Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

blank
1 Cevap

Liposuction ameliyatı sonrası nelere dikkat etmem gerekmektedir?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Ameliyat sonrası süreç, ameliyatın uygulandığı bölge sayısına ve alınan yağ miktarına göre değişiklik göstermektedir. Hastalar hastaneden aynı gün içerisinde taburcu edilebileceği gibi, bazı durumlarda hastanın hastanede bir gece yatışı gerekmektedir. Ameliyat sonrasında hastanın 3-4 hafta süre ile korse kullanması gerekmektedir. Korse şişliklerin hızla inmesini ve vücudun formunu yakalamasına yardımcı olacaktır. 4-6 ay içerisinde vücut tam şeklini alacaktır.

blank

Merhaba hocam, ben yakın zamanda liposuction ameliyatı olmayı düşünüyorum. Sonrası süreçle ilgili detay verebilirmisiniz? Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Kesiler küçük bandajlarla kapatılır. Tedavi edilen alan, şişmeyi en aza indirmek için bir kompresyon giysisi olan korsegiydirilir. Devam edebilecek herhangi bir rahatsızlığı hafifletmek için ağrı kesici ilaç verilecektir. Takviyeler, vitaminler ve morarma önleyici ilaçları içeren iyileştirme protokolümüz başlayacak. Hastalar genellikle işe ve hafif aktivitelere dönebilir. Aktif germe tavsiye edilir. Şişlik ve morluklar geçmeye başlayacaktır. Yaralanmayı önlemek için tasarlanmış masajlara ve hafif fiziksel aktivitelere izin verilecektir. Yorucu egzersiz ve ağır kaldırmaktan kaçınılmalıdır. Sonuçlar daha belirgin olacak. 3. Ay itibari ile kalan tüm şişlikler çözülmüş olacaktır. Dokulardaki sıkılaşma yılın geri kalanında da devam edecek olsa da, nihai sonuçlar belli olacak.

blank

Merhaba Leyla Hocam. 44 yaşındayım, bacak ve basen bölgem için liposuction işlemi yaptırmayı düşünüyorum. Ancak işlem sayesinde yakaladığım incelmeyi nasıl koruyabilirim? İşlem sonrasında neler dikkat etmek gerekir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba. Liposuction işleminden sonra işlem yapılan bölgedeki yağlarınız alınır. Yağların alındığı bölge için incelme sağlanır. Bu sağlanan incelmeyi korumak tabii ki sağlıklı beslenmek ve düzenli spor ile mümkün olacaktır. Liposuction işleminin zayıflama yöntemi olarak görülmemesi gereklidir. Nasıl günlük yaşamda formumuzu korumak için spor ve sağlıklı beslenmek gerekiyor ise liposuction işlemi sonrasında da bunu rutin haline getirmek gereklidir.

blank

Leyla Hocam iyi günler, doğumdan sonra karnımın alt bölgesinde yağlanma kaldı. Alt karnıma yönelik spor çalışmaları yaptım ama bir türlü kurtulamadım bu yağlardan. Liposuction yaptırsam, liposuctiondan sonra nelere dikkat etmem gerekir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, doğumdan sonra bir türlü gitmeyen alt karın yağları kadınların görünümünden en hoşlanmadıkları bölge olma özelliğindedir. Doğum yapan kadınların neredeyse tamamına yakınında görülen bu problem kadınların çekiciliklerini de olumsuz etkilemektedir. Düz bir karın bütün kadınların ortak isteğidir. Bir türlü yakılamayan inatçı yağlardan liposuction ile kolaylıkla kurtulmak mümkün olmaktadır. Liposuction operasyonundan sonraki iki hafta boyunca doktorun tavsiye edeceği özel korse giyilir. 15 gün boyunca daimi olarak takılan bu korse sayesinde, liposuction yapılan bölge sıkılaşır, ödem ve şişlik oluşumunun önüne geçilir. Korseyi giyme süresi, kişiden alınan yağların oranına göre değişmektedir. Liposuction sonrasında oluşabilecek morluklar ve şişlikler normal kabul edilmektedir. Zamanla bu morluuklarb ve şişlikler azalmaktadır. Liposuction opersyonundan 1 ay sonra normal egzersizlerinizi yapmanızda, 1,5v ay sonra ise denize girmenizde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Uygulamadan sonra beslenme düzeninize ve yeme alışkanlıklarınıza dikkat ederek yapılan işlemin kalıcılığını uzun süre devam ettirebilirsiniz.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 1 Cevap

Hocam merhaba. Liposuction ameliyatı olmak istiyorum ama iş yerimden en fazla 1 hafta izin alabilirim. Liposuction sonrasında bir haftada toparlanmam mümkün mü? Liposuction operasyonu sonrasında nelere dikkat etmeliyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 27, 2019

Merhaba, Liposuction ameliyatından sonraki iyileşme süreci ameliyatın hangi bölgeye uygulandığına ve ne kadar yağ çekildiğine bağlı olarak değişir. Liposuction ameliyatı sonrasında genellikle hastalar aynı gün taburcu olabiliyorlar. Birden fazla noktadan yağ çekimi yapıldıysa bir gece hastanede kalmanız daha doğru olacaktır. Ameliyat sonrasında hastaların evde 3-4 gün dinlenmesi yeterli olur. Bu süreçte doktorunuzun önerdiği korseyi kullanmak Liposuction yapılan bölgenin daha hızlı toparlanmasına yardımcı olur. 4 ila 6 hafta boyunca korse takmanız gerekir. Liposuction ameliyatından 5 gün sonra işe başlayabilir, günlük aktivitelerinizi yapabilirsiniz. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar