Protez emzirmeye engel olur mu?

868 görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Merhabalar Leyla Hanım. Ben 24 yaşındayım ve yeni evliyim. Silikon protezle göğüslerimi büyütmek istiyorum ancak bu ilerleyen zamanlarda bebeğimi emzirmeme engel olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar. Teknik ve tıbbi olarak silikon meme protezleri eğer ek bir dikleştirme ya da küçültme prosedürü olmadan sadece meme büyütme amaçlı olarak konulduysa ve yerleştirilirken seçilen giriş yeri uygun seçilirse emzirmeyi etkilemez. Protezler, meme dokusuna dokunulmadan meme dokusu altına ya da daha da derine, göğüs kası (pektoral kas) altına konulur. Dolayısıyla cerrahi olarak meme dokusuna yönelik bir işlem olmadığı için hamilelik sonunda emzirmeyi etkileyecek bir durum söz konusu değildir.

0

Doktor Hanım merhaba, ben meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Yeni evliyim. Ameliyat olursam ileride çocuk sahibi de olursam protez emzirmeye engel olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, silikon protezlerin emzirmeye engel olma durumu operasyonun memenin hangi alanında, nasıl bir teknikle gerçekleştirildiği ve silikon protezin memede hangi bölgeye yerleştirildiğiyle alakalıdır. Ben bu tip durumlarda genel sağlık durumu ile ilgili herhangi bir istisnai durum ya da engel söz konusu değilse meme altından atılan bir kesi ile silikonların kas altına yerleştirilmesinden yana olduğumu söyleyebilirim. Böylelikle süt kanallarının zarar görme riski olmaz. Gönül rahatlığıyla işinde uzman ve tecrübeli bir hekime operasyon olabilirsiniz. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum ancak yakın zamanda anne olmak gibi bir isteğim var. Acaba protez emzirmeye engel olur mu? Yoksa bu işlem için doğum sonrasın mı beklemeliyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, meme büyütme operasyonlarında sıkça silikon protez kullanılır. Silikon protezin uygun zemine yerleştirilebilmesi için belli başlı bölgelerden cilt yüzeyine kesi açılmalıdır. Meme ucu çevresinde açılan keside süt kanallarına zarar gelme riski çok yüksektir. Ancak meme altı bölgesinde kesi açılıp da protez yerleştirilirse emzirmede herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. O nedenle kesilerin nereden açıldığı çok önemlidir.

0

Selamlar doktor hanım, meme büyütme operasyonu geçirmek istiyorum. Araştırmalarıma göre ise meme büyütmede en sık kullanılan yöntem silikon protezmiş. Fakat aklıma bir soru takıldı. Silikon protezler ileride hamile kalırsam çocuğumu emzirirken zarara uğrar mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, silikon protez sizin de belirttiğiniz üzere meme büyütme operasyonu için en yaygın uygulanan yöntem. Hem hızlı, hem pratik hem de kalıcı olması nedeni ile kadınlar tarafından sık tercih edilen bir operasyon. Silikon protezler memeye yerleştirilirken kesilerden yardım alınır. Bu kesiler dört bölgeden yapılır: Meme altı, meme başı çevresi, göbek üstü ve koltuk altı. Meme başı çevresinden açılan kesiler süt kanallarına zarar vereceğinden doğum yapmak isteyen kadınlar için bu bölge önerilmez. Sizin için en uygun bölge meme altıdır. Bu sayede süt kanallarınıza hiçbir zarar gelmez, emzirme döneminde herhangi bir sorun yaşanmadan bebeğinizi emzirebilirsiniz, bebeğe de hiçbir zararı yoktur.

0

Leyla Hocam merhaba, ben 4 yıl önce meme büyütme ameliyatı oldum. Şu an evliyim ve eşimle yakın zamanda çocuk sahibi olmayı planlıyoruz. Benim merak ettiğim doğum yaptıktan sonra protez emzirmeye engel olur mu? Bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum. Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarında eğer kesi operasyon esnasında meme altından açıldıysa, yerleştirilen protez emzirmeye engel değildir. Ancak kesi meme başı çevresinden açıldıysa süt kanallarınız hasar almış olabilir. Bu durum emzirmede problem yaşamanıza neden olur. Bu konu hakkında kesin bir şey söyleyebilmem için öncelikle sizi görmem, geçirdiğiniz operasyon ile ilgili bilgi sahibi olmam ve birkaç analiz yapmam gerekir. Müsait bir zamanınızda merkezimizi ziyaret etme imkanınız olursa bir kontrol edelim. Ya da eğer isterseniz operasyonu gerçekleştiren doktorunuzdan da bilgi alabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyorum.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 24 yaşında meme büyütme ameliyatı oldum. Şu an 30 yaşındayım ve ilk bebeğime 16 haftalık hamileyim. Doğumdan sonra protez emzirmeye engel olur mu? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim. Meme altından açılan kesilerde silikon protez yerleştirilmesi emzirmeye engel değildir. Çünkü operasyon süt kanallarına uzak bir alanda gerçekleştirilmiş olur ve süt kanallarınız herhangi bir hasar görmez. Eğer ki operasyon meme başı çevresinden olduysa böyle bir durumda süt kanallarınız zarar görmüş olabilir ve emzirmede sorun yaşayabilirsiniz. Daha net bir karar için sizi muayene etmem gerekli. Operasyonunuzu gerçekleştiren doktorunuzla da görüşebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar