Lazer Lipoliz ile Liposuction Arasındaki Fark?

0
blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben göbek bölgemde oluşan fazla yağlardan kurtulmak istiyorum. Liposuction ve Lazer lipoliz arasında kaldım hangi yöntem daha uygun olur bilmiyorum.Lazer Lipoliz ve liposuztion arasındaki fark nedir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 4, 2020

Merhaba ,Lazer lipoliz ve liposuction arasındaki farkı çoğu hastam sorup merak ediyor. Çok basit bir farkmış gibi görünsede aslında etki açısından büyük bir fark var. Liposuction işleminde vakum sistemi ile yağ dokularını tamamen dışarı alıyoruz. Fakat lazer lipolizde yağ dokularını içeride bırakıp içeride eritiyoruz. Lazer lipolizde bu yağ dokuları eritilirken lazer teknolojisinden yararlanıyoruz. Liposuction’ı istediğiniz her bölgeye büyük olsa dahii uygulayabiliyorken lazer lipolizde sadece küçük bölgelere uygulayabiliyoruz. Yağ dokuları tamamen alındığı zaman o bölgeden tekrar kilo almanız çok zorlaşıyor ve vücudunuzu yeniden şekillendirirken hem yağlarınızdan kurtuluyorsunuz hem de deriniz sıkılaşmış oluyor bu yüzden ben liposuction yöntemini öneriyorum. Liposuction ise Vaser tekniğiyle uyguluyorum. Eski yöntemlere göre en etkili yöntemdir ve en önemli artısı ise iz bırakmadan ve dalgalanma olmadan kalıcı bir çözüm sunmasıdır. Eğer göbek bölgenizde inatçı yağlar bulunuyorsa ve ne diyetle ne de sporla geçmiyorsa, Vaser Liposuction sizin için en uygun yöntem olur. Farklı bölgeleriniz de bulunan ve sizi rahatsız eden yağlanmalarınız varsa göbek bölgesiyle birlikte yapılabilir. Tüm fazla yağlarınızdan tek seferde kurtulabilirsiniz.

0
blank

Merhaba leyla hanım sizi uzun süredir takip ediyorum ben 30 yaşındayım 2 yıl önce lazer lipoliz operasyonu geçirdim ama bende bir etkisi olduğunu düşünmüyorum tekrar olsam bir sonuç elde edebilirmiyim direk liposuction ameliyatı mı olmam gerekiyor?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, Lazer Lipoliz işleminde yağ dokularınızı içerde eritiyoruz bu yağ dokularını eritirkende lazer teknolojisinden yararlanıyoruz. Liposuction işleminde ise vakum sistemi ile yağ dokularini tamamen dışarı alıyoruz. Liposuction işlemini istediğiniz bölgelere uygulayabilirken Lazer Lipoliz işlemini daha küçük ve sınırlı yerlere uygulayabiliyoruz. Yağ dokularınızı aldığımızda kilo almanız zorlaşıyor ve ameliyattan kesin sonuç elde edebiliyorsunuz ama Lazer Lipoliz işleminden sonra etkiyi dahada hızlandırmak için sağlıklı beslenme ve belli bir süre sonra spor yaparsanız sonuçtan daha memnun kalırsınız.

0
blank

Merhaba hocam benim kollarımda ve bacaklarımda çok fazla yağ var ve sporla gitmiyor açıkçası liposuctıon araştırırken lazer lipoliz diye bir işlem duydum ama anlamadım ikisi de yağ alma ameliyatı ama farkı nedir açıklar mısınız?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba liposuctıon işlemi yağ hücrelerini tamamen dışarı alarak yağlarınızı yok eden bir işlemdir. Fakat lazer lipoliz de yağlarınızı vücuttan dışarı almadan içeride eritiyoruz. Yağ hücreleri içeride kalıyor. Liposuction işleminde yağ hücreleri tamamen alındığı için işlem yapılan bölgeden kilo almanız çok zordur. Fakat lazer lipolizde yağ hücreleri içeride kaldığı için kilo alabilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar