Meme protezi kaç yıl kullanılır?

1.87K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba Leyla Hanım, ben 28 yaşındayım ve meme protezi yaptırmak istiyorum. Size sorum şu olacaktır, meme protezini taktırdıktan sonra kaç yıl kullanabilirim? Ne kadar süre ile değiştirilmesi gerekir? Bilgilendirme yaparsanız sevinirim, sevgiler..

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar , endişenizi anlıyorum ama hiç merak etmeyin meme protezi uzun yıllar kullanılabilir. Dilerseniz 15-20 yılda bir değişim gerçekleştirilebilir.

0

Leyla Hanım selamlar, meme protezinin herhangi bir ömrü var mı? Yani bir süre sonra değiştirilmesi gerekiyor mu? Meme protezi kaç yıl kullanılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yanlış bilinenin aksine meme protezleri ömür boyu kullanılabilmektedir. Bu silikon protezler zaman içerisinde erimeye, yırtılmaya veya boyutlarında küçülmeye gitmedikleri için dilediğiniz sürece kullanılmaya müsaittirler. Ancak hasta protezlerin boyutunu değiştirmek veya onları artık kullanmak istediğinde çıkarttırabilir. Sevgiler.

0

Doktor hanım selamlar, silikon protez yöntemi ile meme büyütme estetiği ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak protezlerin belli bir kullanım ömrü var mı? Belirli sürelerde yenilenmesi gerekir mi? Bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, silikon protezler çeşitli nedenlere bağlı olarak küçük memeleri sahip olan ve memelerini büyütmek isteyen hastalarımız için kullanılır. Meme protezinin devamlı yenilenme gibi bir zorunluluğu yoktur. Meme büyütme estetiği cerrahi bir operasyondur ve kalıcıdır. Bu sebeple protezleriniz de sizinle birlikte ömür boyu kalıcılığını korur. Elbette hastanın isteğine göre protez değişimi yapılmaktadır. Aynı zamanda artık protez kullanmak istemediğini belirten hastaların da silikon protezleri vücutlarından alınabilir. Fakat böyle bir talep olmadığı sürece meme protezinin kalmasında herhangi bir sakınca yoktur. Zamanla erime veya küçülme gibi bir durum söz konusu değildir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 19 yaşındayım. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Yaşım çok genç olduğu için aklıma takılan bir konu var. Meme protezi kaç yıl kullanılır acaba? Tekrar ameliyat olmam gerekir mi ilerleyen yaşlarda? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, araştırdığınız zaman meme büyütme ameliyatlarında takılan protezlerin bazı kaynaklarda 10- 15 yıl kullanıldığının yazdığını görebilirsiniz. Ancak bu bilgi yanlıştır. Taktığımız meme protezlerinin kalıcılık süresi ömür boyudur. Bu protezler zamana bağlı erime yapmaz, yırtılmaz ya da küçülme göstermez. Sadece ileriki yaşlarda vücudunuzun formuna göre boyut olarak silikonu yenilemek isteyebilirsiniz ya da isterseniz çıkartabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinizle alakalı. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler, ben meme büyütme yaptırmak istiyorum. Ameliyatta takılan meme protezi kaç yıl kullanılır merak ediyorum. Bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ameliyatta taktığımız silikon protezlerin kalıcılığı ömür boyudur. Bazı kaynaklarda bu protezlerin kalıcılığının 10- 15 yıl olduğu gibi bir bilgiye rastlayabilirsiniz. Ancak bunlar eski bilgidir, teknolojinin gelişmesi ile protezler artık daha geliştiği için kalıcılıkları ömür boyudur. Meme büyütme ameliyatlarında kullandığımız protezler yırtılmaz ya da erimez, küçülmez. Şöyle ki hastanın memnuniyetsizliği söz konusu olursa; örneğin, meme büyütme oldunuz ancak bir süre sonra artık bu boyutlardan rahatsız oluyorsunuz. İstediğiniz ölçülere göre vücudunuzun yapısı da uygunsa protezler yenilenebilir ya da komple çıkartılabilir. Ancak memnun olduğunuz takdirde hayat boyu kullanabilirsiniz.

0

Merhaba leyla hanım, göğüslerim yapısal olarak küçük olduğu için meme estetiği yaptırarak göğüslerimi büyütmek istiyorum. Kalıcı bir sonuç elde etmek istediğim için de meme protezi işlemi yaptırmak istiyorum ama meme protezinin yenilenmesi gerektiğine dair bir yazı okudum. Bu doğru mu, meme protezinin yenilenmesi gerekir mi, meme protezi kaç yıl kullanılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme protezlerinin 10-15 yıl arasında bir sürede yenilenmesi gerektiğine dair oluşmuş yanlış bir algı var. Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan silikon protezlerin yırtılması ya da erimesi gibi bir durum söz konusu olmadığı için meme protezlerinin yenilenmesi gerekmez. Ancak operasyondan sonra elde ettiği görüntüden kişi memnun olmazsa meme protezini yenilenebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı