Erkeklerde Elmacık Kemiği Nasıl Belirginleştirilir?

1.13K görüntülenmeYanak Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam, 28 yaşında bir erkeğim. Daha önce yüzüme cilt bakımı dışında herhangi bir şey uygulamadım. Elmacık kemiklerimi belirginleştirmek istiyorum. Böyle bir yöntem var mı ve varsa erkeklere işlem yapılabiliyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet elmacık kemiklerini belirginleştirmenin yöntem, tabii ki var ve elmacık kemiği dolgusu erkeklere de uygulanabiliyor. İlk tercih ettiğimiz yöntem elmacık kemiği dolgusudur. Yanak dolgusu, zayıf yüz hatlarına sahip olan kişiler için en uygun estetik uygulamalardan biridir. Zayıf yüz hatları genetik olarak oluşabildiği gibi, yaşlanma ve zayıflama sonrasında da oluşabiliyor. 30’lu yaşlardan itibaren vücut Hyaluronik asit ve kolajen üretimini yavaşlattığı için yüzde sarkma ve cilt kırışıklığı meydana gelebilir. Bu sorunları ortadan kaldırmak ve yüze daha dolgun bir etki sağlayıp elmacık kemiklerini belirginleştirmek için Hyaluronik asit dolgusunu size önerebilirim. Elmacık kemiklerinin daha belirgin, yanakların daha dolgun olması yüze genç bir ifade kazandırıyor. Hyalüronik asit bazlı olan elmacık kemiği dolgusu hem yanaklarınıza şekil verip dolgun görünmesini sağlar hem de lifting etkisi vererek elmacık kemiklerinizi daha da belirginleştirir. Elmacık kemiği dolgusundan önce anestezik kremle yüz uyuşturulur ve minik bir enjektör yardımıyla işlem tamamlanır. Elmacık kemiği dolgusundan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Dolgu işleminin tamamen yerine oturması bir haftayı bulabilir. Bir farklı alternatif yöntem ise yanaklarınıza yağ enjeksiyonu işlemidir. Kendi vücudunuzdan alınan yağı elmacık kemiklerine enjekte edebiliriz. Zamanla yağların bir kısmı eriyebilir. Dilerseniz işlemi tekrarlayabilirsiniz. Her iki yöntem de çok güzel sonuçlar aldığımız yöntemlerdir. Hangisinin size uygun olacağına muayeneye geldiğinizde beraber karar verebiliriz.

0

Doktor Hanım merhaba, ben modellik yapmak istiyorum. 23 yaşındayım. Bu yüzden yüzümü en kusursuz hale getirmeye çalışıyorum. Sadece yanaklarım hafif çökük. Erkeklerde elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, elmacık kemiğini belirginleştirmede tek bir yöntemden faydalanmayız. Kişinin mevcut durumu ve ihtiyacı uygun yöntemi belirlemekteki en önemli kriterimiz. Bazı durumlarda ortalama 15 ay kadar kalıcılığı olan dolgu işlemini uyguluyoruz, bazı durumlarda ise kalıcılığı daha uzun süreli olan yağ enjeksiyonuna başvuruyoruz. Muayene için gelebilirseniz sizin ihtiyacınızı da tam tespit edelim ve hangi uygulamanın istediğiniz sonuca ulaşmanızda size en etkili şekilde yardımcı olacağını saptayalım. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, erkek bir mankenim ve yüzümde elmacık kemiklerinin daha belirgin olmasını istiyorum. Bu durum mesleğim için de bir artı olacaktır. Erkeklerde elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir? Uygulamalarınız neler? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sizin gibi elmacık kemiğini ön plana çıkarmaya ihtiyaç duyan hastalarımız için elmacık kemiği dolgusu ile yağ enjeksiyonu uygulamaktayız. Eğer vücudunuzdan alabileceğimiz bir yağ varsa alınan o yağı elmacık kemiği bölgesine ekleyerek elmacık kemiklerinizi belirgin hale getiriyoruz. Fakat dolgu için daha uygunsanız hyalüranik asit bazlı dolgu ile elmacık kemiklerinize minik dokunuşlar yaparak bu bölgeyi çekici ve estetik bir hale getirebiliriz. Yağ enjeksiyonu dolguya kıyasla daha kalıcı bir uygulamadır. Ancak sizi muayene etmeden hangi tedavi yöntemine uygun olduğunuzu söylemem doğru değil. Sevgiler.

0

İyi günler hocam, 30 yaşında çalışan bir erkeğim. İşim gereği yüz güzelliğime dikkat etmem gerekiyor. Bu nedenle elmacık kemiklerimi belirginleştirmek istiyorum. Ne önerirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kadınlara olduğu kadar erkeklere de sık uyguladığımız bir işlem elmacık kemiği dolgusu. Bu nedenle dolgu uygulamasına başvurarak elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirebiliriz. Elmacık kemiği dolgusu işleminin kalıcılık süresi 12 ila 18 ay arasında değişir. Eğer daha uzun süreli bir uygulama düşünürseniz yağ enjeksiyonu yaptırabilirsiniz. Ancak operasyonlara başlanmadan önce muayene olmanız önemlidir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben 40 yaşındayım. Yanaklarımdaki çökmelerin kaybolmasını istiyorum. Erkeklerde elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir? Bu sayede çökme de giderilir diye düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, erkekler de en az kadınlar kadar yüzlerindeki ifadenin genç ve canlı olmasını ister. Özellikle orta yüz hatlarında yapılan dokunuşlar istenilen bu görüntünün sağlanmasında oldukça etkilidir. Elmacık kemiğinin belirginleştirilmesinde farklı yöntemler kullanıyoruz. Bunlardan ilki 12- 18 ay kalıcılığı bulunan dolgu uygulaması. Bir diğeri ise yağ enjeksiyonu. Bu işlemde kalıcılık süresi dolguya göre daha fazla. Sizin için uygun olan işleme sizi muayene ettikten sonra karar verebilirim. Yanaklardaki çökme için farklı bir medikal işlemle de tedavinizi kombine edebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 26 yaşında erkeğim. Modellik yapıyorum. İşim gereği dışarıdan görünümümü fazla önemsiyorum. Yüzümde elmacık kemiklerim yeterince belirgin değil diye düşünüyorum. Erkeklerde elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir? Bilgi rica ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de etkileyici bir yüz görünümünü sağlamada elmacık kemiklerinin yapısı oldukça önemli. Yaptığımız medikal uygulamalarda oransal ve görünüm olarak farklılıklar olsa da cinsiyet fark etmeksizin benzer yöntemleri kullanıyoruz. Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi için kullanabileceğimiz ilk yöntem dolgu uygulamasıdır. Kalıcılık süresi 12- 18 ay süresince devam eder. İkinci bir yöntem ise yağ enjeksiyonudur, bu uygulamada kalıcılık süresi daha uzun olur. Her ikisinde de benzer sonuçlar elde edilir. Son karar için muayene olmanız faydalı olacaktır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı