Bişektomi ne kadar kalıcı?

26 görüntülenmeBişektomi
0
1 Yorum

Merhaba Leyla Hanım, önümüzdeki ay bişektomi yaptırmak istiyorum ancak çevremdeki insanların dediklerine göre çok da kalıcı değilmiş. Hemen etkisi gidiyormuş. Bu nedenle size sormak istedim. Bişektomi ne kadar kalıcı acaba? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, bişektomi, diğer adıyla Hollywood yanağı, özellikle kadınlar tarafından çok ilgi çeken bir estetik uygulamadır. Genel olarak 45 ila 50 dakika süren bu uygulamada ağız içine kesi uygulanarak yanaktaki yağ yastıkçıkları alınır. İşlem doğru yapıldığı müddetçe herhangi bir acıya sebep olmaz. Bişektomi hakkında en sık sorulan sorulardan birisi de ne kadar süre etkisini sürdürdüğüdür. Yanlış bilinenin aksine bişektomi kalıcı bir estetik operasyondur. Yaklaşık 3-7 gün arasında süren iyileşme süreci sonrasında ömür boyu estetik bir yanak görünümüne sahip olabilirsiniz.

0

Selamlar; 42 yaşındayım. Daha keskin ve daha net yüz hatlarına sahip olmak için bir süredir bişektomi işlemlerini araştırıyorum. Cevabını en çok merak ettiğim soru bişektomi ne kadar kalıcılık sağlıyor? Acaba işlem sonrasında ilerleyen yıllarda tekrar bir operasyon ihtiyacı oluşur mu? Kafamı kurcalayan bu konu hakkında beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bişektomi ile ilgili işlemin ne derece kalıcı olduğuna ya da işlemin ileride tekrarlanma olasılığının bulunup bulunmadığına dair pek çok soru ile karşılaşıyoruz. Bişektomi, hastanede yatmayı gerektirmeyen nispeten kolay bir cerrahi prosedür olup uygulanan işlemin kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. Operasyon, bir bakıma yanaklarınızı ve yanak çevresini estetik açıdan ömür boyu şekillendirme operasyonudur. Bişektomi sonrasında ödemin dağılmasının ardından 1 ila 1,5 ay sonrasından başlayarak sonuç net olarak görülmeye başlanır. Kuşkusuz operasyon sonrasında kendinize iyi bakmaya ve beslenmenize dikkat etmeye devam etmelisiniz. Beslenmenize dikkat etmeniz ve aşırı kilo alımından uzak durmanız halinde bişektomi ile yüzünüzün kazandığı görünümü korumaya devam edersiniz. Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı