Mini karın germeden sonra ne zaman spor yapılır?

55 görüntülenmeKarın Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba Leyla Hanım, acaba mini karın germe ameliyatı sonrası ne zaman spor yapabilirim? Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, mini karın germe ameliyatından yaklaşık 3 gün sonra kişi gündelik yaşantısına rahatlıkla geri dönebilir. Ameliyatın üzerinden 3 hafta geçtikten sonra ise karın hareketleri olmamak şartıyla ağır olmayan egzersizleri ve spor aktivitelerini yapabilir. 1,5 ay sonunda ise ameliyat olmadan önce yaptığı gibi ağır egzersizler de dahil olmak üzere rahatlıkla sporunu yapabilir. Mini karın germe ameliyatı sonrası düzenli yapılan spor ameliyatın etkilerini artıracaktır.

0

Doktor Hanım merhaba, düzenli olarak spor yapan, spor aktivitelerine katılan biriyim. Ancak doğum sonrasında göbek bölgemde hafif bir sarkma oluştu ve belki de spora biraz ara vermek zorunda kalmam nedeniyle kendime ne kadar iyi baksam da bu sarkma yok olmuş değil. Mini karın germe operasyonlarını araştırıyorum ve bu durum için oldukça etkili sonuçlar sağladığını görüyorum. Sizi de özellikle internetteki bilgilendirici videolarınız aracılığıyla tanıdım. Bu ameliyatı başarılı bir şekilde olursam ileride yine bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına spora düzenli devam etmek istiyorum. Merak ettiğim, mini karın germeden sonra ne zaman spor yapılabiliyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, doğum ve emzirme dönemlerinin ardından karın bölgesinde oluşan erimeye dirençli yağları eritebilmek ne yazık ki çok kolay olmuyor. Bu nedenle alt karın bölgenizde oluşan sarkık ve toplanmayan karın derisi için mini abdominoplasti adını da verdiğimiz mini karın germe estetiğini uyguluyoruz. Karnınızda hafif bir sarkma oluştuğundan bahsediyorsunuz, bu nedenle mini karın germe ameliyatı sizin için uygun olabilir ve dümdüz bir karın görünümüne tekrar kavuşma şansını yakalayabilirsiniz. Mini karın germe ameliyatının ardından 3 gün sonra normal yaşantınıza dönüyor olsanız da spor gibi efor sarf edeceğiniz aktiviteler için biraz daha beklemeniz gerekiyor. Genellikle ortalama 6-7 hafta gibi bir süre sonrasında düzenli spor aktivitelerinize başlamanız herhangi bir sorun

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı