Bacakta Selülit Nasıl Geçer?

968 görüntülenmeSelülit Tedavisi
0
Misafir Avatar

İyi Günler Hocam, Bacaktaki Selülit Nasıl Geçer? Hayatım boyunca tek sorunum selülit oldu, genel anlamda fazla bir kilom, ekstra fazla bölgesel bir sorunum hiç olmadı. Devamlı olarak selülit giderme yöntemleri denemek zorunda kalmaktan bıktım usandım. Lütfen bunun bir çözümü olduğunu söyleyin hocam.

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, Selülit kesinlikle artık kadın erkek ayırt etmiyor, son dönemin genetik bozulmalarıyla tükettiğimiz her ürün GDO’lu yani genetiğiyle oynanmış hormonlu gıdalar. Bu negatif dış faktörlere bir de kendi genetik dizilimimiz eklendiğinde cinsiyet farketmeksizin görülse de özellikle kadın hastalarımda sıkça rastladığım bu sorunu Velashape 3 cihazı uygulama tedavisi ile çözüyorum. Velashape uygulamasına dahil ettiğim bir ekstramız daha var o da Lenf Drenaj cihazı. Lenf Direnaj sinir uçlarını uyararak tüm vücuda eş zamanlı masaj yapan bir teknolojidir. Velashape 3 uygulaması sonrası Lenf Direnaj’a 20-30 dk aralığında alınarak da işlem sonrası oluşabilecek ödem sorunundan da hızlıca kurtulmuş oluyorsunuz.Selülit tedavisi için seans sayılarını ve modunu kişinin vücut yapısına ve ihtiyacına göre muayene sonrası belirliyorum. Velashape 3 cihazımız şekillendirme ve selülit problemlerine odaklanan FDA onaylı yeni nesil bir uygulamadır. Velashape 3 ameliyat olmaksızın selülit görüntüsünün azaltılması ve bölgesel yağların giderilmesi konusunda en gelişmiş cihazımızdır. Günlük hayatınızdan ödün vermeden etki eden Velashape 3, genellikle bacak, karın bölgesi ve kalça gibi sorunlu bölgelerde de uygulanabilen bir cihazdır. Uygulama son derece konforlu ve acısızdır. VelaShape 3 diğer cihazlara göre daha güçlü etki eden radyofrekans sistemine sahiptir, bu nedenle 3 ila 4 seanslık tedaviler yeterli olacaktır.

9 Cevap

0
Misafir Avatar

Doktor Hanım merhaba, bacakta selülit nasıl geçer? Tedavi yolundan bahsedebilir misiniz? Ben tedavi olmak istiyorum da.

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, selülit tedavisi için benim öncelikli önerim genellikle memnun edici sonuçlar veren VelaShape 3 uygulaması oluyor. Bu cihaz cildin en alttaki katmanlarına kadar ulaşarak yağ hücrelerini hedef alıyor ve bu hücrelerin erimesini sağlıyor. Bunu yaparken de kızılötesi ışınları, radyofrekansı ve vakumlama yöntemlerini aynı işlem içerisinde kullanıyor. Bu sayede cilde engebeli görüntüyü veren yağ hücreleri ortadan kayboluyor. Bu uygulamadan sonuç almak için ise 3 ila 6 ay arasında kişiye göre değişiklik gösteren bir zamana ihtiyaç var. Tedavinizi planlamamız için gerekli analizlerinizi yapmamız adına kliniğimize gelebilirsiniz. Sevgiler…

0
Misafir Avatar

Merhaba Leyla Hocam, bacaklarımda çok selülit var. Acaba nasıl geçer bacaktaki selülit? Siz hangi yolları izliyorsunuz? Çok teşekkürler.

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, selülit birçoğumuzda en çok bacak bölgesinde toplanır. Özellikle yazın etek ve elbise giyerken iki kere düşünmemize sebep olan selülitleri tedavi etmek ise çok kolaydır. Thermage, VelaShape 3 ve mezoterapi gibi yöntemler selülit tedavisinde sıkça tercih edilir ve oldukça etkili sonuçlar verir. Eğer kesin kararlıysanız en yakın zamanda kliniğimize bekleriz.

0
Misafir Avatar

Leyla Hocam merhaba, benim üst bacak bölgem çok selülitli. Tedavi olsam yaza kadar geçer mi? Ne yapmam lazım? Bacakta selülit nasıl geçer?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, ben selülit tedavisinde genellikle oldukça ileri bir teknolojiye sahip olan VelaShape 3 cihazı ile yaptığımız medikal tedavi yöntemini öneriyorum. Kızılötesi ışınları, radyofrekansı ve vakumlama yöntemini aynı anda kullanan bu cihaz, cildin en alt katmanlarına kadar ulaşır ve cildin daha gergin bir görüntüye kavuşmasını sağlayarak selülit görüntülerini de yok eder. Muayene için uygun bir vaktinizde kliniğimizi ziyaret ederseniz bu yöntemin sizin için uygunluğunu değerlendirelim. Selülit tedavisi için ortalama 3- 6 aylık bir zamana ihtiyaç duyulur. Yani yaza kadar yüksek oranda selülitleriniz kaybolmuş olur. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir Avatar

Merhaba Leyla Hanım, bacakta selülit nasıl geçer? Ne tavsiye edersiniz? Acil olarak bu durumu çözmek istiyorum. Kolaylıklar.

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhabalar, selülit maalesef birçoğumuzda bulunan ve vücudumuzda barınmasından oldukça şikayetçi olduğumuz bir durumdur. Ancak doğru tedavi yöntemleri ile selülit oluşumunun önüne geçmek mümkün. Bacakta selülit tedavisinde çoğunlukla VelaShape 3, thermage ve mezoterapi gibi medikal işlemlerden faydalanırız. Özellikle VelaShape 3 uygulaması bacaklarınızdaki selülitleri tedavi etmede oldukça etkili olan ve başarılı sonuçlar aldığımız bir uygulamadır. Genellikle 3-4 seans süren bu uygulamadan oldukça tatmin edici sonuçlar elde etmek mümkün. Ancak sizi muayene etmeden net bir bilgi de vermek istemem. Sevgiler.

0
Misafir Avatar

Leyla Hanım merhaba, 36 yaşındayım. Bacaklarımda aşırı selülit var. İnce bir tayt giyince bile belli oluyor neredeyse. Özellikle oturunca. Bacakta selülit nasıl geçer? Öneriniz nedir? Teşekkürler.

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, selülit oluşumu çok sayıda kadının yaşadığı ortak bir problem. Kıyafet seçiminde, davranışta fiziksel görüntüde kusur oluşmaması için ciddi bir huzursuzluk kaynağı oluyor ve kimi kadınlarda özgüven problemine bile yol açabiliyor. Selülit medikal uygulama yöntemleri ile tedavi edilebilen bir cilt problemidir. Özellikle benim genellikle tercih ettiğim VelaShape 3 cihazı etkileyici sonuçlar almamda oldukça yardımcı oluyor. Bu cihaz oldukça ileri teknolojilidir. Kızılötesi ışınları, radyofrekansı ve vakumlama yöntemini aynı anda kullanır. Bu sayede cildin gergin bir forma kavuşmasını ve selülit görüntüsünün ortadan kalkmasını sağlar. Ortalama 4 seans etkileyici sonuçlar almak için yeterlidir. Eğer genel sağlık durumunuz ile ilgili bir problem söz konusu değilse tedavi olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir Avatar

Merhaba Leyla hanım, son zamanlarda çok sıkı kilo alıp verdiğim için bacaklarımda selülit oluştu. Kış aylarında olduğumuz için selülit çok fazla rahatsız etmiyor ama yaz ayları geldiğinde ve etek giymeye başladığımda bacaklarımda selülit olsun istemiyorum. Bacaklardaki selülitleri yok edecek bir tedavi yöntemi arıyorum, bacaktaki selülitler nasıl geçer?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, selülit tedavisi için kullandığımız birçok yöntem var. Thermage, VelaShape 3 ve Mezoterapi selülit tedavisinde kullandığımız yöntemlerden bazılarıdır ancak selülit tedavisinde genellikle VelaShape 3 uygulamasını kullanmayı tercih ediyoruz. Fakat selülit derecesi ve hastanın beklentisi Velashape 3 yerine başka bir yöntem kullanmamıza neden olabilir. Bacaklardaki selülitlerin geçmesi için de minimum 3-4 seans VelaShape uygulaması yapılmalıdır. VelaShape 3 uygulamasından sonra genellikle en çok tercih edilen yöntem mezoterapidir. Bacaklarınızdaki selülit görünümünü iyileştirmek için siz de bu yöntemlerden birinden faydalanabilirsiniz ancak hangi yöntemin sizin için daha uygun olduğuna karar verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekir.

0
Misafir Avatar

Merhaba Leyla hanım,  uzun yıllardır selülitle mücadele etmeye çalışıyorum ancak bir türlü selülit görünümünü azaltamadım. Bacaklarımın neredeyse tamamında selülit var, bu görüntü yüzünden etek giyemiyorum, yazın tatile bile gitmek istemiyorum. Selülitlerimden artık kurtulmak istiyorum. Bacaktaki selülit nasıl geçer, nasıl bir tedavi uygulanması gerekiyor?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, dünya genelinde kadınların neredeyse % 80’i selülit sorunundan şikayetçi. Bu kadınların hepsi selülitin nasıl geçeceğini merak ediyor. Selülitlerden kurtulmak için öncelikle sağlıklı beslenmeye başlamalısınız, gün içinde yeterli miktarda su tüketmelisiniz ve mutlaka hareket etmelisiniz. Ancak maalesef bunlar tek başına selüliti tedavi etmeye yetmez bu nedenle yaşam biçiminizi değiştirirken medikal bir selülit uygulamasında da yardım almalısınız. Selülit tedavisinde etkin bir şekilde kullandığımız bazı yöntemler var; Mezoterapi, VelaShape 3, Lenf Drenaj ve Thermage bu tedavi yöntemlerinde bazılarıdır. Genellikle bacaklardaki selülitlerin giderilmesi için VelaShape 3 teknolojisinden faydalanıyoruz. VelaShape III, bünyesinde Bi-Polar Radyo Frekansı, Kızılötesi ışık enerjisi, mekanik ve vakum olarak iki ayrı doku masajı olmak üzere toplamda dört farklı uygulamayı birleştiren teknoloji harikası bir cihazdır. Sahip olduğu bu üstün teknolojisi ile selülitlerin görünümünü azaltır. Bacaklardaki Selülit görünümünü iyileştirmek için ortalama 4 seans uygulanması gerekir.

0
Misafir Avatar

Merhaba hocam, benim her iki bacağımda da selülit problemi var. İnanın benden çok su içen kimse yoktur ama bacaklarımdaki selülitleri bir türlü eritemedim. Bacaklardaki selülitler nasıl geçer, bir tedavisi var mı?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, günümüzde selülit oluşumunun birçok nedeni vardır. Selülit oluşumunda dengesiz, yetersiz ve sağlıksız besin tüketimi, kalıtımsal faktörler, hareketsiz bir hayat tarzı gibi unsurlar selülit oluşumuna gençlik yıllarında zemin hazırlamakta, yılların etkisiyle de ortaya çıkmaktadır. Size bölgesel tedavilerde kullandığım ve sonuçları ilk seansta bile belli olan Velashape III ile beraber Lenf Drenaj uygulamasını önereceğim. Velashape III teknolojisinde infrared kızılötesi ışınlar cilt altını 3 mm derinliğe kadar ısıtır. Bipolar radyofrekans enerjisi cilt altı katmanları 15 mm derinliğe kadar ısıtır. Vakumlama yöntemi ise ısınan dokulara masaj uygulayarak kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Böylelikle yağ dokusu azalırken, kolajen ve elastin yapısı da uyarılmaktadır. Kolajen ve elastin yapı cildi gerginleşmesine, sıkılaşmasına, daha genç ve dinamik görünmesine yardımcı bir maddedir. Lenf Drenaj ise sinir uçlarını uyararak gönderdiği sinyallerle vücuda masaj yapmaktadır. Bu iki kombine uygulama ile 3 ya da 4 seanslık bir tedavi yeterli olmaktadır.

0
Misafir Avatar

Leyla Hocam merhaba, size birşey danışmak istiyorum. Benim sadece bacak bölgemde selülit var. Aslında zayıf bir kızım ama hangi spor hareketini denediysem bacaktaki selülitleri geçiremedim. Bacakta selülit nasıl geçer , bir yöntemi var mı?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, vücutta selülit oluşumu kişinin kilolu ya da zayıf olmasıyla ilgili bir durum değildir. Zayıf kişilerde de görülebilen selülit cildin dermis ve epidermis tabakalarının altındaki bölümde aşırı yağ birikmesi durumudur. Selülit oluşumunda hormonal iniş çıkışlar, kilo alıp verme, yeterli ve dengeli beslenmemek ve genetik faktörler etki etmektedir. Kliniğimde uyguladığım Velashape III teknolojisine ek olarak Lenf Drenaj uygulamasını da kullanmaktayım. Lenf Drenaj sinir uçlarını uyarmakta ve tüm vücuda masaj yapma teknolojisidir. Velashape III uygulamasından sonra yaklaşık 20 dakika alınan bu ek tedavi ile bacaklardaki sıkılaşma gözle görülür hale gelmektedir. Velashape III ile ameliyat ya da kesi izi olmadan selülit problemlerini kolay ve etkili bir şekilde giderilmektedir. FDA onaylı yeni nesil vücut şekillendirme uygulaması olan bu teknoloji son derece konforlu bir uygulamadır. Radyofrekans ve ısı sistemi diğer cihazlara oranla güçlü olduğu için üç ya da dört seanslık bir uygulama selülit problemi için yeterli olmaktadır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar