Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği

Yüz güzelliği kadınlar için çok önemlidir. Genç ve sıkı görünen bir cilt yapısı kadınların en değer verdiği bölgelerin başında gelir. Alın bölgesi de yüzümüzün ilk bakışta ön plana çıkan alanıdır. Bu nedenle alın bölgesi ne kadar genç görünürse yüzümüzün bütünü de o kadar dinamik ve diri görünecektir. Alın bölgesindeki minik çizgileri zamanla derinleşerek dikey veya yatay çizgiler meydana getirir. Bu görünüm kadınlarda yorgun, yaşlı ve solgun bir ifadeye neden olur. Bunun yanı sıra düşük ve çatık kaşlar da alın kırışıklığının sebeplerinden bazılarıdır.

Alın germe ameliyatı kimlere uygundur?

Eğer kaşlarınız düşük görünüyor, alın bölgenizde yoğun ve derin bir kırışıklık mevcut ise bunu alın germe ameliyatı ile ortadan kaldırabilirsiniz. İki kaşınızın arasında burnunuza doğru uzanan derin dikey bir veya iki çizgi oluşmuşsa, alnınızda düzelmeyen derin yatay çizgiler varsa alın germe ameliyatının zamanı gelmiş demektir.

Alın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Alın germe ameliyatı yapılırken, hastanın her iki şakak arasındaki saçlı derinin içinden bir kesi açılarak alın derisi kaldırılır. Alında kırışıklığa neden olan veya kaşları aşağı düşüren kaşlar tahrip edilir. Alın derisi göz hizasından itibaren serbestleştirilir ve fazla olan deri atılır. Böylece alın bölgesi gerginleştirilerek daha sıkı ve genç bir görünüm elde edilir.

Alın germe operasyonu sonrasında iyileşme süreci

Alın germe operasyonları genellikle genel anestezi altında 2-3 saat arası sürer. Hasta ameliyattan bir gün sonra hastaneden taburcu edilir. Alın germe ameliyatından sonra ikinci günden itibaren banyo yapılabilir. Alın germe ameliyatından sonra yüz bölgesinin şişmemesi ve morluk kalmaması için buz uygulanması önerilir. Operasyon sonrası 1-2 hasta içinde hastanın yüzündeki şişlikler iner. İkinci haftadan itibaren günlük hayatınıza geri dönüş yapabilirsiniz. Hastanın saçlı derisindeki tel dikişler 10. gün alınır. Alındaki uyuşukluk birkaç hafta içinde düzelir. Spor, eğilme, ağır ev işi ve cinsel ilişki gibi kan basıncını arttıran yoğun fiziksel aktivitelerden birkaç hafta boyunca kaçınmak gerekmektedir. Üç ay boyunca güneşlenme, sauna ve solaryumdan uzak durmak gerekir.

Alın germe ameliyatı ile birlikte yapılabilecek uygulamalar nelerdir?

Alın germe ameliyatında hastanın yüzündeki diğer sarkık bölgelere ve kırışıklıklara müdahale ederek daha etkili sonuçlar alabiliyoruz. Hastanın kaşlarında düşüklük varsa alın germe ameliyatı sırasında bunlar kaldırılabilir. Eğer üst göz kapağınızda sarkma problemi ve gözlerin altında torba görünümü oluştuysa alın germe ameliyatı sırasında göz çevresi ameliyatı da yapılabilir.

Operasyon öncesi muayene sırasında hastaların çeşitli mimikler yaparak her adalenin hareketine dikkat edilerek alın ve üst göz kapağınız incelenir. Daha sonra kaşlarınızın düşüklük oranı, yüzünüzdeki sarkmalar ve göz kapağındaki fazla deri analiz edilerek size en uygun ameliyatlar paylaşılır. Bu ameliyatlar çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Alın germe ameliyatı, yüz germe ve göz kağağı estetiği ile birlikte yapılabilir.

Ameliyat olmadan alternatif alın germe tedavileri

Eğer bıçak altına yatmadan genç bir alın bölgesi elde etmek isterseniz alternatif alın germe tekniklerini sizinle paylaşabiliriz. Botoks, Ulthere ve fraksiyonel lazer uygulamaları sayesinde alın bölgesinde pratik ve etkili sonuçlar alabiliyoruz.Botoks uygulaması ile 6 ay süreyle geçici olarak alın bölgesindeki kırışık görünümden kurtulabilirsiniz.

Ulthera ise ameliyatsız tedavi edici tek seanslık bir uygulamadır, 1,5 mmlik başlığı ile kırışıklıklarınızı büyük ölçüde giderecektir.Karbondioksit fraksiyonel lazer  ile ortalama 3 seansta alın kırışıklıklarından ameliyatsız bir şekilde kurtulma sağlanabilmektedir.

Kaş Kaldırma operasyonu nedir?

Kaş yapısı erkek ve kadınlarda anatomik olarak çok farklıdır. Kadınlarda daha kavisli bir görünüm varken erkeklerde çok daha düz bir yapı olur. Kaş, göz ve burun ile orantılı bir şekilde konumlanmıştır. Yapısal ve yaşa bağlı kaş düşüklüğü hastanın yorgun ve mutsuz gözükmesine neden olur. Kaşların normal şekline ve açısına getirilmesi hastanın daha dinamik bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olacaktır. Bakışların bile değişeceği bu operasyonda, hasta daha canlı ve etkileyici bakışlara sahip olur.

Kaş kaldırma operasyonları tıpkı alın germe operasyonlarında olduğu gibi saçlı deriden yapılan küçük bir kesi yardımıyla gerçekleştirilir. Ya da Tam kas üzerinden ya da üst göz kapağından girilerek yapılabilir. Kaş kaldırma operasyonunun kalıcı olması ve izi istenilen kaş şekline ve tekniğe göre değişir. Teknik, hastanın doktorun muayenesi sonrası karar verilir. Aynı operasyon içerisinde hem alın germe hem de kaş kaldırma operasyonu gerekebilir. Bu operasyona hastanın ihtiyacına göre göz kapağı operasyonu da eklenebilir.

Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği Soru ve Cevapları

Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği” için 40 soru soruldu.

 1. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam benim kaşlarım çok düşük, kaş yapımı beğenmiyorum.Kaş yapısı kaş kaldırma estetiği ile değiştirilebilir mi? lütfen yanıtlayın. Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Kaş yapınızdan memnun değilseniz kaş kaldırma estetiği ile daha farklı bir kaş yapısı yaratılabilir. Dilerseniz kaşlarınızı daha düz veya kavisli bir şekle getirilir. Bu aşamada yüzünüze en uygun kaş şeklini bulmak için ayna karşısında denemeler yapmanız önerilir. Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  Hocam merhaba benim kaşımda piercing var. Kaş piercingi olanlar kaş kaldırma estetiği yaptırabilir mi? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Kaş piercingi olanlar kaş kaldırma estetiği yaptırabilir. Bu işlemi mutlaka uzman bir hekime yaptırarak kaşlarınızın doğal görünümünü korumanız gerekir. Kaşlarınız yukarı doğru kaldırılırken piercinginiz çıkarılır daha sonra dilerseniz tekrar takabilirsiniz. Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam benim kaşlarım çok düşük kaldırmak istiyorum. İple kaş kaldırma estetiğinde iplerin kopma riski var mıdır? bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, İple kaş kaldırma estetiğinde kullanılan ipler tamamen medikaldir. Yani insan vücudu ve mimikleri ile uyumlu olan bu iplerin kopma riski yoktur. Medikal ipler zamanla yüz şekline uyum sağlayarak daha doğal görünecektir. Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  İyi günler benim kaşlarım çok çatık görünüyor, sürekli sinirli gibi durduğumu söylüyorlar,kaş kaldırma bana uygun mu? yardımcı olun lütfen

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Çatık görünen kaşlar, doğru noktalardan yapılan kaş kaldırma estetiği ile daha yumuşak bir görüntüye kavuşturulur. Kaşların ortaları yukarı doğru çekilerek, çatık olan kaşlar dengelenir. Sevgiler.

 5. Misafir dedi ki:

  Merhaba, Alın germe estetiğinden sonra tekrar alnım kırışır mı?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Alın germe estetiğinden sonra yaşlanma süreciniz devam edeceği için alnınızda tekrar kırışıklar görülebilir. Fakat alnınızda ki kırışıklar eskisi kadar yoğun ve derin olmayacaktır. Sevgiler.

 6. Misafir dedi ki:

  Hocam iyi günler, benim kaşlarım çok düşük kaşlarıma şekil vermek için aldırıyorum ama istediğim gibi olmuyor. Kaş kaldırma estetiği yaptıracağım, fakat kaşlarım da çok gür. Kaş kaldırma işleminden sonra kaşlarımı alabilir miyim? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Kaş kaldırma estetiğinden sonra kaşlarınızı alabilirsiniz fakat iyileşme sürecini beklemenizi öneririz. En az bir ay kaşlarınızı almamalı, bu bölgeye ip ve ağda sürmemelisiniz. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra hekiminize de danışarak tekrar kaş şekillendirmek için aldırabilirsiniz. Sevgiler.

 7. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar hocam ben düzenli olarak alnıma botoks yaptırıyorum. Ama kırışıklarım çoğaldığı için alın germe estetiği yaptırmaya karar verdim. Acaba alın germe yaptırdıktan sonra yine botox yaptırabilir miyim? Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Alın germe estetiğinden sonra botoks yaptırabilirsiniz. Alın germe işleminin iyileşme süreci tamamlandığında cildiniz botoksa uygun olacaktır. Fakat alın bölgeniz zaten yukarı doğru kaldırıldığı için ilk zamanlar botoksa ihtiyacınız olmayacaktır. Sevgiler.

 8. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam, endoskopik alın germe işleminin izleri dışarıdan bakıldığında belli olur mu? Bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Endoskopik alın germe uygulamasının izleri saçlı derinin altına gizlenir. Alın germe estetiğinin izleri dışarıdan bakıldığında belli olmaz. Endoskopik alın germe işleminin izleri oldukça küçük olduğu için başkalarının fark etmesi imkansız olacaktır. Sevgiler.

 9. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam, alın germe operasyonu mimiklerimin değişmesine sebep olur mu? bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Alın germe işlemi, alın bölgesindeki kırışıkları yok etmek ve alın derisinin daha sıkı görünmesini sağlamak için yapılır. Alın germe işlemi doğru bir şekilde yapıldığında mimikleri etkilemez. Alın germe için mutlaka işinde uzman bir hekimden bilgi almalısınız.Sevgiler.

 10. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben alın bölgemdem şikayetçiyim. Yüzümde genel olarak bir şey yok ama alınımda çok kırışma var. Ameliyattan çekiniyorum. Endoskopik alın germe ameliyatı acılı mıdır? bu konuda bilgi verin lütfen.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Endoskopik alın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bu nedenle ameliyat sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Endoskopik alın germe ameliyatında minimal izler kaldığı için iyileşme döneminde çok az ağrı veya acı hissedeceksiniz. Bu ağrılar sadece ilk 2-3 gün sürer ve ağrı kesici ile kontrol altına alınabilir. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir