Alt ve üst göz kapağı ameliyatı sonrasında göz şekli değişir mi?

1.48K görüntülenmeGöz Kapağı Estetiği
0
1 Yorum

Leyla hanım merhabalar ben 35 yaşındayım göz kapaklarımda düşüklük var ama göz şeklimi çok seviyorum. Acaba göz kapağı ameliyatı olsam göz şeklimde bir değişiklik olur mu? Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, eğer uzman bir hekim tarafından başarılı bir ameliyat gerçekleştirilir ise göz şekli değişme durumu olmaz. Göz şekli değişme durumu eğer alt göz kapağında yani dış kantüs dediğimiz yerde bir düşüklük var ise bunu kaldırmak gerekir ama hastanın dış kantüsü zaten kalkık ise onu değiştirmemek gerekir. Bu durum cerrahın elindedir. Bu nedenle ameliyat öncesi mutlaka hasta ile konuşmak beklentisini tam olarak anlamak ve yapılması gereken işlemleri hastaya belirterek karşılıklı anlaşma sonrasında operasyonu yapmak çok daha sağlıklı olmaktadır. Çünkü cerrahi olarak yapılan işlemler mutlaka iyileştirmek için yapılmakta fakat geri dönüşü olmayan işlemler olduğu içinde kesinlikle hasta ile beklentileri konuşarak ilerlemek gerekmektedir.Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, benim göz çevremde deformasyon çok fazla. Yaşlı gibi duruyorum ama yaşım daha 40. Ameliyat olmak istiyorum. Yalnız sorum şu ki alt ve üst göz kapağı ameliyatı sonrasında göz şekli değişir mi? Birkaç yerde böyle olduğunu okudum da.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, rahatlıkla söyleyebilirim ki göz kapağı ameliyatları gözün formunu değiştirmeye yönelik operasyonlar değildir ve göz şeklini değiştirmez. Göz kapağı düşüklüğü birçok kişide yaşa bağlı ya da genetik sebeplere bağlı olarak gördüğümüz bir sorun. Bir yandan kişide estetik kaygılara neden olurken diğer taraftan görme bozukluklarının yaşanmasına kadar olumsuzluklara neden olabiliyor. Biz göz kapağı ameliyatları ile bu sarkma ve diğer deformasyonların ortadan kaldırılmasını ve yüzün çok daha genç ve dinamik bir ifadeye kavuşmasını sağlıyoruz. Dolayısıyla bu konu ile ilgili okuduğunuz asılsız bilgilere itibar etmeyiniz, uzman bir doktor eşliğinde gönül rahatlığıyla operasyonunuzu olabilirsiniz. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, göz kapaklarıdaki düşüklük sebebiyle gözlerim çok daha yorgun görünüyor. Bu durum ifademi de olumsuz etkiliyor. Bu nedenle göz kapağı estetiği olmak istiyorum ancak bir sorum var. Acaba alt ve üst göz kapağı ameliyatı sonrasında göz şekli değişir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, göz kapağı estetiği ameliyatında göze herhangi bir müdahale yapılmaz. Yalnızca göz kapaklarındaki fazla deri vücuttan atılarak daha derin ve anlamlı bakışlara sahip olmanız sağlanır. Ameliyat sonrasında gözler daha büyük görünür. Bu da daha genç ve canlı görünmenizi sağlar. Kısacası endişe edilecek bir durum yoktur. Göz kapağı estetiği ameliyatı sonrası göz şeklinizde bir değişim meydana gelmez.

0

Kolay gelsin hocam, uzun zamandır göz kapaklarımdaki düşüklükten çok şikayetçiyim ancak onlarla ilgilenmek için fırsatım olmadı. Fakat görme kalitem de gitgide azalmaya başlayınca artık korkmaya başladım ve bir şeyler yapmanın zamanı geldi diye düşündüm. Göz kapağı estetiği ameliyatı ile bu sorunun çözüleceğine inanıyorum ancak endişem şu, acaba göz kapağı estetiği sonrasında göz şeklinde bir farklılık meydana gelir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, göz kapaklarında çeşitli sebeplere bağlı olarak zamanla düşüklük meydana gelebilir. Göz kapaklarındaki bu düşüklük de kişinin görme kabiliyetini olumsuz etkiler, aynı zamanda estetik açıdan ortaya hoş bir görüntü çıkmaz. Göz kapağı estetiği ile tüm bu sorunları hallediyoruz. Göz şeklini değiştiren cerrahi operasyonlar vardır ancak göz kapağı estetiği bunlardan biri değildir. Bu nedenle eğer göz kapağı düşüklüğü şikayetiniz varsa gönül rahatlığı ile göz kapağı estetiği yaptırabilirsiniz.

0

Leyla Hocam merhaba, bende göz kapağı düşüklüğü var. Bu sebeple görüşümde de bazı bozulmalar olmaya başladı. Ameliyat olmak istiyorum ama alt ve üst göz kapağı ameliyatı sonrasında göz şekli değişir mi diye emin değilim. Bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı düşüklükleri hem gözde görme ile ilgili bozukluklara hem de estetik anlamda kaygıya sebep olur. Bizim alt ve üst göz kapağı ameliyatlarındaki amacımız bu olumsuz durumlara neden olan fazla deriyi alarak hem kötü görüntüyü ortadan kaldırmak hem de görüş bozukluklarını gidermektir. Göz kapağı ameliyatı gözün yapısını değiştirmez. Göz yapısını değiştiren farklı estetik operasyonlar mevcuttur ancak göz kapağı estetiği bu ameliyatlardan biri değildir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 56 yaşındayım. Göz kapaklarımda düşüklük şikayeti yaşıyorum. Son zamanlarda bu benim görmeme de engel olmaya başladı. Göz kapağı ameliyatı yapılabiliyormuş. Ama bir taraftan da ben gözlerimin yapısından memnunum. Herkes de hep çok beğenirdi. Size sorum alt ve üst göz kapağı ameliyatı sonrasında göz şekli değişir mi? Buna göre ameliyat olmak istiyorum. Sağ olun.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı düşüklükleri yüzdeki estetik görüntünün bozulmasına sebep olmasının yanı sıra görüşte kısıtlılık yaratarak kişinin yaşamsal konforunu da olumsuz yönde etkileyebilir. Biz alt ve üst göz kapağı ameliyatlarında bu sorunları ortadan kaldırmak için gözde düşüklüğe neden olan fazla deriyi alırız. Gözün yapısını değiştiren bazı estetik operasyonlar vardır ancak göz kapağı ameliyatı bu ameliyatlardan biri değildir. Göz kapağındaki fazla derinin alınması haricinde göze farklı bir müdahalede bulunulmaz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar