Meme büyütme sonrası sütyen kullanımı nasıl olur?

blank
1 Cevap

Merhaba Leyla hanım ben 32 yaşındayım. Yurtdışında yaşıyorum yaklaşık 1 ay önce İstanbul da meme büyütme ameliyatım oldum. Doktorumun önerisi ile sporcu sütyeni aldım ve hala onu takıyorum. Ama hocam artık göğüslerim istediğim boyuta geldi ve ben artık sütyen alışverişi yapmak istiyorum. Hocam siz sormak istediğim meme büyütme ameliyatından ne kadar zaman sonra sütyen kullanabilirim? Bu konuda cevap yazarsanız çok mutlu olurum. Desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, meme büyütme ameliyatından sonra biz hastalarımıza yaklaşık 1 ay boyunca sporcu sütyeni dediğimiz balensiz ve demirsiz olan sütyeni önermekteyiz. Takılacak sütyenin meme dokusuna bası ve iz yapmaması gerekmektedir. Sütyenin, dikiş yerine herhangi bir baskı oluşturmaması gerekir. Hastalarımız operasyondan 1 ay sonra balenli sütyen kullanımına başlayabilir. Ama dolgulu yada push-up dediğimiz göğüse baskı yapan ve ortada birleştirip yukarı çıkartan tarzdaki sütyenleri tercih etmemeleri gerekir. Bu tip olan sütyenler memeye takılan silikon protezin yer değiştirmesine sebep olabilir. Ayrıca bu tarz sütyenleri uzun süreli kullanmaları meme dokusuna baskı yaparak doku kaybı veya doku ezilmesine aynı zamanda meme de simetri bozukluğuna neden olabilir. Diğer bir konuda hastalarımızın meme estetiğinden sonra sütyen takmadan gezmek istemesidir. Sıkça sorulan sorulardan biride sütyen takmasam göğüsümde bir bozulma yada sarkma meydana gelir mi? sorusudur. Sütyen kişiler için faydalı bir giysidir. Aynı zamanda sütyen meme de oluşabilecek sarkmayı da önler. Kişiler doğru sütyeni tercih ettikleri sürece takmalarını önermekteyim ama tabi bazı zamanlar sütyen kullanmadıkları günlerde olabilir. Meme büyütme yada meme küçültme ameliyatlarından 2 ay sonra sütyen alınmasını önermekteyiz. Çünkü operasyon sonrasında iyileşme süreci tamamlanmış ve gerçek göğüs ölçünüz oluşmuş olacaktır. Bu yüzden sütyen alımı için ilk 2 ay beklemekte fayda vardır. Bir de ameliyat sonrasında sütyen ölçüm ne olacak şeklinde sorularla gelir hastalarımızdan. Şunu karıştırmamak gerekir operasyon sonrası göğüs kafesi ve çevresinin ölçüsü değişmez sadece “cup “ olarak adlandırdığımız sütyenin iç kısmındaki bölümde küçülme ya da büyüme söz konusu olur.Sağlıklı günler dilerim.

blank

İyi günler sayın hocam, hocam ben meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum, memelerimin bluz altından daha dolgun görünmesini istiyorum. Eşim de sıcak bakıyor bu isteğime. Meme büyütme ameliyatından sonra özel bir sütyen takmam gerekiyormuş. Bu sütyeni ne kadar süre takmam gerekiyor? Normal sütyen kullanımına ne zaman geçebilirim?Teşekkür ederim.

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ocak 15, 2021

İyi günler, meme büyütme ameliyatlarından sonra meme şeklini koruması için hastalarımıza sporcu sütyeni adı verilen özel bir sütyen öneriyoruz. Operasyondan sonra takılan bu sütyen demirsiz ve balensizdir. Memeleri saran bir yapıda olduğu için operasyondan sonra kadının konforu ve rahatı için önemli olmasının yanı sıra meme şeklinin aynı biçimde korunmasını sağlamak için de çok önemlidir. Bu özel sütyenin hastanın dikiş yerine herhangi bir baskı uygulamaması önemlidir. Operasyondan 6 hafta sonra normal balenli sutyen takılmasında mahsur yoktur. Ancak takılan sütyenin push-up olarak adlandırılan iki göğsün arasından birleşme yeri olan ve memeleri yukarı kaldıran türden olmaması gerekir. Bu tür sütyenler meme protezlerinin yerinden oynamasına sebep olabilir, memede asimetrik bir görüntü ortaya çıkabilir. Push-up sütyenlerin kullanılması yeni form verilen memelere baskı yapmakta, doku ezilmesine neden olmaktadır. Meme büyütme ameliyatından en erken iki ay sonra sütyen alınmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü en erken iki ayda memeler iyileşme sürecini tamamlamakta ve göğüs ölçüsü oluşmaktadır. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar