Menu

Liposuction güvenli bir teknik midir?

Liposuction güvenli bir teknik midir?

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Liposuction eğitimli ve deneyimli plastik cerrahlar tarafından yapıldığında komplikasyon oranı düşük bir ameliyattır. Fakat Vaser Liposuction, Klasik Liposuction a oranla daha güvenilir bir yöntemdir. Çünkü Vaser Liposuction yağ seçici özelliği olan bir uygulamadır ve Klasik Liposuction ın aksine herhangi bir doku veya sinire zarar vermez. Yağlar dışarı ince kanüller yardımıyla alındığı için ise Liposuction da olduğu gibi vücudunuzda herhangi bir kesi izi oluşmaz. Çok daha az yan etkiye sahip, operasyon sonrası morarma ve şişmenin çok daha az görüldüğü Vaser Liposuction ı tercih etmenizi öneririz.

Hocam kilolarımdan kurtulmak için Liposuction yaptırmak istiyorum fakat çevremdeki insanlar Liposuction’ın zararları olduğunu söylüyor. Liposuction ameliyatının riski var mıdır, liposuction güvenli midir?

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Liposuction ameliyatının amaçlarını ve hedeflerini doğru değerlendirmek gerekiyor. Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Sadece vücudunuzda ki yağların dışarı çıkararak vücudunuzda bir incelik yaratır. Liposuction ameliyatının her ameliyatın olduğu kadar riskleri vardır. Bu nedenle ameliyattan önce sigarayı azaltmanız, bitki çayı içmemeniz ve kan sulandırıcı ilaçları almamanızı öneriyoruz. Uzman hekimler tarafından yapılan Liposuction ameliyatlarında başarılı sonuçlar görüyoruz. Hastalar, hayat kalitesini düşüren yağlardan kurtularak daha sağlıklı ve fit bir şekilde hayatlarına devam ediyorlar. Liposuction ameliyatı için en doğru bilgiyi uzman doktorlardan alabilirsiniz. Sevgiler

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

close
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.
Scroll To Top