Kol Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

724 görüntülenmeKol Germe Estetiği (Brachioplasty)
0
1 Yorum

Merhaba doktor hanım, benim kollarım çok gevşek ve sallanıyor bu görüntü beni çok üzüyor. Hiç kolsuz ve askılı giyemiyorum utancımdan. Ameliyatsız ya da sporla geçer mi diye düşünüyorum. Yoksa gerçekten ameliyata ihtiyacım var mı nasıl anlayabilirim? Kol germe ameliyatı kimlere yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Kollarınızı yukarı kaldırdığınızda kolunuzun alt kısmına doğru bir gevşeklik ve sarkma varsa bu ameliyat için uygun bir adaysınız. Kollarınızda hafif dereceli sarkmalar başladıysa panik yapmayın. Yaşlanmanın etkisiyle özellikle üst kollarda cilt yapısı değişir, kollajen doku azalır. Üst kollar, vücudun en erken sarkan ve gevşeyen bölgelerinden biridir. Sadece yaşlanmak değil, kilo almak ve kilo vermek de kollarda sarkmalara neden olabilir. Kol germe estetiği sayesinde, üst kol altın da görülen sarkma ortadan kaldırılır. Sarkık kollar her ne kadar kışın saklanabilir olsada, yaz aylarında kollarınızı saklamak imkansız olabilir. Genelde aşırı kilo kaybı sonrası kollarda gevşeme ve sarkma görülür. Bu gevşeme sporla dahii düzelmiyorsa ve alt kolunuz ile üst kolunuz arasında orantısızlık varsa bu ameliyat için uygun adaysınız demektir. Dilerseniz whatsapp hasta hattımıza fotoğraflarınızı göndererek ön muayene gerçekleştirebilirsiniz ya da kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

0

Merhaba hocam, acaba kol germe ameliyatı kimlere yapılır? Benim için uygun mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, kol germe ameliyatını kollarında ciddi sarkma ve yağlanma görülen hastalar için uyguluyoruz. Hastanın yaşı ileri ise ve kollarında yoğun bir sarkma varsa kol germe ameliyatını öneriyoruz. Ancak daha genç hastalarımızın cilt elastikiyet düzeyi de henüz iyi seviyede olduğundan daha çok ameliyatsız yöntemler tavsiye ediyoruz.

0

Selamlar Leyla Hanım, umarım iyisinizdir. Benim sorum kol germe ameliyatı ile ilgili. Kollarımdaki sarkıklık ve fazlalıklar için bu ameliyatı olmak istiyorum ancak yaşım 62. Benim için uygun mu emin değilim. Acaba kol germe ameliyatı kimlere yapılır? Rica etsem bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, eğer genel sağlık durumunuzda ameliyat için sakınca oluşturacak bir pürüz bulunmuyorsa yaşınız kol germe ameliyatı olmanız için gayet uygun. Bu konuda endişe etmemelisiniz. Fakat ameliyat olmadan önce alanında uzman bir hekime muayene olmanız gerektiğini düşünüyorum. Zira kollarınızdaki sarkma çok şiddetli değil ise ameliyatsız kol germe yöntemleri de mevcut. Böylece cerrahi bir operasyon geçirmenize gerek duyulmayabilir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben mide küçültme ameliyatı oldum. Sonrasında çok kilo verdim. Kollarımda sarkma meydana geldi. Ameliyatla bu durum geçirilebilir mi? Kol germe ameliyatı kimlere yapılır? Ameliyat olmamı önerir misiniz? İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüksek oranda kilo alıp vermelerde kollar da dahil vücutta farklı bölgelerde sarkmalar olması çok normal. Genel sağlık durumu ile ilgili ameliyat olmayı engelleyici bir sorun olmadığı takdirde sarkmalardan yana şikayeti olan tüm hastalarıma bu ameliyatı yapıyorum. Bazen sarkma yeni başlamış ise özellikle, bu hastalarıma medikal işlemler öneriyorum. Uygun bir zamanda muayene için gelebilirseniz sarkıklığın derecesine bakalım. Ameliyat gerekli mi değil mi değerlendirelim. Sağlıklı günler diliyorum.

0

Leyla Hanım merhaba, benim kilomdan dolayı kollarımda yağlanma var, aldırmak istiyorum. Ama sonrasında gerdirme ameliyatı mı olmam lazım? Kol germe ameliyatı kimlere yapılır? Ben bu gruba dahil miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, özellikle aşırı kilo vermelerde cilt altındaki yağların erimesiyle kollarda sarkmalar meydana gelir. İlaveten 40 yaş üstü kadınlar da yaşa bağlı sarkmalardan dolayı bu ameliyata ihtiyaç duyarlar. Kol germe ameliyatını, genel sağlık durumu uygun olan, sorunu medikal işlemler ile çözülmesi mümkün olmayan tüm kişiler kol germe ameliyatı olabilirler. Öncelikle muayene olmanızı ve kol germe ameliyatına ihtiyacınız olup olmadığını hekiminizin analiz etmesini öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, orta yaşlı bir kadınım, yaşım ilerledikçe cildim gitgide gevşiyor, şu an çok ileri düzeyde olmasa da kollarımda sarkma mevcut. Görsel olarak hoşuma gitmeyen bu kol sarkmasından nasıl kurtulabilirim? Kol sarkması için kol germe ameliyatının yapılabildiğini öğrendim ama ameliyat benim için uygun mu bilmiyorum. Kol germe ameliyatı kimlere yapılır, kimler bu ameliyat için uygundur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çeşitli nedenlerden dolayı kollarında sarkma meydana gelen her kadın ve erkeğe kol germe ameliyatı yapılabilir ancak cilt elastikiyetinin çok azalmadığı durumlarda hastalarımıza ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerini tavsiye edebiliyoruz. Eğer kollarınızdaki sarkma bu yöntemlerle giderilebilecek düzeyde ise ameliyatsız kol germe yöntemi uygulayabiliriz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar