Prp Ne Kadar Aralıklarla Yapılmalı?

blank
1 Cevap

Merhaba, PRP uygulamasının gençleştirme özelliği olduğunu okudum, Prp işlemini ne kadar aralıklarla yaptırmalıyım?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 19, 2020

Merhaba, PRP uygulamasında hastadan yaklaşık olarak 10cc kan alınır. Hastanın kanı santrifüj cihazında beyaz ve kırmızı kan olarak ikiye ayrılır. Kırmızı kanın içerisinde trombosit, pıhtılaşma faktörü, akyuvar ve hücre yenileme faktöründen zengin PGF (trombosit büyüme faktörü) bulunmaktadır. PRP tedavisinin temelinde hücre ve doku yenilenmesi vardır. Cildi güzelleştirme ve gençleştirme işlemi olan PRP uygulamasında ciltteki tazelenme, kırışıklarda azalma ilk uygulamadan sonra belli olmaktadır. Kolajenlerin uyarılmasıyla cilt gözalıcı şekilde parlamaktadır. PRP uygulaması ayda iki defa ve en fazla 30 dakika süren bir tedavi ile uygulanmaktadır. Hastanın ihtiyacına göre mezoterapi ile birleştirilip de uygulanabilmektedir. Bu uygulama ayda iki kez olmak üzere yaklaşık 4 ay sürmektedir. Dört ay bittikten sonra yılda bir ya da iki defa tekrarlanması yeterli olmaktadır.Hastanın cildindeki genç görünüm 9 ile 19 ay arasında etkisini korumaktadır. Hastadan alınan kan yine hastaya verildiği için PRP uygulamasının hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır ve son derece güvenilir bir tedavi yöntemidir. Uygulama yapıldıktan sonra kişi hemen günlük hayatına geri dönebilir. Güvenli, acısız ve konforlu bir uygulamadır.

blank

Merhaba Leyla hocam, yaşım baya ilerlediği için kendimi yaşlı görüyorum. Prp ile cilt gençleştirme tedavisi yapılıyormuş. Kısa sürede gençleşmek ve güzelleşmek istiyorum. PRP ne kadar aralıklarla yapılması gerekir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 16, 2020

Merhaba, hastanın kendi kanından damar yoluyla bir miktar alınıp özel bir işlemden geçirilerek trombositten fazla olan kısmın tekrar hastanın problemli dokusuna enjekte edilerek doku yenilenmesini sağlayan bir işlem olan PRP son yıllarda en sık tercih edilen estetik uygulamalardan biridir. Tedavinin hiçbir alerjik reaksiyon gösterme durumu bulunmamaktadır. Çünkü PRP bir ilaç değildir. Kişinin kendi kanından elde edilen ve plazmasından ayrılan büyümeye yardımcı hücreler yine kişinin kendisine verilmektedir. Dolayısıyla alerjiye neden olacak bir madde vücut içine girmemektedir. Ayda iki seans şeklinde uyguladığım tedavi cildinizin yapısına ve kırışıklıklarınızın derinliğine göre 6 ile 8 seans aralığında uygulamaktayım. Uygulama sonunda yılda iki kere yenilenen seanslarla cildinizdeki kırışıklıkların oluşması engellenmektedir. PRP tedavisine aynı zamanda Cilt Gençleştirme işlemi de denilmektedir. Kısa sürede gençleşmek ve güzelleşmek istediğinizi belirtmişsiniz, PRP tedavisi ile derinize parlak ve canlı bir görünüm kazandırılır ve sorun olarak gördüğünüz kırışıklıklarınız tamamen giderilmektedir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, ciltteki lekelenme ve sivilce izlerinin tedavisinde Prp uygulaması yapılabileceğini okudum. Prp ne kadar aralıklarla yapılmalıdır, çok sık yaptırsam bir zararı olur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

İyi günler, özellikle yüz ve göz çevresi tedavilerde kullanılan Platelet Rich Plasma yani PRP bir ilaç olmadığı için, kişide rahatlıkla ve güvenle kullanılmaktadır. PRP uygulanmadan önce hazırlık aşaması bulunmaktadır. İlk önce kişinin kendi kanından yaklaşık olarak 10 cc kan alınır. Alınan kan yüksek devirde dönen santrifüj cihazına konularak plazmasından ayrılması sağlanır. Hücre yenileme özelliği bulunan Platelet hücreleri cildin sorunlu bölgesine iğneyle transfer edilmektedir. Kişinin kendi kanından elde edilen plateletin hiçbir yan etkisi ve alerjik reaksiyon gösterme durumu bulunmamaktadır. PRP sağlıklı hücrelerin gelişmesini sağlar ve lekeli, sivilceli , sorunlu ciltlerin onarılmasını sağlar. Uygulanan her tedavide olduğu gibi PRP tedavisinin de uygulama süresi ve seans aralıkları bellidir. İki hafta aralıklarla dört seanslık kür şeklinde uygulanan tedavinin bitiminde altı ayda bir kere olmak üzere devamlılığı sağlamak için tek doz kür önerilmektedir. Bu aralıklarla yapılan seanslarda kişideki hasarlı vücut dokularının daha hızlı iyileşme gösterdiği belirlenmiştir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar