Göbek Yağları Nasıl Eritilir?

527 görüntülenmeBölgesel Zayıflama
0
1 Yorum

İyi günler Leyla Hanım, ben 45 yaşında iki çocuklu bir anneyim. Hamilelikte aldığım kiloların büyük çoğunluğunu versem de özellikle göbek yağlarım bir türlü erimiyor. Göbek bölgemdeki yağlanmadan dolayı kıyafetler de üzerimde iyi durmuyor. Göbek yağları nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, hamilelikte alınan ve bir türlü erimeyen dirençli kilolar maalesef çoğu kadının rahatsız olduğu bir sorun. Göbek bölgesinde oluşan yağlanmalar vücutta erimesi en zor bölgelerden biridir. Mucizevi bir yöntem olarak nitelendirebileceğimiz Velashape uygulaması hastanın problemli bölgesindeki yağlanmayı azaltır, bölgesel sıkılaşmaya yardımcı olur. Velashape tedavisinde hastanın problemli bölgesinde vakumla dolaşım hızlandırılır. Kızılötesi ışınlar ile uygulama yapılacak karın bölgesi dokulara zarar vermeyecek şekilde ısıtılır. Isı sayesinde parçalara ayrılan yağ molekülleri radyofrekans ile sıcaklık verilerek eritilir. Yağ erimesiyle beraber vücuttaki kolajen artımı da tetiklenmiş olur. Bölgesel zayıflama ve karın bölgesi şekillendirme konusunda en güncel teknolojiye sahip Velashape işleminde bu üç farklı özellik bir araya gelerek işlem yapılan bölgede yağ yakımını gerçekleştirerek sıkılaşma sağlar. Velashape uygulamasında her seans yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Karın bölgesi yağlanma oranına göre 4 ile 6 seans arasında uygulanmaktadır. Seanslar 10 gün arayla tekrar etmektedir. Tedavinin bitiminde doktor önerisiyle ek uygulamalarına gidilebilir. Doktorun önerdiği seans sayısı tamamlandığı zaman bir ya da iki beden incelme sağlanmaktadır. Velashape uygulaması ve tedavisi CE ve FDA onaylı olup bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bölgesel incelme ve sıkılaşma da son derece etkili sonuçlar veren bu tedavi yöntemiyle cerrahi işlemlere gerek kalmamaktadır.

0

Merhaba hocam, göbeğimdeki yağlar ne yaparsam yapayım gitmiyor. Hiç estetik görünmüyorum. Bu konuda sizden yardım isteyeceğim. Acaba göbek yağları nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göbekteki yağlanmaları önlemek amacı ile daha çok liposuction tekniğine başvuruyoruz. Liposuction, spor ve diyet ile kurtulamadığımız inatçı yağları ortadan kaldırmada son derece etkili bir uygulamadır. Ancak Liposuction cerrahi bir uygulamadır. Ameliyatsız olarak bir etki için VelaShape 3 ile Accent Prime işlemleri tercih edilebilir. Bu uygulamalarda teknolojik cihazlar yardımı ile göbeğinizdeki yağ hücreleri rahatlıkla eritilir ve daha sıkı ve estetik bir görünüme kavuşmuş olursunuz.

0

Leyla Hocam merhaba, benim göbek bölgem vücuduma göre daha kilolu. Ama aşırı bir kilo değil bu sadece benim gözüme batıyor. Göbek yağları nasıl eritilir? Sizden önerilerinizi rica ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, size özel bir öneride bulunmak için öncelikle sizi muayene etmem gerek. Çünkü tedavide yağlanmanın oranı çok önemli. Eğer yağlanma fazla miktarda değil ise Velashape 3 ve Accent Prime gibi bölgesel incelme sağlayan medikal estetik uygulamalarından faydalanıp istediğiniz görüntüye kavuşmanızı sağlayabilir. Ancak yağlanma oranı fazlaysa o zaman size önerim Liposuction yöntemi olur. Dediğim gibi, muayene için gelebilirseniz hızlı bir şekilde gerekli analizleri yapar ve istekleriniz dahilinde en etkili tedaviyi planlarız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, kendimi bildim bileli kilolu bir insanım. Ne kadar çok zayıflasam dahi göbek bölgemde yağlar gitmiyor. Ne yapabilirim bu durumda? Göbek yağları nasıl eritilir? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, göbek bölgesindeki bölgesel yağlanmaları ortadan kaldırmak için daha çok liposuction uygulaması yapıyoruz. Liposuction ile diyet ve spor ile gitmeyen inatçı yağlanmaları yok ediyoruz. Göbek bölgenizdeki fazla yağ hücreleri liposuction yöntemi ile çekilerek vücuttan atılır. Liposuction uygulamasına ek olarak hastalarıma sıklıkla uyguladığım diğer uygulamalar da VelaShape 3 ve Accent Prime uygulamaları. Bu teknolojik cihazlar ile göbek bölgenizdeki yağları kolaylıkla eritebiliyoruz. Oldukça pratik olan bu işlemler ile siz de bölgesel yağlanmalarınıza elveda diyebilirsiniz.

0

Leyla Hanım merhaba, benim göbek bölgemde kilo problemim var. Aslında aşırı bir kilo değil sadece hafif bir yağlanma. Göbek yağları nasıl eritilir? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, fazla yağlanmalar için Liposuction yöntemini kullanıyoruz ancak daha az yağlanma mevcutsa o zaman medikal estetik uygulamalarından faydalanıyoruz. Öncelikle beslenme düzeninize çok dikkat edin, mutlaka sağlıklı beslenin. Vakit bulduğunuzda spor veya egzersiz yapın. Eğer buna imkanınız yoksa gün içinde yaptığınız yürüyüşler formda kalmanıza yardımcı olur. Hem de bu sayede sağlıklı bir şekilde kilo vermiş olursunuz. Bölgesel yağlanmalardan kurtulmada farklı medikal tedavi yöntemleri mevcut. Size özel yöntem için ancak muayene sonrası bir tavsiyede bulunabilirim. Ancak benim şuan kullandığım özellikle Velashape 3 ve Accent Prime uygulamaları istenilen forma kavuşmakta oldukça etkili. Vakit kaybetmeden muayene gelmenizi öneririm. Tedavi programına hızlıca başlayabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hocam,  çalışmaya başladıktan sonra hayat düzenim oldukça değişti ve kötü beslenmeye başladım. Yoğun bir tempoda çalıştığım için de egzersiz yapmaya ayıracak vaktim olmadı. Şu görünüşünden hiç memnun olmadığım ve kendime asla yakıştıramadığım bir göbeğim var. Göbek yağlarımı kısa bir sürede nasıl eritebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba. Göbek, basen, bel ve bacak gibi alanlar vücutta bölgesel yağlanmanın oluştuğu alanlardır. Bu bölgelerdeki yağlar spora ve diyete karşı dirençli olan inatçı yağlardır ve kurtulmak oldukça zor. Göbek yağlarını eritmek için tabiki öncelikle karın bölgesini çalıştıran egzersizler yapılmalıdır ancak eğer buna vaktiniz yoksa göbek yağlarınızı eritmek için bölgesel zayıflama yöntemlerinden birinden faydalanabilirsiniz. Göbek gibi alanlardaki bölgesel yağları eritmek için genellikle VelaShape 3 ya da Accent Prime teknolojisinden faydalanırız. Bu teknoloji harikası uygulamaların amacı intacı yağları eritmek ve vücut hatlarını ön plana çıkarmaktır. Eğer siz de spor ve diyetten beklediğiniz sonucu alamıyorsanız ve süreci hızlandırmak istiyorsanız bu iki uygulamadan birinden faydalanabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı