Mezoterapi

Yüz Mezoterapisi

yüz mezoterapisi

Yüz mezoterapisi, cilt dokusunun içine ve cilt altına doğrudan enjekte edilerek başarılı sonuçlar elde edilen bir uygulamadır. Mezoterapi uygulaması cilt dokusuna uygulandığı anda etkisini göstermeye başlar. Ayrıca uygulama sırasında enjekte edilecek karışım içerisindeki maddeler çok düşük seviyelerde olduğu için alerji riski de minimumdur.

Yüz mezoterapisi nedir?

Yüz mezoterapisi, ince uçlu iğneler ile tüm yüz bölgesindeki derinin mezodermal tabakasına yapılan mezoterapi içeriklerinin enjeksiyonlarını içerir. Burada önemli olan etki amaçlı kullanılan mezoterapi içerikleridir. Mezoterapi içerikleri pek çok farklı etken madde içerebilir ve bu maddeler yüzü germe, cildi iyileştirme, lekeleri azaltma, yağları eritme gibi farklı amaçlar için kullanılabilir. Farklı mezoterapi markalarının farklı içerikli ürünleri mevcuttur. Mezoterapi ürünleri genellikle genellikle yaşlanma sürecini geciktirmeyi ve cilt kalitesini iyileştirmeyi hedefleyen kişiler tarafından tercih edilir.

Yüz mezoterapi uygulaması nasıl etki eder?

Yüz mezoterapisi cildin yenilenmesini sağlayan, hyaluronik asit, vitaminler, mineral maddeler ve amino asitler cilt dokusunun mezodermal tabaka dediğimiz alt katmanlarına incecik iğnelerle enjekte edilir. Bu uygulama sayesinde cilt dokusu uyarılarak, kollajen ve elastin miktarında artış sağlanır. Cilt dokusunda nemlenme düzeyi ve yenilenme miktarında hızlı bir artış gerçekleşir. Önemli olan tekrarlayan uygulamalar yapılmasıdır. Tek bir mezoterapi uygulaması genellikle etkisi yetersiz kalacaktır. Ancak tekrarlayan ardışık yüz mezoterapi uygulamaları etkinliği ve faydayı arttırır.

Yüz Mezoterapisi neden tercih edilir?

Donuk ve canlılığını kaybetmiş cilt dokusu, yüz mezoterapi uygulaması sayesinde canlılığını geri kazanır. Cildin zamanla kaybettiği esneklik mezoterapi uygulamasındaki enjeksiyonlar sayesinde kollajen artışı sağlanarak düzeltilir. Etkilerinin hızla kendini gösterdiği bu uygulama sayesinde yorgun görünen ciltler, güneş lekeleri başta olmak üzere ciltte meydana gelen lekeler başarılı bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Uygulama işlemlerinin acısız olması, etkisini hemen göstermesi ve uzun süreli etki sağlaması sayesinde mezoterapi uygulamaları popülerliğini devam ettirmektedir.

Yüz mezoterapisi nasıl uygulanır?

Yüz mezoterapisi gerçekleştirilmeden evvel ilk aşama cilt yüzeyinin temizlenir. Cilt temizlendikten sonra dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilir. Ardından hassas cilt dokusuna sahip olan kişiler için yaklaşık olarak 30 dakika öncesinde anestezik özellik taşıyan krem sürülerek hissizlik sağlanabilir. Ardından mezoterapi uygulamasında yer alan mezoterapi iğneleri ile cilt dokusunun katmanlarına enjeksiyon gerçekleştirilir. Böylece herhangi bir ağrı ve acı hissedilmez.
Yüz mezoterapisi, ilk aşamada 1 ila 4 hafta aralıklarla gerçekleştirilir. Ortalama olarak 4 ila 6 seans uygulama gerçekleştikten sonra 3 ila 6 ayda bir kez uygulama tekrarlanır. Uygulamanın etkileri 2. seanstan sonra gözle görülür şekilde ortaya çıkar. Yüz mezoterapisi tamamlandıktan sonra cilt dokusunda yenileme etkisi sürer.

Yüz mezoterapi içeriğinde neler bulunur?

Yüz mezoterapisinde kullanılacak içerikler tek bir amaç için ya da kişinin sorununa göre kokteyl şeklinde birkaç içeriğin toplamı olabilir. Mezoterapi İçeriği; Hyaluronik asit, kolajen gibi cilt dokusunu destekleyecekler, DMAE,  Ginkgo globa, Lidocaine, Magnezyum, Selenyum, Silica, Vitamin A, C, D, E ve ayrıca Vitamin B1, B2, B3, B5, B6, bakır, çinko, çeşitli amino asitler, nükleik asitler, Alfa lipoik asit gibi cilt yenileyiciler, detoksifikasyon özelliği ile Glutatyon eklenerek hazırlanır.

Yüz mezoterapisi kimlere uygulanmaz?

Yüz mezoterapisi bazı durumlar haricinde herkese başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Uygulamanın gerçekleştirilemeyeceği kişiler ise hamileler, emziren anneler, cilt dokusunda dermatolojik rahatsızlıkları bulunan bireyler ve alerjik cilt dokusuna sahip olan bireylere bu uygulama yapılamamaktadır.

Yüz Mezoterapisi Fiyatları

Yüz mezoterapisi uygulanan tedavi içeriklerine ve seans sayısına göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak yüz mezoterapisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir