Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

1.34K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Liposuction ameliyatı sonrası nelere dikkat etmem gerekmektedir?

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Ameliyat sonrası süreç, ameliyatın uygulandığı bölge sayısına ve alınan yağ miktarına göre değişiklik göstermektedir. Hastalar hastaneden aynı gün içerisinde taburcu edilebileceği gibi, bazı durumlarda hastanın hastanede bir gece yatışı gerekmektedir. Ameliyat sonrasında hastanın 3-4 hafta süre ile korse kullanması gerekmektedir. Korse şişliklerin hızla inmesini ve vücudun formunu yakalamasına yardımcı olacaktır. 4-6 ay içerisinde vücut tam şeklini alacaktır.

0

Doktor Hanım merhaba, ben önümüzdeki hafta popo bölgemden Liposuction olacağım. Liposuction sonrası nelere dikkat etmeniz gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction sonrası vücutta ödem artışı söz konusu olabilir. Bu sebeple ödemin vücuttan atılmasını hızlandırmak için bol su ve sıvı gıdalar tüketin. Tuz tüketimini azaltın. Alkol kullanmayın. Tatlı ve hamur işi gıdalardan uzak durun. Protein açısından güçlü olan et, tavuk, süt ürünleri gibi ürünler tüketin. Hafif tempolu yürüyüşler yapın. Doktorunuz size zaten operasyon sonrası muayeneniz dahilinde bazı önerilerde bulunacaktır. Bu önerilere hassasiyetle uymaya özen gösterin. Şimdiden geçmiş olsun. Sevgiler…

0

Merhaba hocam iyi çalışmalar, yakın zamanda bölgesel yağlanma sorunumun önüne geçmek için liposuction yaptıracağım. Ancak sonrasında tekrar kilo alma fikri beni çok korkutuyor. Bu nedenle yaptırmadan önce bilmek isterim, liposuction sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction hakkında halk arasında genel bir yanılgı var. Liposuction bir zayıflama yöntemi olarak görülüyor ama aslında bu doğru değil. Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. İdeal kilosunda olan veya bu sayıya çok yakın olan kişilerin yaptırabileceği bir uygulamadır. Şişman ve obez kişilerin zayıflama hayali ile bu uygulamayı yaptırması önerilmez. Liposuction uygulamasında asıl amaç kişinin fazla hücrelerini vücuttan atmaktır. Böylece kişi fazla yağlarından kurtulur, daha estetik ve biçimli vücut hatlarına sahip olur. Ancak liposuction yaptırsanız dahi beslenme şeklinize ve spor yaşamınıza dikkat etmezseniz tekrar kilo alabilirsiniz. Elbette eskiye oranla aynı bölgeden daha zor kilo alırsınız ancak ömür boyu zayıf kalmak gibi bir olgu söz konusu değildir.

0

İyi günler Leyla Hocam, uzun süredir aklımda liposuction yaptırmak var. Ancak işlem sonrası nelere dikkat etmem gerekiyor merak ediyorum. Tekrar kilo alımı yaşar mıyım? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction her şeyden önce bir zayıflama yöntemi olarak adlandırılmamalıdır. Liposuction yaptırdıktan sonra “her şeyi yiyip içebilirim” mantığı söz konusu değildir. İşlemden sonra sağlıklı beslenmeye ve düzenli egzersiz yapmaya ciddi zaman ayırmanız gerekir. Bu noktada bir diyetisyenden yardım alabilir, düzenli egzersiz için spor salonuna yazılabilirsiniz. Eğer liposuction sonrası bunlara dikkat ederseniz tekrar kilo almanız çok zordur. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben göbeğimdeki inatçı yağlanmalar için Liposuction yaptırmak istiyorum. Sizden de sonraki sürecin nasıl olduğuyla ilgili bilgi almak istiyorum. Liposuction sonrası nelere dikkat etmeniz gerekir? Yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction sonrasında hastalarımıza bazı önerilerimiz oluyor. Operasyon sonrasında tuz kullanımını azaltmanız gerekiyor. Çünkü tuz vücuttaki ödem oranının artmasına neden oluyor. Özellikle ilk 2- 4 ay süresince buna dikkat edin. Ödemin atılmasını kolaylaştırmak için hafif tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz. Tatlı ve hamur işi gıdaları tüketmeyin. Süt ve süt ürünleri, et ve tavuk gibi protein yönünden daha zengin olan gıdaları tüketebilirsiniz. Maydanoz, soğan, sarımsak ve benzeri ürünlere beslenme programınızda yer verin. Belli bir süre alkol tüketmenizi önermiyorum. Alkol tüketimi için operasyonunuzu gerçekleştiren doktorunuzdan mutlaka onay alın. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, üst bacak bölgemde çok fazla yağlanma var. Düzenli spor için de vaktim yok. O yüzden ameliyatla aldırmak istiyorum. Sonraki süreç nasıl ilerler? Liposuction sonrası nelere dikkat etmeniz gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction yöntemiyle bölgesel yağlanmalarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ancak operasyon sonrası dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Operasyon sonrası tatlı ve hamur işi besinlerden uzak durun. Et, tavuk, süt ve süt ürünleri, baklagiller gibi protein bakımından ağırlıklı olan gıdalarla beslenmeyi tercih edin. Operasyon sonrası tuz kullanımını azaltın. Fazla tuz vücutta ödem oluşumunu arttırır. Bu tercih ettiğimiz bir durum değildir. En az 2- 4 ay aralığında tuz kullanımında dikkatli olmayı sürdürün. Soğan, sarımsak, maydanoz, tarçın gibi baharatları beslenme programınıza dahil edin. Bir süre alkol tüketmeyin. Yeniden alkol tüketimi için doktorunuza danışın ve onay alın.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı