Gençlik Aşısı Ne Zaman Etkisini Gösterir?

135 görüntülenmeGençlik Aşısı (IAL- Sistem)
0

Merhabalar sevgili Leyla Hanım, gençlik aşısı yaptırmayı planlıyorum ancak düğünüm bir ay sonra. Bu uygulama etkisini hemen gösteren bir uygulama mı yoksa üzerinden zaman geçmeli mi? Gençlik aşısı etkisini tam olarak ne zaman gösterir acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gençlik aşısı son dönemlerin sık tercih edilen gençleştirme tedavilerindendir. Yapılır yapılmaz etkisini gösteren bir işlem olduğu için de birçok hasta diğer tedavilere kıyasla gençlik aşısından faydalanmaktadır. Daha ilk günden cildinizde gözle görülür bir parlaklık, sıkılaşma ve canlılık hissedersiniz. Ortalama 3-4 seansta tamamlanan bir uygulama olsa da ilk seansta fark edilir bir gelişme görülmektedir. Ancak tam olarak etkilerini cildinizde görmek istiyorsanız 2 ila 4 hafta beklemeniz gerekir.

3 Cevap

0

Merhabalar, 41 yaşındayım. Yüzümdeki kırışıklıklardan kurtulmak için gençlik aşısı yaptırmaya karar verdim. İşim nedeniyle sık sık seyahat ediyorum. İş programımı aşının etki süresine göre ayarlamak istiyorum. Uygulandıktan sonra Gençlik aşısı ne zaman etkisini gösterir? Vereceğiniz bilgi için teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Gençlik aşısı sıklıkla uyguladığımız, kişinin cildinde sihirli etkiler yaratan bir uygulamadır. Gençlik aşısı yarattığı sihirli etkiyi içeriğindeki hyalüronik aside borçludur. Hyalüronik asit insan hücrelerinde yer alan su bazlı bir maddedir. Bu madde yaş aldıkça veya çeşitli nedenlerle vücutta azaldığında kişinin cildi kırışmaya, sarkmaya, çökmeye, rengini ve canlılığını yitirmeye başlar. Gençlik aşısıyla vücuda verdiğimiz hyalüronik asit sayesinde hücreler onarılarak tekrar eski haline dönmekte kişinin cildi toparlanmakta, kırışıklık ve sarkmalar giderilmektedir. Gençlik aşısı kısa ve kolay bir uygulamadır. Enjektör yardımıyla uygulama bölgesine aşının aktarılmasıyla etki hemen hissedilmeye başlanır. Gençlik aşısının etkisi hastanın yaşına ve uygulanan seans sayısına da bağlıdır. 30-35 yaş aralığındaki kişilere 15 gün arayla 2 seans uygulama yapılırken, daha ileri yaştaki kişilere 2 seans sonrasında IAL sistem ACP uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Gençlik aşısı etkisi 3 ay içinde kişide belirginleşmektedir. Aşının kalıcılığı 6 ile 8 ay arasında sürmekte, tekrarlandığı oranda etkisi ve kalıcılığı artmaktadır.

0

Kızımın düğününden önce eşim ve ben birlikte gençlik aşısı olacağız, etkisini düğüne kadar görmek istiyoruz. Gençlik aşısı etkisini ne zaman gösterir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle kızınızı ve sizi şimdiden tebrik ediyorum. Gençlik aşısı kliniğimizde hastalarımıza başarıyla uygulanmaktadır. Uygulamada çok ince uçlu iğneler kullanılır ve uygulama ortalama 20 dakika kadar sürede gerçekleşir. Gençlik aşısı öncesi bölge anestezik kremler yardımıyla uyuşturulur. Böylelikle uygulama esnasında acı ve ağrı hissi duyulmaz. Uygulamada hyaluronik asit etken maddesi kullanılırken sizin gibi 35 yaş üstü hastalara ilk aşı uygulamasının ardından 15 gün sonra ikinci seans uygulaması yapılır ve IAL sistem ACP yapılır. Böylelikle hyaluronik asidin kalıcılığı ve etkisi daha da arttırılmış olur. Kolojen üretimi de artarak ciltte toparlanma ve parlaklık görülür. Gençlik aşısının etkileri 3 ay içinde ortaya çıkmaya başlar ve aşıyı 3 ayda bir tekrarlayarak kalıcılığının devamı sağlanır. Ortalama 6-8 ay kalıcılığı sürmektedir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, önümüzdeki yaz aylarında nikahım var. Nikah günü ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmak istiyorum. Bunun için gençlik aşısı yaptırmaya karar verdim. Size sormak istediğim, gençlik aşısı ne zaman etkisini gösterir? Şimdiden yaptırsam yaz aylarına kadar etkisi olur mu? Teşekkürler. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, gençlik aşısının ilk etkileri kişiden kişiye göre değişmekle beraber ortalama ilk 1 ay içerisinde tamamen ortaya çıkmış olur. Ancak sağlanan bu etkiler kalıcı değildir. Bu nedenle memnun olduğunuz cilt görünümünün devamı için her 3-4 ayda bir gençlik aşısının yenilenmesini tavsiye ediyoruz. Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.