Prp Ne Kadar Aralıklarla Yapılmalı?

901 görüntülenmePRP
0
1 Yorum

Merhaba, PRP uygulamasının gençleştirme özelliği olduğunu okudum, Prp işlemini ne kadar aralıklarla yaptırmalıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP uygulamasında hastadan yaklaşık olarak 10cc kan alınır. Hastanın kanı santrifüj cihazında beyaz ve kırmızı kan olarak ikiye ayrılır. Kırmızı kanın içerisinde trombosit, pıhtılaşma faktörü, akyuvar ve hücre yenileme faktöründen zengin PGF (trombosit büyüme faktörü) bulunmaktadır. PRP tedavisinin temelinde hücre ve doku yenilenmesi vardır. Cildi güzelleştirme ve gençleştirme işlemi olan PRP uygulamasında ciltteki tazelenme, kırışıklarda azalma ilk uygulamadan sonra belli olmaktadır. Kolajenlerin uyarılmasıyla cilt gözalıcı şekilde parlamaktadır. PRP uygulaması ayda iki defa ve en fazla 30 dakika süren bir tedavi ile uygulanmaktadır. Hastanın ihtiyacına göre mezoterapi ile birleştirilip de uygulanabilmektedir. Bu uygulama ayda iki kez olmak üzere yaklaşık 4 ay sürmektedir. Dört ay bittikten sonra yılda bir ya da iki defa tekrarlanması yeterli olmaktadır.Hastanın cildindeki genç görünüm 9 ile 19 ay arasında etkisini korumaktadır. Hastadan alınan kan yine hastaya verildiği için PRP uygulamasının hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır ve son derece güvenilir bir tedavi yöntemidir. Uygulama yapıldıktan sonra kişi hemen günlük hayatına geri dönebilir. Güvenli, acısız ve konforlu bir uygulamadır.

0

Kolay gelsin hocam, Prp ne kadar aralıklarla yapılmalı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, Prp tedavisi hem saç dökülmesinde hem de cilt yenilemede başvurulan etkili işlemlerdendir. İlk uygulama sonrası dahi etkilerini hissedebileceğiniz Prp tedavisi, genellikle 6-8 seans arası sürer. Seanslar arası süre çoğunlukla 15 gündür. Seanslara düzenli olarak gidildiği takdirde Prp son derece başarılı sonuçlar alabileceğiniz bir uygulamadır.

0

Leyla Hocam merhaba, ben cildimdeki bozulmalar için prp tedavisi olmayı planlıyorum. Kaç seans olmalı ve Prp ne kadar aralıklarla yapılmalı? Bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP uygulamasının planı kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Cildin gençleşmesinde, kırışıklık ve lekelerin giderilmesinde oldukça etkileyici sonuçlar veren bu uygulama için benim genelde önerim 6-8 seans aralığında oluyor. Seans aralıklarının ise 15 gün arayla planlanması gerekiyor. Muayene için gelirseniz cildinize bir bakalım, sorunları tespit edelim. Sonrasında ise kaç seansa ihtiyacınız olduğuna bakalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhabalar doktor hanım, saç dökülmelerim için Prp tedavisi olmak istiyorum. Acaba ne kadar sıklıkla bu tedavi yenilenmeli? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Prp saç dökülmesi tedavisi ve cilt yenileme amacıyla uygulanan etkili sonuçlar aldığımız bir işlemdir. İlk seanslardan itibaren etkisini hissettirmeye başlayan Prp tedavisi genellikle 6-8 seans arasında sürer. Seans aralıkları ise 15 gün olmalıdır. Seansları aksatmamak tedavinin etkili sonuç vermesi açısından son derece önemlidir.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 1 hafta önce cildime prp yaptırdım. Bu uygulamanın tekrarlanması gerekiyormuş sanırım etkili olması için. Prp ne kadar aralıklarla yapılmalı acaba? Teşekkürler, iyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP vücutta zarar gören hücrelerin yenilenmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Özellikle saç dökülmelerinin önüne geçmek ve ciltteki yaşlanmayı durdurmak için tercih edilir. PRP tedavilerinden sonuçları bir ilk seans sonunda gözlemlemeye başlarız ancak kişinin ihtiyacını tam olarak karşılamada tek seans yeterli değildir. Ortalama 6- 8 seans etkili sonuçların görülmesini sağlar. Seanslar arasında geçen süre 15 gün olmalıdır. Eğer bu tedaviye başlama kararı aldıysanız aksatmadan süreci tamamlamanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, cildimde oluşan leke, kırışıklık gibi sorunların gitmesi için Prp tedavisine başlamayı düşünüyorum. Prp tedavisinin etkili olması için kaç seans uygulanması gerekir ve Prp ne kadar aralıklarla yapılmalıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP tedavisinden sonra etkili bir sonuç alabilmek için ortalama 6-8 seans PRP tedavisi uygulanmalıdır ancak bu süre dokularda oluşan hasara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle seans sürenizi doğru belirleyebilmek için öncelikle sizi muayene etmem gerekir. PRP tedavisinde etkili bir sonuç alabilmek için seans aralıkları 15 gün olmalı ve tedavi süreci 3-4 ay içinde tamamlanmalıdır. Prp tedavisi tamamlandıktan sonra PRP’nin etkisini devam ettirebilmek için yılda bir kez PRP yaptırmak oldukça faydalı olur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı