Meme kanseri sonucu bir göğsümü kaybettim, bana yardımcı olabilir misiniz?

1.93K görüntülenmeMeme Estetiği
0

Meme kanseri sonucu bir göğsümü kaybettim, bana yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Meme estetiği ile kanser sonucu kaybedilen göğüs tekrardan geri kazanılabilir. Siz ve doktorunuz tarafından kararlaştırılacak bir çok seçenek mevcuttur. Meme rekonstrüksiyonu kolay bir ameliyat ve süreç olmadığı için en doğru kararı verebilmemiz için kliniğimize muayeneye gelip, birebir görüşme sağlamanızdır.

10 Cevap

0
Misafir

Doktor Hanım merhaba, ben 3 yıl önce bir hastalık geçirdim. Açıkçası bunun üzüntüsünü yeni atlatıyorum. Meme kanseri sonucu bir göğsümü kaybettim, bana yardımcı olabilir misiniz? Meme estetiği yaptırmam mümkün değil mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ilk olarak geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum ve sonraki yaşantınız için sağlıklı günler geçirmenizi diliyorum. Meme kanseri geçirdiği için göğsünü kaybeden birçok hastam oldu ve hepsi de meme estetiği ile kliniğimizden oldukça mutlu ayrıldı diyebilirim. Dolayısıyla siz de bu konu ile ilgili endişe etmeyin, elbette ki size de yardımcı olabiliriz. Uygun bir vaktinizde lütfen sizi kliniğimizde misafir edelim ve bir muayene yaparak mevcut durumunuzu görüp değerlendirelim. Bu gibi durumlarda hastamızın tedavisini kendi dokularıyla ya da protezler yardımıyla yapabilmekteyiz. Bununla ilgili bir görüşelim. Ayrıca genel sağlık durumunuzla ilgili de sizden öğrenmem gereken şeyler olacak. Sonrasında size en etkili ve en konforlu olacak tedavi yöntemi ile ilgili bilgilendirmelerde bulunabileceğim. Sevgiler…

0
Misafir

Merhaba Leyla Hocam, yaklaşık 3 yıl kadar önce meme kanseri teşhisi kondu. Şimdi ise iyileştim. Meme kanseri sonucu bir göğsümü kaybettim, bana yardımcı olabilir misiniz? Hangi ameliyatı olmam gerekiyorsa ben hazırım. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. Meme kanseri sonucunda göğsünü / göğüslerini kaybeden hastalarımıza genellikle protez silikon tedavisi uyguluyoruz. Bunun dışında kişinin kendi dokusu kullanılarak da hastamıza arzu ettiği estetik görüntüyü kazandırabiliyoruz. En kısa zamanda uzman bir hekime muayene olarak memelerinizde dilediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Sevgilerimle.

0
Misafir

Leyla Hanım merhabalar, umarım iyisinizdir. Ben yaklaşık 2 yıl önce meme kanserine yakalandığımı öğrendim. 2 yıllık zorlu tedavi sürecinin ardından nihayet kanseri yendim ancak tümörün yerleştiği sol memem vücudumdan alındı. Şimdi ise tedavim tamamlandığı için tekrar eski sağlıklı görüntüme geri dönmek istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Asıl zorlu olan süreci atlatmışsınız, bundan sonra ise sizi oldukça basit bir sürecin beklediğini belirtmek isterim. Eski sağlıklı görüntünüze tekrar kavuşmanız için operasyonu yürütecek uzman bir doktor bularak tedaviye başlayabilirsiniz. İşlemden önce mutlaka doktorunuzla ayrıntılı konuşmalı, sizin için en uygun tedaviye birlikte karar vermelisiniz. Kanser sonucu bir memesini kaybeden hastalarımız için memenin alınması ile aynı zamanda olabileceği gibi, alım gerçekleştikten bir süre sonra da operasyona başlanabilir. Sizin memenizin alınmasının üzerinden zaman geçtiğinden dolayı tedavi sürecinin planlaması yapılır. Mastektomide memenizi tekrardan biçimlendirmek için protez silikonlardan veya hastanın kendi dokularından yardım alınır. Operasyonda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, yeniden şekil verilecek memenizin diğer memenizle aynı boyutta olmasıdır. Sevgiler.

0
Misafir

Leyla Hocam merhaba, ben meme estetiği olmak istiyorum. Meme kanseri sonucu bir göğsümü kaybettim, bana yardımcı olabilir misiniz? Yaklaşık 2 buçuk yıl oldu. İyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Meme kanseri sebebiyle tek ya da iki göğsünü aldırdığı için estetik amacıyla merkezimizin kapısını çalıyor. Bu operasyonlar ile estetik kaygıları sonlandırmak mümkün. Bu tarz durumlar sonucu yaptığımız operasyonları biz geç onarım olarak adlandırmaktayız. Protezler ya da kendi dokularınız ile estetik görünümü bu süreçte sağlayabiliriz. Öncesinde mutlaka sizi bir muayene etmek ve mevcut durumu değerlendirmek isterim. Sonrasında hem gerekli analiz ve tahlil sonuçlarınıza bağlı olarak hem de istek ve beklentilerinizi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi planı oluşturabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

Leyla Hanım merhaba, bundan 4 yıl önce meme kanseri sonucu bir göğsümü kaybettim, bana yardımcı olabilir misiniz? Estetik olarak görüntümden dolayı hiç mutlu değilim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Tedavinin sizi en zorlayacak süreci sona ermiş. Kanser hastalığı sonucu göğsünü kaybeden çok sayıda kadın hastamız mevcut ve görsel olarak iki göğsün eşitliğini sağlamak meme büyütme operasyonları ile mümkün. Bu ameliyatı olmak sizi psikolojik olarak da rahatlatacaktır. Operasyonun içeriği ile ilgili size daha net bilgi verebilmek için öncelikle sizi muayene etmem daha sağlıklı olur. Bu tip durumlarda yaptığımız operasyonlara biz geç onarım deriz. Bu süreçte estetik görünümü protezler ya da kendi dokularınız aracılığıyla sağlayabiliriz. Diğer göğsünüzün de durumunu görürsem nasıl bir yol izleyeceğimize karar verebiliriz. Endişe etmenize gerek yok. Hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak kendinizi bu operasyon sonrasında çok daha iyi hissedeceğinize eminim.

0
Misafir

Merhaba Leyla hanım, meme kanseri sonucunda bir göğsümü kaybettim, mememin birisinin olmaması beni psikolojik olarak çok rahatsız ettiği için meme protezi yaptırmaya karar verdim, bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Elbette size yardımcı olabiliriz. Meme kanseri sonucu göğsünü kaybetmiş olan birçok kişi daha önce meme onarım operasyonu için bize başvurdu. Size de bu konuda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Ancak öncelikle gelip muayene olmanız gerekiyor, sonrasında nasıl bir yol izleyeceğimize birlikte karar verebiliriz. Meme onarım operasyonları memenin alınmasından hemen sonrada yapılabilir ancak birçok kişi sizin gibi hastalık sürecinin üzerinden biraz zaman geçmesini bekliyor. Böyle durumlarda geçen sürenin bir önemi yoktur, kişi kendini ne zaman hazır hissederse meme onarım operasyonu o zaman yapılmalıdır.

0
Misafir

Merhaba Leyla Hanım yaklaşık dört yıl önce meme kanseri teşhisi konuldu, uzun süreler tedaviler sonrasında da göğsümün birisi alındı. Şu an tüm tedavi sürecim tamamlanmış dudumda hatta üzerinden de biraz zaman geçti. Psikolojik olarak kendimi daha iyi hissetmek için meme estetiği yaptırmaya karar verdim.  Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Zor olan süreci çoktan geride bırakmışsınız bundan sonraki süreç oldukça kolay, tek yapmanız gereken alanında uzman bir doktor bularak tedavi sürecinizi başlatmaktır. Meme kanseri nedeniyle göğüslerinin kaybeden hastalar diledikleri zaman meme onarım operasyonu yaptırabilir; bu süreç memenin alınması ile eş zamanlı olabileceği gibi meme alındıktan sonrada olabilir. Bu konudaki en doğru karar hasta ve doktoru birlikte verecektir. Ancak sizin durumunuz da mastektomi yani kanser tedavi için göğüsün için boşaltılması işlemi tamamlandığı için geç onarım adı verdiğimiz süreç geçerli olacaktır. Geç onarım olarak adlandırdığımız bu süreçte memeyi yeniden şekillendirmek için protezlerden ya da kendi dokularınızdan faydalanabiliyoruz. Muayene sırasında diğer memenizin durumu da göz önünde bulundurularak yeniden şekillendirime işlemi planlanacaktır.

0
Misafir

Merhaba Hocam, ben 33 yaşındayım, yaklaşık 6 yıl önce meme kanseri teşhisi sonucunda modifiye radikal mastektomi operasyonuyla tek memem alındı. Meme proteziyle yeniden meme oluşturma imkanımız olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun, meme protezi genel olarak mastektomi ameliyatından hemen sonra yapılabildiği gibi hastanın tercihine bağlı olarak sonradan da yapılabilmektedir. Bu tamamen hastanın psikolojisi ve geçirdiği sağlık problemi ile ilgilidir ve hastanın buradaki kararı çok önemlidir. Meme rekonstrüksiyonu ameliyatlarıyla meme tekrar forma sokulup şekillendirilebilmektedir. Meme büyütme operasyonu öncesinde kan sulandırıcı ilaçların kullanılması bırakılır, operasyondan 12 saat önce su içme ve yemek yeme bırakılır. Genel anestezi uygulanan kişiye önceden hasta ile beraber belirlenen protez nakledilir. Bütün meme dokusunun ve lenflerin alındığı modifiye radikal mastektomi operasyonunda meme kaslarına dokunulmaz. Protezin ileriki ultrasonografik grafilerin doğru sonuç verebilmesi açısından göğüs kası altına yerleştirilmesi uygun olmaktadır. Meme böylelikle yeniden onarılır ve şekillendirilir. Operasyondan sonra morarma, ödem, hafif ateş gibi belirtiler görülebilmektedir. Operasyondan sonra memelere uygulanan bandaj yaklaşık bir hafta sonra çıkarılır ve hastaya sporcu sütyeni takması önerilir. Birkaç hafta boyunca göğüs ve çevresini yorucu ve zorlayıcı hareketlerden kaçınarak ve istirahat ederek kısa sürede iyileşme sağlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0
Op. Dr. Leyla Arvas

İyi akşamlar Leyla hocam ben iki sene önce meme kanseri sonucunda iki göğüsümü de kaybettim. Göğüs tamamen alındıktan sonra protez yapılabilir mi? lütfen bilgi verin. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Evet yapılabilir. Bu da Mastektomi sonrası düzeltme ameliyatı anlamına geliyor.Derecesine göre değişebiliyor. Meme alındıktan sonra hemen akabinde yapılabiliyor. Ya da diğer tedavilerin planlanması gerekiyor. Bu aralar çok moda. Özellikle yurtdışında meme kanserine yatkınlık olan kişiler meme dokusunu olmadan aldırıp yerine protez koyulması operasyonu yaptırmakta. Bu da yapılabilir.Bu konu ile ilgili izlerin tedavisi özellikle meme küçültmenin izi daha fazla oluyor. Onunla ilgili daha sonra lazer tedavileri uygulayabiliyoruz. Silikon bantlar uygulayabiliyoruz. O yüzden izden korkulmasını çok doğru bulmuyorum.Sevgiler.

0
Op. Dr. Leyla Arvas

İyi günler hocam, Meme kanserinden korunmak için memeyi boşaltıp silikon koymak tedbir midir? Yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Bu uygulama ünlü bir oyuncu yaptığı için çok ünlü olmuştu. Bir gen yapısı var. Her iki taraftaki memede bu olabiliyor. Eğer sizde bu gen yapısı varsa her iki memenin boşaltılıp içinin silikon veya kendi dokunuz ile doldurulması bir tedavi seçeneğidir.Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Bulmak istediğiniz içerikle ilgili bir şeyler yazıp enter tuşuna basın.