Meme protezi kaç yıl kullanılır?

blank
1 Cevap

Merhaba Leyla Hanım, ben 28 yaşındayım ve meme protezi yaptırmak istiyorum. Size sorum şu olacaktır, meme protezini taktırdıktan sonra kaç yıl kullanabilirim? Ne kadar süre ile değiştirilmesi gerekir? Bilgilendirme yaparsanız sevinirim, sevgiler..

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhabalar , endişenizi anlıyorum ama hiç merak etmeyin meme protezi uzun yıllar kullanılabilir. Dilerseniz 15-20 yılda bir değişim gerçekleştirilebilir.

blank

Merhaba Leyla Hocam, bir meme protez kaç yıl kullanılabilir? Ben 40 yaşındayım, memelerimi protezle büyütmek ve daha dolgun hale getirmek istiyorum. Protezi ne sıklıkta değiştirmek gerekir yoksa bir protez evladiyelik midir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 2, 2020

Merhaba, meme protezleri önceleri 10 ile 15 yıl arasında vücutta kalabiliyordu, artık son teknolojilerle beraber herhangi bir problem çıkmadığı müddetçe hayat boyu kalabiliyor protezler. Bazı kişilerde memede ve protezlerde çeşitli sıkıntılar çıkabiliyor. Her kadının anotomisi ve genetiği farklı olduğundan kimi kadında çıkabiliyor. Kendini ağrı ya da şekil bozukluğu ile belli eden bu durumda silikonun çıkarılması ya da değiştirilmesi gerekir. Protezin etrafını saran ve vücut tarafından oluşturulan adına kapsül sertleşmesi denilen bu durum memede ağrıya ve kalınlığa sebep olmaktadır. Günümüzde bir protezin vücutta kalma süresi on ile on beş yıl olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Belirttiğim gibi, yeni yapılan protezlerin güvenilirliği ile vücutta kalma süresi de bir ömür boyu olabilmektedir. Sevgiler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 1 Cevap

İyi günler hocam, ben uzun zamandır meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Hep duyduğum protezlerin belli süre sonra değişmesi gerektiği bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Bu protezlerde belli süre sonra çıkartmak gerekmiyor. Ancak bir komplikasyon oluştuysa ya da meme aslında yapı olarak değişime uğruyor. Meme dokusu değişken bir doku olduğu için tekrar ameliyata ihtiyaç olabiliyor. Ama bu protezi değiştirmek amaçlı değil. Ben kesi olarak daha çok meme altını kullanıyorum. Burada yaklaşık olarak 4 santimlik bir kesi yapıp yeteri kadar bir cep oluşturup protezi koyuyoruz. Sonrasında da dikişlerimizi atıyoruz. Çok uzun süren bir ameliyat değil ve sonuçları oldukça güzel. İhtiyaç varsa bazen yağ transferi ile birlikte kullanıyorum. O zaman daha naturel sonuçlar elde edebiliyoruz. Özellikle her iki memenin birbirinden ayrık olduğu ve dekoltenin daha fazla gözüktüğü hastalarımda bu bölge daha fazla birbirine yaklaştığı için daha doğal bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar