Vajinoplasti ile Vajina Ne Kadar Daraltılır?

blank
1 Cevap

Merhaba Hocam iyi günler, Vajinoplasti ile vajina bölgesinde ne kadar daraltma yapılabilir? Vajinamda yüksek oranda sarkma var çok rahatsızım bu durumdan cinsel hayatım neredeyse durma noktasında tamamen özgüvenimi kaybettim lütfen yardımcı olun.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 8, 2020

Viveve cihazını kullanarak cerrahi aletler kullanılmadan ameliyatsız vajinal gençleştirme, vajina yenileme ve daraltma yapabiliyorum. Lazer ile yapılan bu işlemde bir kesi yapılmaz, dikiş gerektirmez. Çok ağrı ve acı hissetmeseniz de ısı odaklı bir işlem olduğu için klinik ortamında sedasyon uygulaması desteğiyle uyguluyoruz. Aynı gün hayatınıza devam edebilirsiniz. 3 hafta cinsel ilişkiye ara vermek ve bölgenin temizliğine çok dikkat etmek gerekmektedir. Viveve cihazını vajina genişliği çok fazla olmayan hastalarımda kullanıyorum, normal doğum yapmış olanlarda yada vajina genişliği fazla olanlarda etkili bir yöntem değildir. Buna muayenede karar vermek daha doğru olsa da, sizin ifadenizi göz önünde bulundurduğumda cerrahi şart olabilir. Fakat alınacak fazla deri hastadan hastaya değişmektedir. Örneğin 2 den fazla doğum yapmış bir kadınla hiç doğum yapmamış bir kadın için yapılacak daraltma miktarı çok büyük değişkenlik gösterebilir. Kiminde 5 cm daraltma yapılırken kiminde 3 cm daraltma yeterli olabilir. Vajinal darlık miktarı konusunda en iyi sonuç için yapılması gereken, bölgede detaylı bir muayene ve uygulamanın aşamalarını belirlemekdir.

blank

İyi günler Leyla hanım, annem ve babam afrika kökenli, yapısal olarak bizim kadınlarımızın vajen bölgesi biraz daha geniş biliyorsunuz. Benim şimdi bir erkek arkadaşım var birbirimizi çok seviyoruz ama bendeki bu vagen genişliği ilişkimize zarar veriyor sanki. Vajina ne kadar daraltılabilir? Bana yardımcı olabilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, Vajinoplasti ameliyatının temel amacı vajinanın sıkılaştırılması ve vajinadaki kasların gerginliğinin fazlalaştırılmasıdır. Kadınların birçoğu cinsel hayatlarını düzeltmek ve karşılıklı memnuniyeti sağlamak amacıyla vajinoplasti ameliyatı yaptırmaktadır. Vajinoplasti ameliyatında yapısal olarak geniş ya da doğumdan sonra genişlemiş vajinanın iç duvarındaki kasların birleştirilerek dikilmesi, istenmeyen fazla dokunun vajinadan çıkartılması işlemidir. Operasyonla vajina daraltılıp, vajina içindeki kasların ve yumuşak dokunun sıkılaşması sağlanmaktadır. Operasyondan sonra hastanede kalınmasına gerek duyulmamaktadır. Operasyon sonrasında ağrı hissedilmesi normal bir süreçtir. Enfeksiyon riskine karşı temizliğe ve hijyene dikkat edilmelidir. Vajinanın iyileşme süreci 3 haftayı bulabilmektedir. Vajinoplasti ile kişinin özgüveni artmakta , daha sağlıklı ve daha uyumlu cinsel birliktelik yaşayabilmektedir.

blank

Merhaba doktor hanım,  size Erzincandan yazıyorum. Benim 7 tane çocuğum var. 55 yaşındayım. İdrar kaçırma sıkıntısı çekmekteyim. Ayrıca eşim cinsel ilişkide artık mutlu olmadığını söylüyor. Çünkü biraz vajinam genişlemiş. Bunun bir tedavisi var mı? Vajina daraltılabilir mi? Ayrıca vajina ne kadar daraltılabilir doğru olan nedir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler, normal doğum yapmış kadınlarda eğer doğum oranı fazla ise vajinada genişleme görülebilmektedir. Yaşa ve doğum sıklığına bağlı olarak görülen bu durum eşlerin cinsel ilişkide rahatsız olmalarının yanı sıra kadının kendisinde de idrar kaçırma gibi bir problemin de ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Vajinoplasti ameliyatında vajinal kanal yapısı ve vajen içerisinde bulunan kaslar daraltılmaktadır. Bu daraltma işlemi 3 ya da 4 cm civarında olmaktadır. Vajinoplasti ameliyatında vajinanın arka duvarındaki kaslar birbirine yaklaştırılarak dikilir. Vücut tarafından emilen iplikler sayesinde ikinci bir işlemle ipliklerin alınmasına gerek olmamaktadır. Ameliyattan sonra ağrı ve ödem olması karşılaşılan sonuçlardandır. Operasyondan sonra 2 gün içinde normal hayatınıza dönebilmektesiniz. Vajinanın iyileşme süreci ortalama 20-25 gün arasıdır. Enfeksiyon kapmaması için temiz tutulmalı ve hekimin önerilerini dinlemek iyileşme sürecinin olumlu devam etmesi bakımından önemlidir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar