Vajinoplasti ile Vajina Ne Kadar Daraltılır?

666 görüntülenmeGenital Estetik
0
1 Yorum

Merhaba Hocam iyi günler, Vajinoplasti ile vajina bölgesinde ne kadar daraltma yapılabilir? Vajinamda yüksek oranda sarkma var çok rahatsızım bu durumdan cinsel hayatım neredeyse durma noktasında tamamen özgüvenimi kaybettim lütfen yardımcı olun.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Viveve cihazını kullanarak cerrahi aletler kullanılmadan ameliyatsız vajinal gençleştirme, vajina yenileme ve daraltma yapabiliyorum. Lazer ile yapılan bu işlemde bir kesi yapılmaz, dikiş gerektirmez. Çok ağrı ve acı hissetmeseniz de ısı odaklı bir işlem olduğu için klinik ortamında sedasyon uygulaması desteğiyle uyguluyoruz. Aynı gün hayatınıza devam edebilirsiniz. 3 hafta cinsel ilişkiye ara vermek ve bölgenin temizliğine çok dikkat etmek gerekmektedir. Viveve cihazını vajina genişliği çok fazla olmayan hastalarımda kullanıyorum, normal doğum yapmış olanlarda yada vajina genişliği fazla olanlarda etkili bir yöntem değildir. Buna muayenede karar vermek daha doğru olsa da, sizin ifadenizi göz önünde bulundurduğumda cerrahi şart olabilir. Fakat alınacak fazla deri hastadan hastaya değişmektedir. Örneğin 2 den fazla doğum yapmış bir kadınla hiç doğum yapmamış bir kadın için yapılacak daraltma miktarı çok büyük değişkenlik gösterebilir. Kiminde 5 cm daraltma yapılırken kiminde 3 cm daraltma yeterli olabilir. Vajinal darlık miktarı konusunda en iyi sonuç için yapılması gereken, bölgede detaylı bir muayene ve uygulamanın aşamalarını belirlemekdir.

0

Leyla Hanım iyi çalışmalar, vajinoplasti ameliyatı ile vajina ne kadar daraltılır? Rica etsem bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vajina genişlemesi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Vajinal genişliğin önüne vajinoplasti olarak da adlandırılan vajina daraltma ameliyatı ile geçilir. Oldukça etkili olan bu ameliyatta vajina kanalı daraltılarak kanaldaki genişlemeye sebep olan fazla doku vücuttan atılır. Vajinanın ne oranda daraltılacağı kişiden kişiye değişir. Daraltma işleminin cinsel ilişkiyi olumsuz yönde etkilemeden gerçekleştirilmesi önemlidir.

0

Leyla Hanım selamlar, vajinamdaki genişlemeden dolayı vajinoplasti ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak ameliyat ne kadar başarılı emin değilim. Acaba vajinoplasti ile vajina ne kadar daraltılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vajinoplasti ameliyatı doğum veya cinsel ilişki kaynaklı gevşeyen ve büyüyen vajinayı daraltmak ve sıkılaştırmak için uygulanan estetik operasyondur. Bu operasyon ile vajinal kasların gerginliği artırılır ve vajina kanalı daraltılır. Ameliyat sırasında vajinal kanaldaki genişlemenin sebebi olan fazlalık doku vücuttan atılır. Böylece daha dar ve sıkı bir vajina elde edilir. Vajinanın ne kadar daraltılacağı hakkında net bir şey söylemem mümkün değildir. Çünkü herkesin vajina genişliği birbirinden farklıdır. Fakat operasyon sonrası sizin için en uygun genişliğin elde edilmesi sağlanır.

0

Leyla Hanım merhaba, Vajinoplasti ile vajina ne kadar daraltılır? Bende baya bir genişleme oldu da doğum sonrası. Bununla ilgili yardımcı olmanızı rica ediyorum. Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vajina daraltmada oran kişinin ihtiyacı ile ilgili doğru orantılı olarak değişiklik gösterebilir. Ortalama 3 – 4 cm civarında bir daraltmayı vajinoplasti ameliyatlarında gerçekleştirebilmekteyiz. Bu ameliyat esnasında vajinanın arka duvarında bulunan kasları birbirine yaklaştırıp dikeriz. Genellikle kendiliğinden eriyen ipleri dikiş atmada kullandığımız için ileri bir tarihte dikiş aldırmaya gerek kalmaz. Uygun bir vaktinizde muayene için gelebilirseniz sizdeki genişleme oranına bir bakalım ve olası durumu konuşalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, 50 yaşındayım. 3 defa doğum yaptım. Vajinamda bir genişleme oldu. Vajinoplasti yaptırmak istiyorum. Vajinoplasti ile vajina ne kadar daraltılır, bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, eğer yaptığınız 3 doğum da normal doğumsa vajinada genişleme olması oldukça normal bir durumdur. Çünkü vajinada genişleme genellikle doğuma ve yaşa bağlı olarak oluşabilmektedir. Vajina daraltma işlemleri kişinin ihtiyacına bağlı olarak değişebilir. Ben bu sorun karşısında bir çok hastamda daha kalıcı ve memnun edici sonuçlar gözlemlediğim vajinoplasti ameliyatlarını uyguluyorum. Bu operasyon ile vajinal kanal yapısını ve vejan içinde bulunan kasları daraltıyorum. Daraltma işleminin ne kadar olacağı kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 3 – 4 cm civarında oluyor. Bu ameliyatta vajinanın arka duvarındaki kaslar birbirine yaklaştırılıp dikiliyor. Genelde dikişte eriyen iplikler kullanıyorum böylelikle dikiş aldırmaya da gerek kalmıyor. Ameliyat sonrası ağrı ve ödeminiz olabilir. Ağrı kesiciler ile ağrınızın şiddetini azaltabilirsiniz. Normal hayatınıza 2 gün sonra dönebilirsiniz ancak unutmayın vajinanın iyileşme süresi 20- 25 gün kadar gerektirir. Bu süreçte bölgeyi temiz tutun. Enfeksiyon kapmamasına dikkat edin. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, bir buçuk yıl önce doğum yaptıktan sonra vajinamda genişleme oldu. Cinsel yaşantım bu durumdan kötü etkilendiği için vajina daraltma ameliyatı yaptırmak istiyorum ama vajinoplasti kapsamında vajina ne kadar daraltılabiliyor öğrenmek istiyorum. Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim hocam.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vajina boyutu ve vajinada oluşan deformasyon kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için vajinoplasti ameliyatıyla vajina şu kadar daraltılabilir diyemiyoruz. Vajinoplasti ameliyatı ile vajinanın ne kadar daraltılacağı kişinin durumuna göre belirlenir. Burada önemli olan kişinin beklentisidir. Vajinoplasti yapacak kişinin isteği doğrultusunda vajina, cinsel ilişkiye izin verecek şekilde daraltılır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı