Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği, Blog

Alın Kırışıklığı Tarih Oluyor!

Alın kırışıklığıFarklı tedavi seçenekleri ile alın kırışıklığı tarih oluyor. Yüzümüzde ki kırışıklar yaşımızı belli eder, hatta bazı durumlarda yüz kırışıkları olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize sebep olabilir. Alın kırışıkları da bunların başında gelir. Gençlik yıllarından itibaren güneş gözlüğü kullanmama, yoğun mimik kullanımı, yetersiz su tüketimi ve genetik sebeplerden dolayı alında kırışıklar meydana gelir. Alın kırışıkları meydana geldikten sonra bunları kozmetik kremlerle ortadan kaldırmak mümkün değildir. Alın kırışıklığının tek çözümü estetik uygulamalarıdır. Alındaki derin kırışıkları dahi silebilen bu uygulamalar sayesinde en az 5 ila 8 yaş daha genç görünebilirsiniz. Derinleşmiş alın kırışıklarının yüzünüze kattığı yaşlı, ciddi ve somurtkan görüntüyü yok etmek sizin elinizde! Size en uygun medikal ve ya cerrahi estetik işlemlerden birini seçerek gençlik etkisini ortaya çıkarmaya ne dersiniz?

Alın kırışıklığının nedeni nedir?

Alın kasları yüzümüzün en çok çalışan kaslarından biridir. Yüz kaslarımız, mimik kullanımıyla birlikte kırışıklığa sebep olabilir. Yüzde en çok alın bölgesinde, göz çevresinde ve dudak kenarlarında bu kırışıkları görebiliyoruz. Fakat bu kırışıklar arasında en büyük ve göze çarpan kırışıklık alın bölgesindeki yatay kırışıklardır. Bazı kişilerin alın kırışıklığının sebebi genetik olabilir, bazen de mimik kullanımına ve çevresel şartlara göre alındaki hafif kırışıklar derinleşerek ileri dereceli alın kırışıklığına ve oluklara yol açabiliyor. İleri derecedeki alın kırışıklığında, kaşlarınızı çatmasanız dahi kırışık izlerini alın bölgenizde görebilirsiniz. Alın kırışıklığını gizlemek mümkün değildir. Makyajla kırışıklığı gizlemeye çalıştığınızda, kırışıklarınıza dolan pudra ve fondöten bu bölgeyi daha da belirgin hale getirecektir. Günümüzdeki son teknoloji estetik imkanlardan yararlanarak alın kırışıklarını sonsuza kadar silebilirsiniz.

Alın Kırışıklığında cerrahi tedaviler

 • Kaş ve şakak kaldırma

Alın kırışıklığı zamanla alın bölgesinde sarkma yaratır. Alın sarkması kaşları ve göz kapaklarını da etkileyerek yüze yaşlı bir ifade kazandırır. Kaş ve şakak kaldırma estetiği lokal anestezi altında yapılan minimal cerrahidir. Kulak üzerindeki saçlı derinin içinden minik bir kesi açılır. Buradan içeri girilerek alın bölgesindeki fazla deri kesilir. Kalan alın derisi de yukarı doğru gerilerek saçlı derinin içinde tekrar dikilir. Kaşların tekrar sarkmaması için dikişle kaşlar yukarı doğru asılır. Böylece alın bölgesindeki kırışıklar ve sarkma azalır. Kişilerin üst göz kapağındaki düşüklük ortadan kaldırılır. Kaş ve şakak kaldırma estetiği 2 saat içinde tamamlanır.

Kaş ve şakak kaldırma estetiğinden sonra 5 gün boyunca evde dinlenmeniz önerilir. Ameliyat bölgesi ilk günlerde sargı ile kapatılarak mikrop kapmaması sağlanır. Sargılar açıldığında ufak morluklar ve şişlikler görülmesi normaldir. 5.günden sonra hastalar duş alabilir. Kaş ve şakak kaldırma estetiğinin kalıcılığı 10 yıl boyunca sürer. 10 yılın sonunda dilerseniz tekrar kaş gerdirme ameliyatı olabilir veya ameliyatsız alın germe işlemleriyle alın bölgenizin genç görünmesini sağlayabilirsiniz.

Alın Kırıklıkları için medikal tedaviler

 • Yağ Enjeksiyonu ile Alın Germe

Alın bölgesindeki kırışıklar yağ dolgusu denen kişinin kendi yağı kullanılarak da ortadan kaldırılabilir. Alındaki derinleşmiş kırışıklar yağ dolgusu ile doldurularak alın bölgesi daha pürüzsüz bir hale getirilir. Bu işlem için öncelikle kişinin kendi yağı Vaser liposuction yöntemi ile alınır. İnce kanüllerle karın ve ya bel bölgesinden yağ çekilir. Dolgu işleminin kalıcılığı için yağ hücrelerinin canlı kalması çok önemlidir. Yağ hücreleri ayrıştırılır hatta nano yağ olarak hazırlanabilir ve sonra alın bölgesine kırışıklıkların altına enjekte edilir. Alın bölgesindeki yağ dolgusunun doğal görünmesi için doğru noktalara yeterli miktarda yağ dolgusu uygulanmalıdır. Uygulanan yağ dolgusunun %30’u işlemden 3 ay sonra eriyecektir. Kalan yağ dolgusunun kalıcılığı ise hastaya bağlıdır. Alın bölgesinde yoğun bir kas hareketi olmadığı için yağ dolgusunun kalıcılığını uzun süre görebilirsiniz. Alın kırışıklığına uygulanan yağ dolgusu sayesinde alnınız daha düz, pürüzsüz ve canlı görünecektir. Alın dolgusundan sonra ihtiyaç duyarsanız botox da yaptırabilirsiniz.

 • botoxBotox ile alın kırışıklığına son

Ameliyatsız alın gerdirme işlemlerinden bir diğeri de botox işlemidir. Botox günümüzde tercih edilen en yaygın, en etkili gençlik uygulamalarından biri olarak görülüyor. Alın bölgesine yapılan botox, kasları gevşeterek 4-5 aylığına alın bölgesinde daha rahatlamış ve pürüzsüz bir görüntü ortaya çıkarır.

Botoks uygulama bölgesi ve uygulama miktarı kişinin alın bölgesindeki kırışıklara bağlıdır. Alındaki kırışıkların arasına yapılan botox, hem alın çizgilerinin görünürlüğünü azaltır, hem de kaşların daha kalkık görünmesine yardımcı olur. Kaşların üzerine yapılan botox ise kaş arasındaki kaş çatma çizgilerini yok eder, yüzünüzün kızma refleksinin azalmasını sağlar. Alın bölgesine genellikle 25 ünite botox yapılması tavsiye edilir.

 • İple alın germe

Ameliyatsız alın germe denilince ilk akla gelen uygulamalardan biri de iple askı yani iple alın germe yöntemidir. İple askı yönteminde medikal ipler kullanılır, böylece iplerin kopmaması ve cilt altı dokusu ile uyumlu olması sağlanır. İple alın gerdirme için saçlı derinin altından minik kesilerden içeri girilerek iplerle alın derisi yukarı doğru çekilir. Ameliyatsız iple askı yönteminde fazla alın derisi kesilmez, herhangi bir dikiş uygulanmaz. Anestezik kremlerle uyuşturulan alın bölgesinde sadece medikal iplerle lifting etkisi yaratılır. İple alın germe aynı zamanda kaşların da daha kalkık görünmesine yardımcı olur, göz kapağındaki sarkıklık giderilir. İple askı yönteminin kalıcılığı iki sene boyunca devam eder. İple alın gerdirme işleminden memnun olmayan hastalar, ikinci bir operasyonla deri altından ipler çıkartılarak eski görüntüsüne kavuşturulabilir.

Alın kırışıklığı tedavisi fiyatları?

Alın kırışıklığı fiyatları yapılan tedaviye göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak alın kırışıklığı tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Alın Kırışıklığı Tarih Oluyor!” İçin 4 Soru Soruldu

 1. İrfan dedi ki:

  Merhabalar
  Alnımda kırışıklık ve derin çizgiler var bundan kurtulmak için ameliyatsız bir yöntem varmı yoksa ameliyat olursak ücreti nedir.
  Saygılar

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile tarafınıza dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 2. Kumral dedi ki:

  Merhaba alnimin kasları çok sertleştiği icin kırışıklıklarım çok daha derin hale geldi.Daha önce botox ve dolgu yaptırdım. Fakat istediğim sonuca ulaşamadım. Alin derimdeki fazlalık kesilerek yada alin gerilerek istenilen sonuca ulasilamaz mi?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, alın daraltma operasyonu yapılabilir ama bunun için sizi görmemiz gerekir. Bize mail yada telefon ile fotoğraf ıletebılırsenız yardımcı oluruz.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.