Yanak ve Çene Estetiği (Mentoplasti)

Yüz Liposuction

Yüz Liposuction Yüzdeki özellikle yanaklardaki fazla yağlar kişileri olduğundan daha kilolu ve yaşlı gösterebilir. Yüz yağ aldırma cerrahi olarak yağın çıkarılmasını kapsar, ancak yüz liposuction uygulaması değildir.Yüzdeki yağlanmanın sebebi her zaman kilolu olmak değildir. Bazı kişilerin daha yağlı yüz hatları vardır ve zayıf olmasına rağmen belirgin yanaklara sahip olabilir. Yüzdeki yağları özellikle yanaklara liposuction yapılamaz, ancak  yüz yağ aldırma olarak, yanaklardaki yağ yastıkçıkları bişektomi ile alınabilir. Yüz bölgesi pekçok sinir ve damarı barındırır. Bu nedenle bu bölge için liposuction çok uygun değildir. Ancak yanaklardaki yağ paketlerini çıkarmaya yönelik işlem liposuction değildir, bişektomi olarak adlandırılır. Yüze liposuction sadece çene altı gıdı bölgesine uygulanabilir. Buna gıdı liposuction denir.

Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Liposuction sayfamızı ziyaret ediniz.

Yüzden yağ alma “Bişektomi” Nedir?

Yüz bölgesi yaşlanma, kilo alıp-verme ve genetik faktörlere bağlı olarak şişkin ve toplu görünüme sahip olabilir. Yüzdeki yağlanma zamanla yüzün daha hızlı sarkmasına ve yüzün daha şişman görünmesine sebep olur. Yüzünde aşırı yağ yastıkçıkları bulunan kişiler, yüzlerinin fazla yuvarlak görünmesinden ve yüz hatlarının belirgin olmamasından dolayı mutsuz olurlar. 

Yüz Liposuction ameliyatı – bişektomi sayesinde yanaklardaki fazla yağlar dışarı çekilerek hastanın yanak kontürünün yeniden şekillenmesi sağlar. Yanak yağ alımı ameliyatı aynı zamanda yüz inceltme etkisi yaratır. Eğer gerekli ise gıdı liposuction yapılarak çene kontürü belirgin hale getirilir.

Yüz Yağ Aldırma Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

 • Yüzdeki tombul yanak görünümünü inceltir. 
 • Elmacık kemiklerini belirginleştirerek Hollywood yanağı etkisi yaratır.
 • Gıdı liposuction ile çene hattının üzerinde yoğunlaşan yanak görünümünü incelterek Jawline çizgisinde belirginleştirme sağlar.
 • Ameliyat kesisi ağız içinden açıldığı için tamamen izsiz yüz estetiğidir.
 • Yanaktan yağ alımı (Bişektomi) sonrasında dolgu ve botoks uygulamaları yüzde daha etkili sonuçlar yaratır. 

Yanak Yağ Alımı Nasıl Yapılır?

Yanaklara uygulana yağ alımı olan bişektomi lokal anestezi veya bilinçli sedasyon yöntemi ile 60 dakika içinde yapılabilir. Ağız içinde açılan bir kesi ile yağ yastıkları o bölgeden dışarı çıkarılır. 

Yanak içindeki bukkal yağ yastıkları kilo aldıkça büyür. Bunun sonucunda kişinin yanakları daha dolgun ve tombul görünür. Diyet ve egzersizle bu yağların yakımı imkansızdır. Yanak yağ alımı sayesinde bukkal yağ yastıkları dışarı çekilerek hastanın yüzünde kalıcı bir incelik sağlanır. 

Yanak Yağ Alımı Sonrası İyileşme Süreci

Yanak yağ alımından sonra hemen taburcu olabilirsiniz. Ameliyattan sonraki birkaç gün yanaklarınız normalden daha şiş ve ödemli olacaktır, bu çok normaldir. İkinci haftadan itibaren ödemleriniz yavaş yavaş geçmeye başlar ve yeni yüz hattınızla tanışırsınız. 

Yanak Yağ Aldırma ‘Bişektomi’ ameliyatından sonraki ilk birkaç gün daha bol sıvı tüketmenizi öneriyoruz. İyileşme sürecinde sert taneli yiyeceklerden uzak durmalısınız. 

Yanaktan Yağ Alımı Fiyatları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Yüz Liposuction fiyatları yani bişektomi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yüz Liposuction” İçin 24 Soru Soruldu

 1. blank Eda dedi ki:

  Merhabalar,
  Bana da bişektomi, gıdı liposuction operasyon ve ücret bilgisi maili atabilir misiniz?
  Ek olarak çene kontüründe yaşlanmaya bağlı olarak yanakların sarkması sonucu oluşan bozukluklar için de bu yöntemler mi kullanılmalı, yoksa farklı bir uygulamaya mı gidilmeli? Bu uygulamalar için önerilen bir yaş var mı?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, çene kontürünüz ve yüzünüz ile ilgili net bilgi verebilmem için bana bir fotoğraf iletebilirseniz daha net bilgi verebilirim. Çok teşekkürler

 2. blank Ayşe dedi ki:

  Bişektomi fiyatı ne kadar? Bu arada gidi kısmındaki da yağları aldırmak icin ne işlemi yapılır ve onda fiyat nedir ?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, en sık yaptığımız işlemlerden birisi gıdı liposuctiondır. Detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir