Sırt Yağları Nasıl Erir?

blank
1 Cevap

Merhaba doktor hanım, sırt yağları nasıl erir? Ben 55 yaşında bir erkeğim, omuz ve sırt bölgemdeki yağlanmayı azaltıp  bu bölgemi biraz daha  şekillendirmek istiyorum, bu işlem ameliyatsız olarak mümkün mü?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 22, 2020

Merhaba, yaşın ilerlemesi ile vücudun bazı bölgelerinde yağlanma inatçı bir forma sahip olmakla beraber cilt de sıkılığını kaybetmektedir. İstenmeyen sırt ve omuz yağlanmalarının yanı sıra yine sırt ve omuz bölgesindeki deri elastikiyetini kaybetmektedir. Medikal teknolojiler sayesinde bölgesel yağlanmalar azaltılıp bu işlemler ameliyatsız olarak gerçekleştirilebilmektedir. Accent Prime ile bölgesel yağlanmalardan kurtulup cildi eski elastikiyetine kavuşturmak mümkün olmaktadır. Düzgün ve formda görünen omuzlar ve sırt için Accent Prime tedavisi güvenle uygulanmaktadır. Accent Prime tedavisinde ultrason dalgaları ile radyo frekansları birleşmektedir. Enine dalgalar deri yüzeyini ısıtmakta, boyuna dalgalar ise cildin alt tabakalarındaki yağ hücrelerine doğru hedef almaktadır. Ultrasonik dalgalar dokunun çevresini korumakta, sadece yağ hücrelerini hedef almaktadır. Bu şekilde yağ hücrelerinde apoptoz yani programlanmış hücre ölümü gerçekleştirirler. Parçalanan yağ hücreleri vücudun lenfamatik sistemine girerek doğal bir biçimde vücuttan atılmaktadır. Accent Prime tedavisinde yüksek radyo frekans enerjisi cildin üzerindeki gözle görülemeyen su moleküllerinin hızlı bir şekilde yer değiştirmesine neden olur. Bu yer değişimi sonucunda oluşan sürtünme cilt dokusunda ısınmaya sebep olmaktadır. Ortaya çıkan ısı sayesinde kolajen lifler sıkışmasını ve işlem yapılan bölgede daralma meydana gelmesini sağlar. Accent Prime tedavisinde haftada dört seans yapılması önerilmektedir. Tedaviden sonra hasta işine geri dönebilir, istirahat etmesine gerek yoktur. İşlem sonrasında cilt üzerinde görülen kızarıklık işlemin sonucudur ve birkaç saat içerisinde geçmektedir. Accent Prime ile sırt ve omuz bölgelerindeki yağlanmalar kolay ve etkili bir şekilde giderilmektedir.

blank

Merhaba Leyla Hanım, vücut geliştirme sporuyla ilgilendim uzun yıllar, sırtım biraz yağ bağladı ve sarktı. Bunun bi çözümü var mı sizde? Sırt yağlarımı eritebilirmiyiz? açıkcası eski gergin sırtıma geri dönmek istiyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

Merhaba, vücut geliştirme ile ilgilenen hastalarımda sık karşılaştığım bir sorun da
cilt sarkması ve yağlanma problemidir. Ağır ve yoğun çalışılan sporlarda kas kütlesinde bir artış olmaktadır. Sporu bıraktıktan bir süre sonra kaslar erimeye ve yerini yağlanmaya bırakmaktadırlar. Bunun sonucunda deri sarkmaları da görülebilmektedir. Kliniğime bu problemle gelen hastalarıma Accent Prime tedavisini önermekteyim. Bu tedavi ile sırt yağları radyofrekans ve ultrason dalgalarının ortak hareket etmesiyle erimekte, eriyen yağ parçacıkları vücudun lenf sistemine girerek vücuttan doğal yolla atılmaktadır. Cihazdan yayılan ısı ile ciltte kolajen artışı olmakta bu da cildin gerginleşmesini ve sıkılaşmasını sağlamaktadır. Seans sonlarında görülen cilt kızarıklığı hastayı rahatsız etmemekte ve birkaç saat içinde geçmektedir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, gebeliklerimden sonra ayna karşısında sırt bölgemden de kilo aldığımı ve sırtımın yağlandığını farkettim.  Sırt yağları nasıl erir? Bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz? liposakşın dışında bir yolu var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

İyi günler, gebelik, hormonal düzensizlikler, ilaç kullanımı ya da kötü beslenme alışkanlıkları sadece vücudumuzun belli bölgelerini değil, sırt gibi ulaşılması zor bölgeleri de etkilemektedir. Neticede vücut bir bütündür ve kilo alımında vücudun her bölgesi etkilenmektedir. Son medikal teknolojiler ile cerrahi operasyonlara gerek kalmadan vücut inceltilmesi yapılabilmektedir. Accent Prime uygulaması ile sırtınızdaki yağları eritmek ve cildinizi sıkı bir görünüme kavuşturmak mümkündür. Bu tedavi yönteminde ultrasonografik dalgalar ile radyofrekans dalgaları ortak çalışmaktadır. Enine dalgalar cilt yüzeyini ısıtmakta ve boyuna dalgalar ise cildin alt tabakasındaki yağ hücrelerine doğru gitmektedir. Yağ hücrelerinin bu dalga boyuyla hücre ölümü gerçekleşmektedir. Parçalanan yağlar dolaşımla lenfomatik sisteme girerler ve oradan da vücut dışına atılırlar. Accent Prime uygulaması haftada 4 seans olarak önerilmektedir. Uygulamadan sonra cilt üzerindeki kızarıklık saatler içerisinde geçmektedir. Bu tedavi sonunda sırtınızda incelme ve sıkılaşma görülmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar