Kadınlarda Saç Ekimi Yapılır mı?

536 görüntülenmeSaç Ekimi
0
1 Yorum

Merhaba Hocam, Kadınlar için saç ekimi yapılır mı? Ben 43 yaşındayım, mesleğim Beden Eğitimi Öğretmenliği olduğu için yıllarca saçlarımı çok sıkı topladım ve topuz tercih ettim bu yüzden saç yoğunluğum çok fazla olmasına rağmen önlerde kaş üstü kısma denk gelen kısımlarda gerilme dolayısıyla saç kaybı ve saç dökülmesi mevcut saç ekimi ile alın daraltma yaptığınızı okudum peki bu kısımlar için de saç ekimi yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle Lokalize yani Bölgesel saç dökülmesine maruz kalmışsınız. Bu sıklıkla kadın hastalarda gözlemlediğim bir durum çünkü en zayıf kısım yüzümüze en yakın deride bulunan saç köklerimizdir ve kök kaybı da en çok yaşanan bölgelerin başında gelir. Bu tip saç dökülmesi problemlerine ömürlük tedavi olarak saç ekimi, dökülmeye dirençli saç köklerinin donör bölgeden (ense kısmından) toplanarak gereken alanlara ekilmesi işlemidir; donör alanının ekim için yeterli olması halinde kalıcı saç dökülmesine sahip kadınlarda başarılı sonuçlar vermektedir ki siz de saç yoğunluğunuzun iyi durumda olduğundan bahsetmişsiniz. Saç ekimi,alın daraltma ve bölgesel saç dökülmesi yaşayan kadınların sıklıkla başvurduğu önemli bir çözüm olarak dikkat çekmektedir. Prp ve Saç mezoterapisi ile de desteklenebilen bu problemlerin artık çözümsüz olmadığını ve kadınların da gönül rahatlığıyla saç ekimine başvurabileceğini belirtebiliriz.

0

Merhaba hocam, daha önce eşim saç ekimi yaptırdı. Sonuçları şahaneydi. Acaba ben de yaptırsam olur mu? Kadınlara da saç ekimi yapılıyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, elbette! Kadınlar da saç ekimi yaptırabilir. Toplum arasında erkekler kadar yaygın olmasa da saç ekimi uyguladığımız kadın hastalarımız var. Özellikle alın daraltma isteyen kadın hastalarımız için en etkili yöntem saç ekimidir.

0

Leyla Hocam merhaba, benim saçlarımın tepe bölgesinde dökülme var hala da devam ediyor. Kadınlarda saç ekimi yapılır mı? İleri boyutta ne yapmalıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet, kadınlar da saç ekimi yaptırabilirler. Toplumda oluşan algının aksine saç ekiminde bir cinsiyet ayrımı yoktur. Erkeklerde olduğu gibi kadın hastalarda da genellikle ense bölgesinde bulunan dirençli ve sağlıklı kıl kökleri toplanılarak ihtiyaç duyulan bölgeye farklı ekim yöntemleri ile transfer edilebilir. Süre de aynı şekilde ilerler. Ortalama 1 yıl kadar sonra ekim yapılan bölgede neredeyse %90 oranında yeni saçlar çıkmış olur. Ben yeni saçlar çıktıktan yani saç ekim operasyonundan 1 yıl sonra PRP tedavisi de mutlaka öneriyorum. Uygun bir zamanda gelin, ihtiyacınıza tam olarak bakalım ve saç ekimi için bir plan yapalım. İlaveten saç dökülmesinin nedenini teşhis etmek de önemli. Yeni dökülmelerin önüne geçmek için de mutlaka konuşalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, 50 yaşında bir kadınım. Son zamanlarda oldukça seyrekleşen saçlarımdan bir hayli şikayetçiyim. Acaba kadınlarda da saç ekimi yapılır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kadınlara da erkekler kadar sık olmasa da saç ekimi yapıyoruz. Saç ekimi öncesinde erkeklerde saç kazıma işlemi yapıldığından kadınlar saç ekimi konusunda çekimser davranabiliyor. Ancak sanılanın aksine kazıma işlemi uygulamadan da saç ekimini gerçekleştirmek mümkün. Ense kısmından yeteri kadar alınan saç kökleri ile kadınlara da saç ekimi yapabiliyoruz.

0

Leyla Hanım merhaba, 53 yaşındayım. Saçımın ön kısımlarında seyrelmeler oldu. İyice açılmasından korkuyorum. Keşke eskisi gibi sık olsa saçlarım. Kadınlarda saç ekimi yapılır mı? Eski halime dönebilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, toplumumuzda maalesef yerleşmiş olan yanlış bir algı var. Birçok kişi saç ekiminin sadece erkeklerin saçsızlık ihtiyacını gidermeye yarayan ve sadece erkek hastalara uygulanan bir tedavi yöntemi olduğunu düşünüyor. Ancak durum böyle değil. Kadınlar da saç ekimi yaptırabilir. Özellikle alın daraltma isteyen ve bölgesel saç dökülmesi yaşayan çok sayıda kadın hastam var ve sıklıkla saç ekiminden faydalanarak bu sorunları gideriyoruz. Saç ekiminde özellikle ense bölgesinde bulunan dökülmeye dirençli ve sağlıklı saç köklerini alarak, ekim işlemi yapacağımız bölgede özel medikal kalemler ile ufak kanallar açıyoruz ve topladığımız kıl köklerini bu alana ekiyoruz. 1 yılın sonunda yeni saçların %90’ı çıkmış oluyor. Saç ekiminden 1 yıl sonra PRP tedavisi ve saç mezoterapisi ile kalan saç köklerini de güçlendirebilir ve dökülmelerin en aza indirilmesini sağlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, yaşlanmanın etkisiyle saçlarım dökülmeye başlandığında saçlarımın yapısı zaten gür olmadığı için ortaya seyrelmiş bir saç yapısı ortaya çıktı. Seyrelmiş saç görüntüsü fiziksel açıdan oldukça rahatsız edici olduğu için saç ekimi yaptırmak istiyorum ama kadınlara saç ekimi yapılıp yapılmadığını bilmiyorum. Kadınlar da saç ekimi yaptırabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kadınların saç ekimi yaptıramaması için herhangi bir neden yoktur. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin ense gibi saç kökü alınabilecek donör alanlarından yeterli saç kökü alınabilirse saç ekimi yapılabilir. Saç ekimi sırasında erkeklerin saçları tamamen kazındığı için birçok kadın saç ekimi sırasında saçlarının kazınacağını düşündüğü için saç ekimi yaptırmayı düşünmez ama saç kazınmadan da saç ekimi yapılabilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı