Protez emzirmeye engel olur mu?

blank
1 Cevap

Merhabalar Leyla Hanım. Ben 24 yaşındayım ve yeni evliyim. Silikon protezle göğüslerimi büyütmek istiyorum ancak bu ilerleyen zamanlarda bebeğimi emzirmeme engel olur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhabalar. Teknik ve tıbbi olarak silikon meme protezleri eğer ek bir dikleştirme ya da küçültme prosedürü olmadan sadece meme büyütme amaçlı olarak konulduysa ve yerleştirilirken seçilen giriş yeri uygun seçilirse emzirmeyi etkilemez. Protezler, meme dokusuna dokunulmadan meme dokusu altına ya da daha da derine, göğüs kası (pektoral kas) altına konulur. Dolayısıyla cerrahi olarak meme dokusuna yönelik bir işlem olmadığı için hamilelik sonunda emzirmeyi etkileyecek bir durum söz konusu değildir.

blank

Merhaba Leyla hocam, kolaylıklar diliyorum size, 27 yaşındayım, hocam iki yıl evvel silikon taktırdım eşimin de isteğiyle. 4 yıllık evliyiz ve yavaş yavaş  bebek planımız oluşmaya başladı. Hamile kalırsam protezlerim emzirmeme engel olur mu? Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

Merhaba, genel olarak meme protezlerini yerleştirirken kas altına yerleştiriyoruz. Sizin gibi genç kadınlarda ileride bebek planlarının olacağı düşünülerek, protez yeri olarak süt kanallarının ve süt bezlerinin arkasındaki kas altı seçilir. Böylelikle hiçbir sorun ortaya çıkmaz ve hiçbir sorun yaşanmaz. Protezlerin memedeki yeri farklıdır ve emzirmeyi etkilemez. Aynı zamanda protezin süte geçmesi gibi bir düşünce mümkün değildir. Protezler, gebelik boyunca süt bezlerinin ve kanallarının genişlemesini ve büyümesini etkilememektedir.Süt kanallarıyla yerleştirilen protezin hiçbir ilişkisi yoktur. Gebelik boyunca süt kanallarındaki ve süt bezlerindeki genişleme olacağı için, protezlerin de etkisiyle meme biraz daha hacimli görünmektedir. Emzirme döneminden sonra memeler eski halini almaktadır. Bazı kişilerde genetik olarak emzirme sonrasında sarkıklık görülebilir. O zaman emzirme bittikten bir yıl sonra meme dikleştirme operasyonu düşünülebilir. Sağlıklı günler dilerim.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar