Ameliyatsız vajina sıkılaştırma ne kadar süre etkili?

blank
1 Cevap

Merhabalar Leyla Hanım. Ben 33 yaşındayım ve 3 çocuğum var. İkisi de normal doğum.Son zamanlarda cinsellikten hiç keyif almıyorum ve bana söylemese de eşim de aynı durumdan şikayetçi. Ameliyat olmak istemiyorum ama ameliyatsız vajina sıkılaştırma sonrası ne kadar süreyle etki görürüm. Bilgi verirseniz sevinirim.

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

İyi günler, öncelikle geçmiş olsun. Doğum sonrası ortaya çıkan vajinadaki gevşeklik sebebiyle cinsel yaşamın kalitesinde azalma, bir çok kadının yaşadığı ama çoğunlukla dile getirilmeyen bir sorun. Ameliyatsız vajina daraltma işlemi, bir radyofrekans uygulaması ve çok konforlu. Tek seansta uyguladığım ve normal yaşamda kısıtlama gerektirmeyen çok iyi bir uygulama. Her işlemin etkisinin belli bir süresi var. Bu uygulama sonrası ortaya çıkan sıkılık etkisi yaklaşık 2 yıl sürüyor. Ama unutmayalım ki hiç bir uygulamanın sonsuz etkisi yok. Her türlü daraltma işlemi ki buna ameliyatta dahil bir süre sonra etkisi azalan uygulamalardır. Yöntemle ilgili daha detaylı verebilmek üzere sizi Nişantaşında ki muayenehanemde misafir etmek isterim. Sağlıklı günler dilerim.

blank

Merhaba doktor hanım, vajinam yaptığım doğumlardan sonra bollaştı, eski haline yaptığım egzersizlerle geri döndüremedim. Ameliyat olmak bir çözümmüş ama ben ameliyat olmak istemiyorum. Ameliyatsız vajina sıkılaştırma ne kadar süre etkili? Etkisi uzun sürer mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, vajina bollaşması yaşayan ancak ameliyat olmak istemeyen hastalarımıza önerdiğimiz yöntem radyofrekans yöntemi. Bu yöntem vajina kanalının başındaki kaslara uygulanır. Ortalama olarak 30 dakika süren ve acısız gerçekleşen bir işlemdir. Vajinadaki orgazm olamama sorunu, zevk alamama, idrar kaçırma sorunları da beraberinde çözülmüş olur. Vajina kanalındaki kızlık zarının hemen arkasında bulunan bölüme uygulanan işlemde kişiye özel başlık kullanılır. Bu başlık sayesinde vajina içi kolajen üretimi de tetiklenerek vajina duvarında gerilme sağlanır. Radyofrekansla yapılan ameliyatsız vajina daraltma işleminin kalıcılığı 1,5 ile 2 yıl arasındadır. 2 yıldan sonra etkisi geçen bu yöntemde radyofrekans uygulamasının tekrarlanmasında hiçbir sakınca olmamaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar