Ultherapy Etkisi Ne Kadar Sürer?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben 21 yaşındayım. Kilom ve kas kütlem gayet sağlam olmasına rağmen gıdı problemim var ama çok aşırı değil. Ulthera ile eritmek istiyorum fakat etkisinin ne kadar sürdüğünü merak etmekteyim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 5, 2020

Merhaba, gıdı problemini Ulthera ile tedavi ediyorum. Özellikle ameliyat istemeyen ya da fazla yağlanması olmayan kişilerin ilk tercihi Ulthera olmaktadır. Ulthera, Deep Sea teknolojisini kullanır. Hedeflenmiş ses dalgalarını kullanan Ulthera teknolojisi, cilt altında sıcak noktalar yaratılmasını sağlar. Bu teknoloji sayesinde cilt kendi kendini yenileme sürecini başlatır. Kolajen üretimini destekleyen Ulthera uygulaması cildin kendini gençleştirmesini sağlar. Her ne kadar uygulamadan hemen sonra Ulthera’nın etkisini görmeye başlasanız da en ideal sonuçlar için 3 ay beklemeniz gerekir. Ulthera ile gıdı eritmek için bir seans yeterli olacaktır. Uygulama ortalama 25 dk sürer. Ulthera tedavisinin etkisi en az 2 yıl sürmektedir. 2 yıl geçtikten sonra etkisi zamanla azalabilir. Etki etme süresi kişiden kişiye göre değişmektedir. Bunun sebebi, herkesin cilt yapısının ve cilt kalitesinin ve yaşının farklı olmasıdır.

blank

İyi günler Hocam, 58 yaşındayım,  cildimi gergin bir hale getirmek için bir araştırma içerisine girdim. Ultherapy yöntemini kendime yakın buldum ancak yapıldıktan sonra ulterapinin etkisi ne kadar sürüyor? Bilgi verirseniz sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

İyi günler, Ultherapy tedavisi ameliyatsız cildi gerginleştirme işlemidir. Cerrahi operasyon istemeyen kişiler için ideal olup tedavinin uygulanması da ayrıca çok kolaydır. Ultherapy deri altındaki tabakalarda sıcaklık yaratarak hücreleri deforme etmektedir. Bu deformasyon ile hücreler kendini yenileme durumuna sokarlar ve hızlı bir biçimde bölünmeye ve çoğalmaya başlarlar. Yine Ultherapy tedavisi ile kolajen üretimi de tetiklenmektedir. Cildin gergin olmasını sağlayan kolajen bağ dokuları arasındaki etkileşim fazlalaşmakta ve bu da cildin daha sıkı görünmesini sağlamaktadır. Ulthera tedavisi tek seansa dayalı bir işlemdir. 30 dakika kadar süren işlem sonrasında etkisi hemen başlamakta ancak dışardan hemen görülmemektedir. Tam etkiyi görmek için 3 ay beklemek gerekmektedir. Ancak üç ay sonra etkileri belli olan tedavinin, kalıcılık süresi kişiden kişiye farklılık gösterse de ortalama olarak iki yıl kadardır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, cilt gençleştirme tedavilerinde Ultherapy tedavisinin olduğunu okudum, yaptırmak istiyorum ancak etkisinin ne kadar süreceği hakkında tam bir bilgi bulamadım. Ultherapy etkisi ne kadar sürer beni bilgilendirebilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

İyi günler, Ultherapy teknolojisi Deep Sea teknolojisini kullanarak hedeflenmiş ultrason dalgalarını kontrollü bir şekilde cilt altına göndermektedir. Cilt alt tabakasına gönderilen bu dalgalardan yayılan ısı ile hücreler üzerinde bir travma yaratılmaktadır. Bu sayede cilt kendisini yenileme sürecinin içine sokar ve cilt yenilenme işlemi başlatılmış olur. Ulthera uygulaması ile cilt gerginleştirilir ve yenilenmektedir. Cildin alt katmanlardaki dokularda kolajen üretimi başlatılır ve ciltte lifting etkisi de yaratılmış olur. 30 -40 dakika arasında süren tek seanslık uygulamanın sonucu için en az 3 ay beklemek gerekmektedir. Ulthera etkisi uygulama alanına göre değişmektedir. Ultherapy tedavisinde cilt gençleştirme etki süresi en az iki yıl sürmektedir. Bazı durumlarda 2 ile 5 yıl arasında etki süresi değişebilmektedir. Bu kişinin cilt özelliklerine ,cilt kalitesine ve yaprıran kişinin yaşına göre değişmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar