Bacakta Selülit Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

İyi Günler Hocam, Bacaktaki Selülit Nasıl Geçer? Hayatım boyunca tek sorunum selülit oldu, genel anlamda fazla bir kilom, ekstra fazla bölgesel bir sorunum hiç olmadı. Devamlı olarak selülit giderme yöntemleri denemek zorunda kalmaktan bıktım usandım. Lütfen bunun bir çözümü olduğunu söyleyin hocam.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 6, 2020

Merhaba, Selülit kesinlikle artık kadın erkek ayırt etmiyor, son dönemin genetik bozulmalarıyla tükettiğimiz her ürün GDO’lu yani genetiğiyle oynanmış hormonlu gıdalar. Bu negatif dış faktörlere bir de kendi genetik dizilimimiz eklendiğinde cinsiyet farketmeksizin görülse de özellikle kadın hastalarımda sıkça rastladığım bu sorunu Velashape 3 cihazı uygulama tedavisi ile çözüyorum. Velashape uygulamasına dahil ettiğim bir ekstramız daha var o da Lenf Drenaj cihazı. Lenf Direnaj sinir uçlarını uyararak tüm vücuda eş zamanlı masaj yapan bir teknolojidir. Velashape 3 uygulaması sonrası Lenf Direnaj’a 20-30 dk aralığında alınarak da işlem sonrası oluşabilecek ödem sorunundan da hızlıca kurtulmuş oluyorsunuz.Selülit tedavisi için seans sayılarını ve modunu kişinin vücut yapısına ve ihtiyacına göre muayene sonrası belirliyorum. Velashape 3 cihazımız şekillendirme ve selülit problemlerine odaklanan FDA onaylı yeni nesil bir uygulamadır. Velashape 3 ameliyat olmaksızın selülit görüntüsünün azaltılması ve bölgesel yağların giderilmesi konusunda en gelişmiş cihazımızdır. Günlük hayatınızdan ödün vermeden etki eden Velashape 3, genellikle bacak, karın bölgesi ve kalça gibi sorunlu bölgelerde de uygulanabilen bir cihazdır. Uygulama son derece konforlu ve acısızdır. VelaShape 3 diğer cihazlara göre daha güçlü etki eden radyofrekans sistemine sahiptir, bu nedenle 3 ila 4 seanslık tedaviler yeterli olacaktır.

blank

Merhaba hocam, benim her iki bacağımda da selülit problemi var. İnanın benden çok su içen kimse yoktur ama bacaklarımdaki selülitleri bir türlü eritemedim. Bacaklardaki selülitler nasıl geçer, bir tedavisi var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, günümüzde selülit oluşumunun birçok nedeni vardır. Selülit oluşumunda dengesiz, yetersiz ve sağlıksız besin tüketimi, kalıtımsal faktörler, hareketsiz bir hayat tarzı gibi unsurlar selülit oluşumuna gençlik yıllarında zemin hazırlamakta, yılların etkisiyle de ortaya çıkmaktadır. Size bölgesel tedavilerde kullandığım ve sonuçları ilk seansta bile belli olan Velashape III ile beraber Lenf Drenaj uygulamasını önereceğim. Velashape III teknolojisinde infrared kızılötesi ışınlar cilt altını 3 mm derinliğe kadar ısıtır. Bipolar radyofrekans enerjisi cilt altı katmanları 15 mm derinliğe kadar ısıtır. Vakumlama yöntemi ise ısınan dokulara masaj uygulayarak kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Böylelikle yağ dokusu azalırken, kolajen ve elastin yapısı da uyarılmaktadır. Kolajen ve elastin yapı cildi gerginleşmesine, sıkılaşmasına, daha genç ve dinamik görünmesine yardımcı bir maddedir. Lenf Drenaj ise sinir uçlarını uyararak gönderdiği sinyallerle vücuda masaj yapmaktadır. Bu iki kombine uygulama ile 3 ya da 4 seanslık bir tedavi yeterli olmaktadır.

blank

Leyla Hocam merhaba, size birşey danışmak istiyorum. Benim sadece bacak bölgemde selülit var. Aslında zayıf bir kızım ama hangi spor hareketini denediysem bacaktaki selülitleri geçiremedim. Bacakta selülit nasıl geçer , bir yöntemi var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

Merhaba, vücutta selülit oluşumu kişinin kilolu ya da zayıf olmasıyla ilgili bir durum değildir. Zayıf kişilerde de görülebilen selülit cildin dermis ve epidermis tabakalarının altındaki bölümde aşırı yağ birikmesi durumudur. Selülit oluşumunda hormonal iniş çıkışlar, kilo alıp verme, yeterli ve dengeli beslenmemek ve genetik faktörler etki etmektedir. Kliniğimde uyguladığım Velashape III teknolojisine ek olarak Lenf Drenaj uygulamasını da kullanmaktayım. Lenf Drenaj sinir uçlarını uyarmakta ve tüm vücuda masaj yapma teknolojisidir. Velashape III uygulamasından sonra yaklaşık 20 dakika alınan bu ek tedavi ile bacaklardaki sıkılaşma gözle görülür hale gelmektedir. Velashape III ile ameliyat ya da kesi izi olmadan selülit problemlerini kolay ve etkili bir şekilde giderilmektedir. FDA onaylı yeni nesil vücut şekillendirme uygulaması olan bu teknoloji son derece konforlu bir uygulamadır. Radyofrekans ve ısı sistemi diğer cihazlara oranla güçlü olduğu için üç ya da dört seanslık bir uygulama selülit problemi için yeterli olmaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar