Vücut şekillendirme estetiğinden sonra sarkma görülür mü?

950 görüntülenmeVücut Şekillendirme
0
1 Yorum

Merhaba hocam, ben vücut şekilendirme estetiği olmak istiyorum ama sonrasında sarkma olur mu? bu konuda bilgi verir misiniz?

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vücut şekillendirme estetiğinde önce kişinin bölgesel yağları dışarı çekilir. Liposuction ile çekilen yağlar kişinin daha ince görünmesini sağlar. Eğer yoğun miktarda bir yağ çekimi yapıldıysa deride sarkma görünebilir. Bunun önüne geçmek için vücut şekillendirme estetiğinde germe işlemi de yapılmalıdır. Germe işleminde, yağ alınan bölgelerdeki fazla deri kesilir ve kalan deri gerilerek tekrar dikilir. Bu nedenle vücut şekillendirme estetiğinden sonra sarkma görünmez. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, yakın zamanda vücut şekillendirme estetiği yaptırmayı düşünüyorum. Acaba vücut şekillendirme estetiğinden sonra sarkma görülür mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücut şekillendirme estetiği öncesinde tedavi bölgesinde bulunan fazla yağlar liposuction tekniği ile vücuttan atılır. Mevcut bölgede fazla yağ bulunuyorsa bu işlemin ardından bir miktar sarkma meydana gelebilir. O sebeple vücut estetiğine ek olarak vücut germe operasyonu da uygulanması gerekebilir. Germe uygulaması sayesinde fazlalık deri vücuttan kesilerek dışarı atılır. Ardından geriye kalan derinin yeniden dikim işlemi gerçekleştirilir ve daha gergin ve ince bir cilt formuna elde edilir. Vücut germe estetiğinin kalıcı olarak etkisini sürdürmesi hastanın kendisine bağlıdır. İşlem sonrası beslenme düzeninize dikkat eder, rutin egzersiz yaparsanız kilo artışı yaşamazsınız. Böylece vücudunuz yeniden sarkmaz ve yağlanma problemi oluşmaz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım selamlar, vücut şekillendirme ameliyatı olmayı düşünüyorum ancak ameliyattan sonra tekrardan vücudumda sarkma olur mu endişesi içindeyim. Acaba vücut şekillendirme estetiğinden sonra sarkma görülür mü? Bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, vücut şekillendirme estetiğinde öncelikle uygulama yapılacak bölgedeki fazla yağlar liposuction yöntemi ile vücuttan çekilir. Eğer bölgede fazla yağ var ise liposuction işlemi sonrası bir miktar sarkma görülebilir. O nedenle vücut estetiğinde mutlaka vücut germe işlemi de uygulanmalıdır. Germe işlemi ile fazla deri kesilerek vücuttan atılır. Sonrasında kalan deri yeniden dikilerek daha gergin ve ince bir cilt formuna kavuşmuş olursunuz. Bu estetiğin kalıcı olabilmesi hastaya bağlıdır. Eğer operasyon sonrası beslenmenize dikkat eder, düzenli egzersiz yapar ve kilo almazsanız vücudunuz tekrardan sarkmaz ve yağlanma yaşamazsınız. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben vücut şekillendirme estetiği olmak istiyorum ancak bu yöntem kalıcı bir çözüm verir mi bilmiyorum. Vücut şekillendirme estetiğinden sonra sarkma görülür mü? Yardımcı olmanızı rica ediyorum. İyi çalışmalar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bel, karın, sırt ve kalça dediğimin vücudun orta bölümü olarak da düşünebileceğiniz bölgelerde görülen yağlanma ve sarkmalar için 360 vücut estetiği uyguluyoruz. Bu operasyon sonrasında vücudunuz en estetik şekilde gergin bir görüntü kazanacak ve adeta gençleşecektir. Ancak elbette ki vücudun dinamik bir yapıda olduğu gerçeğini bir ameliyat ile değiştirmek mümkün değil. Tabi zaman içinde gördüğü etkiler doğrultusunda tepki verecek. Bu yüzden ben hastalarıma ameliyat sonrası iyileşme sürecini tamamladıktan sonra düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme mutlaka öneriyorum. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben özellikle göbek ve sırt bölgemde yağlanma ve sarkmalardan şikayetçiyim. Vücut şekillendirme ile bunlardan kurtulmak istiyorum ama endişe ettiğim bir konu var. Vücut şekillendirme estetiğinden sonra sarkma görülür mü? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücut şekillendirme estetiğince öncelikle hastamızın bölgesel yağlanmalarından kurtuluruz. Liposuction işlemi ile istenmeyen yağların vücuttan atılmasını sağlarız. Ancak tabii yoğun bir yağlanma söz konusuyla, alınan yağlar fazla miktarda olur ve bunun sonucunda da operasyon gerçekleştirilen bölgelerde sarkmalar görülebilir. Biz böyle bir sorun oluşmaması için vücut şekillendirme ameliyatlarında germe işlemi de gerçekleştiriyoruz. Bu işlemde açtığımız kesiden yararlanarak deriyi olabildiğince gergin hale getiriyor ve fazla deriyi de keserek atıyoruz. Dolayısıyla operasyon sonrası bir sarkma görüntüsü oluşmuyor. Ancak hastamızın bundan sonraki hayatını daha düzenli sürdürmesini, sağlıklı beslenmesini ve düzenli egzersiz yapmasını öneriyoruz. Çünkü tekrar yoğun kilo alınırsa cilt yeniden gevşeyebilir ve kilo verildiğinde sarkma görülebilir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, vücudumun bazı bölümlerinde oluşan sarkmalardan kurtulmak için vücut şekillendirme estetiği yaptırmak istiyorum ama merak ettiğim bir konu var. Vücut şekillendirme estetiğinden sonra ciltte yeniden sarkma görülebilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücut şekillendirme estetiği kapsamında öncelikle bölgesel yağlardan kurtulmak gerekir. Bölgesel yağlardan kurtulmak için Liposuction yönteminden ya da ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamalarından birinden faydalanır. Vücutta kötü bir görünüme yol açan yağlar alındıktan sonra ciltte sarkık bir görüntü oluşmasın diye vücut germe ameliyatı yapılabilir. Vücut şekillendirme işlemi kapsamından kişinin ihtiyaç duyduğu yöntem belirlenir ve cildin sıkı ve gergin bir görünüm kazanması sağlanır. Elde edilen sonuç uzun süre kalıcıdır ama eğer kişi çok kilo alıp verirse uzun vadede ciltte yeniden sarkma oluşabilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı