Lazer Lipoliz ile Liposuction Arasındaki Fark?

1.13K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
Misafir Avatar

Merhaba hocam, ben göbek bölgemde oluşan fazla yağlardan kurtulmak istiyorum. Liposuction ve Lazer lipoliz arasında kaldım hangi yöntem daha uygun olur bilmiyorum.Lazer Lipoliz ve liposuztion arasındaki fark nedir?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba ,Lazer lipoliz ve liposuction arasındaki farkı çoğu hastam sorup merak ediyor. Çok basit bir farkmış gibi görünsede aslında etki açısından büyük bir fark var. Liposuction işleminde vakum sistemi ile yağ dokularını tamamen dışarı alıyoruz. Fakat lazer lipolizde yağ dokularını içeride bırakıp içeride eritiyoruz. Lazer lipolizde bu yağ dokuları eritilirken lazer teknolojisinden yararlanıyoruz. Liposuction’ı istediğiniz her bölgeye büyük olsa dahii uygulayabiliyorken lazer lipolizde sadece küçük bölgelere uygulayabiliyoruz. Yağ dokuları tamamen alındığı zaman o bölgeden tekrar kilo almanız çok zorlaşıyor ve vücudunuzu yeniden şekillendirirken hem yağlarınızdan kurtuluyorsunuz hem de deriniz sıkılaşmış oluyor bu yüzden ben liposuction yöntemini öneriyorum. Liposuction ise Vaser tekniğiyle uyguluyorum. Eski yöntemlere göre en etkili yöntemdir ve en önemli artısı ise iz bırakmadan ve dalgalanma olmadan kalıcı bir çözüm sunmasıdır. Eğer göbek bölgenizde inatçı yağlar bulunuyorsa ve ne diyetle ne de sporla geçmiyorsa, Vaser Liposuction sizin için en uygun yöntem olur. Farklı bölgeleriniz de bulunan ve sizi rahatsız eden yağlanmalarınız varsa göbek bölgesiyle birlikte yapılabilir. Tüm fazla yağlarınızdan tek seferde kurtulabilirsiniz.

9 Cevap

0
Misafir Avatar

Doktor Hanım merhaba, kollarımdaki yağlanma için uygun bir tedavi yöntemi araştırıyorum da. Lazer Lipoliz ile Liposuction arasındaki fark nedir? Kollar için hangisi uygun?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, Lazer Lipolizin Liposuction’dan farkı şu; Liposuction’da biz yağları vakumlayarak vücuttan alırız ancak Lazer Lipoliz’de yağların vücut içerisinde erimesini sağlayacak şekilde müdahalede bulunuruz. Liposuction’ı geniş bölgeler için tercih ederken, Lazer Lipoliz’i daha küçük bölgelerde uygularız. Muayene için gelin lütfen, kollarda nasıl ve ne oranda bir yağlanma var. Gerekli analizleri yapalım. Sonrasında hangi yöntemin sizin için etkili olacağına karar verelim. Sevgiler…

0
Misafir Avatar

Merhaba hocam, bölgesel yağlanmalarım için lazer lipolizi mi yoksa liposuction’ı mı önerirsiniz? Bu iki uygulama arasındaki fark nedir? Teşekkürler.

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, her iki yöntem de oldukça etkilidir. Sizin için uygun olan tedaviyi belirlememiz için öncelikle sizi muayene etmem gerekir. Ancak yine de her iki tedavi hakkında kısaca bilgi vereyim. Lazer lipoliz uygulaması hem fazla yağlanmayı gidermek hem de cilt gevşekliğini ortadan kaldırmak için uygulanır. Oldukça yeni bir yöntem olan lazer lipoliz uygulamasında diod lazer ışınları ile cilt altındaki yağ dokusunun eritilmesi amaçlanır. Liposuction ise cerrahi bir operasyondur. İşlem yapılacak bölgeye minik kesiler açılır ve her kesinin içerisine kanüller yerleştirilerek yağların çekilmesi sağlanır. Liposuction ileri yaştaki hastalarımıza pek önermediğimiz bir işlemdir çünkü bu kişilerin cilt elastikiyet seviyesi düşük olduğundan liposuction ciltlerinde dalgalanma yapabilir.

0
Misafir Avatar

Merhabalar, vücudumdaki gitmeyen inatçı yağlardan kurtulmak istiyorum. Bunun için de ya lazer lipoliz ya da liposuction yaptırmak istiyorum ancak hangisi benim için daha uygun olur emin olamadım. Rica etsem bilgi verir misiniz Leyla Hocam? Sevgiler.

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, sizin için hangi tedavi yönteminin daha uygun olduğuna karar verebilmem için öncelikle muayene olmanız gerekir. Bu işlemler için cilt yapınızın ve yağlanma düzeyinizin uygun olduğunu bilmeden net bir cevap verebilmem çok zor. Ancak lazer lipoliz ile liposuction arasındaki farkı açıklayabilirim. Lazer lipoliz, adından da anlaşılacağı üzere bölgesel yağlanmanın olduğu bölgedeki derinin alt tabakasına lazer ışınları uygulanarak gerçekleştirilen bir yöntemdir. Lazer lipoliz ile derinin altındaki yağ dokusu eritilmeye ve vücuttan kendisinin atılmasını sağlamaya çalışır. Liposuction ise cerrahi bir yöntemdir. İşlem yapılacak bölgeye minik kesiler açılarak bölgedeki fazla yağ hücrelerinin vücuttan atılması sağlanır. Kalıcı bir tedavidir.

0
Misafir Avatar

Leyla Hocam merhaba, Lazer Lipoliz ile Liposuction arasındaki fark nedir? Ben göbek yağlarım için düşünüyorum. Hangisini önerirsiniz? Teşekkürler.

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, Liposuction yönteminde yağlar vakum sistemi ile vücuttan alınır. Geniş bölgelerde etkisini gösterir. Lazer lipolizde ise yağ dokularının dışarı alınması söz konusu değildir. Yağların vücut içerisinde erimesi amaçlanır. Daha ufak bölgelerde etkili sonuçlar verir. Muayene için gelebilirseniz yağlanma oranına bakar gerekli analizleri gerçekleştiririz. Bu şekilde sizin için en uygu ve etkili olacak tedavi yöntemini daha net bir şekilde önerebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir Avatar

Leyla Hanım selamlar, benim vücudumda bölgesel yağlanmalar söz konusu. Ancak hangi yöntem benim için uygun bilmiyorum. Lazer Lipoliz ile Liposuction arasındaki fark nedir? Hangisini tercih etmeliyim?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, öncelikle size uygun olan en iyi yöntemin seçilmesinde uzman bir doktora muayene olmanız büyük önem taşır. Şikayetinizi ve beklentilerinizi doktorunuzla paylaştığınızda sizin için en etkili sonuçların alınacağı operasyon yöntemi belli olacaktır. İki yöntem arasındaki farklara gelince, Liposuction’da vakum sistemi ile yağlar dışarı alınırken Lazer Lipoliz’de yağ dokuları dışarı alınmaz, vücut içerisinde erimesi sağlanır. Lazer Lipoliz sadece ufak bölgelerde etkilidir. Liposuction uygulamalarını ise daha geniş bölgeler için tercih ederiz. İki yötemden hangisinin sizin için uygun olduğunu öğrenmek için uzman bir doktora muayene olmanızı tavsiye ederim.

0
Misafir Avatar

Merhaba Leyla hanım, vücudumdaki yağlanma sorunundan kurtulmak istediğim için estetik bir müdahale arayışına geçtim, çok fazla uygulama olduğu için kara vermekte zorlanıyorum ve uygulamalar arasında ne gibi bir fark olduğunu da anlamıyorum. Mesela Lazer Lipoliz ile Liposuction arasında ne gibi bir fark?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, iki uygulama arasındaki en temel fark yağların vücuttan atılma biçimidir. Lazer lipoliz yenilikçi teknolojiye sahip bir uygulamadır ve yağları vücuttan atmak için diod lazer ışınlarından faydalanır. Diod lazer ışınları uygulandığı bölgedeki yağların erimesini ve vücuttan kendi kendine atılmasını sağlar. Liposuction’da ise vücuda küçük kesiler açılır ve bu kesilere küçük kanüller yerleştirilir. Bu kanüllerin uçları yağların dokulardan ayrılmasını sağlayacak biçimdedir. Kanüller yardımıyla dokulardan ayrılan yağlar operasyon anında doğrudan vücuttan atılır.

0
Misafir Avatar

Merhaba, vücudumda bölgesel yağlanmalar var spor ve diyetle gitmiyor. Bunun için bir estetik operasyon yaptırarak fazlalıklarımdan kurtulmak istiyorum. İnternetten biraz araştırma yaptıktan sonra lazer lipolizden ve liposuctiondan haberdar oldum ama hangisini yaptırsam karar veremedim. Sizce hangisini tercih etmeliyim lazer lipoliz ile liposuction arasındaki fark nedir ?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, sizi muayene etmeden size bir tavsiye vermem mümkün değil maalesef. Çünkü uygun olan yöntemi belirlemek için cilt yapınızı ve yağlanma düzeyinizi görmeliyim, aynı zamanda sizin beklentiniz de bu noktada oldukça önemlidir. Ancak fikir edinebilmeniz için kısaca iki operasyondan da bahsetmek istiyorum. Lazer Lipoliz, oldukça yenilikçi bir vücut şekillendirme yöntemidir, bölgesel yağlanmalardan kurtulmak için ve cilt gevşekliği sorununu ortadan kaldırmak için kullanılır. Bu operasyonda diod lazer ışınları ile deri altındaki yağ dokusu eritilmeye çalışılır. Liposuction işlemindeki gibi yağlar doğrudan vücuttan atılmaz. Liposuction’da ise işlem yapılacak bölgenize 1,5-2 mm çapında küçük kesiler açılır. Bu kesiler içerisine minik kanüller yerleştirilerek yağların vücuttan doğrudan atılması sağlanır. Eğer cilt elastikiyetiniz azaldıysa liposuction’dan sonra vücudunuzda dalgalı bir görüntü oluşabilir, bu görüntüyü ortadan kaldırmak için de estetik bir müdahaleye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle hangi yöntemin sizin için uygun olduğuna karar vermeden önce mutlaka alanında uzman bir doktora muayene olmalısınız.

0
Misafir Avatar

Merhaba leyla hanım sizi uzun süredir takip ediyorum ben 30 yaşındayım 2 yıl önce lazer lipoliz operasyonu geçirdim ama bende bir etkisi olduğunu düşünmüyorum tekrar olsam bir sonuç elde edebilirmiyim direk liposuction ameliyatı mı olmam gerekiyor?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, Lazer Lipoliz işleminde yağ dokularınızı içerde eritiyoruz bu yağ dokularını eritirkende lazer teknolojisinden yararlanıyoruz. Liposuction işleminde ise vakum sistemi ile yağ dokularini tamamen dışarı alıyoruz. Liposuction işlemini istediğiniz bölgelere uygulayabilirken Lazer Lipoliz işlemini daha küçük ve sınırlı yerlere uygulayabiliyoruz. Yağ dokularınızı aldığımızda kilo almanız zorlaşıyor ve ameliyattan kesin sonuç elde edebiliyorsunuz ama Lazer Lipoliz işleminden sonra etkiyi dahada hızlandırmak için sağlıklı beslenme ve belli bir süre sonra spor yaparsanız sonuçtan daha memnun kalırsınız.

0
Misafir Avatar

Merhaba hocam benim kollarımda ve bacaklarımda çok fazla yağ var ve sporla gitmiyor açıkçası liposuctıon araştırırken lazer lipoliz diye bir işlem duydum ama anlamadım ikisi de yağ alma ameliyatı ama farkı nedir açıklar mısınız?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba liposuctıon işlemi yağ hücrelerini tamamen dışarı alarak yağlarınızı yok eden bir işlemdir. Fakat lazer lipoliz de yağlarınızı vücuttan dışarı almadan içeride eritiyoruz. Yağ hücreleri içeride kalıyor. Liposuction işleminde yağ hücreleri tamamen alındığı için işlem yapılan bölgeden kilo almanız çok zordur. Fakat lazer lipolizde yağ hücreleri içeride kaldığı için kilo alabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar