Brezilya Poposu (BBL)

Popo Kaldırma Ameliyatı

popo kaldırma

popo kaldırma Popo kaldırma ameliyatı, düşük ve düz popolar için tasarlanmış bir vücut şekillendirme operasyonudur. Düz, basık ve küçük kalça hattına sahip olan kadınlar kendilerini çekici hissetmiyorlar.

Toplumda kabul gören 90-60-90 vücut hattına sahip olmak için poponun hafif bir şekilde dışarıya doğru çıkık ve kalkık olması beklenir. Tıpkı Brezilyalı kadınların poposu gibi dolgun ve kalkık popoya sahip olmak için popo kaldırma ameliyatı yaptırabilirsiniz. Kendi yağlarınız kullanılarak yapılan popoya yağ enjeksiyonu sayesinde poponuzda Brazilian Butt Lift etkisi görebilirsiniz.

Popo Kaldırma Ameliyatı Kimlere Uygundur?

Popo kaldırma estetiğini düz, basık ve küçük popoya sahip olan kadınlar için öneriyoruz. Doğru zamanda spor yapmamak, düzensiz beslenmek veya genetik faktörlerden dolayı yuvarlaklığını kaybeden popo hattı için de yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Düz popoya sahip olan kadınlar dar kıyafetler giymekten uzak dururlar. Dar pantolon ve taytlar vücudun kıvrımlarını ortaya çıkardığı için küçük popolu kadınlara yakışmaz. Popo kaldırma ameliyatından sonra kalçanızın daha kadınsı, hacimli ve yuvarlak göründüğünü fark edersiniz. Giydikleriniz size daha çok yakışacak ve kum saati vücut formuna sahip olacaksınız.

Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Popo kaldırma ameliyatında yağ enjeksiyonu yöntemi kullanılıyor. Bu uygulamada ilk olarak kişinin fazla bölgesel yağları Vaser Liposuction tekniği ile dışarı çekilir. Vaser Liposuction, vücuttaki fazla yağları sıvılaştırarak dışarı çektiği için yağ hücreleri daha uzun süre canlı kalabiliyorlar. Bu nedenle popoya yağ transferi için biz klasik Liposuction yerine Vaser Liposuction uygulamasını tercih ediyoruz.

Yağ transferi için genellikle hastaların karın, bel ve bacak bölgelerinden yağ çekimi yapılıyor. Özel bir işlemden geçirilen bu yağlar, popoda açılan minik kesilere yerleştirilen ince kanüller yardımıyla poponun orta ve üst bölgelerine enjekte edilir. Popo kaldırma ameliyatında her iki poponun eşit, yuvarlak ve kalkık bir görünüm kazanması amaçlanıyor.

Popo Kaldırma Ameliyatı Sonrası İyileşme Dönemi

Popo kaldırma estetiği sonrası ilk 3 gün evde dinlenmelisiniz. 3.günden sonra günlük aktivitelerinize devam edebileceksiniz. Doktorunuzun önerdiği korseyi iki hafta boyunca giymelisiniz böylece ameliyat sonrası hızlı iyileşebilirsiniz.

Popo estetiği olan hastalarımızın ilk iki hafta boyunca popo üzerine direkt oturmalarını önermiyoruz. Bunun yerine sizin için önereceğimiz oturma yastıklarını kullanmalısınız. Uyurken de yüz üstü pozisyonları tercih etmek sizin için daha rahatlatıcı olacaktır.

Popo Kaldırma Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Yağ transferi ile popo büyütme ameliyatının kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 1,5 -2 sene arasında değişir. Aşırı kilo vermediğiniz takdirde popodaki yağların tamamı erimez. Bu nedenle yağ transferi ameliyatının etkilerini uzun süre görebilirsiniz.

Popo Kaldırma Ameliyatı Fiyatları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak popo kaldırma ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Popo Kaldırma Ameliyatı” İçin 32 Soru Soruldu

 1. Ayşegül dedi ki:

  Merhaba
  Fiyat alabilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 2. Esraa dedi ki:

  Fiyat bilgisi alabilirmiyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. Ünzile dedi ki:

  Merhaba
  Popo kaldırma fiyat bilgisi geçebilir misiniz?
  Teşekkürler
  Sağlıklı günler

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 4. Hülya dedi ki:

  Popo kaldırma bacak içi yağlanma giderilmesi

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 5. Büşra dedi ki:

  merhaba fiyat alabilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 6. Güneş dedi ki:

  Merhaba fiyat alabilir miyim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir