Meme kanseri sonucu bir göğsümü kaybettim, bana yardımcı olabilir misiniz?

1.62K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Meme kanseri sonucu bir göğsümü kaybettim, bana yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Meme estetiği ile kanser sonucu kaybedilen göğüs tekrardan geri kazanılabilir. Siz ve doktorunuz tarafından kararlaştırılacak bir çok seçenek mevcuttur. Meme rekonstrüksiyonu kolay bir ameliyat ve süreç olmadığı için en doğru kararı verebilmemiz için kliniğimize muayeneye gelip, birebir görüşme sağlamanızdır.

0

Merhaba Leyla Hocam, yaklaşık 3 yıl kadar önce meme kanseri teşhisi kondu. Şimdi ise iyileştim. Meme kanseri sonucu bir göğsümü kaybettim, bana yardımcı olabilir misiniz? Hangi ameliyatı olmam gerekiyorsa ben hazırım. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. Meme kanseri sonucunda göğsünü / göğüslerini kaybeden hastalarımıza genellikle protez silikon tedavisi uyguluyoruz. Bunun dışında kişinin kendi dokusu kullanılarak da hastamıza arzu ettiği estetik görüntüyü kazandırabiliyoruz. En kısa zamanda uzman bir hekime muayene olarak memelerinizde dilediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Sevgilerimle.

0

Leyla Hanım merhabalar, umarım iyisinizdir. Ben yaklaşık 2 yıl önce meme kanserine yakalandığımı öğrendim. 2 yıllık zorlu tedavi sürecinin ardından nihayet kanseri yendim ancak tümörün yerleştiği sol memem vücudumdan alındı. Şimdi ise tedavim tamamlandığı için tekrar eski sağlıklı görüntüme geri dönmek istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Asıl zorlu olan süreci atlatmışsınız, bundan sonra ise sizi oldukça basit bir sürecin beklediğini belirtmek isterim. Eski sağlıklı görüntünüze tekrar kavuşmanız için operasyonu yürütecek uzman bir doktor bularak tedaviye başlayabilirsiniz. İşlemden önce mutlaka doktorunuzla ayrıntılı konuşmalı, sizin için en uygun tedaviye birlikte karar vermelisiniz. Kanser sonucu bir memesini kaybeden hastalarımız için memenin alınması ile aynı zamanda olabileceği gibi, alım gerçekleştikten bir süre sonra da operasyona başlanabilir. Sizin memenizin alınmasının üzerinden zaman geçtiğinden dolayı tedavi sürecinin planlaması yapılır. Mastektomide memenizi tekrardan biçimlendirmek için protez silikonlardan veya hastanın kendi dokularından yardım alınır. Operasyonda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, yeniden şekil verilecek memenizin diğer memenizle aynı boyutta olmasıdır. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben meme estetiği olmak istiyorum. Meme kanseri sonucu bir göğsümü kaybettim, bana yardımcı olabilir misiniz? Yaklaşık 2 buçuk yıl oldu. İyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Meme kanseri sebebiyle tek ya da iki göğsünü aldırdığı için estetik amacıyla merkezimizin kapısını çalıyor. Bu operasyonlar ile estetik kaygıları sonlandırmak mümkün. Bu tarz durumlar sonucu yaptığımız operasyonları biz geç onarım olarak adlandırmaktayız. Protezler ya da kendi dokularınız ile estetik görünümü bu süreçte sağlayabiliriz. Öncesinde mutlaka sizi bir muayene etmek ve mevcut durumu değerlendirmek isterim. Sonrasında hem gerekli analiz ve tahlil sonuçlarınıza bağlı olarak hem de istek ve beklentilerinizi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi planı oluşturabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, bundan 4 yıl önce meme kanseri sonucu bir göğsümü kaybettim, bana yardımcı olabilir misiniz? Estetik olarak görüntümden dolayı hiç mutlu değilim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Tedavinin sizi en zorlayacak süreci sona ermiş. Kanser hastalığı sonucu göğsünü kaybeden çok sayıda kadın hastamız mevcut ve görsel olarak iki göğsün eşitliğini sağlamak meme büyütme operasyonları ile mümkün. Bu ameliyatı olmak sizi psikolojik olarak da rahatlatacaktır. Operasyonun içeriği ile ilgili size daha net bilgi verebilmek için öncelikle sizi muayene etmem daha sağlıklı olur. Bu tip durumlarda yaptığımız operasyonlara biz geç onarım deriz. Bu süreçte estetik görünümü protezler ya da kendi dokularınız aracılığıyla sağlayabiliriz. Diğer göğsünüzün de durumunu görürsem nasıl bir yol izleyeceğimize karar verebiliriz. Endişe etmenize gerek yok. Hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak kendinizi bu operasyon sonrasında çok daha iyi hissedeceğinize eminim.

0

Merhaba Leyla hanım, meme kanseri sonucunda bir göğsümü kaybettim, mememin birisinin olmaması beni psikolojik olarak çok rahatsız ettiği için meme protezi yaptırmaya karar verdim, bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Elbette size yardımcı olabiliriz. Meme kanseri sonucu göğsünü kaybetmiş olan birçok kişi daha önce meme onarım operasyonu için bize başvurdu. Size de bu konuda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Ancak öncelikle gelip muayene olmanız gerekiyor, sonrasında nasıl bir yol izleyeceğimize birlikte karar verebiliriz. Meme onarım operasyonları memenin alınmasından hemen sonrada yapılabilir ancak birçok kişi sizin gibi hastalık sürecinin üzerinden biraz zaman geçmesini bekliyor. Böyle durumlarda geçen sürenin bir önemi yoktur, kişi kendini ne zaman hazır hissederse meme onarım operasyonu o zaman yapılmalıdır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı