Erkeklerde Elmacık Kemiği Nasıl Belirginleştirilir?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, 28 yaşında bir erkeğim. Daha önce yüzüme cilt bakımı dışında herhangi bir şey uygulamadım. Elmacık kemiklerimi belirginleştirmek istiyorum. Böyle bir yöntem var mı ve varsa erkeklere işlem yapılabiliyor mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 12, 2020

Merhaba, evet elmacık kemiklerini belirginleştirmenin yöntem, tabii ki var ve elmacık kemiği dolgusu erkeklere de uygulanabiliyor. İlk tercih ettiğimiz yöntem elmacık kemiği dolgusudur. Yanak dolgusu, zayıf yüz hatlarına sahip olan kişiler için en uygun estetik uygulamalardan biridir. Zayıf yüz hatları genetik olarak oluşabildiği gibi, yaşlanma ve zayıflama sonrasında da oluşabiliyor. 30’lu yaşlardan itibaren vücut Hyaluronik asit ve kolajen üretimini yavaşlattığı için yüzde sarkma ve cilt kırışıklığı meydana gelebilir. Bu sorunları ortadan kaldırmak ve yüze daha dolgun bir etki sağlayıp elmacık kemiklerini belirginleştirmek için Hyaluronik asit dolgusunu size önerebilirim. Elmacık kemiklerinin daha belirgin, yanakların daha dolgun olması yüze genç bir ifade kazandırıyor. Hyalüronik asit bazlı olan elmacık kemiği dolgusu hem yanaklarınıza şekil verip dolgun görünmesini sağlar hem de lifting etkisi vererek elmacık kemiklerinizi daha da belirginleştirir. Elmacık kemiği dolgusundan önce anestezik kremle yüz uyuşturulur ve minik bir enjektör yardımıyla işlem tamamlanır. Elmacık kemiği dolgusundan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Dolgu işleminin tamamen yerine oturması bir haftayı bulabilir. Bir farklı alternatif yöntem ise yanaklarınıza yağ enjeksiyonu işlemidir. Kendi vücudunuzdan alınan yağı elmacık kemiklerine enjekte edebiliriz. Zamanla yağların bir kısmı eriyebilir. Dilerseniz işlemi tekrarlayabilirsiniz. Her iki yöntem de çok güzel sonuçlar aldığımız yöntemlerdir. Hangisinin size uygun olacağına muayeneye geldiğinizde beraber karar verebiliriz.

blank

Merhaba doktor hanım, yüzümdeki sarkık ve yaşlı ifadeden hiç hoşlanmıyorum, elmacık kemiklerim çöktü  ben yine gençlik yıllarımdaki gibi canlı görünmek istiyorum , benim yüzümdeki özellikle elmacık kemiğimdeki ciddi bir biçimde çöküntü oluştu, bu durumu geçirecek bir tedavi yöntemi var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhabalar, gençlik yıllarında dolgun ve sağlıklı bir görünüme sahip olan yüz hatları
yılların olumsuz etkisiyle sarkabilir, yüz bölgesinde yanaklarda çukurluklar, kırışıklıklar, yine elmacık kemiklerinde çöküntüler oluşabilmektedir. Vücudunuzdan alınan yağların elmacık kemiklerine enjekte edilmesi yöntemiyle kurtulabilirsiniz. Bu işlemde vücudun belirli bölgelerinden alınan yağlar hastanın çökük görünen elmacık kemiği bölümüne enjeksiyon yöntemiyle uygulanır. Uygulama süresi kısa olan işlem sonrasında ameliyata nazaran gündelik hayata daha çabuk dönülmektedir. Enjekte edilen yağ dokusu vücut tarafından süreye bağlı olarak vücut tarafından absorbe edilebilir. Böyle bir durumda işlemin tekrarlanmasında herhangi bi sakınca yoktur.

blank

İyi günler Leyla Hanım, 35 yaşında bir erkeğim. Kemik yapısı olarak  ince bir erkeğim. Tabii ki yüzümde baya zayıf. Ben elmacık kemiklerimin biraz daha çıkıntılı olmasını istiyorum, Erkeklerde elmacık kemiği belirgin olur mu? Ameliyatsız yapılan böyle bir işlem var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 29, 2020

İyi günler, evet ameliyatsız olarak elmacık kemiklerinin çıkıntılı ve daha farkedilir olmasını sağlayan yöntemler bulunmaktadır. Erkeklerde özellikle otuzlu yaşlardan itibaren kolajen üretimi yavaşlar. Vücuttaki kolajen ve Hyaluronik asit azaldığı zaman ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar artmaktadır. Yüzdeki zayıf görünümden kurtulmak bunun yanı sıra belirgin ve çıkık elmacık kemiklerinin olması için uygulanan Hyaluronik asit dolgusuyla daha farkedilir hatlara sahip olunur. Hyaluronik asit dolgusu işleminde anestezik krem uygulanacak bölgeye sürülür ve işlem yapılacak bölgenin uyuşması sağlanır. Daha sonra küçük bir enjektör yardımıyla Hyaluronik asit dolgusu enjekte edilir. Dolgu işleminden sonra hemen rutin hayatınıza dönebilirsiniz. Bu uygulanan elmacık kemiği dolgusu ile yüz hatlarınız belirginleşir ve daha keskin çizgilere sahip olursunuz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar