Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer?

1.30K görüntülenmeÇatlak Tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba, ben 26 yaşındayım, çok sık kilo alıp verdiğim için bacak bölgemde çatlaklar meydana geldi. Şort ya da mayo giydiğim zaman bu çatlakların görünmesi beni rahatsız ediyor. Bacaktaki çatlaklar nasıl geçer? Önereceğiniz tedavi yöntemiyle bu problemimden tamamen kurtulabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kadınların yanlış beslenme alışkanlıkları ve diyet programlarıyla sık kilo alıp vermeleri sonucunda bacak bölgelerinde çatlaklar ve selülit görülmektedir. Bu çatlaklar kişiyi psikolojik olarak olumsuz etkileyebilmektedir. Fraxel Dual cilt üzerinde kontrollü hasar bırakarak cildin kendi kendisini yenileme sürecini başlatmasına yardımcı olmaktadır. Bu uygulamayla bacaklardaki çatlaklarda azalma olmaktadır. Bununla beraber bacaklar pürüzsüz, sağlıklı ve sıkı bir görünüme kavuşmaktadır. Medikal estetik uygulamaları arasında en beğenilen uygulama Fraxel Dual Lazer uygulamasıdır. Fraxel Dual Lazer cihazı derinin alt katmanlarına ulaşmakta ve mikroskobik boyutta kanallar oluşturmaktadır. Tedaviye başlamadan önce hastaya lazerin verdiği yoğun sıcaklık hissinden negatif etkilenmemeleri için uyuşturucu etkili krem sürülmektedir. Böylelikle hastanın hissedeceği acı en aza indirgenmiş olmaktadır. Hastanın cildinde uygulamadan sonra kızarıklık ya da ödem oluşabilmektedir. Uygulamadan sonra güneşe çıkılmaması tavsiye edilmekte, yüksek faktörlü kremlerin kullanılması önerilmektedir. Fraxel Dual Lazer uygulaması 1550 ve 1927 nm dalga boyutlarının avantajlarını bir araya toplamaktadır. Cihaz cilt üzerinde pürüzsüz ve genç bir görüntü yaratmaktadır.

0

Selamlar doktor hanım, bacaktaki çatlak izleri nasıl geçer? Ne yapmalıyım, nereye başvurmalıyım? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bacaklarınızdaki çatlakların ne zaman oluştuğu ve rengi hakkında bilgiye sahip olmadan sizi yönlendirmem doğru değil. Fakat şu bilgiyi vermekte bir sakınca görmüyorum: Eğer uzun zamanlı bir oluşumdan söz ediyorsak ve çatlak izleri beyaz renkte ise tedavi daha uzun ve zor geçebilir. O nedenle sizi muayene etmeden kesin bir cevap vermem mümkün değil. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben zayıf olmama rağmen bacaklarımda çatlaklar var ve sizden bacaktaki çatlaklar nasıl geçer diye öğrenmek istiyorum. Önereceğiniz yöntem nedir? İyi çalışmalar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çatlaklar kilo alıp verme ve benzeri sebeplerden bağımsız olarak genetik faktörlere bağlı da ortaya çıkabilir. Çatlak tedavisinde en önemli kriter tedaviyi en başta başlamak. Çünkü çatlaklar ne kadar uzun süre cilt üzerinde kalırsa o oranda tedavi süreci zorlaşır. Öncelikle çatlaklarınız ne aşamada ona bakmamız gerekir. Sonrasında medikal yöntemlerden faydalanabiliriz. Örneğin 4-5 seans uygulanacak Fraxel Dual lazer tedavisi çatlak tedavisinde oldukça iyi sonuçlar veriyor. Uygun bir vaktinizde muayene için gelmenizi ve vakit kaybetmemenizi öneririm. Dediğim gibi çatlak tedavisine ne kadar erken başlanırsa alınan sonuçlar da o kadar başarılı ve hızlı olur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, çok sık kilo alıp veren biriyim. Bacaklarım yağlanmanın ve sarkmanın en yoğun görüldüğü bölgelerden olduğu için bu bölgede çok fazla çatlak izi oluştu. Acaba bacaktaki çatlaklar nasıl geçer? Hangi tedavi yöntemini uygulamam gerek? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, çatlak tedavisinde çatlakların ne zaman oluştuğu çok önemlidir. Eğer yakın zamanda oluştuysa tedaviden çok daha başarılı sonuçlar almak mümkündür. Ancak çatlak oluşumunun üzerinden uzun zaman geçtiyse tedaviden etkili sonuç almak daha zor olacaktır. Ben çatlak tedavisinde Fraxel dual lazer yönteminden faydalanıyorum. Bu yöntem ile cilt altı kolajen üretimi uyarılarak yeni hücre oluşumuna destek verilir. Bu da çatlak izi görüntüsünü büyük oranda yok ederek daha estetik bir bacak yapısına kavuşmanızı sağlar. En uygun tedaviye karar verebilmemiz için mutlaka muayene olmanız gerekmektedir.

0

Leyla Hanım merhaba, benim bacaklarımda yoğun çatlaklar var. Son 1 yılda 10 kilo verdim. Ondan sonra böyle oldu. Bacaktaki çatlaklar nasıl geçer? Tedavisi var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüksek oranda kilo verme durumlarında vücudun bazı bölgelerinde deri sarkmalarına ve çatlaklara yol açabilir. Bu noktada tedaviye başlamanız için vakit kaybetmemenizi öneririm. Çünkü çatlak tedavisinde erken müdahale tedaviden alınan sonuçları olumlu yönde etkiler. Çatlaklar ilk ortaya çıktığında mora yakın bir renktedir. Gün geçtikçe rengi açılır ve beyaza döner. Çatlakların rengi ne kadar açıldıysa tedavi de o kadar zorlaşır. Benim çatlak tedavisinde sonuçlarını oldukça beğendiğim bir yöntem olarak Fraxel Dual, hastalarım için de memnun edici sonuçlar veriyor. Ciltteki kolajen üretimini tetikleyen bu tedavi yöntemini ortalama 4- 5 seans uyguladığımızda çatlaklarda %70 kadar bir iyileşme olduğunu görüyoruz. Ancak elbette ki sizin için en uygun tedavi yöntemini sadece muayene sonrasında söyleyebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, popomda, karın bölgemde, göğüslerimde ve bacaklarımda çatlak izleri var.  Yaz gelince etek giymeye başladığımda bacaklarımdaki çatlak izleri beni çok rahatsız ediyor. Bacaklardaki bu çatlaklar nasıl geçer, çatlak izlerinden nasıl kurtulurum?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çatlak izlerinin tedavisinde genellikle lazer tedavisi ya da mezoterapi yöntemi kullanılır ancak biz genellikle lazer teknolojisinden faydalanıyoruz. Lazer tedavisinde çatlak görünümünü azaltmak için kolajen ve elastin üretimini tetiklenir. Fraksiyonel Lazer teknolojisi kullanan Fraxel Dual, lazer ışınları ile cilde derinlemesine nüfuz eder ve bu alanlarda kolajen üretimini artırarak cildin kendini onarmasını sağlar. Zaman içinde kolajen artışına bağlı olarak cilt sıkılaşır ve pürüzsüzleşir. Böylece ciltte oluşan çatlak izleri de zaman içinde geçer. Eğer siz de bacaklardaki çatlak izlerinizden kurtulmak istiyorsanız Franksiyonel lazer teknolojisinden ya da mezoterapiden yada her ikisinden beraber yararlanabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı