Meme dikleştirme ameliyatı sonucu kalıcı mıdır?

blank
1 Cevap

Merhaba Leyla hanım ben uzun zamandır sizi takip ediyorum yapmış olduğunuz ameliyatlar tv programları hepsini takip ettim. Benim göğüslerimde doğumdan sonra sarkmalar oldu o yüzden ameliyat düşünüyorum. Eşim ameliyat konusuna çok sıcak bakmıyor o yüzden ikna etmem biraz zor oldu. Leyla hanım sormak istediğim meme dikleştirme ameliyat ameliyatının sonucu kalıcı mıdır? Sonrasında tekrar sarma olur mu yeniden bir operasyon geçirmem gerekir mi? Bu konuda yanıt verirseniz çok mutlu olurum. İyi çalışmalar Leyla hanım. Sevgiler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında ortalama 1.5 2 saat süren operasyonlardır. Meme dikleştirme operasyonu ile kalıcı sonuçlar elde etmek mümkündür. Operasyondan bir kaç ay sonra meme şekli tam olarak oturmuş olur. Meme dikleştirme ameliyatı sonuçları, aşırı kilo almak yada kilo vermek ve gebelik gibi bir durum olmadığı sürece uzun seneler kalıcı olmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatı küçültme ve büyütme ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir. Birlikte yapılan operasyonlarda sonuçlar daha uzun soluklu olur. Meme dikleştirme ameliyatı, vücut ağırlığı oturmuş ve tekrar hamilelik düşünmeyen kişiler için ideal operasyonlardır. Meme dikleştirme operasyonu sonrasında kişi ideal kilosunu koruyup sağlıklı bir yaşam tarzı benimserse sonuçların daha kalıcı olması mümkündür. Sağlıklı günler dilerim.

blank

İyi günler hocam, ben ikiz doğum yapmış bir anneyim. Bebeklerim şimdi 4 yaşındalar. Emzirmeden sonra memelerimde epey sarkma oldu. Meme dikleştirme ameliyatından sonra memelerin tekrar sarkma ihtimali var mı? Meme dikleştirme ameliyatı sonucu kalıcı mıdır? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 9, 2020

İyi günler, mastopeksi yani meme dikleştirme operasyonu memenin büyüklüğüne dokunulmadan sadece sarkma problemini düzeltmeye yönelik bir girişimdir. Emzirme, kilo kayıpları ya da yaşın ilerlemesiyle beraber memelerdeki dolgunluk azalabilir, esneklik yitirilir. Operasyonda genel anestezi kullanılır. Operasyonun süresi yaklaşık olarak 2,5-3 saat sürmektedir. Meme büyütme operasyonu da eklenirse operasyonun süresinde biraz daha uzayabilir. Meme dikleştirme operasyonundan sonra gebelik durumu tekrar olursa ya da aşırı kilo alıp verme yaşanırsa memelerde sarkma tekrar görülebilmektedir. Bu durumun yaşanmaması için gebeliklerin bitmiş olması gerekir Ayrıca kişinin kilo korunmasında istikrarlı olması gerekir. Fazla kilo alımı memelerde sarkmaya yol açar. Meme dikleştirme operasyonlarında kişinin kilosunun stabil olması gerekir ve bu ameliyat tekrar çocuk yapmayı planlamayan kişiler için ideal bir operasyondur. Sonuçlarının kalıcı olması vücut bakımı ve memelere gösterilen özen ile ilgilidir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar