Bişektomi ne zaman etkisini gösterir?

47 görüntülenmeBişektomi
0
1 Yorum

Merhabalar hocam, bişektomi ameliyatının etkileri hemen ortaya çıkar mı? Yoksa uzun bir süre beklememiz mi gerekir? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bişektomi ameliyatında amaç kişiye daha estetik bir yüz görünümü kazandırmaktır. Bu uygulamada ağız içine kesi uygulanır ve böylece fazla yağ dokularının vücuttan alınması sağlanır. Bişektomi ameliyatının etkilerinin tam olarak ne zaman görünür hale geleceği kişiden kişiye değişse de, ortalama bir cevap vermek gerekirse ilk 1 hafta sonunda tamamen iyileşme meydana gelir. Normalde yüzünüzdeki değişimi bu süre zarfı içerisinde hissedilecek kıvama gelir ancak ödem ve şişlik gibi etkiler bu değişimi gölgeler. O nedenle ödem ve şişlikler geçtikten sonra, yani 3-4 hafta içinde tam olarak iyileşme gerçekleşir.

0

Merhaba, 34 yaşındayım. Takip ettiğim birkaç sosyal medya fenomeninin yaptırması ve iyileşme sürecini paylaşmasıyla bişektomi operasyonundan haberdar oldum. Operasyonun nasıl gerçekleştiğine dair izlediğim videolar sayesinde biraz ön bilgim mevcut. Merak ettiğim konu ise bişektomi ne zaman etkisini göstermektedir? Yani istediğim sonuca tam anlamıyla ne zaman ulaşabiliyorum?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, genel memnuniyet seviyesi oldukça yüksek operasyonlarımızın başında gelen bişektominin nihai sonuçlarını görmek için aslında biraz sabırlı olmanız gerekmektedir. Bişektomi işleminin hemen sonrasında pek çoğu günlük rutinlerine dönebilen hastalarımızın net sonuçları görmeye başlaması için en azından 1 ila 1,5 aylık bir süre geçmesi gerekmektedir. Öncelikle ağzın içinde yaranın iyileşmesinin yanı sıra operasyon sonrası oluşan ödem ve şişliklerin kaybolması gerekmektedir. Yüz şekli 3. haftadan itibaren oturmaya başlarken nihai sonuç her yara iyileşmesinde olduğu gibi 6 ay ile 1 yıl arasında tam olarak belirginleşir. Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı