Ameliyatsız Vajina Sıkılaştırma Ne Kadar Süre Etkili?

1.10K görüntülenmeGenital Estetik
0

Merhabalar Leyla Hanım. Ben 33 yaşındayım ve 3 çocuğum var. İkisi de normal doğum.Son zamanlarda cinsellikten hiç keyif almıyorum ve bana söylemese de eşim de aynı durumdan şikayetçi. Ameliyat olmak istemiyorum ama ameliyatsız vajina sıkılaştırma sonrası ne kadar süreyle etki görürüm. Bilgi verirseniz sevinirim.

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, öncelikle geçmiş olsun. Doğum sonrası ortaya çıkan vajinadaki gevşeklik sebebiyle cinsel yaşamın kalitesinde azalma, bir çok kadının yaşadığı ama çoğunlukla dile getirilmeyen bir sorun. Ameliyatsız vajina daraltma işlemi, bir radyofrekans uygulaması ve çok konforlu. Tek seansta uyguladığım ve normal yaşamda kısıtlama gerektirmeyen çok iyi bir uygulama. Her işlemin etkisinin belli bir süresi var. Bu uygulama sonrası ortaya çıkan sıkılık etkisi yaklaşık 2 yıl sürüyor. Ama unutmayalım ki hiç bir uygulamanın sonsuz etkisi yok. Her türlü daraltma işlemi ki buna ameliyatta dahil bir süre sonra etkisi azalan uygulamalardır. Yöntemle ilgili daha detaylı verebilmek üzere sizi Nişantaşında ki muayenehanemde misafir etmek isterim. Sağlıklı günler dilerim.

9 Cevap

0
Misafir

Leyla Hocam merhaba, sizden ameliyatsız vajina sıkılaştırma ne kadar süre etkili diye öğrenmek istiyorum. Ameliyat olmak istemiyorum çünkü. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ameliyat olmayı istemeyen hastalarımda genellikle önerdiğim ve uyguladığım yöntem Radyofrekans oluyor. Vajinal kanala radyofrekans atışları yaptığımız bu yöntemde amacımız bölgedeki kolajen üretimini uyararak fazlalaştırmak. Kolajenin fazlalaşmasıyla vajinada sıkılaşma meydana geliyor. Bu işlem sonrasında 30- 90 gün içerisinde sonuçları görmeye başlarsınız. Bu uygulama sonrası aldığınız sonuçların kalıcılık süresi ise ortalama 2 yıl kadardır. Muayene için gelebilirseniz etkili bir tedavi planlayabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

Vajina ameliyatı olmak istemiyorum. Ameliyatsız vajina sıkılaştırma ne kadar süre etkili olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ameliyatsız vajina sıkılaştırma en son teknoloji Morpheus 8V ile yapılır. Morpheus 8V cihazı vajina gevşekliği, kuruluk, hissizlik, cinsel isteksizlik, idrar kaçırma, sarkma gibi sorunları gidermeye yönelik vajinayı gençleştiren etkiye sahiptir. Cihazın sağladığı radyofrekans ile doku altındaki kolajen aktif hale gelir. Kolajen üretiminin arttırılmasıyla vajina sıkılaşarak kaygan ve nemli hale gelir. Ameliyatsız vajina sıkılaştırma kişinin ihtiyacına göre 1-3 seans yapılabilir. Bu uygulama minimum 1,5 sene etkilidir. Kişi senede 1 kez Morpheus 8V ile vajina sıkılaştırma yaptırarak etkiyi sürekli hale getirebilir. Bu sayede ameliyat olmadan, kolay ve konforlu bir şekilde vajina sıkılaştırma, gençleştirme yapılmış olur.

0
Misafir

Doktor Hanım merhaba, ben vajina sıkılaştırma yaptırmak istiyorum. Ama ameliyat fikri hoşuma gitmiyor. Ameliyatsız vajina sıkılaştırma ne kadar süre etkili olur? Siz bu yöntemi önerir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vajina sıkılaştırma için ameliyat dışında tercih ettiğim ve etkili sonuçlar vererek hastalarımın da memnun kaldığı bir yöntem olarak Radyofrekans önerebilirim. Bu yöntemde vajinal kanala radyofrekans atışları yapıyoruz ve bölgede kolajen üretimini arttırmak için bölgeyi uyarıyoruz. Kolajenin artması demek vajinada sıkılaşmanın meydana gelmesi demek. Bu yöntemin ortalama 2 yıl kadar kalıcılığı bulunuyor ve işlemi uyguladıktan sonraki 30 ila 90 gün içerisinde sonuçlarını görmeye başlıyorsunuz. Sevgiler…

0
Misafir

Leyla Hanım merhaba, doğumdan sonra genişleyen vajina için tek çözüm ameliyat mı? Ben ameliyat olmak istemiyorum ve bu durumu ortadan kaldırmam gerek. Ameliyatsız vajina sıkılaştırma oluyor mu? Eğer varsa ameliyatsız vajina sıkılaştırma ne kadar süre etkili? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, maalesef doğum sonrası vajinada genişleme ortaya çıkabiliyor ve bu durum kişinin cinsel yaşantısını da olumsuz yönde etkiliyor. Vajina genişleme tedavisinde en etkili yöntem vajina daraltma ameliyatı olmakla beraber vajinal radyofrekans gibi ameliyatsız yöntemler de mevcuttur. Eğer cerrahi bir operasyon geçirmek istemiyorsanız vajinal radyofrekans tedavisine başvurabilirsiniz. Vajinal radyofrekans tedavisi ile tedavi bölgesindeki kolajen artışı desteklenir ve vajinanın sıkılaşması sağlanır. Yaklaşık 1 ila 3 ay arasında tam olarak etki hissedilir. Ancak radyofrekans yöntemi ameliyata göre daha az kalıcıdır. 2 yıl gibi bir süre etkisini sürdürür.

0
Misafir

Leyla Hanım merhaba, yaklaşık 1 yıl önce doğum yaptım. Doğumdan sonra vajinamda ciddi bir genişleme meydana geldi. Vajinamdaki bu genişlik aynı zamanda cinsel yaşantımı da kötü etkiliyor. Bu durumu düzeltmek istiyorum ancak cerrahi operasyon yaptırmak istemiyorum. Ameliyatsız vajina daraltma yöntemi var mı? Eğer varsa ameliyatsız vajina sıkılaştırma ne kadar süre etkili?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kadınlarda vajina daralması doğum ve cinsel ilişki gibi nedenler dolayısıyla zamanla genişleyebilir. Çoğu kadın başına gelen bu durum karşısında estetik operasyonların peşine düşüyor. Vajina sıkılaştırmada en etkili yöntemin vajinoplasti, yani vajina daraltma ameliyatı olduğunu söylemek mümkün. Ancak sizin gibi ameliyat olmak istemeyen hastalarımız için vajinal radyofrekans olarak bilinen ameliyatsız vajina sıkılaştırma uygulaması da mevcut. Bu uygulama ile vajina kanalındaki kolajen üretimi artırılarak daha sıkı ve dar bir vajina elde edilmesi sağlanır. Vajinal radyofrekans genel olarak 2 yıl boyunca kalıcılığını sürdürür.

0
Misafir

Leyla Hanım merhaba, ben vajina sıkılaştırma estetiği yaptırmak istiyorum. Ancak ameliyattan çekiniyorum. Ameliyatsız yöntem de varmış. Sadece ameliyatsız vajina sıkılaştırma ne kadar süre etkili merak ediyorum. Bilgi vermenizi rica ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sizin için önerebileceğim işlem Vajinal Radyofrekans olur. Ameliyat olmak istemeyen hastalarımda genelde bu uygulamadan faydalanıyorum. Bu işlemde vajinal kanala radyofrekans atışları yaparak bölgedeki kolajen üretimini tetikliyoruz. Bu sayede vajinada sıkılaşma başlıyor. Uygulamanın sonuçları 30- 90 içinde görülüyor. Kalıcılık süresi de 2 yıl civarında oluyor. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

Merhaba hocam, yaşım ilerledi ve daha önce iki kez doğum yaptım.  Vajinam bu durumlardan olumsuz etkilendi ve sarktı. Vajinamı sıkılaştıracak bir çözüm arayışı içerisindeyim ama kafam biraz karışık, vajina daraltmak için vajinoplasti ameliyatı yapılabiliyormuş ayrıca ameliyatsız bir şekilde de vajina daraltılabiliyormuş. Cerrahi operasyonlardan biraz çekindiğim içn ameliyatsız vajina sıkılaştırma uygulaması yaptırmaya daha sıcak bakıyorum. Ameliyatsız vajina sıkılaştırmanın etkisi ne kadar sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ameliyatsız vajina sıkılaştırma için kullanılan yöntem ‘Vajinal Radyofrekans Sistemi’dir. Vajinal Radyofrekans sisteminde vajinal kanala radyofrekans atışları yapılır ve bölgedeki kolajen üretimi tetiklenir. Kolajen üretiminin artmasıyla vajina sıkılaşmaya başlar. Kolajen üretimi bir süre daha artmaya devam ettiği için vajina da sıkılaşmaya devam eder ve en etkili sonuç 30-90 gün içinde görülür. Vajinal Radyofrekans sistemiyle elde edilen bu sıkılaşma yaklaşık olarak 2 yıl boyunca devam eder.

0
Misafir

Merhaba, doğum yaptıktan sonra vajinamda genişleme oluştu. Bu durum cinsel hayatımı olumsuz anlamda etkiliyor bu yüzden vajinamı daraltmak istiyorum ama cerrahi müdahaleden çekiniyorum. Ameliyatsız vajina daraltmak da mümkünmüş. Ancak ameliyatsız vajina sıkılaştırma ne kadar süre etkili oluyor? Bu işlemi tekrar etmek gerekir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genetik yatkınlık, doğum yapma, cinsel ilişkiye girme gibi birçok sebep yüzünden vajinada deformasyonlar oluşabilir ve vajina zamanla genişleyebilir. Vajinanın genişlemesi de hem kişinin hem de partnerinin cinsel yaşamını olumsuz etkileyebilir. Böyle durumlarda uygulayabileceğimiz birçok estetik prosedür olduğu için kişiler endişe etmemelidir. Vajina gevşekliği ya da genişliği vajinoplasti olarak bilinen vajina daraltma ameliyatı ile eski haline getirilebilir. Cerrahi operasyonlara sıcak bakmayan hastalarımız da Vajinal Radyofrekans Sisteminden yararlanarak vajinalarını daraltabilirler. Vajinal Radyofrekans olarak bilinen Ameliyatsız vajina daraltma uygulamasında vajinal kanalın üçte bir dış kısmına radyofrekans atışları yapılarak bölgedeki kolajenin uyarılması ve sıkılaşması sağlanır böylece vajina dokusu sıkılaşarak daralır. İşlem sonrasında 30-90 gün içinde en iyi etkiyi görmüş olursunuz ve bu etki yaklaşık olarak 2 yıl boyunca devam eder.

0
Misafir

Merhaba doktor hanım, vajinam yaptığım doğumlardan sonra bollaştı, eski haline yaptığım egzersizlerle geri döndüremedim. Ameliyat olmak bir çözümmüş ama ben ameliyat olmak istemiyorum. Ameliyatsız vajina sıkılaştırma ne kadar süre etkili? Etkisi uzun sürer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vajina bollaşması yaşayan ancak ameliyat olmak istemeyen hastalarımıza önerdiğimiz yöntem radyofrekans yöntemi. Bu yöntem vajina kanalının başındaki kaslara uygulanır. Ortalama olarak 30 dakika süren ve acısız gerçekleşen bir işlemdir. Vajinadaki orgazm olamama sorunu, zevk alamama, idrar kaçırma sorunları da beraberinde çözülmüş olur. Vajina kanalındaki kızlık zarının hemen arkasında bulunan bölüme uygulanan işlemde kişiye özel başlık kullanılır. Bu başlık sayesinde vajina içi kolajen üretimi de tetiklenerek vajina duvarında gerilme sağlanır. Radyofrekansla yapılan ameliyatsız vajina daraltma işleminin kalıcılığı 1,5 ile 2 yıl arasındadır. 2 yıldan sonra etkisi geçen bu yöntemde radyofrekans uygulamasının tekrarlanmasında hiçbir sakınca olmamaktadır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Bulmak istediğiniz içerikle ilgili bir şeyler yazıp enter tuşuna basın.