Yüz Liposuction

Yüz LiposuctionYüzdeki özellikle yanaklardaki fazla yağlar kişileri olduğundan daha kilolu ve yaşlı gösterebilir. Yüzdeki yağlanmanın sebebi her zaman kilolu olmak değildir. Bazı kişilerin daha yağlı yüz hatları vardır ve zayıf olmasına rağmen belirgin yanaklara sahip olabilir. Yüzdeki yağları almak için Liposuction ile yağ çekimi yapılabiliyor. Yüz Liposuction estetiği önemli ve hassas bir ameliyattır. Kişinin yüz hatlarını yeniden şekillendiren, elmacık kemiklerini belirginleştiren ve yanakların incelmesini sağlayan yüz Liposuction ameliyatı mutlaka uzman bir hekime yaptırılmalıdır. Alanında uzman olmayan hekimlere yüz liposuction yaptıranlar, yüzün iki tarafının eşit olmadığından şikayetçi oluyorlar. 

Yüz Liposuction “Bişektomi” Nedir?

Yüz bölgesi yaşlanma, kilo alıp-verme ve genetik faktörlere bağlı olarak şişkin ve toplu görünüme sahip olabilir. Yüzdeki yağlanma zamanla yüzün daha hızlı sarkmasına ve yüzün daha şişman görünmesine sebep olur. Yüzünde aşırı yağ bulunan kişiler, yüzlerinin fazla yuvarlak görünmesinden ve yüz hatlarının belirgin olmamasından dolayı mutsuz olurlar. 

Yüz Liposuction ameliyatı sayesinde yanaklardaki fazla yağlar dışarı çekilerek hastanın yüz kontürünün yeniden şekillenmesi sağlar. Yanak yağ alımı ameliyatı aynı zamanda yüz inceltme etkisi yaratır. 

Yüz Liposuction Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

  • Yüzdeki tombul yanak görünümünü ( Nefertiti yanağı) inceltir. 
  • Elmacık kemiklerini belirginleştirerek Hollywood yanağı etkisi yaratır.
  • Çene hattının üzerinde yoğunlaşan yanak görünümünü incelterek Jawline çizgisinde belirginleştirme sağlar.
  • Ameliyat kesisi ağız içinden açıldığı için tamamen izsiz yüz estetiğidir.
  • Yanaktan yağ alımı (Bişektomi) sonrasında dolgu ve botoks uygulamaları yüzde daha etkili sonuçlar yaratır. 

Yanak Yağ Alımı Nasıl Yapılır?

Yanak Liposuction lokal anestezi veya bilinçli sedasyon yöntemi ile 60 dakika içinde yapılabilir. Ağız içinde açılan minik kesilerden Liposuction kanülleri yanak içine ulaşır  ve burada biriken fazla yağ dışarı çekilir. 

Yanak içindeki bukal yağ yastıkları yaşlandıkça büyür ve zamanla bu yağlar daha yoğunlaşır. Bunun sonucunda kişinin yanakları eskisinden daha dolgun ve tombul görünür. Diyet ve egzersizle bu yağların yakımı imkansızdır. Yanak Liposuction sayesinde bukal yağ yastıkları dışarı çekilerek hastanın yüzünde kalıcı bir incelik sağlanır. 

Yanak Yağ Alımı Sonrası İyileşme Süreci

Yanak yağ alımından sonra hemen taburcu olabilirsiniz. Ameliyattan sonraki birkaç gün yanaklarınız normalden daha şiş ve ödemli olacaktır, bu çok normaldir. İkinci haftadan itibaren ödemleriniz yavaş yavaş geçmeye başlar ve yeni yüz hattınızla tanışırsınız. 

Yanak Liposuction ameliyatından sonraki ilk birkaç gün daha bol sıvı tüketmenizi öneriyoruz. İyileşme sürecinde sert taneli yiyeceklerden uzak durmalısınız. 

Yanaktan Yağ Alımı Fiyatları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Yüz Liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir