Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

Merhaba, ben 26 yaşındayım, çok sık kilo alıp verdiğim için bacak bölgemde çatlaklar meydana geldi. Şort ya da mayo giydiğim zaman bu çatlakların görünmesi beni rahatsız ediyor. Bacaktaki çatlaklar nasıl geçer? Önereceğiniz tedavi yöntemiyle bu problemimden tamamen kurtulabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 20, 2020

Merhaba, kadınların yanlış beslenme alışkanlıkları ve diyet programlarıyla sık kilo alıp vermeleri sonucunda bacak bölgelerinde çatlaklar ve selülit görülmektedir. Bu çatlaklar kişiyi psikolojik olarak olumsuz etkileyebilmektedir. Fraxel Dual cilt üzerinde kontrollü hasar bırakarak cildin kendi kendisini yenileme sürecini başlatmasına yardımcı olmaktadır. Bu uygulamayla bacaklardaki çatlaklarda azalma olmaktadır. Bununla beraber bacaklar pürüzsüz, sağlıklı ve sıkı bir görünüme kavuşmaktadır. Medikal estetik uygulamaları arasında en beğenilen uygulama Fraxel Dual Lazer uygulamasıdır. Fraxel Dual Lazer cihazı derinin alt katmanlarına ulaşmakta ve mikroskobik boyutta kanallar oluşturmaktadır. Tedaviye başlamadan önce hastaya lazerin verdiği yoğun sıcaklık hissinden negatif etkilenmemeleri için uyuşturucu etkili krem sürülmektedir. Böylelikle hastanın hissedeceği acı en aza indirgenmiş olmaktadır. Hastanın cildinde uygulamadan sonra kızarıklık ya da ödem oluşabilmektedir. Uygulamadan sonra güneşe çıkılmaması tavsiye edilmekte, yüksek faktörlü kremlerin kullanılması önerilmektedir. Fraxel Dual Lazer uygulaması 1550 ve 1927 nm dalga boyutlarının avantajlarını bir araya toplamaktadır. Cihaz cilt üzerinde pürüzsüz ve genç bir görüntü yaratmaktadır.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 0 Cevap

Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Çatlak Tedavisi sayfamızı ziyaret ediniz.

blank

İyi günler Leyla Hanım, yanlış diyet uygulamaları ile kısa zamanda çok kilo verdim. Bu yüzden bacak bölgemde çatlaklar oluştu. Bacaktaki çatlaklar nasıl geçer? Çatlak tedavisi varmı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

İyi günler, yanlış beslenme alışkanlıkları ve yanlış diyet uygulamaları sonucunda kilo alıp verme sık yaşanmaktadır. Bu kilo düzensizliklerinde çatlakların oluşması gayet beklenen bir durumdur. Çatlakların ve selülitlerin oluşma yerleri çoğunlukla bacak bölgesidir. Kliniğimde son teknoloji uygulamalarından Fraksiyonel Lazer tedavisi ile çatlak görünümünü %70 azaltabilmekteyim. Fraxel Dual Lazer tedavisinde çatlakların bulunduğu bacak bölgesine lazerden çıkan yoğun sıcaklık verilmektedir. Bu sıcaklığın kişiyi rahatsız etmemesi için işlem öncesinde anestezik krem kullanılır. Fraxel Dual Lazer mikro diyebileceğimiz ışın kolonlarını deri altına atış yaparak ısıtmaktadır. Isınan bölgede kolajen üretimi artar ve elastin sayesinde çatlak görünümü en aza indirilmesi hedeflenmektedir. Lazerin temel görevi cilt üzerinde kontrol dahilinde hasar bırakarak hücre yenilenmesini desteklemektir. İki ile dört hafta aralıklarla uygulanan seans sonunda cilt daha düzgün ve diri görünmektedir.

blank

Merhabalar, 20 yaşındayım, bacak bölgemde çatlaklar var, ortaokuldayken kilolu bir kızdım, lisedeyken kilolarımı verdim, o yüzden olmuş olabilir. Bacaklardaki çatlaklar nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 21, 2020

Merhaba, hızlı kilo alıp verme sonucunda görülen çatlaklar genel olarak bacak bölgesinde oluşmaktadırlar. Çatlakların rengi ve derinliği bize yakın zamanda mı yoksa önceden mi oluştuğu hakkında bilgi verir. Bacaklardaki çatlak tedavisi Fraxel Dual Lazer uygulamasıyla tedavi edilebilmektedir. Medikal estetik uygulamalar arasında en beğenilen uygulama olan bu yöntemde derinin alt tabakalarına mikro lazer kolonları gönderilmekte, ciltte kontrollü bir hasar bırakarak cildin kendisini yenilemesi sürecini başlatmaktadır. Bu uygulamayla cilt pürüzsüz ve genç görünmektedir. Fraxel Dual Lazer teknolojisi uygulanmadan önce uygulama bölgesine uyuşturma etkisi bulunan krem sürülmektedir. Kolajen üretimini tetikleyici ısı gönderilen deride uygulama sonrasında kızarıklık oluşabilmektedir. Uygulamadan sonra soğuk hava etkisi verilerek uygulama bölgesi rahatlatılmaktadır. Fraxel Dual Lazer ile çatlağın durumuna göre 5 seansın sonunda çatlaklarda azalma yaşandığı görülmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar