Blog

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yapılan Estetik Operasyonlar Nelerdir?

tüp mide sonrası estetik

tüp mide sonrası estetik Tüp mide ameliyatı sonrası yapılan estetik operasyonlar nelerdir, hangi operasyonlar etkilidir içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Tüp mide ameliyatı obezite ve aşırı kilo sorunu yaşayan kişilere yapılmaktadır. Genetik yapı, hastalıklar, sağlıksız ve dengesiz beslenme, kullanılan ilaçların yan etkisi, hareketsiz bir yaşam gibi nedenlerden dolayı obezite sorunu ortaya çıkmaktadır. Bir kişiye obezite tanısının konulması için o kişinin vücut kitle endeksinin %30’un üzerinde olması gerekir.

Tüp mide ameliyatı vücut kitle endeksi %25 ve üzeri olan kişilere yapılmaktadır. Kişinin gün içerisinde aldığı kalori miktarının yaktığı kalori miktarından çok daha fazla olması nedeniyle kilo alımı meydana gelmektedir. Bu denge kurulamadığında ve fazla kalori alımı sürekli olduğunda, kilo alımı da sürekli devam eder ve obezite sorunu meydana gelebilir.

Günümüzde obezite sorununu tedavi etmek için tüp mide ameliyatı yapılmaktadır. Tüp mide ameliyatı ile midenin yüzde seksenlik kısmı kesilip alınmakta ya da üstüne katlanmaktadır. Geriye kalan yüzde yirmilik kısmı sağlıklı bir yaşam için yeterlidir.

Uzman cerrahlar tarafından yapılması gereken tüp mide ameliyatını herkes yaptıramaz. Mutlaka obezite teşhisi konulmuş ve belli bir kiloya ulaşmış kişilere operasyon yapılmalıdır. Aksi takdirde pek çok riski beraberinde getirir.

Tüp mide ameliyatı sonrasında hasta belirli miktarda kiloyu 6 ay 1 sene zarfında verir. Bu süreçte fazla kilo kaybı ile beraber, deri bu kilo verimine hızlı adapte olamaz ve vücut şeklinde deformasyonlarla beraber form kaybı yaşanabilmektedir. Özellikle operasyon sonrası hızlı ve çok kilo kaybı yaşayan kişilerde deri sarkması ciddi boyutlara ulaşabilmektedir. Oluşan deri sarkmalarını düzeltmek, daha estetik bir görünüm elde etmek için tüp mide ameliyatı sonrasında belli bir süre geçince estetik operasyonlar yapılabilmektedir.

tüp mide sonrası

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yapılan Estetik Operasyonlar

Tüp mide ameliyatı sonrası yapılan estetik operasyonlar kişinin sorunlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Sarkmanın en fazla yaşandığı bölgeler kollar, bacaklar, sırt, basen, karın bölgesi ve gıdı kısmıdır. Bu kısımları toparlamak için egzersizler ve spor yeterli değil ise estetik operasyonlara başvurulmalıdır. Tüp mide ameliyatı sonrası yapılan estetik operasyonlar;

  • Karın germe ameliyatı
  • Meme Dikleştirme ve diğer meme estetiği ameliyatları
  • Sırt germe ameliyatı
  • Boyun germe ameliyatı
  • Yüz germe operasyonu
  • Bacak germe ameliyatı
  • Kol germe operasyonu
  • 360 Derece Vücut Germe

Meme Estetikleri

Özellikle kadınlarda fazla kilo vermeden dolayı memelerde sarkma meydana gelebilmektedir. Sarkmayı toparlamak için meme dikleştirme operasyonu yapılabilmektedir. Operasyonun yapılabilmesi için kilo vermenin sabitlenmesi yani kişinin istediği kiloya ulaşmış olması gerekir. Kilo verme tamamlandıktan sonra üzerinden bir süre geçmesi beklenir. Eğer memede çok fazla hacim kaybı yaşanmış ise yağ enjeksiyonu veya silikon yardımı ile meme dolgunlaştırma işlemleri de yapılabilmektedir.

Karın Germe

Karın bölgesi tüp mide ameliyatı sonrasında en fazla sarkma görülen alanların başında gelir. Özellikle genel kilosu karın bölgesinde toplanan kişiler kilo verdikten sonra bu bölgede sarkmalar yaşanır. Bu sarkmaları toparlamak için karın germe ameliyatı yapılabilmektedir. Karın germe ameliyatında sarkan yani fazla olan deri kesilir. Sonrasında ise karın duvarında sıkılaştırma işlemleri yapılır.

Karın germe operasyonu ciddi ve uzun süren bir işlemdir. Ortalama olarak 3 saat kadar sürmektedir. Operasyondan sonra kişi bir hafta içerisinde gündelik hayatına yavaşça dönüş yapabilir. İşlemden sonra toparlanmayı hızlandırmak için doktorunuzun önerdiği korseyi düzenli giymeniz ve ödem oluşmasını engellemek için bol su tüketmeniz gerekmektedir.

Kol Germe

Üst kolun alt kısmı kilo verdikten sonra sarkmaya oldukça eğilimlidir. Tüp mide ameliyatı sonrasında ciddi kilo veren kişilerin kol kısmında sarkmalar görülebilmektedir. Bu sarkmaları toparlamak ve daha düzgün bir form elde etmek için germe ameliyatı yapılmaktadır. Dirsek ve koltuk altı arasında kalan kısmın gerilmesi ile daha düzgün bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Fazla yani sarkan deri ameliyat ile çıkarılır. Ameliyattan sonraki süreçte 3 hafta kadar kol korsesi kullanmak gerekir.

Bacak Germe

Bacak kısmı tüp mide ameliyatı sonrasında deforme ve sarkmaların en fazla görüldüğü alanlardan biridir. Özellikle bacak arası kısmında yer alan deri sarkar. Derinin sarkması nedeniyle o bölgede tahriş ve deri deformasyonları meydana gelebilmektedir. Operasyonda bacağın iç kısmında yer alan fazla yani sarkmış deri çıkarılır. İşlem sonrasında korse kullanımı şarttır.

Popo Dikleştirme ve Kaldırma

Yağlanmanın fazla olduğu bölgelerden biri olan popo kısmında tüp mide ameliyatı sonrasında sarkma ve şekil bozuklukları meydana gelebilmektedir. Poponun üst kısmında yer alan fazla deri operasyon ile alınır. Sonrasında ise popo yukarı doğru çekilerek gerilir. Böylelikle dikleştirme sağlanmış olur. Operasyondan sonra doktorunuzun tavsiye ettiği süre boyunca toparlayıcı korse kullanmanız gerekmektedir.

Yüz ve Boyun Germe

Yüz ve boyun bölgesinde kilo vermeden kaynaklı sarkmalar meydana gelebilmektedir. Özellikle gıdı bölgesinde oluşan sarkmalar estetik açıdan kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Germe işlemleri sayesinde yüz, boyun ve gıdı bölgesinde oluşan sarkmalar giderilmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Estetik Operasyon Fiyatları

Sağlık konularında internet sitelerinde fiyat vermek doğru değildir. Çünkü Sağlık Bakanlığının internet sitelerinde fiyat verme konusunda yasaları vardır. En doğru fiyat bilgisi için işlem yaptıracağınız kliniğe gidip doktora muayene olmanız gerekir. Muayene sonrasında yapılacak işlemler belirlenir. Bu işlemlere göre size en doğru fiyat bilgisi çıkarılır.

Tüp mide ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar Tüp mide ameliyatı hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Tüp mide ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir