+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği

Yüz güzelliği kadınlar için çok önemlidir. Genç ve sıkı görünen bir cilt yapısı kadınların en değer verdiği bölgelerin başında gelir. Alın bölgesi de yüzümüzün ilk bakışta ön plana çıkan alanıdır. Bu nedenle alın bölgesi ne kadar genç görünürse yüzümüzün bütünü de o kadar dinamik ve diri görünecektir. Alın bölgesindeki minik çizgileri zamanla derinleşerek dikey veya yatay çizgiler meydana getirir. Bu görünüm kadınlarda yorgun, yaşlı ve solgun bir ifadeye neden olur. Bunun yanı sıra düşük ve çatık kaşlar da alın kırışıklığının sebeplerinden bazılarıdır.  

Alın germe ameliyatı kimlere uygundur?

Eğer kaşlarınız düşük görünüyor, alın bölgenizde yoğun ve derin bir kırışıklık mevcut ise bunu alın germe ameliyatı ile ortadan kaldırabilirsiniz. İki kaşınızın arasında burnunuza doğru uzanan derin dikey bir veya iki çizgi oluşmuşsa, alnınızda düzelmeyen derin yatay çizgiler varsa alın germe ameliyatının zamanı gelmiş demektir.

Alın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Alın germe ameliyatı yapılırken, hastanın her iki şakak arasındaki saçlı derinin içinden bir kesi açılarak alın derisi kaldırılır. Alında kırışıklığa neden olan veya kaşları aşağı düşüren kaşlar tahrip edilir. Alın derisi göz hizasından itibaren serbestleştirilir ve fazla olan deri atılır. Böylece alın bölgesi gerginleştirilerek daha sıkı ve genç bir görünüm elde edilir.

Alın germe operasyonu sonrasında iyileşme süreci

Alın germe operasyonları genellikle genel anestezi altında 2-3 saat arası sürer. Hasta ameliyattan bir gün sonra hastaneden taburcu edilir. Alın germe ameliyatından sonra ikinci günden itibaren banyo yapılabilir. Alın germe ameliyatından sonra yüz bölgesinin şişmemesi ve morluk kalmaması için buz uygulanması önerilir. Operasyon sonrası 1-2 hasta içinde hastanın yüzündeki şişlikler iner. İkinci haftadan itibaren günlük hayatınıza geri dönüş yapabilirsiniz. Hastanın saçlı derisindeki tel dikişler 10. gün alınır. Alındaki uyuşukluk birkaç hafta içinde düzelir. Spor, eğilme, ağır ev işi ve cinsel ilişki gibi kan basıncını arttıran yoğun fiziksel aktivitelerden birkaç hafta boyunca kaçınmak gerekmektedir. Üç ay boyunca güneşlenme, sauna ve solaryumdan uzak durmak gerekir.

Alın germe ameliyatı ile birlikte yapılabilecek uygulamalar nelerdir?

Alın germe ameliyatında hastanın yüzündeki diğer sarkık bölgelere ve kırışıklıklara müdahale ederek daha etkili sonuçlar alabiliyoruz. Hastanın kaşlarında düşüklük varsa alın germe ameliyatı sırasında bunlar kaldırılabilir. Eğer üst göz kapağınızda sarkma problemi ve gözlerin altında torba görünümü oluştuysa alın germe ameliyatı sırasında göz çevresi ameliyatı da yapılabilir.

Operasyon öncesi muayene sırasında hastaların çeşitli mimikler yaparak her adalenin hareketine dikkat edilerek alın ve üst göz kapağınız incelenir. Daha sonra kaşlarınızın düşüklük oranı, yüzünüzdeki sarkmalar ve göz kapağındaki fazla deri analiz edilerek size en uygun ameliyatlar paylaşılır. Bu ameliyatlar çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Alın germe ameliyatı, yüz germe ve göz kağağı estetiği ile birlikte yapılabilir.

Ameliyat olmadan alternatif alın germe tedavileri

Eğer bıçak altına yatmadan genç bir alın bölgesi elde etmek isterseniz alternatif alın germe tekniklerini sizinle paylaşabiliriz. Botoks, Ulthere ve fraksiyonel lazer uygulamaları sayesinde alın bölgesinde pratik ve etkili sonuçlar alabiliyoruz.Botoks uygulaması ile 6 ay süreyle geçici olarak alın bölgesindeki kırışık görünümden kurtulabilirsiniz.

Ulthera ise ameliyatsız tedavi edici tek seanslık bir uygulamadır, 1,5 mmlik başlığı ile kırışıklıklarınızı büyük ölçüde giderecektir.Karbondioksit fraksiyonel lazer  ile ortalama 3 seansta alın kırışıklıklarından ameliyatsız bir şekilde kurtulma sağlanabilmektedir.  

Kaş Kaldırma operasyonu nedir?

Kaş yapısı erkek ve kadınlarda anatomik olarak çok farklıdır. Kadınlarda daha kavisli bir görünüm varken erkeklerde çok daha düz bir yapı olur. Kaş, göz ve burun ile orantılı bir şekilde konumlanmıştır. Yapısal ve yaşa bağlı kaş düşüklüğü hastanın yorgun ve mutsuz gözükmesine neden olur. Kaşların normal şekline ve açısına getirilmesi hastanın daha dinamik bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olacaktır. Bakışların bile değişeceği bu operasyonda, hasta daha canlı ve etkileyici bakışlara sahip olur.

Kaş kaldırma operasyonları tıpkı alın germe operasyonlarında olduğu gibi saçlı deriden yapılan küçük bir kesi yardımıyla gerçekleştirilir. Ya da Tam kas üzerinden ya da üst göz kapağından girilerek yapılabilir. Kaş kaldırma operasyonunun kalıcı olması ve izi istenilen kaş şekline ve tekniğe göre değişir. Teknik, hastanın doktorun muayenesi sonrası karar verilir. Aynı operasyon içerisinde hem alın germe hem de kaş kaldırma operasyonu gerekebilir. Bu operasyona hastanın ihtiyacına göre göz kapağı operasyonu da eklenebilir.

17 Yorum
Sema
İyi günler benim kaşlarım çok çatık görünüyor, sürekli sinirli gibi durduğumu söylüyorlar,kaş kaldırma bana uygun mu? yardımcı olun lütfen
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Çatık görünen kaşlar, doğru noktalardan yapılan kaş kaldırma estetiği ile daha yumuşak bir görüntüye kavuşturulur. Kaşların ortaları yukarı doğru çekilerek, çatık olan kaşlar dengelenir. Sevgiler.
Nebahat
Merhaba, Alın germe estetiğinden sonra tekrar alnım kırışır mı?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Alın germe estetiğinden sonra yaşlanma süreciniz devam edeceği için alnınızda tekrar kırışıklar görülebilir. Fakat alnınızda ki kırışıklar eskisi kadar yoğun ve derin olmayacaktır. Sevgiler.
Ebru
Hocam iyi günler, benim kaşlarım çok düşük kaşlarıma şekil vermek için aldırıyorum ama istediğim gibi olmuyor. Kaş kaldırma estetiği yaptıracağım, fakat kaşlarım da çok gür. Kaş kaldırma işleminden sonra kaşlarımı alabilir miyim? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Kaş kaldırma estetiğinden sonra kaşlarınızı alabilirsiniz fakat iyileşme sürecini beklemenizi öneririz. En az bir ay kaşlarınızı almamalı, bu bölgeye ip ve ağda sürmemelisiniz. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra hekiminize de danışarak tekrar kaş şekillendirmek için aldırabilirsiniz. Sevgiler.
Ayşe
İyi akşamlar hocam ben düzenli olarak alnıma botoks yaptırıyorum. Ama kırışıklarım çoğaldığı için alın germe estetiği yaptırmaya karar verdim. Acaba alın germe yaptırdıktan sonra yine botox yaptırabilir miyim? Teşekkürler.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Alın germe estetiğinden sonra botoks yaptırabilirsiniz. Alın germe işleminin iyileşme süreci tamamlandığında cildiniz botoksa uygun olacaktır. Fakat alın bölgeniz zaten yukarı doğru kaldırıldığı için ilk zamanlar botoksa ihtiyacınız olmayacaktır. Sevgiler.
Aydan
İyi günler hocam, endoskopik alın germe işleminin izleri dışarıdan bakıldığında belli olur mu? Bilgi verir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Endoskopik alın germe uygulamasının izleri saçlı derinin altına gizlenir. Alın germe estetiğinin izleri dışarıdan bakıldığında belli olmaz. Endoskopik alın germe işleminin izleri oldukça küçük olduğu için başkalarının fark etmesi imkansız olacaktır. Sevgiler.
Derya
İyi günler hocam, alın germe operasyonu mimiklerimin değişmesine sebep olur mu? bu konuda bilgi verir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Alın germe işlemi, alın bölgesindeki kırışıkları yok etmek ve alın derisinin daha sıkı görünmesini sağlamak için yapılır. Alın germe işlemi doğru bir şekilde yapıldığında mimikleri etkilemez. Alın germe için mutlaka işinde uzman bir hekimden bilgi almalısınız.Sevgiler.
Tomris
İyi günler hocam ben alın bölgemdem şikayetçiyim. Yüzümde genel olarak bir şey yok ama alınımda çok kırışma var. Ameliyattan çekiniyorum. Endoskopik alın germe ameliyatı acılı mıdır? bu konuda bilgi verin lütfen.
Merhaba, Endoskopik alın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bu nedenle ameliyat sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Endoskopik alın germe ameliyatında minimal izler kaldığı için iyileşme döneminde çok az ağrı veya acı hissedeceksiniz. Bu ağrılar sadece ilk 2-3 gün sürer ve ağrı kesici ile kontrol altına alınabilir. Sevgiler.
Elif
İyi günler, İple kaş kaldırma işlemi ifademi bozar mı? Teşekkür ederim.
Merhaba, İple kaş kaldırma işlemi medikal iplerle yapılır. Yüzdeki bağ dokularına uyumlu olan bu ipler ifadenizi korumanıza yardımcı olacaktır. İple kaş kaldırma işleminde kaslara dokunulmayacağı için mimikleriniz bozulmaz. İşlemi uzman bir cerraha yaptırmanız bu konuda çok önemlidir. Sevgiler.
Şenay
Merhaba hocam, Alın germe ameliyatı saç çizgimi etkiler mi? bu konuda bilgi verir misiniz?
Merhaba, Alın germe ameliyatında fazla olarak deri kesilerek atıldığı için saç çizgisi etkilenmez. Alın germe ameliyatında saç çizginizin eskisi gibi görünmesi için mutlaka uzman bir cerraha bu ameliyatı olmanızı öneririz. Sevgiler.
Ayşe
Merhaba, Yüz germe ameliyatı yaptırmadan sadece alın germe estetiği doğal bir sonuç ortaya çıkarır mı?Teşekkürler
Merhaba, yüzünüzde etkili bir değişim görmek istiyorsanız alın germe estetiği ile birlikte yüz germe ameliyatını da olmanızı öneririz. Eğer yüzünüzdeki sarkma yoğun derecedeyse sadece alın bölgesini gerdirmek, geri kalan bölgenin yapay görünmesine yol açabilir. Sevgiler.
Kaş Kaldırma Estetiği Kaş Kaldırma Estetiği

İdeal kaşta kaş ortası kalkık, dış kısmı ise gözün dış köşesinin bittiği ye...

HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ