Yüz Dolgusu Kaç Günde Oturur?

414 görüntülenmeDolgu Uygulamaları
0

İyi çalışmalar doktor hanım, kardeşimin nişanı iki hafta sonra. O tarihe dek yüz dolgusu yaptırmak istiyorum fakat uygulama hemen etki eder mi bilmiyorum. Yüz dolgusu işlemi hemen etki eden bir uygulama mı yoksa bir süre beklemem mi gerekir? Yüz dolgusu kaç günde oturur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yüz dolgusu işlemi çok çeşitlidir. Ne amaçla yaptırdığınıza bağlı olarak da bu sorunun cevabı değişir. Aynı zamanda her hastada farklı etkiler hissedilir. Ancak genel bir açıklamada bulunmam gerekirse yüz dolgusu anında etki alabileceğiniz temiz bir uygulamadır. Yüz dolgusunun tamamen oturması ise 10 gün ila 2 hafta arasında sürebilir. Unutulmamalıdır ki yüz dolgusu yapılırken yararlanılan hyaluronik asit kalıcı bir dolgu değildir ve yüz dolgusu etkisi kullanılan dolgu maddesinin içeriğine göre maksimum 2 yıl sürer. Elbette bu süre kişinin yaşına, cildinin elastikiyet seviyesine, kullanılan dolgu malzemesine ve miktarına göre farklılık gösterir. Yüz dolgusu işlemi uygulama etkisini yitirdiğinde tekrarlanmalıdır.

5 Cevap

0

Yüz dolgusu kaç günde etkili olur? İşlem yaptırma tarihimi buna göre belirlemek istiyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz dolgusu yüzde yaşanan çökme, kırışıklık, çizgi oluşumu gibi olumsuz etkileri yok ederek cildin daha hacimli, genç, pürüzsüz görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Kişinin tercih ve ihtiyacına göre Hyalüronik asit ya da yağ dolgusu kullanılabilir. Her iki dolgu da enjektörle yüzdeki gerekli noktalara aktarılır. Uygulama öncesi yüz anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Uygulama 10-15 dakika civarında sürmektedir. Kolay ve pratik bir işlemdir. Uygulama sonrası şişlik, ödem gibi oluşumlar görülse de birkaç gün içinde bu etkiler yok olmaktadır. Yüz dolgusunun yüzde oturması 7-10 gün içerisinde gerçekleşir. Hyalüronik asit dolgusu 6 ay ile 1 yıl arası kalıcılığa sahiptir. Yağ dolgusu ise daha uzun süreli vücutta kalmaktadır. 1,5-2 yıla dek kalıcılığı gözlemlenmiştir.

0

Leyla Hocam merhaba, öğretmenlik yapmaktayım. Okulların kapalı olduğu bir haftalık tatil sürecinde yüz dolgusu yaptırırsam, yüz dolgusu kaç günde oturur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz dolgusu uygulama yapıldıktan sonra 2-3 gün sonra etkileri görülmeye başlasa da tam olarak oturması 10-15 gün kadar sürmektedir. Yüz dolgusu yüzün farklı bölgelerine uygulanabildiği için sizin ihtiyacınız olan dolgu uygulamasını sizi muayene ettikten sonra belirleyebiliriz. Yüz dolgusu uygulamasında vücudunuzda doğal olarak da bulunan hyaluronik asit etken maddesi enjekte etmekteyiz. Bu maddenin uygulama sonrasında hiçbir yan etkisi olmamaktadır. Yüz dolgusu yüzdeki çukurluklara, elmacık kemiklerine, yüz hatlarının düzeltilmesine, dudaklara, yüzdeki kırışıklıklara, çizgilere, burun, elmacık kemiğine, kaş arasına, çeneye ve kaz ayakları gibi yüzün farklı bölgelerine uygulanabilmektedir. Doğal olarak her hastanın dolgu uygulaması farklı olmaktadır. Dolgu uygulamasının yapıldığı bölgenin oldukça geniş olduğu hastalarımızda çok ender olarak morarma ve ödem oluşabilmektedir. Fakat bu durum birkaç günde geçmektedir. Uygulama öncesinde hastalarımızın konforu için lokal anestezik krem uygulamaktayız, böylece hastalarımız ağrı ve acı hissetmemektedir. Yüz dolgusu uygulaması kalıcı olmayıp belirli aralıklarla yenilenerek kalıcılığı devam eden bir uygulamadır. Kliniğimizde yüz dolgusu uygulaması ortalama 30 dakika gibi bir süreçte tamamlanmaktadır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla hocam, Kuzenimle birlikte kliniğinize gelerek yüz dolgusu yaptırmak istiyoruz. Yüz dolgusu kaç günde oturur? İşlem yaptırdıktan sonra yüzümüz çok fazla şişer ve morarma olur mu, tamamen iyileşmesi kaç gün sürer yardımcı olursanız seviniriz…Belki dolgu ile birlikte botoks da yaptırırız.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yüz dolgusu birçok danışanımızda tercih ettiğimiz ve güzel sonuçlar aldığımız bir uygulamadır. Uygulama esnasında aynı zamanda botoks işlemi de gerekiyorsa, ikisini birlikte yapmamız da mümkündür. Veya başka bir zaman da tercih edebilirsiniz bu size bağlı…Sizin de söylediğiniz gibi öncelikle sizleri muayene etmemiz ve hangi işlemlere ihtiyacınız olduğunu belirlememiz yerinde olacaktır. Yüz dolgusu enjekte edildiği anda etkisini hemen göstermeye başlar fakat tamamen oturması ve asıl etkisini görmemiz on beş günü bulacaktır. Uygulama sonrasında hafif ödem ve iğne yerlerinde acı hissiyatı, küçük morarmalar olması beklediğimiz bir durumdur, korkulacak bir şey yoktur, bu yan etkiler de birkaç gün içerisinde kaybolacaktır. Yaklaşık on beş gün içerisinde de uygulanan dolgu işlemi yüzünüzü olduğundan çok daha genç ve ışıltılı gösterecektir. İletişim hattımızdan randevu alarak Kliniğimize gelebilirsiniz. Sevgiler…

0

İyi çalışmalar, nikahımdan önce yüzüme dolgu yaptırmak istiyorum. Yüzüme dolgu yapıldığı anlaşılsın istemiyorum. Dolgu sonrası şişlik, kızarıklık ne kadar sürüyor? Yüz dolgusu kaç günde oturur? Bilgi verirseniz memnun olurum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz dolgusunun oturması pek çok faktöre bağlıdır. Kişinin bünyesi, dolgu içeriği, nereye uygulandığı, hangi amaçla uygulandığı gibi. Yüz dolgusu etkisi kişiden kişiye ve dolgu türüne göre değişmekle birlikte ortalama 5-10 gün civarında tamamen oturur. İlk 1-2 gün şişlik ve kızarıklık yaşayabilirsiniz. Her insan farklı olduğu için kimilerinde bu tür etkiler hiç görülmezken kimilerinde görülebiliyor. Her olasılıkta nikahınız olmadan en az 15 gün önce dolgu yaptırmanız faydalı olacaktır.

0

Leyla Hocam merhaba, bu yaz oğlumun sünnet düğününden önce yüz dolgusu yaptırmak istiyorum. Acaba yüz dolgusu kaç günde oturur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz dolgusu uygulamasının ilk etkilerini anında görebilsek de tam etkileri zaman içerisinde ortaya çıkar. Yüz dolgusu farklı amaçlara yönelik uygulanabilen bir işlem olduğundan, almak istediğiniz etki doğrultusunda sonuçların gözlemlenebilir olma süreleri de değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak bir bilgi aktarmam gerekirse yüz dolgusunun oturma süresi kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama 10 ile 15 gün sürmektedir. Yüz dolgusu uygulanırken hyaluronik asitten faydalanılır ve bu kalıcı bir dolgu değildir. Dolayısıyla biz hastanın ihtiyacına göre belirli aralıklarla bu işlemin tekrarlanmasını kimi zaman önerebilmekteyiz. Yüz dolgusunun kalıcılığı genellikle 1,5 ile 2 yıl sürmektedir. Ancak işlem tekrarlandıkça kalıcılık süresinin de fazlalaştığını söylemek isterim. Bu belirttiğim süreler hastadan hastaya farklılık gösterebilir, kesin zaman dilimleri değildir. Hastanın cilt elastik yapısı, yaşı gibi değişkenlikler bu sürenin farklılık göstermesini etkiler. Ayrıca yüz dolgusu uygulamasında kullanılan malzeme ve miktarı da kalıcılık süresini etkiler. Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.