Merhabalar ben 33 yaşındayım 1.63 boyunda 65 kiloyum. Dışardan bakıldığında belirgin bir kilom yok ancak karın bölgem çok geniş özellikle göbek deliğinin üst kısmı da çok şişkin duruyor. Spor ve diyet yaptığımda kısa sürede sonuç alıyorum ancak bırakır bırakmaz eski şişkin haline dönüyor. Bunun için ameliyat olmam mantıklı mı emin değilim. Görüşünüzü merak ediyorum. Ameliyatın uzun vadede riskleri nelerdir?

Merhaba , Karın germe operasyonları Vaser Liposuction ile kombine bir şekilde yapılan bir girişimdir. Şişmanlama olayı yağ hücrelerinin sayıca artması değil, hacimce genişlemesi ile oluşur. Vaser Lipo işlemi ile bölgede var olan yağ hücrelerinin büyük bir kısmı alınır. Vaser Liposculpturing bir kilo verme yöntemi değildir. Bu yöntemle spor ve diyetle giderilemeyen bölgesel yağ fazlalıkları alınır.

Yağ dokusu hafiftir ancak yine de alınan yağ miktarıyla orantılı olarak kilo kaybı mümkündür. Tekrar kilo alma durumunda kalan yağ hücreleri genişler ancak hiç bir zaman eski haline dönmez. Ameliyatın uzun vadede riskleri yoktur . Sadece yağ dokusu seçici olarak parçalandığı için damar, sinir ve bağ dokusu zarar görmez. Parçalanan yağlar özel kanüller kullanılarak çok hafif basınçla çekilir. Bu yüzden son derece güvenilir bir yöntemdir. Bu yöntemle yapılan liposuction sonrası kanama, hematom ( kan birikimi), his kaybı ve ödem gibi yan etkilerin görülme olasılığı daha azdır.

Merhabalar Leyla hocam, ben vücut görünümüne özen gösteren, sağlıklı ve fit olmayı prensip edinmiş bir kişiyim. Spor ve diyetle vücut yağlarımı dengede tutmaya çalışıyorum fakat işim dolayısıyla yoğunluk yaşadığım dönemlerde spora ara veriyorum ya da diyet yapmayı bıraktığım noktada problem yaşıyorum.

Spor ve diyeti bırakır bırakmaz karnım şişiyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Bu konuyla ilgili herhangi bir tedavi yöntemi ya da yardımcı bir uygulama yapıyor musunuz? Bilgi verebilir misiniz? İyi çalışmalar dilerim…

Merhabalar, sağlıklı yaşam için spor yapmanız ve doğru beslenmeniz çok bilinçli bir hareket ve fit görünümünüzü korumak adına destekleyici bir yaşam biçimi… Bazen yaş ile birlikte yahut yaşam tarzımızın temposundan dolayı, bazen de başka başka faktörler yüzünden ne kadar spor ve diyet yaparsak yapalım, bölgesel yağlanmalardan kurtulmamız mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda kliniğimizde uyguladığımız Vaser hi-def liposuction ile bölgesel olan yağlanmalarda olumlu sonuçlar elde ediyoruz, bu yüzden de bir çok danışanımıza da önerdiğimiz bir uygulama…

Özellikle kas görüntüsünün detaylandırılması ve ortaya çıkarılması açısından spor ve beslenme ile eritilemeyen yağ dokularını vücuttan uzaklaştırmaya yarayan bir yöntem olduğu için de çok fazla tercih edilmekte spor sayesinde bir noktaya kadar şekillendirilebiliren kas yapılarının görüntüsünü güzelleştirme konusunda oldukça başarılı… Kliniğimizde operasyonu yaptırmak isterseniz, iletişim hattımızdan bizlere ulaşabilir, detaylı bilgilendirilebilir ve randevu alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim…

Merhaba, 39 yaşındayım. Yıllardır karın şişliğinden şikâyetçiyim. Düzenli spor ve diyet yaptığım zamanlar karın şişliğim belirli bir miktar iniyor. Spor ve diyeti bırakır bırakmaz karnım şişiyor. Hangi yöntemle karın şişliğinden kurtulabilirim? Kalıcı bir netice alınabilir mi?

Merhaba, karın şişliğiniz karın bölgesindeki yağlardan kaynaklanıyorsa Vaser Liposuction yöntemiyle bu şikâyetinizden kurtulabilirsiniz. Liposuction uygulamasında karın bölgesindeki yağlar özel bir yöntemle alınır ve isteğe bağlı olarak kişinin yağ enjekte edilecek bölgesine transfer edilebilir. Bu yöntem karın bölgenizin şekillenmesi, şişkin görünümden kurtulması için idealdir.

Vaser Liposuction işlemi etkisi 3 haftada kendini gösteren, ömür boyu sürecek kalıcı bir uygulamadır. 39 yaş bu işlem için uygundur, Tabi kesin bir bilgi için sizi görmem gerekir. Dilerseniz bize fotoğraf atabilir yada kliniğimize gelebilirsiniz. Bu şekilde sizin için en iyi tedavi yöntemini birlikte planlamış oluruz.