Jawline Dolgusu Kaç ml Gerekir?

590 görüntülenmeJawline Dolgusu
0

Selamlar Leyla Hanım, jawline dolgusu için kaç ml gerekiyor? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaç ml dolgu maddesine ihtiyaç duyulduğu kişiden kişiye değişir. Ancak genellikle 1 ila 3 ml arasında dolgu kullanılır. Eğer çene hattı daha belirgin hale gelsin isteniyorsa ve yüz büyükse daha fazla miktarda gerekebilir. 1 ml dolgu 1 enjektör dolgudur. Bazı dolgular enjektörde 1,2 cc bulunabilir. Burada istenen görünüm dolgu miktarını belirler. Sevgiler.

5 Cevap

0

Merhaba doktor hanım, 1 hafta önce jawline dolgu yaptırdım. Çenem şu an o kadar büyük ki, doğru uygulama yapıldı mı emin değilim. Dilerseniz fotoğraf da gönderebilirim size. Ben sadece kırışıklıklarımın giderilmesini istemiştim. Acaba fazla doz mu uygulandı bana? Jawline dolgusu kaç ml gerekir? Sizin tecrübenizden faydalanmak isterim. Şimdiden teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jawline dolgu uygulandıktan sonra 2 hafta içerisinde son şeklini almaktadır. Sizi görmeden ve bu 2 haftalık süreyi geçirmeden bir yargıya varmak zor olur. Vücuda verilen dolgunun ilk günlerde biraz fazla görünmesi normaldir, günler ilerledikçe dolgu yerine oturur, son şeklini alır. Jawline dolgu uygulamasında genellikle 1-3 ml arası dolgu kullanıyoruz. İstisna durumlarda bu ölçünün dışına çıkılabilir. 2 haftalık sürecin sonunda eğer çeneniz hala büyük duruyorsa doktorunuzla görüşerek bu duruma çözüm arayabilir ya da dolgu çıkartma işlemi yaptırabilirsiniz. Dolgu, botoks gibi uygulamalarda olumsuz durumlar yaşamamak adına sadece Plastik cerrah veya dermatologların uygulamasını tercih etmeli, bunların dışındaki kişilere rağbet etmemelisiniz.

0

Benim simam geniş bir yapıya sahip ve hatlar yokmuş gibi görünüyor. Bir arkadaşım jawline dolgusu yaptırdı ama onun yüzü benimki gibi büyük değil ona 1 ml dolgu yapılmış. Benim yüzüme az gelir yetmez diye düşünüyorum. Acaba benim için jawline dolgusu kaç ml gerekir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jawline dolgu uygulaması sonrasında yüzünüzün çene kısmı daha keskin olarak belirlendiği gibi yüzünüzdeki ifade ve hatlarda belirgin bir güzelleşme oluşmaktadır. Dolgu uygulaması öncesinde yapılan hasta muayenesinin ardından uygulama yapılacak bölgeleri ve dolgu maddesinin miktarını belirlemekteyim. Bu miktar her hastanın ihtiyacına ve yüz yapısına göre farklılık gösterir. Estetik olarak en güzel görüntüyü sağlamak için bu miktar uygulamayı yapan hekim tarafından belirlenir. Konusunda deneyimli bir hekim tercih etmek çok önemlidir. Ben dolgu maddesini en az 1 ml olarak kullanmaktayım. Hastamın yüz hatlarına bağlı olarak dolgu maddesini yükseltmem gereken durumla karşılaştığım zamanlarda ise 2 ya da 3 ml’yi aşmamayı tercih ediyorum. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, jawline dolgusu yaptırmak istiyorum. Bir akrabamız yaptırdı ve sonucundan çok memnun. 2 ml yaptırdığını söyledi.  Jawline dolgusu kaç ml gerekir? Akrabamızın çenesi benimkinden daha iyi durumdaydı. Onda fayda eden miktar benim için yetersiz olabilir mi diye endişem var. Bu konuda beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler. 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, jawline dolgu uygulamasında enjekte edilecek olan dolgu miktarı kişiden kişiye göre değişmektedir. Herkesin çene görünümü ve istenen görünüm için gereken dolgu miktarı da birbirinden farklıdır. Bu nedenle enjekte edilecek olan dolgu miktarına işlem öncesi muayenede hasta özelinde karar verilmektedir. Genellikle 1-3 ml arasındaki bir dolgu miktarı istenen çene hattının ve boyun görünümünün elde edilmesinde yeterli gelmektedir. Ancak nadir de olsa yüz şekli geniş olan hastalarımıza daha yüksek miktarlarda dolgu enjeksiyonuna ihtiyaç duyduğumuz da olabilmektedir. Jawline dolgu uygulamasına karar vermenizle beraber Quartz Klinik’te detaylı bir şekilde muayene ediyor ve sizinle gereken işlem detaylarını ve dolgu miktarını paylaşıyor, işlemimize beraber karar veriyor oluyoruz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben size jawline dolgusu yaptırmak istiyorum. Bunun için merak ettiğim bazı şeyler var. Benim yüz hatlarım biraz geniş. Buna göre yapacağınız jawline dolgusu kaç ml gerekir acaba? İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bu sorunuza cevap verebilmem için sizi yakından muayene etmeliyim. Çünkü yaptığımız jawline dolgularda standart diyebildiğim bir miktar yok. Hastamın yüz hatlarına bakıyorum ve hem bölgeyi en estetik hale getirecek hem de tüm yüz hatlarıyla en uyumlu olabilecek görüntüyü yakalamaya çalışıyorum. Dolayısıyla dolgu maddesi miktarının da kişiden kişiye değiştiğini söyleyebilirim. Genel olarak en az 1 ml dolgu maddesi kullanıyorum ve 3 ml’yi de pek aşmıyorum diyebilirim. Sevgiler…

0

Doktor hanım merhaba, arkadaşım birkaç ay önce jawline dolgusu yaptırdı ve sonuçlarından çok memnun. Aslında ben kendisinden çok daha önce bu işlemi yaptırmak istiyordum ancak cesaret edemiyordum. Şimdi hazırım diyebilirim:) Merak ettiğim ise bende de aynı miktarda mı dolgu kullanılacak, jawline dolgusu kaç ml gerekir? Bu neye göre belirleniyor? Fiyatı etkiliyor mu? Teşekkürler şimdiden.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her hastamızın ihtiyaç duyduğu dolgu türü ve miktarı değişiklik gösterebilmektedir. Yüz hattınızı adeta yeniden şekillendiren bu uygulamada kullanılacak dolgu maddesinin miktarı hastaya göre çok farklılıklar içerebilir. Ancak ortalama bir miktar verecek olursam en az 1 ml ihtiyaçtan başlamak üzere bu işlem ortalama 1-3 ml arası dolgu kullanılarak uygulanmaktadır. Yine de en baştan söylediğim üzere ml miktarı kişinin ihtiyacına göre bu ortalamanın altında ya da üstünde kalabilmektedir. Bu sebepten hastayı muayene edip gereksinimi belirlemeden jawline dolgusu kaç ml gerekir sorusuna cevap vermek ya da fiyat vermek maalesef mümkün değil.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.