Brezilya Poposu (BBL)
popo kaldırma

popo kaldırma Popo kaldırma ameliyatı, düşük ve düz popolar için tasarlanmış bir vücut şekillendirme operasyonudur. Düz, basık ve küçük kalça hattına sahip olan kadınlar kendilerini çekici hissetmiyorlar.

Toplumda kabul gören 90-60-90 vücut hattına sahip olmak için poponun hafif bir şekilde dışarıya doğru çıkık ve kalkık olması beklenir. Tıpkı Brezilyalı kadınların poposu gibi dolgun ve kalkık popoya sahip olmak için popo kaldırma ameliyatı yaptırabilirsiniz. Kendi yağlarınız kullanılarak yapılan popoya yağ enjeksiyonu sayesinde poponuzda Brazilian Butt Lift etkisi görebilirsiniz.

Popo Kaldırma Ameliyatı Kimlere Uygundur?

Popo kaldırma estetiğini düz, basık ve küçük popoya sahip olan kadınlar için öneriyoruz. Doğru zamanda spor yapmamak, düzensiz beslenmek veya genetik faktörlerden dolayı yuvarlaklığını kaybeden popo hattı için de yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Düz popoya sahip olan kadınlar dar kıyafetler giymekten uzak dururlar. Dar pantolon ve taytlar vücudun kıvrımlarını ortaya çıkardığı için küçük popolu kadınlara yakışmaz. Popo kaldırma ameliyatından sonra kalçanızın daha kadınsı, hacimli ve yuvarlak göründüğünü fark edersiniz. Giydikleriniz size daha çok yakışacak ve kum saati vücut formuna sahip olacaksınız.

Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Popo kaldırma ameliyatında yağ enjeksiyonu yöntemi kullanılıyor. Bu uygulamada ilk olarak kişinin fazla bölgesel yağları Vaser Liposuction tekniği ile dışarı çekilir. Vaser Liposuction, vücuttaki fazla yağları sıvılaştırarak dışarı çektiği için yağ hücreleri daha uzun süre canlı kalabiliyorlar. Bu nedenle popoya yağ transferi için biz klasik Liposuction yerine Vaser Liposuction uygulamasını tercih ediyoruz.

Yağ transferi için genellikle hastaların karın, bel ve bacak bölgelerinden yağ çekimi yapılıyor. Özel bir işlemden geçirilen bu yağlar, popoda açılan minik kesilere yerleştirilen ince kanüller yardımıyla poponun orta ve üst bölgelerine enjekte edilir. Popo kaldırma ameliyatında her iki poponun eşit, yuvarlak ve kalkık bir görünüm kazanması amaçlanıyor.

Popo Kaldırma Ameliyatı Sonrası İyileşme Dönemi

Popo kaldırma estetiği sonrası ilk 3 gün evde dinlenmelisiniz. 3.günden sonra günlük aktivitelerinize devam edebileceksiniz. Doktorunuzun önerdiği korseyi iki hafta boyunca giymelisiniz böylece ameliyat sonrası hızlı iyileşebilirsiniz.

Popo estetiği olan hastalarımızın ilk iki hafta boyunca popo üzerine direkt oturmalarını önermiyoruz. Bunun yerine sizin için önereceğimiz oturma yastıklarını kullanmalısınız. Uyurken de yüz üstü pozisyonları tercih etmek sizin için daha rahatlatıcı olacaktır.

Popo Kaldırma Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Yağ transferi ile popo büyütme ameliyatının kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 1,5 -2 sene arasında değişir. Aşırı kilo vermediğiniz takdirde popodaki yağların tamamı erimez. Bu nedenle yağ transferi ameliyatının etkilerini uzun süre görebilirsiniz.

Popo Kaldırma Ameliyatı Fiyatları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak popo kaldırma ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Popo Dikleştirme

Popo dikleştirme, popo bölgesinin estetik ve kavisli görünmesini sağlamaya yönelik yapılan estetik cerrahi bir operasyondur. Poponun dik ve dolgun görünümü özellikle kadınlar için çok önemlidir. Günümüzde özellikle kadınların tercih ettiği ince bel ile belirginleşen yuvarlak ya da ters kalp şeklindeki popo görünümü arzu edilen bir görünümdür. Ancak genetik özellikler, yerçekiminin etkisi, ilerleyen yaş, sık kilo alıp-verme, gebelikler gibi birçok faktör poponun şeklinin oluşmasında ve kalça kavsinin değişmesinde önemli yer oynar.

Oluşabilecek problemlerden bazıları, poponun aşırı büyümesi ya da hacmini tamamen kaybederek düzleşmesi, sarkması, bel & popo kavsinin kaybolarak vücudun silindir şeklini alması olarak sayılabilir. Çoğu zaman poponun istenilen ölçüde küçültülmesi ya da büyütülmesi, dikleştirilmesi, kaldırılması ve nadir olsa da poponun daha az dikkat çekmesi istenilen işlemlerdir. Bütün bu işlemleri cerrahi olarak yapmak mümkündür. Hangi yöntemin kullanılacağına kişinin ihtiyacına ve durumuna göre hastayla beraber karar vermek daha doğru olur.

Popo estetiğinde hangi uygulamalar tercih edilir?

Popo estetiğinde uygulanan cerrahi girişimler arasında silikon protezler, germe uygulamaları, liposuction-lipofilling yöntemleri yer almaktadır.

Popo estetiğinde Liposuction uygulaması

Liposuction & Lipofilling tekniği, istenmeyen bölgelerdeki yağların vakum ve kanüller yardımıyla alınarak, hacmini kaybetmiş bölgelere enjeksiyon sistemiyle verilme işlemidir. Böylece tamamen doğal, kişinin kendi dokusuyla vücuduna istenen şekil verilmiş olur. Brazilian Butt Lift de denilen bu yöntemle bel inceliği ve kavsi buradaki yağların alınması ile sağlanır. Bu yöntem ile alınan yağlar popoya yuvarlak veya ters kalp dediğimiz biçimde şekil verilmek için kullanılır. Operasyondan sonra hasta en az 15 gün süre ile hekimin önerdiği korseyi giymelidir. Oluşabilecek morluklar bir hafta içerisinde, ödem ise en fazla bir ay içerisinde geçer. Bu ameliyat için teknolojik yöntemleri kullanmak iyileşme dönemini hızlandıracağı gibi, morluk ve ödem gibi yan etkileri en aza indirir. Vaser liposuction teknolojisi ile vücuttan alınan yağların kalıcı olması sağlanır. Bir heykeltıraş gibi yağlar şekillendirilirken popoya ve etrafındaki bel ve bacak kontürüne de şekil verilmiş olur. Estetik olarak en doğal duran yöntemdir. Ancak kişideki istenmeyen fazla yağ dokusunun miktarı önemlidir. Bu miktar doğrultusunda yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bundan dolayı çok zayıf hastalarda tercih edilmemektedir. Bu tip hastalar için silikon protezler tercih edilmektedir.

Popo bölgesinde yoğun çukurlaşma olan kişilere de yağ enjeksiyonu önerilir. Kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusu çukur olan bölgelere yerleştirilerek daha pürüzsüz popo görünümü sağlanır.

Silikon protez ile popo dikleştirme

Silikon protez ile dikleştirme yöntemi, her iki popo kavisinin ortasında görünmeyen bir alanda yapılan 5 cm’lik bir kesi ile uygulanır. Kas içine konulan uygun şekildeki silikon protezler ile hem istenen şekle kavuşulur, hem popo dikleşmiş olur, hem de kas içine konulmasından dolayı dışarıdan fark edilmeyecek doğallık sağlanmış olur. Operasyon sonrasında oluşabilecek ödem ve kanama gibi riskleri engellemek için hastalara korse giymeleri önerilmektedir.

Protez sonrası iyileşme süreci

Silikon protez ile popo dikleştirme ameliyatı 1-2 saat sürer. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyattan sonra ilk birkaç gün yüzüstü ve yan yatılması önerilir. 3. günden sonra sırt üstü yatmaya başlayabilirsiniz. Popo dikleştirme ameliyatından sonraki ikinci hafta günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ameliyat izi tam popo arasındaki katlantı bölgesinde olduğu için belli olmayacaktır. İlk bir ay korse giymelisiniz. Bir aydan sonra korseyi çıkararak dik ve dolgun popo görünümünü keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Popo sarkması nasıl düzeltilir?

Popo sarkması olan kişilerde, cildin fazla olduğu durumlarda ise popo dikleştirme ve popo germe ameliyatları uygulanmaktadır. Popo şekillendirmesi yağ enjeksiyonu ve ya silikon protezler ile gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada oluşan fazla cilt popodaki kavis üzerinden “V ” şeklinde yada martı kanadı adı verilen şekilde çıkartılarak operasyon gerçekleştirilir. Bu şekilde popo dikleştirme operasyonu yapılırken fazla olan cilt çıkartılarak dikiş izleri iç çamaşırı bölgesinde saklanmış olur. Operasyonda çıkacak olan doku kişiye göre değişiklik gösterir. Eğer kişi çok fazla kilo vermiş ise yada mide küçültme am

Popo Kaldırma Ameliyatı” İçin 5 Soru Soruldu

 1. Hülya dedi ki:

  Popo kaldırma bacak içi yağlanma giderilmesi

 2. esnadaslan dedi ki:

  benim bacak boyum kısa olduğu için elbise giydiğimde popom çok aşagıda duruyor böyle bir durumda hangi uygulamaları yapıyorsunuz

 3. esna dedi ki:

  merhaba popo kaldırma ameliyatı fiyatı alablirmiyiim benim bacak boyum kısa olduğu için elbise giydiğimde popom çok aşagıda duruyor böyle bir durumda hangi uygulamaları yapıyorsunuz

 4. Derya dedi ki:

  Merhaba, ben de popo kaldırma operasyonu ile alakalı bilgi alabilir miyim. Hangi yöntem daha kalııcı olur?

 5. İnci dedi ki:

  Merhaba Leyla Hanım, yağ enjeksiyonu ameliyatı 1,5 2 yıl mı kalıcılığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir