Çarpık Bacak Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci?

1.17K görüntülenmeBacak Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba Hocam, çarpık bacak ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır? Ben sütun gibi bacaklarım olsun isterken bir kız olarak resmen paranteze yakın futbolcu bacaklarına sahibim ve etek bile giyinemiyorum. Üniversiteye başlamam için 3 haftam kaldı bu süreçte işlem bitip iyileşebilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak estetiğinde en hızlı iyileşme sürecini Liposuction ve Yağ Enjeksiyonu kombinasyonuyla sağlıyorum. Bacaklarda veya fazla yağlarınızın olduğu başka bölgelerden aldığımız yağları iç bacaklardaki boşluklara yerleştirerek bacağa olması gerektiği formu veriyorum. Eğer vücutta gerekli yağ bulunmuyorsa bu uygulamayı hyaluronik asit bazlı dolgular sayesinde kolayca gerçekleştirmek de opsiyonlar arasında. İşlem ortalama 1,5 – 2 saat sürüyor, hastanın durumuna göre genel anestezi veya sedasyon uygulaması ile yapılabilen işlem sonrası anında taburcu olabilir ve buradan yürüyerek çıkabilirsiniz. Kesiler çok minimal olduğu için hiçbir iz kalma riski yoktur, ve 3-4 gün içinde normal hayatınıza tamamıyla dönebilirsiniz. Yağ transferi; Bacaklardaki eğrilik ve kontur bozukluklarında öncelikli olarak ilk tercihimizdir.Hastanın ilk hafta az ayakta kalması ve bacaklarını yukarı kaldırması önerilir. Ödemi çözmek, dokuları desteklemek ve iyileşmeyi hızlandırmak için özel bir giysi giydirilir. Bu giysinin liposuction sonrası yaklaşık 3 hafta kullanması önerilir. Hasta genelde 5-7 gün sonra iş hayatına dönebilir.
Yağ transferi sonrası; Aynı gün taburcu edilir. 2 hafta özel bir korse giydirilir.1 ay sonra koşu dışında aktif egzersiz yapabilir. 3. aydan itibaren tüm sporlara izin verilir.

0

Merhaba hocam, çarpık bacak ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl ilerliyor? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, çarpık bacak ameliyatı liposuction işlemi yardımıyla vücudunuzdan yağ alma uygulaması yapılması ve yağ enjeksiyonu tekniği ile alınan yağların özel işlemden geçerek bacaklarınızın uygun bölgelerine transfer edilmesi olarak tanımlanır. Bu uygulamada genel anesteziden yararlanılır ve genel olarak ameliyat 2 saat sürmektedir. Uygulama sonrası ilk gün hastanede yatışınız gerçekleşir. Daha sonraki zamanlarda ise evde dinlenmeye devam edebilirsiniz. Tam olarak iyileşmenin gerçekleşmesi için 2 ay gibi bir süre geçmelidir. Bu süre boyunca bacaklarınızı zorlayacak ve ameliyat bölgesine zarar verecek her türlü aktiviteden uzak durmalısınız. Operasyon sonrası ameliyat bölgesinde ödem, şişlik ve ağrı gibi yan etkiler meydana gelebilir. Bunlar oldukça olağan ve normaldir. Ağrılar basit ağrı kesiciler ile rahatlıkla ortadan kaldırılabilir. Ameliyattan sonraki süreçte en az bir ay süreyle bacaklarınızı saran özel bir korse takmanız gerekir. Bu korse bacaklarınızın yeni şeklini almasına yardımcı olduğu için oldukça önemlidir.

0

Merhaba hocam, çarpık bacak ameliyatı sonrası iyileşme süreci çok sancılı geçiyor mu? Yakın zamanda bu ameliyatı olmak istiyorum bu nedenle iyileşme dönemi ile ilgili bilgi almak isterim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak ameliyatı dediğimiz şey liposuction tekniği ile vücudunuzdan yağ alınması ve yağ enjeksiyonu tekniği ile alınan yağın özel işlemden geçirilerek bacaklarınıza transfer edilmesidir. Bu işlem genel anestezi altında gerçekleştirilir ve yaklaşık 2 saat boyunca sürmektedir. Operasyon sonrası bir gün hastanede kalmanız gerekir. Sonraki 3-4 gün evde dinlenebilirsiniz. Tamamen iyileşme döneminin tamamlanması için 2 ay geçmesi gerekir. Bu süre zarfında bacakları zorlayıcı ve ameliyat bölgesine zarar verici her türlü hareketten kaçınmalısınız. Ameliyat sonrası tedavi bölgesinde ödem, şişlik ve ağrı görülebilir. Bunlar oldukça normaldir. Ağrılar basit ağrı kesiciler yardımı ile kolayca giderilebilir. Ameliyattan sonra en az bir ay bacaklarınızı saran özel bir korse takmalısınız. Bu korse bacaklarınızın yeni şeklini almasına yardımcı olduğu için oldukça önemlidir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, kızım için size yazıyorum. Kendisi 24 yaşında üniversite öğrencisi. Çarpık bacak sorunu var. Bununla ilgili ameliyat olursa çarpık bacak ameliyatı sonrası iyileşme süreci ne kadar sürüyor? Okul tatiline denk getirmek istiyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak tedavisinde en çok kullandığımız ve en memnun edici sonuçları veren uygulamaların başında yağ enjeksiyonu geliyor. Bu işlemde öncelikle Liposuction yöntemi ile vücutta bulunan fazla yağları vakumlayarak alıyoruz ve bacakta çarpıklık görüntüsüne neden olan kısımlara bu yağları enjekte ediyoruz. Bu işlem yaklaşık 1 buçuk 2 saat kadar sürüyor. Operasyon sonrasında ilk gece hastanede kalmak gerekiyor. Ameliyattan ortalama 3-4 gün sonra bazı önlemlere uymak kaydıyla rutin hayata dönülebilir. Örneğin bacak bacak üstüne atmamaya, bacak titretmemeye vb dikkat etmek gerekli. Tatil öncesi muayene için gelebilirseniz kızınızı bir muayene edeyim. Tatil tarihleri doğrultusunda en etkili olacak tedaviyi planlayalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben size Almanya’dan yazıyorum. Benim şikayetim bacaklarımdaki çarpıklık. Yazın izin sürecim olduğunda İstanbul’a geleceğim. Çarpık bacak ameliyatı olmak istiyorum geldiğimde. Çarpık bacak ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl ilerliyor? Benim için çok önemli. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak şikayetiyle bana başvuran hastalarımda en çok uyguladığım yöntem yağ enjeksiyonudur. Bu işlem bacaklardaki şekil bozukluğunun giderilmesinde ve hastamın hayaline en yakın olan estetik görüntüye ulaşmasında çok etkili. Vaser Liposuction ile vücutta fazla yağların bulunduğu farklı bölgelerden yağları alıyorum. Deri altına inen ince kanüller ile vakumlayarak deri altındaki fazla yağın vücuttan çekilmesini sağlıyorum. Daha sonra aldığım bu fazla yağları bacaklarda çarpık görüntü yaratan boşluklara enjekte ediyorum. Bu işlem ortalama 1 buçuk 2 saat kadar sürüyor. 1 gece hastanede kalmanız gerekiyor. İlk 1- 2 gün ağrı ve ödem oluşabilir. Ağrı için ağrı kesiciler ile ağrının şiddetini düşürüyoruz. Ödem de kendiliğinden birkaç gün içerisinde yok olur. Ödem için size giydirilen korseyi bir ay boyunca düzenli kullanmalısınız. Ameliyattan 3- 4 gün sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Sadece bacak bacak üstüne atmayın, bacağınızı kıvırıp oturmayın ve bacak titretme hareketinden uzak durun. Bu şekilde iyileşme süreciniz oldukça konforlu geçer ve kısa sürer. İstanbul’a geldiğinizde muayenenizi yapar tedavinizi çok daha detaylı şekilde planlarız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, çarpık bacak estetiği yaptırmak istiyorum. Lütfen çarpık bacak ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl oluyor anlatır mısınız?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak estetiği yaparken yağ enjeksiyonu uygulamasından faydalanıyoruz. Yağ enjeksiyonu ile çarpık bacak estetiği, vücudunuzun çeşitli bölgelerinden alınabilecek olan yağların bacağınıza enjekte edilerek bacakların yeniden şekillendirildiği bir işlemdir. Yaklaşık olarak 1,5 ila 2 saat arasında süren çarpık bacak estetiğinden sonra, kişinin bir gece hastanede kalması gerekir. Hastalar, hastanede geçirdikleri bir geceden sonra 3-4 gün de evde istirahat ettikten sonra genellikle gündelik yaşantılarına dönebilirler ama iyileşme süreci kişinin sağlık durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ameliyattan sonra bacaklarda hafif bir ağrı ve ödem oluşabilir. Bu sorunlar kısa süre içinde geçer. Eğer ihtiyaç duyarsanız ağrı kesici kullanabilirsiniz. Bacaklarınızın yeni şeklini almasını sağlamak için bir ay boyunca özel korse kullanmanız gerekir. Korse kullanımı oldukça önemlidir, mutlaka kullanmalısınız.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar