Kol Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

blank
1 Cevap

Merhaba doktor hanım, benim kollarım çok gevşek ve sallanıyor bu görüntü beni çok üzüyor. Hiç kolsuz ve askılı giyemiyorum utancımdan. Ameliyatsız ya da sporla geçer mi diye düşünüyorum. Yoksa gerçekten ameliyata ihtiyacım var mı nasıl anlayabilirim? Kol germe ameliyatı kimlere yapılır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 8, 2020

Merhaba, Kollarınızı yukarı kaldırdığınızda kolunuzun alt kısmına doğru bir gevşeklik ve sarkma varsa bu ameliyat için uygun bir adaysınız. Kollarınızda hafif dereceli sarkmalar başladıysa panik yapmayın. Yaşlanmanın etkisiyle özellikle üst kollarda cilt yapısı değişir, kollajen doku azalır. Üst kollar, vücudun en erken sarkan ve gevşeyen bölgelerinden biridir. Sadece yaşlanmak değil, kilo almak ve kilo vermek de kollarda sarkmalara neden olabilir. Kol germe estetiği sayesinde, üst kol altın da görülen sarkma ortadan kaldırılır. Sarkık kollar her ne kadar kışın saklanabilir olsada, yaz aylarında kollarınızı saklamak imkansız olabilir. Genelde aşırı kilo kaybı sonrası kollarda gevşeme ve sarkma görülür. Bu gevşeme sporla dahii düzelmiyorsa ve alt kolunuz ile üst kolunuz arasında orantısızlık varsa bu ameliyat için uygun adaysınız demektir. Dilerseniz whatsapp hasta hattımıza fotoğraflarınızı göndererek ön muayene gerçekleştirebilirsiniz ya da kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

blank

Merhaba hocam ben kollarımı hiç sevmiyorum kol germe ameliyatı bana uygun mudur? annemde ablamda da aynı durum var ,yağlanma olduğunu düşünüyorum ama kilo da versem kollarıma hiç bir şey olmuyor , bana yardım eder misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 1, 2020

Merhaba kol germe ameliyatı kilo alıp veren kişilerde sarkıklık için yapılan bir ameliyattır. Genelde 40 yaş ve üstü için yapılıyor, tabi her yaştan ayrıca hastamız olabiliyor.
Bazı kişilerin vücudu gevşemeye eğilimli olabiliyor.Kol germe operasyonunda vaser liposuction tekniği ile yağlarınız alınır daha sonrasında fazla olan derinizi keserek dikiyoruz.Üst kollarınız da bir bolluk ve gevşeklik hisediyorsanız ameliyata uygunsunuz demektir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar