Prp Saç Çıkarır mı?

4.18K görüntülenmePRP
0
1 Yorum

İyi günler hocam benim saçlarım çok seyrek,çok dökülüyor ve saçlarım gürleşsin istiyorum. Saç olmayan yerlere saçlarımın aralarına prp yaparsak saç çıkar mı prp’nin böyle bir özelliği var mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba,Prp (Plateletten Zengin Plazma) tedavisi genellikle ince telli ve güçsüz olan saçları canlandırmak ve genetik olarak saç dökülmesi yaşayan kişilerin, saç dökülmesi sorununu azaltmak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Saç dökülmesi günümüzün en dikkat çeken sorunlarından biridir. Zayıflayan ve dökülen saçlarınız, bu yöntemle gürleşerek daha etkileyici bir hale gelecektir. Saç dökülmesinin önüne geçmek için çok fazla beklememeli, saçlarınızın zayıfladığını düşündüğünüz ilk anda tedaviye başlamalısınız. Çünkü; saçlarınız tamamen döküldükten sonra geri dönüşü olmayacaktır. PRP, saç foliküllerini uyarmaya yardımcı olan, doğal olarak ortaya çıkan büyüme faktörlerinin yüksek seviyelerini içeren tek tedavidir. PRP uygulaması tamamen kişinin kendi kanından yapıldığı için alerji riski neredeyse sıfırdır. PRP’nin saç dökülmesinde kullanılmasının en önemli amacı, aktif olmayan veya yeni ekim yapılan saç köklerinin hızlı bir şekilde büyümesini sağlamaktır. Saç köklerinize ve saç olmayan bölgeye uygulanabilir. Fakat saç olmayan bölgelere uygulandığı zaman tek seans yeterli olmayacaktır. En az 3-4 seans uygulamak gerekir.

0

Merhaba hocam, kafamdaki kelleşmeyi ne yapsam durduramadım. Araştırdım ve Prp diye bir tedavi olduğunu gördüm ancak etkili mi değil mi emin değilim. Sizin fikriniz nedir? Prp saç çıkarır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, Prp tedavisinin asıl amacı saç köklerindeki hasarlı hücreleri onarmak ve uyuyan kök hücrelerini uyarmaktır. Onarılan bu dokular sonrası sağlıklı saçların çıkması amaçlanır. Kelleşme probleminiz var ise ve saç dökülmesine çare arıyorsanız mutlaka Prp’yi öneririm, oldukça işe yarayacaktır. Fakat tek seans yeterli olmayabilir. O nedenle sizi muayene etmeden kaç seans tedavi almanız gerektiği konusunda bilgilendirme yapmam zor. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim saçlarımın tepe bölgesinde son 1 yılda çok dökülme oldu. Buradan geri dönüş var mı? Prp saç çıkarır mı mesela? Önerir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP tedavisi ile saç köklerindeki dokuların onarılması sağlanabilir. Bu tedavi yöntemi ile yeni dökülmelerin oldukça yüksek oranda engellenmesi sağlanabilir. Zamanla da saç köklerinde zarar gören hücreler kendilerini yeniler ve yerine yeni saçlar çıkar. Şöyle ki uygun bir zamanda muayene için gelebilirseniz öncelikle dökülmenizin oranını ve şuan dökülme olan bölgenin mevcut durumuna bir bakmak isterim. Sonrasında ise PRP tedavisi sizin için uygunsa ve istediğiniz sonuçları elde etmenizi sağlayacaksa uygularız. Farklı bir tedavi ihtiyacınız varsa onun da üzerinden konuşuruz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, özellikle son zamanlarda saçlarımda çok fazla dökülme var. Bazı noktalarda kelleşme oluşmaya başladı bile. Acaba Prp tedavisi saç çıkarır mı? Siz ne öneriyorsunuz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Prp tedavisi saç köklerinizdeki dokuların onarılmasını sağlayarak saç köklerini eski sağlıklı haline getirip yeniden saç çıkmasını sağlar. Eğer saç dökülmesi probleminiz var ise Prp tedavisini gönül rahatlığı ile önerebilirim. Ancak kelleşme bulunan bölgelere tek seans yeterli olmayabilir. Bu nedenle birkaç seans bu uygulama sürebilir. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, benim saçlarımın ön şakak kısımlarında son 2 yıldır daha yoğun bir dökülme var. Prp saç çıkarır mı? Etkili bir yöntem olduğunu duydum. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP tedavisi ile dökülmelerin yüksek oranda önüne geçilebilir ve dökülen saçların yerine yeni saçların çıkması sağlanabilir. PRP ile vücuttaki zarar görmüş hücrelerin desteklenmesi sağlanır ve bu hücreler zaman içerisinde kendini yenilemeye başlar. Saç dökülmesinden şikayetçi birçok hastama ben PRP tedavisi uyguluyorum. Saç köklerine yaptığım bu işlem ile buradaki dokuların onarılmasına yardımcı oluyorum. İlerleyen süreçte saç köklerindeki zarar görmüş hücreler kendini yeniliyor ve öncelikle saç dökülmesi duruyor. Sonrasında ise dökülen saçların yerine kökler hala aktif ise yeni saçlar çıkmaya başlar. Ancak tamamen kelleşme var ise PRP nin etkisi olmaz. Saç dökülmenizin boyutuna bir bakalım eğer uygunsa PRP uygulayabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, saç dökülmesini engelleyecek ve dökülen saçların tekrar çıkmasını sağlayacak bir estetik operasyon arayışı içindeyim. Sizce Prp saç dökülmesini engelleyip aynı zamanda saç çıkarır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP dökülen saçlarınızı geri çıkarır ancak tamamen kelleşmiş kişilerde etkili olan bir tedavi yöntemi değil. Son dönemlerde hem saç dökülmesi tedavisinde ve hem de cilt gençleştirme amacıyla kullanılan PRP tedavisinin asıl amacı vücuttaki zarar görmüş hücrelerin onarılmasına destek vermektir. PRP tedavisinde kişinin kendi kanının platelet hücreleri açısından zenginleştirilmiş olması hücrelerin yenilenmesini sağlar. Eğer kişi saç dökülmesinden şikayetçi ise PRP saç köklerine uygulanır ve buradaki zarar görmüş dokuların onarılmasına yardımcı olur. Saç kökleri süreç içinde kendini yenileyeceği için önce saç dökülmesi durur sonrada dökülen saçlar geri çıkmaya başlar.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar