Lazer Lipoliz ile Liposuction Arasındaki Fark?

793 görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Merhaba hocam, ben göbek bölgemde oluşan fazla yağlardan kurtulmak istiyorum. Liposuction ve Lazer lipoliz arasında kaldım hangi yöntem daha uygun olur bilmiyorum.Lazer Lipoliz ve liposuztion arasındaki fark nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba ,Lazer lipoliz ve liposuction arasındaki farkı çoğu hastam sorup merak ediyor. Çok basit bir farkmış gibi görünsede aslında etki açısından büyük bir fark var. Liposuction işleminde vakum sistemi ile yağ dokularını tamamen dışarı alıyoruz. Fakat lazer lipolizde yağ dokularını içeride bırakıp içeride eritiyoruz. Lazer lipolizde bu yağ dokuları eritilirken lazer teknolojisinden yararlanıyoruz. Liposuction’ı istediğiniz her bölgeye büyük olsa dahii uygulayabiliyorken lazer lipolizde sadece küçük bölgelere uygulayabiliyoruz. Yağ dokuları tamamen alındığı zaman o bölgeden tekrar kilo almanız çok zorlaşıyor ve vücudunuzu yeniden şekillendirirken hem yağlarınızdan kurtuluyorsunuz hem de deriniz sıkılaşmış oluyor bu yüzden ben liposuction yöntemini öneriyorum. Liposuction ise Vaser tekniğiyle uyguluyorum. Eski yöntemlere göre en etkili yöntemdir ve en önemli artısı ise iz bırakmadan ve dalgalanma olmadan kalıcı bir çözüm sunmasıdır. Eğer göbek bölgenizde inatçı yağlar bulunuyorsa ve ne diyetle ne de sporla geçmiyorsa, Vaser Liposuction sizin için en uygun yöntem olur. Farklı bölgeleriniz de bulunan ve sizi rahatsız eden yağlanmalarınız varsa göbek bölgesiyle birlikte yapılabilir. Tüm fazla yağlarınızdan tek seferde kurtulabilirsiniz.

0

Merhaba hocam, bölgesel yağlanmalarım için lazer lipolizi mi yoksa liposuction’ı mı önerirsiniz? Bu iki uygulama arasındaki fark nedir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her iki yöntem de oldukça etkilidir. Sizin için uygun olan tedaviyi belirlememiz için öncelikle sizi muayene etmem gerekir. Ancak yine de her iki tedavi hakkında kısaca bilgi vereyim. Lazer lipoliz uygulaması hem fazla yağlanmayı gidermek hem de cilt gevşekliğini ortadan kaldırmak için uygulanır. Oldukça yeni bir yöntem olan lazer lipoliz uygulamasında diod lazer ışınları ile cilt altındaki yağ dokusunun eritilmesi amaçlanır. Liposuction ise cerrahi bir operasyondur. İşlem yapılacak bölgeye minik kesiler açılır ve her kesinin içerisine kanüller yerleştirilerek yağların çekilmesi sağlanır. Liposuction ileri yaştaki hastalarımıza pek önermediğimiz bir işlemdir çünkü bu kişilerin cilt elastikiyet seviyesi düşük olduğundan liposuction ciltlerinde dalgalanma yapabilir.

0

Merhabalar, vücudumdaki gitmeyen inatçı yağlardan kurtulmak istiyorum. Bunun için de ya lazer lipoliz ya da liposuction yaptırmak istiyorum ancak hangisi benim için daha uygun olur emin olamadım. Rica etsem bilgi verir misiniz Leyla Hocam? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sizin için hangi tedavi yönteminin daha uygun olduğuna karar verebilmem için öncelikle muayene olmanız gerekir. Bu işlemler için cilt yapınızın ve yağlanma düzeyinizin uygun olduğunu bilmeden net bir cevap verebilmem çok zor. Ancak lazer lipoliz ile liposuction arasındaki farkı açıklayabilirim. Lazer lipoliz, adından da anlaşılacağı üzere bölgesel yağlanmanın olduğu bölgedeki derinin alt tabakasına lazer ışınları uygulanarak gerçekleştirilen bir yöntemdir. Lazer lipoliz ile derinin altındaki yağ dokusu eritilmeye ve vücuttan kendisinin atılmasını sağlamaya çalışır. Liposuction ise cerrahi bir yöntemdir. İşlem yapılacak bölgeye minik kesiler açılarak bölgedeki fazla yağ hücrelerinin vücuttan atılması sağlanır. Kalıcı bir tedavidir.

0

Leyla Hocam merhaba, Lazer Lipoliz ile Liposuction arasındaki fark nedir? Ben göbek yağlarım için düşünüyorum. Hangisini önerirsiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction yönteminde yağlar vakum sistemi ile vücuttan alınır. Geniş bölgelerde etkisini gösterir. Lazer lipolizde ise yağ dokularının dışarı alınması söz konusu değildir. Yağların vücut içerisinde erimesi amaçlanır. Daha ufak bölgelerde etkili sonuçlar verir. Muayene için gelebilirseniz yağlanma oranına bakar gerekli analizleri gerçekleştiririz. Bu şekilde sizin için en uygu ve etkili olacak tedavi yöntemini daha net bir şekilde önerebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım selamlar, benim vücudumda bölgesel yağlanmalar söz konusu. Ancak hangi yöntem benim için uygun bilmiyorum. Lazer Lipoliz ile Liposuction arasındaki fark nedir? Hangisini tercih etmeliyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle size uygun olan en iyi yöntemin seçilmesinde uzman bir doktora muayene olmanız büyük önem taşır. Şikayetinizi ve beklentilerinizi doktorunuzla paylaştığınızda sizin için en etkili sonuçların alınacağı operasyon yöntemi belli olacaktır. İki yöntem arasındaki farklara gelince, Liposuction’da vakum sistemi ile yağlar dışarı alınırken Lazer Lipoliz’de yağ dokuları dışarı alınmaz, vücut içerisinde erimesi sağlanır. Lazer Lipoliz sadece ufak bölgelerde etkilidir. Liposuction uygulamalarını ise daha geniş bölgeler için tercih ederiz. İki yötemden hangisinin sizin için uygun olduğunu öğrenmek için uzman bir doktora muayene olmanızı tavsiye ederim.

0

Merhaba Leyla hanım, vücudumdaki yağlanma sorunundan kurtulmak istediğim için estetik bir müdahale arayışına geçtim, çok fazla uygulama olduğu için kara vermekte zorlanıyorum ve uygulamalar arasında ne gibi bir fark olduğunu da anlamıyorum. Mesela Lazer Lipoliz ile Liposuction arasında ne gibi bir fark?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iki uygulama arasındaki en temel fark yağların vücuttan atılma biçimidir. Lazer lipoliz yenilikçi teknolojiye sahip bir uygulamadır ve yağları vücuttan atmak için diod lazer ışınlarından faydalanır. Diod lazer ışınları uygulandığı bölgedeki yağların erimesini ve vücuttan kendi kendine atılmasını sağlar. Liposuction’da ise vücuda küçük kesiler açılır ve bu kesilere küçük kanüller yerleştirilir. Bu kanüllerin uçları yağların dokulardan ayrılmasını sağlayacak biçimdedir. Kanüller yardımıyla dokulardan ayrılan yağlar operasyon anında doğrudan vücuttan atılır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı