Prp Saç Çıkarır mı?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam benim saçlarım çok seyrek,çok dökülüyor ve saçlarım gürleşsin istiyorum. Saç olmayan yerlere saçlarımın aralarına prp yaparsak saç çıkar mı prp’nin böyle bir özelliği var mıdır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 2, 2020

Merhaba,Prp (Plateletten Zengin Plazma) tedavisi genellikle ince telli ve güçsüz olan saçları canlandırmak ve genetik olarak saç dökülmesi yaşayan kişilerin, saç dökülmesi sorununu azaltmak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Saç dökülmesi günümüzün en dikkat çeken sorunlarından biridir. Zayıflayan ve dökülen saçlarınız, bu yöntemle gürleşerek daha etkileyici bir hale gelecektir. Saç dökülmesinin önüne geçmek için çok fazla beklememeli, saçlarınızın zayıfladığını düşündüğünüz ilk anda tedaviye başlamalısınız. Çünkü; saçlarınız tamamen döküldükten sonra geri dönüşü olmayacaktır. PRP, saç foliküllerini uyarmaya yardımcı olan, doğal olarak ortaya çıkan büyüme faktörlerinin yüksek seviyelerini içeren tek tedavidir. PRP uygulaması tamamen kişinin kendi kanından yapıldığı için alerji riski neredeyse sıfırdır. PRP’nin saç dökülmesinde kullanılmasının en önemli amacı, aktif olmayan veya yeni ekim yapılan saç köklerinin hızlı bir şekilde büyümesini sağlamaktır. Saç köklerinize ve saç olmayan bölgeye uygulanabilir. Fakat saç olmayan bölgelere uygulandığı zaman tek seans yeterli olmayacaktır. En az 3-4 seans uygulamak gerekir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, Açık kumral bir kadınım, saç tellerim ince telli ve cansız. yer yer dökülmeler de var,  Prp saç olmayan kafa derisine uygulandığında saç çıkar mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 16, 2020

İyi günler, PRP (Platelet Rich Plasma) kişinin kendi kanı alınarak ayrıştırılan kan içindeki trombositten yoğun plazmanın tekrar kişinin ihtiyaç o lan saç bölgesine enjekte edilmesi işlemidir. Ameliyatsız saç ekim tekniği olarak da bilinen PRP yönteminde trombositten zengin plazma baş bölgesinde saç olmayan bölümlere enjecte edilmekte ve zayıflamış ya da dökülmüş olan saç kökleri uyarılmaktadır. İnce telli, zayıf, cansız saç tellerini güçlendirmekle kalmayıp aynı zamanda saçsız olan bölgeden de saç çıkmasını sağlayan bu mucizevi yöntem, estetik saç tedavilerinin başında gelmektedir. Uygulamada kişinin kendi kanı tedavi için kullanıldığı için hiçbir yan etkiye sahip değildir.Tedaviden en az 3 seanstan sonra cevap alınmaktadır.

blank

Merhaba hocam, saçlarım sarı ve çok seyrek, sürekli dökülüyor, daha üniversitedeyim, kel kalmaktan korkuyorum, prp yöntemini duydum tam anlayamadım. Başıma prp yaparsak prp saç çıkarır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

Merhaba, günümüzde artık genç hastalarımızın da saç seyrekleşmesi, saç dökülmesi gibi nedenlerden dolayı estetik müdahalelere yöneldiklerini görmekteyiz. Saç ekim yöntemleri arasında en etkili yöntem olarak bilinen PRP (Plateletten Zengin Plazma)tedavisi sizin gibi seyrek, saçları dökülen hastalarımıza uyguladığımız bir tedavi yöntemidir. PRP tedavisinde hastanın kendi kanı alınarak santrifüj cihazında bileşenlerine ayrılır. Kırmızı ve beyaz kan hücreleri birbirinden ayrıldıktan sonra trombositten zengin kırmızı bölüm alınarak ince enjektörler aracılığıyla saç köklerine enjecte edilir. Zayıf saçların kalınlaşması ve dökülen saçların yerini yeni saçların çıkması için yapılan bu tedavide sonuçlar en az 3 seanstan sonra görülmektedir. Saç dökülmesinin tedavisine saçların döküldüğü anda başlamak çok önemlidir, geç kalındığı takdirde saç kökleri zayıflayıp tamamen dökülme gösterebilir. Bu bakımdan erken tedavi her zaman saç dökülmesinin önüne geçmekte ve yeni saçların çıkmasını sağlamaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar