Çarpık Bacak Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci?

blank
1 Cevap

Merhaba Hocam, çarpık bacak ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır? Ben sütun gibi bacaklarım olsun isterken bir kız olarak resmen paranteze yakın futbolcu bacaklarına sahibim ve etek bile giyinemiyorum. Üniversiteye başlamam için 3 haftam kaldı bu süreçte işlem bitip iyileşebilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 17, 2020

Merhaba, çarpık bacak estetiğinde en hızlı iyileşme sürecini Liposuction ve Yağ Enjeksiyonu kombinasyonuyla sağlıyorum. Bacaklarda veya fazla yağlarınızın olduğu başka bölgelerden aldığımız yağları iç bacaklardaki boşluklara yerleştirerek bacağa olması gerektiği formu veriyorum. Eğer vücutta gerekli yağ bulunmuyorsa bu uygulamayı hyaluronik asit bazlı dolgular sayesinde kolayca gerçekleştirmek de opsiyonlar arasında. İşlem ortalama 1,5 – 2 saat sürüyor, hastanın durumuna göre genel anestezi veya sedasyon uygulaması ile yapılabilen işlem sonrası anında taburcu olabilir ve buradan yürüyerek çıkabilirsiniz. Kesiler çok minimal olduğu için hiçbir iz kalma riski yoktur, ve 3-4 gün içinde normal hayatınıza tamamıyla dönebilirsiniz. Yağ transferi; Bacaklardaki eğrilik ve kontur bozukluklarında öncelikli olarak ilk tercihimizdir.Hastanın ilk hafta az ayakta kalması ve bacaklarını yukarı kaldırması önerilir. Ödemi çözmek, dokuları desteklemek ve iyileşmeyi hızlandırmak için özel bir giysi giydirilir. Bu giysinin liposuction sonrası yaklaşık 3 hafta kullanması önerilir. Hasta genelde 5-7 gün sonra iş hayatına dönebilir.
Yağ transferi sonrası; Aynı gün taburcu edilir. 2 hafta özel bir korse giydirilir.1 ay sonra koşu dışında aktif egzersiz yapabilir. 3. aydan itibaren tüm sporlara izin verilir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, 20 yaşındayım, bacaklarımın çarpıklığından dolayı hep pantolon ve uzun etek giymek zorunda kalıyorum. Ben de yaşıtlarım gibi şort ve mini etek giymek istiyorum. Bu yüzden ameliyat olmak istiyorum. Çarpık bacak ameliyat sonrasında iyileşme süreci ne kadar sürmektedir? Üniversitemin bir aylık ara tatil dönemi bu ameliyat için uygun bir süremi acaba? Hiçbir arkadaşımın fark etmesini istemiyorum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

Kadın güzelliğinin önemli bir parçası olan bacaklardaki çarpıklık estetik müdahalelerle düzeltilmektedir. Bacak estetik ameliyatları yaklaşık olarak 2 saat süren ameliyatlardır . Ameliyatlarda yarı uyku durumu sedasyon ya da lokal anestezi kullanımından biri seçilmektedir. Vaser Liposuction ve Yağ enjeksiyonu işlemini genellikle birlikte yapmayı tercih etmekteyim. Hastanın vücudundan aldığım yağları yine hastaya ama bu sefer çarpıklık yaşanan bacak diz içi bölgesine transfer etmekteyim. Kullandığım yöntemde hastanın kendi yağlarını kullandığım için herhangi bir alerji riski bulunmamaktadır ve gayet sağlıklıdır. Yağlar mikro kanallardan deri altına enjekte edilmektedir. Operasyondan sonra iki hafta boyunca özel bir korse kullanılmalıdır. İlk bir hafta ise ağır egzersizlerden, ayakta durmaktan, varsa yoğun tempolu hayatınızdan uzak durmanız, hızlı iyileşmeniz bakımından önemlidir. Birinci ayın sonunda pasif egzersiz yapabilir, üçüncü ayın sonunda ise istediğiniz bütün sporlarını yapabilirsiniz.

blank

İyi günler Leyla Hocam, bacaklarımı yan yana getirdiğim zaman dizlerim birbirine birleşmiyor.  Çarpık bacaklı diye alay konusu oluyorum. Çarpık bacak ameliyatı sonrası, iyileşme sürecim uzun sürer mi? Yakın zamanda yurt dışına çıkmam gerekiyor bu bakımdan iyileşme süreci benim için çok önemli.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler, çarpık bacak operasyonunda Vaser Liposuction ve Yağ enjeksiyonunu beraber kullanarak bacaklardaki çarpıklıkların giderilmesini kombine olarak gerçekleştirmekteyim. Hastanın vücudunda fazla bölgelerde bulunan yağları alarak bacaklarda ihtiyaç olan bölgeye transfer etmekte ve böylece çarpıklığın giderilmesini sağlamaktayım. Vücutta bu işlem için yağ bulunmuyorsa o zaman liposuction işlemini yapmıyorum. İşlemi hyaluronik asit içeren dolgularla yapıyorum. İşlemin süresi yaklaşık olarak birbuçuk iki saat civarındadır. dolgu yapılan bölgelerdeki kesiler minimal boyutta olduğu için iz riski yoktur. Yaklaşık olarak dört gün içinde normal hayata dönebilirsiniz. Gün içerisinde az ayakta kalmanızı ve bacaklarınızı yukarıya kaldırmanızı önermekteyim. Vücutta toplanan ödemin geçmesi için size önereceğim giysiyi bacaklarınızda kullanmanız iyileşme sürenize hız katacaktır. Ortalama bir hafta içinde iş hayatınıza dönebilmektesiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar