Botoks ile Yüzde Germe Etkisi Yaratılır mı?

1.81K görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

Merhaba, Ameliyat olmaktan korkuyorum, botoks ile yüzümde lifting etkisi yaratabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında en yaygın olanı botoxtur. Botox, yüzünüzdeki kırışıkları ortadan kaldırarak yüzünüzün daha gergin, dolayısıyla daha kalkık görünmesine yardımcı olur. Yüzünüzde daha yoğun bir şekilde lifting etkisi görmek istiyorsanız iple yüz askısı, thermage ve ulthera gibi diğer ameliyatsız face lifting uygulamalarını da araştırabilirsiniz. Botox yüzünüzde daha çok lokal olarak lifting etkisi yaratırken Thermage ve Ulthera ile yüzünüzün genelinde lifting etkisi görebilirsiniz. Ameliyat olmaktan korkan veya ameliyat olacak zamanı olmayan kişiler için ameliyatsız yüz germe işlemleri önerilir. Hem daha ekonomik hem de daha hızlı sonuç veren bu işlemlerle gençlik yıllarınıza dönebilirsiniz.Sevgiler.

0

Hocam selamlar, size bir sorum olacaktı. Botoks ile yüzde germe etkisi yaratılır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks yanlış bilinenin tersine germe amacıyla uygulanmaz. Botoks tekniğiyle yüzünüzde zamanla meydana gelen kırışıklıklar ve ince çizgiler ortadan kaldırılır ve çok daha genç yüz hatları elde edilir. Botoks sadece belirli bölgelere odaklanır. Fakat tüm yüzünüze uygulatmayı arzuluyorsanız ip ile yüz askısı veya ulthera gibi ameliyatsız yöntemleri tercih edebilirsiniz. Ek olarak, cildinizde şiddetli bir sarkma mevcutsa yüz germe ameliyatını da düşünebilirsiniz.

0

Leyla Hocam merhaba, benim yanaklarımda hafif sarkma var. Botoks ile çözülebilir mi? Botoks ile yüzde germe etkisi yaratılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu sorunun yanıtını net bir şekilde verebilmek için önce sizi muayene etmeliyim ve sarkma oranını görmeliyim. Botoks daha çok kırışıklıkların giderilmesinde ve yeni kırışıklık oluşumunun önüne geçilmesinde kullandığımız bir işlem. Sarkmalar için germeye yönelik medikal yöntemler ya da aşırı oranda bir sarkma varsa yüz germe ameliyatı da önerebiliyorum. Uygun olduğunuzda merkezimize gelebilirseniz muayene sonrası kesin bir tedavi yöntemi belirleyelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, botoks ile yüzde germe etkisi yaratılır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, botoks sanılanın aksine bir germe işlemi değildir. Botoks ile yüzde oluşan kırışıklıklar yok edilerek daha genç ve estetik bir yüz görünümü elde edilir. Botoks yalnızca bir bölgeye yoğunlaşır. Ancak tüm yüzünüze işlem yaptırmak isterseniz iple yüz askısı ve ulthera gibi ameliyatsız uygulamaları da düşünebilirsiniz. Ayrıca yüzünüzde yoğun bir sarkma da var ise yüz germe ameliyatını da tercih edebilirsiniz.

0

Leyla Hanım merhaba, benim özellikle alın bölgemde ciddi kırışıklıklar var. Aslında tüm yüzümde öyle. Hafif bir sarkma da var yanaklarımda Tüm yüz botoks ile yüzde germe etkisi yaratılır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks ile uygulama yapılan bölgedeki kaslar geçici olarak kısıtlanır ve kas kullanımının yol açtığı ince çizgiler ve derin kırışıklıklar ortadan kaldırılır. Yenilerinin ortaya çıkması da engellenmiş olur. Botoks bir yüz germe işlemi değildir ancak kırışıklıklar yok olduğunda cilt daha ışıltılı, canlı ve gergin bir görüntü kazanır. Bu noktada yanaklarınızdaki sarkmanın oranı çok önemli. Muayene etmeden kesin bir şey ne yazık ki söylemem doğru olmaz. Eğer sarkma çoksa o zaman yüz germe ameliyatı da önerebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım. Cildimle leke ve lekelenmeler var, bunlardan botox ile kurtulabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar. Botox ile var olan kırışıklık ve çizgilerinizi giderebiliyoruz ya da koruyucu önlem olarak daha erken başlayıp oluşmalarını engelleyebiliyoruz. Eğer lekeleriniz kırışıklıklarınızın üzerinde oluşmuşlarsa daha belirgin görünürler. Botox ile elde edebildiğimiz pürüzsüz görüntüde lekeleriniz daha az görünecektir fakat cilt lekelerini tamamıyla geçirmeyebilir. Leke problemleriniz için size babyface beauty gibi teknolojik uygulamaları önerebilirim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı