Alt ve üst göz kapağı ameliyatı sonrasında göz şekli değişir mi?

blank
1 Cevap

Leyla hanım merhabalar ben 35 yaşındayım göz kapaklarımda düşüklük var ama göz şeklimi çok seviyorum. Acaba göz kapağı ameliyatı olsam göz şeklimde bir değişiklik olur mu? Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, eğer uzman bir hekim tarafından başarılı bir ameliyat gerçekleştirilir ise göz şekli değişme durumu olmaz. Göz şekli değişme durumu eğer alt göz kapağında yani dış kantüs dediğimiz yerde bir düşüklük var ise bunu kaldırmak gerekir ama hastanın dış kantüsü zaten kalkık ise onu değiştirmemek gerekir. Bu durum cerrahın elindedir. Bu nedenle ameliyat öncesi mutlaka hasta ile konuşmak beklentisini tam olarak anlamak ve yapılması gereken işlemleri hastaya belirterek karşılıklı anlaşma sonrasında operasyonu yapmak çok daha sağlıklı olmaktadır. Çünkü cerrahi olarak yapılan işlemler mutlaka iyileştirmek için yapılmakta fakat geri dönüşü olmayan işlemler olduğu içinde kesinlikle hasta ile beklentileri konuşarak ilerlemek gerekmektedir.Sevgiler.

blank

Hocam merhaba, benim üst göz kapaklarım düşük ve makyaj yapmakta bile zorlanıyorum. Sürdüğüm eyeliner gözümün üstüne bulaşıyor artık bu durumu çözmek istiyorum fakat tedirgin olduğum bir konu var, göz kapağı ameliyatından sonra göz şeklim değişir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

İfade gözlerin içindedir. Sürpriz, üzüntü, şüphecilik, şaşkınlık, coşku her biri gözler aracılığıyla iletilir. Göz kapakları yaşlandıkça gözlerin ifadesizleşmesine neden olurlar. Gerçekte durum böyle olsun veya olmasın, kişinin yorgun veya yıpranmış olduğunu mutlaka yansıtırlar. Gençliği yeniden kazanmak adına, göz kapağı kaldırma sadece estetik bir işlem değildir – gerçekte nasıl hissettiğinizi bir yansımasıdır. Üst göz kapağı cerrahisi değerlendirmesi, sizi gençleştirmeye yardımcı olurken en doğal sonuçları elde etmek için neye ihtiyacınız olabileceğini belirlenmesine olanak tanır. Tipik bir üst göz kapağı ameliyatı, fazla derinin alınmasını ve torbaları veya koyu halkaların çıkarılmasını içerir. Bu, göz kapağı ameliyatı için başka bir terim olan bir blefaroplasti kullanılır. Doğru yapıldığında, doğal görünümünüzü gerçekten optimize edilebilir. Göz kapaklarının durumuna göre en iyisini yaparak kaşlarınızı, göz kapağınızın geri kalanı ve yüz yapınıza tam olarak uyan, istenen bir konuma getirmek mümkündür.

blank

İyi günler Leyla Hanım, benim üst göz ve alt göz kapaklarım düşük görünüyor. Ameliyat olsam göz şeklimde bir değişiklik olur mu? Genel olarak göz yapımı seviyorum ama sadece biraz düşüklüğünün giderilmesini istiyorum, Alt ve üst göz kapağı ameliyatı sonrasında göz şekli değişir mi? bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 26, 2020

İyi günler, göz kapaklarına yapılan estetik operasyon, göz kapağının şekline ve sarkıklığın derecesine göre değişir. Göz kapağı estetiğinde kaşların pozisyonu, göz şekli ve göz kapaklarındaki fazlalıklar bir bütün olarak değerlendirilir. Üst ve alt göz kapağı operasyonları beraber yapıldığı takdirde yaklaşık olarak 2,5 saat civarında sürmektedir. Göz kapağı ameliyatlarında alanında uzman bir cerrahın operasyonu yapması gözün şeklinin korunmasını sağlar. Göz kapağında dış kantüs olarak adlandırılan yerde düşüklük olması durumunda bu kalkıklık giderilir. Dış kantüs eğer kalkık durumdaysa o zaman herhangi bir operasyona gerek duyulmaz. Alt ve üst kapak operasyonunda hastanın aklındaki göz tipini ve yapılmasını istediği işlemi ve beklentilerini doktora net ve açık bir şekilde ifade edebilmesi gerekir. Göz kapağı operasyonları geri döndürülebilen ameliyatlar olmadığı için operasyon öncesinde cerrahın ve hastanın ayrıntılı bir şekilde konuşmaları elzemdir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar