerrahi operasyonda olan riskler bu ameliyatlarda da mevcuttur. Örnek vermek gerekirse, enfeksiyon, kanama veya yaranın iyileşmesi ile ilgili oluşabilecek bazı durumlar bu risklerden bazılarıdır. Meme büyütme ameliyatlarında çok nadir görülen bir risk olarak da takılan silikon protezin etrafında ilerleyen zamanlarda sertleşme yaşanabilmesidir. Eğer muayene için gelebilirseniz sizden bazı tahlil ve analizler istiyor olacağım. Bu bağlamda genel sağlık durumunuzun ameliyat için uygunluğunu kontrol etmiş oluruz sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 23 yaşındayım. Göğüslerimin küçüklüğünden rahatsızım. 2-3 beden büyütmek istiyorum ama ameliyatla ilgili çekincelerim var. Meme büyütme ameliyatının riskleri nelerdir? Bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatları cerrahi operasyonlardır. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi meme estetiği ameliyatlarında da birtakım riskler söz konusudur. Kanama, enfeksiyon ya da yaranın iyileşmesine bağlı olan sorunların bu riskler arasında yer alır. Operasyon öncesinde doktorunuzun sizden isteyeceği tahliller ile diğer risklerden korunmuş olursunuz. Çok nadir görülen bir risk de zaman içerisinde takılan silikon protezin etrafındakapsül oluşmasıdır. Tecrübeli bir doktor ile yola çıkarak iyi markada bir silikon kullanarak bu gibi riskleri de en aza indirgeyebilirsiniz. Meme ameliyatı sonrasında olumsuz durumlar yaşayan hastam pek olmadı, genel olarak da bu gibi sorunlar ile pek sık karşılaşmıyoruz. Çekinmenize gerek yok, genel sağlık durumunuz da uygunsa ameliyat olabilirsiniz.

0

Merhaba leyla hocam, annem memelerinin formundan memnun olmadığı için meme büyütme ameliyatı olmaya karar verdi ama ben operasyon anında ya da sonrasında bir sorun oluşursa diye biraz korkuyorum. Meme büyütme ameliyatının bir riski var mı hocam?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, cerrahi bir operasyon olduğu için endişe etmenizi anlıyorum ama meme büyütme ameliyatı sırasında ya da sonrasında oluşabilecek özel bir risk yoktur. Sadece her cerrahi operasyon anında ya da sonrasında ortaya çıkabilecek kanama, enfeksiyon oluşumu ya da yaraların geç iyileşmesi gibi bazı komplikasyonlar var, bunlar meme büyütme ameliyatı yaptıran kişinin de yaşayabileceği sorunlardır. Ancak alanında uzman bir hekim bulursanız böyle sorunlara karşılaşma olasılığınız yok denecek kadar azdır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı