Jawline Dolgusu Erir Mi?

50 görüntülenmeJawline Dolgusu
0
1 Yorum

Merhaba doktor hanım, bazı kişilerden jawline dolgusunun eridiği hakkında bilgiler edindim. Bu doğru mudur? Jawline dolgusu erir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dolgu uygulamalarında hyaluronik asit etken maddesinden yararlanılır. Bu maddenin emilimi zamanla azalır ve uzun vadede etki etmeyerek ciltten kaybolur. Dolayısıyla jawline doolgusunun sık sık tekrar edilmesi işlemin kalıcılık süresini de uzatacaktır. Genel olarak ortalama bir süre vermek gerekirse, jawline dolgusunun kalıcılık süresi 12 ila 24 ay arasında değişir. Fakat bu süreç her hastaya farklı ilerler. Eğer daha kalıcı bir uygulama istiyorsanız yağ enjeksiyonu yapılabilir.

0

Doktor hanım merhabalar; çene hattımdaki sarkma ve dalgalanmaları gidermek ve çene ucumu bir miktar daha uzatmak niyetindeyim. Jawline dolgusu operasyonunun bunları sağlayabileceğini okudum. Peki, jawline dolgusu erir mi? Kullanılan dolgu malzemesi nedir acaba? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba; jawline dolgusu sizin de bahsetmiş olduğunuz pek çok isteği karşılamak için yaptığımız bir işlem. Yüz, boyun ve gıdı arasındaki dengenin sağlanması, çene ucunun daha belirginleşmesi, küçük çene sorununu ortadan kaldırması ve yüze V biçimi kazandırma gibi çeşitli avantajlar sağlayan jawline dolgusunun tamamen kalıcılığı olmadığını belirteyim. Çene dolgusunun ne derece kalıcı olduğu kuşkusuz ki kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. İşlemlerimizde kullanmış olduğumuz hyaluronik asit dolgusunun kalıcılığı ortalama 12 ila 18 ay arasında değişiklik göstermektedir. İlk kez dolgu yaptıran hastalarımızın dolgusunun erime hızı biraz daha fazla iken ikinci dolgu uygulamasının ardından dolgunun kalıcılık süresi artış göstermektedir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı