Gençlik Aşısı Göz Altına Uygulanır Mı?

166 görüntülenmeGençlik Aşısı (IAL- Sistem)
0

Merhaba Leyla Hanım, gençlik aşısı göz atlına da uygulanabiliyor mu? Göz altına uygulanmasında herhangi bir sakınca var mı? Bu konu hakkında biraz bilgilenirsem çok iyi olur çünkü birkaç aya yaptırmak istiyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gençlik aşısı göz altına da rahatlıkla uygulanabilir. Gençlik aşısı içerisinde hyalüronik asit bulundurur. Bu etken madde insan vücudunda da doğal olarak bulunduğu için cilde herhangi bir zararı yoktur. Özellikle botoksa ihtiyaç duymayan ve göz altlarında ince kırışıklıklara sahip olan bireylerde gençlik aşısının ACP formundan yararlanılır. ACP formu sayesinde göz altlarının içine su çekilerek kırışıklıklar önlenir. Aynı zamanda botoks yaptırdıktan sonra da göz altlarınıza gençlik aşısı yaptırabilirsiniz. Ancak botoksun üzerinden en az 15 gün geçmelidir.

2 Cevap

0

Merhaba Leyla Hanım, 42 yaşındayım. Göz altı kırışıklıklarım gün geçtikçe artıyor. Kırışıklık önleyici krem kullanmama rağmen pek bir faydasını göremedim. Gençlik aşısının kırışıklıklarda etkili bir uygulama olduğunu duydum. Gençlik aşısı göz altına uygulanır mı? Benim yaşım için geç kalınmış mıdır acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gençlik aşısı hyalüronik asit içeriğiyle insan vücudunda eksilen kolajen ve hyalüronik asit eksiğini gidermekte, hücreleri yenileyerek kişide gençlik etkileri yaratmaktadır. Gençlik aşısının uygulama bölgeleri; alın, göz çevresi, yanak, çene, ağız kenarları, şakaklar, gıdı, boyun, dekolte ve el bölgesidir. Göz çevresi kırışıklıklarında oldukça başarılı sonuçlar sağlamaktayız. Göz altı bölgesi hassas bir bölge olduğu için bu bölgedeki gençlik aşısı uygulaması Gençlik aşısı ACP ile yapılmaktadır. ACP yönteminde kırışıklık görülen bölgeye su verilerek cildin pürüzsüz hale gelmesi sağlanır. Bu uygulama göz altına yapılan botoks sonrası uygulanırsa etkisi daha da büyük olmaktadır. Gençlik aşısı ACP sonrasında göz altındaki kırışıklıklar, çökme ve sarkma yok olmakta cilt gençlik dönemindeki düz, pürüzsüz, parlak görünümünü almaktadır. Uygulamayı 30 yaş sonrasındaki kişilere tavsiye etmekteyiz. Bu nedenle 42 yaş bu işlem için gayet uygundur. İyi günler.

0

Merhaba Leyla Hanım, bir arkadaşım yüzüne gençlik aşısı yaptırdı ve sonucunu oldukça beğendim. Kendim de yaptırmak istiyorum ama benim göz çevremde ve göz altlarımda da yaşlanma belirtileri mevcut ve onlardan da kurtulmak istiyorum. Gençlik aşısı göz altına uygulanır mı? Göz çevresindeki kırışıklıklardan gençlik aşısı ile kurtulabilir miyim? Teşekkürler. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ciltte kolajen artışını sağlayarak kırışıklıkları azaltan, dolgunluk veren, kişinin canlı ve genç bir cilt görünümüne kavuşmasını sağlayan gençlik aşısı tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilmektedir. Göz çevresi ve göz altlarına sıklıkla ışık dolgusu yapılmaktadır. Burada bulunan ince çizgiler ve kırışıklıklar giderilirken, sağlanan dolgunluk sayesinde canlı ve aydınlık bir görünüm de sağlanmış olur. Sizi gördükten sonra gençlik aşısı mı yoksa ışık dolgusu mu daha uygun olur birlikte değerlendirebiliriz. Sizi en kısa zamanda kliniğe bekliyorum. Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.