Meme dikleştirme ameliyatı sonucu kalıcı mıdır?

1.13K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba Leyla hanım ben uzun zamandır sizi takip ediyorum yapmış olduğunuz ameliyatlar tv programları hepsini takip ettim. Benim göğüslerimde doğumdan sonra sarkmalar oldu o yüzden ameliyat düşünüyorum. Eşim ameliyat konusuna çok sıcak bakmıyor o yüzden ikna etmem biraz zor oldu. Leyla hanım sormak istediğim meme dikleştirme ameliyat ameliyatının sonucu kalıcı mıdır? Sonrasında tekrar sarma olur mu yeniden bir operasyon geçirmem gerekir mi? Bu konuda yanıt verirseniz çok mutlu olurum. İyi çalışmalar Leyla hanım. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında ortalama 1.5 2 saat süren operasyonlardır. Meme dikleştirme operasyonu ile kalıcı sonuçlar elde etmek mümkündür. Operasyondan bir kaç ay sonra meme şekli tam olarak oturmuş olur. Meme dikleştirme ameliyatı sonuçları, aşırı kilo almak yada kilo vermek ve gebelik gibi bir durum olmadığı sürece uzun seneler kalıcı olmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatı küçültme ve büyütme ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir. Birlikte yapılan operasyonlarda sonuçlar daha uzun soluklu olur. Meme dikleştirme ameliyatı, vücut ağırlığı oturmuş ve tekrar hamilelik düşünmeyen kişiler için ideal operasyonlardır. Meme dikleştirme operasyonu sonrasında kişi ideal kilosunu koruyup sağlıklı bir yaşam tarzı benimserse sonuçların daha kalıcı olması mümkündür. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, meme dikleştirme ameliyatı olmayı düşünüyorum ancak kafamda bir soru var. Acaba meme dikleştirme ameliyatı sonucu kalıcı mıdır? Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi etkisi altında gerçekleştirilen cerrahi bir operasyondur. Sonuçları kalıcı bir ameliyattır. Oldukça etkili olan bu cerrahi işlemin sonuçlarını ömür boyu görebilmek için hastaların da dikkat etmesi gereken birtakım hususlar vardır. Eğer yakın zamanda doğum yapma gibi bir planınız varsa meme dikleştirme ameliyatını ertelemelisiniz. Çünkü doğum sonrası özellikle emzirme döneminde göğüslerin içi boşalarak sarkık bir görüntü oluştururlar. O nedenle ben hastalarıma doğum sonrası bu ameliyatı daha uygun buluyorum. Doğum dışında sağlıklı beslenme ve düzenli spor rutinini benimsemez ve kilo alırsanız, göğüslerinizin tekrar sarkması kaçınılmaz olabilir. O sebeple meme dikleştirme ameliyatının ömür boyu kalıcı olabilmesi biraz da hastaya bağlıdır. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, yıllardır büyük göğüslerle mücadele ettim. Sonrasında ciddi bir kilo kaybı yaşayarak büyük göğüslerime veda ettim fakat bu sırada da sarkık göğüslerim ile tanıştım. Hiç estetik durmayan bu görüntüyü düzeltmek için nihayet meme dikleştirme estetiği ameliyatı yaptırmaya karar verdim. Fakat işlemin sonuçları kalıcı mı değil mi öğrenmek isterim. Cerrahi bir işlemden sonra tekrar memelerimin eski haline dönmesini istemem çünkü. Şimdiden cevabınız için çok teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme dikleştirme estetiği ameliyatı cerrahi bir operasyondur. Bu nedenle işlem kalıcıdır ve uzman bir cerrah tarafından yapılırsa sonuçları oldukça başarılı olacaktır. Meme dikleştirme ameliyatında memeleriniz yukarı doğru toparlanarak, memelerinize daha estetik ve şekilli bir form kazandırılması amaçlanır. Aşırı sık kilo alıp verme, emzirme dönemi gibi detaylar memelerin yeniden sarkmasına neden olabilir. Eğer ameliyat sonrasında tekrar aynı sorunu yaşamak istemiyorsanız bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer yakın zamanda doğum yapmayı düşünüyorsanız meme dikleştirme ameliyatını doğum sonrası yaptırmanızı öneririm. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 45 yaşındayım ve meme dikleştirme olmak istiyorum. Meme dikleştirme ameliyatı sonucu kalıcı mıdır? İleriki yaşlarda tekrar sarkma olur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme dikleştirme operasyonlarında sonuç genel olarak kalıcıdır. İlerleyen yaşlarda tekrar bir operasyon geçirilmesine gerek kalmaz. Sadece hamilelik ve emzirme bu durumu gerektirebilecek istisna durumlardır. Eğer böyle bir niyet söz konusu değilse endişe etmeden operasyon olabilirsiniz. Muayene için gelebilirseniz yine daha detaylı bir analiz yapıp daha kesin bilgi aktarabilirim size. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım, ben 57 yaşındayım. Memelerimde yaşa bağlı sarkma meydana geldi. Ölçülerim gayet iyi. Sadece dikleştirme olmak istiyorum. Meme dikleştirme ameliyatı sonucu kalıcı mıdır? Yoksa tekrar ameliyat olmam gerekecek mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaşın ilerlemesiyle meme bölgesinde sarkmalar görülmesi çok olağan bir durumdur ve bir çok kadında bu duruma rastlanır. Meme dikleştirme ameliyatları ortalama 1,5 – 2 saat aralığında sürer. Bu operasyonlarda alınan sonuçlar genellikle kalıcıdır. Tekrar ameliyat olmanıza gerek yoktur. Meme dikleştirme operasyonlarında tekrar gerektiren durumlar hamilelik ve emzirme süreçleridir. Bu durumlar olmadığı sürece meme dikleştirme ameliyatının etkisini kaybetme olasılığı çok güçtür. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, orta yaşlı bir kadınım, yaşlanmaya başlanmanın etkisiyle göğüslerimde sarkma oluştu. Memelerimin eskisi gibi dik ve dolgun görünmesini istediğim için meme dikleştirme ameliyat yaptırmak istiyorum ama sonra tekrar memelerim sarkar diye korkuyorum. Böyle bir şey mümkün mü, meme dikleştirme ameliyatının sonuçları kalıcı mıdır yoksa tekrar göğüsler sarkabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme dikleştirme ameliyatı kalıcı sonuçları olan cerrahi bir uygulamadır. Operasyon sırasında memede sarkmaya neden olan fazla deri kesilerek meme yeniden şekillendirildiği için sonuç oldukça etkilidir. Ancak meme dikleştirme ameliyatı yaptırdıktan sonra kişi hamile kalırsa ve emzirme süreci geçirirse ya da beklenmedik bir şekilde çok ciddi kilo alıp verirse memede tekrar sarkma oluşabilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı