Sırt Yağları Nasıl Erir?

671 görüntülenmeBölgesel Zayıflama
0
1 Yorum

Merhaba doktor hanım, sırt yağları nasıl erir? Ben 55 yaşında bir erkeğim, omuz ve sırt bölgemdeki yağlanmayı azaltıp  bu bölgemi biraz daha  şekillendirmek istiyorum, bu işlem ameliyatsız olarak mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaşın ilerlemesi ile vücudun bazı bölgelerinde yağlanma inatçı bir forma sahip olmakla beraber cilt de sıkılığını kaybetmektedir. İstenmeyen sırt ve omuz yağlanmalarının yanı sıra yine sırt ve omuz bölgesindeki deri elastikiyetini kaybetmektedir. Medikal teknolojiler sayesinde bölgesel yağlanmalar azaltılıp bu işlemler ameliyatsız olarak gerçekleştirilebilmektedir. Accent Prime ile bölgesel yağlanmalardan kurtulup cildi eski elastikiyetine kavuşturmak mümkün olmaktadır. Düzgün ve formda görünen omuzlar ve sırt için Accent Prime tedavisi güvenle uygulanmaktadır. Accent Prime tedavisinde ultrason dalgaları ile radyo frekansları birleşmektedir. Enine dalgalar deri yüzeyini ısıtmakta, boyuna dalgalar ise cildin alt tabakalarındaki yağ hücrelerine doğru hedef almaktadır. Ultrasonik dalgalar dokunun çevresini korumakta, sadece yağ hücrelerini hedef almaktadır. Bu şekilde yağ hücrelerinde apoptoz yani programlanmış hücre ölümü gerçekleştirirler. Parçalanan yağ hücreleri vücudun lenfamatik sistemine girerek doğal bir biçimde vücuttan atılmaktadır. Accent Prime tedavisinde yüksek radyo frekans enerjisi cildin üzerindeki gözle görülemeyen su moleküllerinin hızlı bir şekilde yer değiştirmesine neden olur. Bu yer değişimi sonucunda oluşan sürtünme cilt dokusunda ısınmaya sebep olmaktadır. Ortaya çıkan ısı sayesinde kolajen lifler sıkışmasını ve işlem yapılan bölgede daralma meydana gelmesini sağlar. Accent Prime tedavisinde haftada dört seans yapılması önerilmektedir. Tedaviden sonra hasta işine geri dönebilir, istirahat etmesine gerek yoktur. İşlem sonrasında cilt üzerinde görülen kızarıklık işlemin sonucudur ve birkaç saat içerisinde geçmektedir. Accent Prime ile sırt ve omuz bölgelerindeki yağlanmalar kolay ve etkili bir şekilde giderilmektedir.

0

Leyla Hanım merhaba, sırt yağları nasıl eritilir? Ne yapmam gerekir erimeleri için? Teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, bölgesel yağlanmalar nerede olursa olsun, onları eritmenin en etkili yolu düzenli spor ve sağlıklı beslenmedir. Ancak maalesef bu durumların yeterli olmadığı anlarla karşılaşabilir. Öyle bir durumda estetik operasyonlara ihtiyaç duyabilmekteyiz. Sırt yağlarını eritmek isteyen hastalarıma en sık önerdiğim uygulama ise Accent Prime uygulaması. Bu işlemde radyofrekans ve ultrason dalgaları yardımıyla sırt bölgenizdeki yağlar kolayca erir. Aynı zamanda bu uygulama, vücuttaki kolajen artışına da destek olarak daha canlı ve diri bir sırt görüntüsü elde etmenizi sağlar.

0

Leyla Hocam merhaba, benim sırtımda yağlanma problemi var. Yaza kadar çözülmesini istiyorum. Mümkün olur mu? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, özellikle zaman kısıtlı olduğu durumlarda hızlı bir tedavi yöntemi olarak benim önerim medikal estetik uygulamaları oluyor. Özellikle sırt bölgesindeki yağlanmalarda ileri bir teknolojiye sahip olan Accent Prime çoğu hastama önerdiğim ve memnun edici sonuçlar aldığım bir uygulama. Bu işlemde radyofrekans ve ultrason dalgaları ortak hareket ediyor ve bu sayede bölgedeki yağlar eriyerek doğal yolla vücuttan atılıyor. Ayrıca cilt daha sıkı bir görünüm kazanıyor. Muayene için gelebilirseniz gerekli analizleri yapalım ve bu tedavi yönteminin sizin için etkili olacağına karar verirsek tedavinizi planlayalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, sırt yağları nasıl erir? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sırtımızdaki fazla yağları eritmenin en etkili yolu tıpkı diğer bölgeler için de geçerli olduğu üzere sağlıklı beslenme ve düzenli spordan geçer. Sağlıklı yaşam biçimini benimsemenin etkilerini vücudumuzda da hissederiz. Fakat tüm bu çabalara rağmen istediğiniz sonucu elde edemiyorsanız medikal yöntemler imdadınıza yetişebilir. Bu noktada hastalarıma en sık önerdiğim uygulama Accent Prime yöntemidir. Bu teknolojik cihaz sırt bölgeniz için gerekli ölçüde radyofrekans ve ultrason dalgaları yayarak yağların hızlıca erimesine yardımcı olur. Ayrıca saçtığı ısı sayesinde bölgedeki kolajen artışını harekete geçirerek daha genç ve canlı bir sırt görünümü elde edilir.

0

Leyla Hanım merhaba, bu yaz benim kız kardeşimin düğünü olacak. Sırt dekolteli bir kıyafet giymek istiyorum. Ama sırtımda istediğim görüntü yok biraz kilo vermem lazım bu bölgeden. Sırt yağları nasıl erir? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, normalde hastalarıma bölgesel yağlanmalarda mutlaka spor ve düzenli beslenme öneriyorum. Özellikle şikayeti olduğu bölgedeki kasları çalıştıran egzersiz hareketleri inanılmaz faydalı. Aynı önerilerim elbette ki sizin için de geçerli. Ancak kısıtlı bir zamanınız olduğu için hızlıca medikal uygulamalara yönelmemiz gerekli. Tedavi yöntemi her zaman kişinin tipi, yapısı, ihtiyacı ve beklentisi doğrultusunda değişir. Ancak özellikle sırtta benim kullandığım Accent Prime cihazı gerçekten etkileyici memnun edici sonuçlar veriyor. Bu tedavi yönteminde radyofrekans ve ultrason dalgalarının ortak hareketi sonucu sırttaki yağların erimesi ve doğal yolla vücuttan atılması sağlanıyor. Cihazın yaydığı ısı ile de ciltteki kolajen artışı sayesinde cildin daha gergin ve sıkı bir görünüme kavuşması sağlanıyor. Bu tedavi yöntemi eğer genel sağlık durumunuz uygunsa sizin için ideal olabilir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, çok zayıf bir kadın değilim, çok zayıf bir kadın olmanın hayalini de kurmuyorum ama üzerime giydiğim kıyafetlerin yakışmasını istiyorum. Özellikle sırt yağlarım nedeniyle giydiğim hiçbir şey yakışmıyor. Dar kıyafetler giydiğimde sırtımdaki yağlar o kadar kötü görünüyor ki dışarı bile çıkmak istemiyorum. Sırt yağlarını nasıl eritebilirim ve sırtımı nasıl sıkılaştırabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sırt yağlarının oluşumu genellikle genetik yatkınlıktan, kötü beslenmeden ya da hareketsiz bir yaşamdan dolayı oluşur. Bu nedenle öncelikle beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz ve spor yapmaya başlamalısınız. Beslenme ve spor alışkanlığı kazandıktan sonra bölgesel incelme yöntemlerinden birinden faydalanarak hızlı bir şekilde sırt yağlarınızı eritebilirsiniz. Medikal incelme uygulamalarından olan VelaShape 3 ve Accent Prime gibi teknolojiler bölgesel yağların erimesini sağlarken aynı zamanda sıkı bir görünüm kazanmanıza da yardımcı olurlar. Çok kısa bir süre içinde bu uygulamalar sayesinde yağsız ve sıkı bir sırt görünümüne sahip olabilirsiniz ancak bunu beslenme ve egzersizle desteklemezseniz tekrar sırt yağları oluşabilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı