Botoks ile Yüzde Germe Etkisi Yaratılır mı?

blank
1 Cevap

Merhaba, Ameliyat olmaktan korkuyorum, botoks ile yüzümde lifting etkisi yaratabilir miyim? Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında en yaygın olanı botoxtur. Botox, yüzünüzdeki kırışıkları ortadan kaldırarak yüzünüzün daha gergin, dolayısıyla daha kalkık görünmesine yardımcı olur. Yüzünüzde daha yoğun bir şekilde lifting etkisi görmek istiyorsanız iple yüz askısı, thermage ve ulthera gibi diğer ameliyatsız face lifting uygulamalarını da araştırabilirsiniz. Botox yüzünüzde daha çok lokal olarak lifting etkisi yaratırken Thermage ve Ulthera ile yüzünüzün genelinde lifting etkisi görebilirsiniz. Ameliyat olmaktan korkan veya ameliyat olacak zamanı olmayan kişiler için ameliyatsız yüz germe işlemleri önerilir. Hem daha ekonomik hem de daha hızlı sonuç veren bu işlemlerle gençlik yıllarınıza dönebilirsiniz.Sevgiler.

blank

Merhaba Leyla Hanım. Cildimle leke ve lekelenmeler var, bunlardan botox ile kurtulabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhabalar. Botox ile var olan kırışıklık ve çizgilerinizi giderebiliyoruz ya da koruyucu önlem olarak daha erken başlayıp oluşmalarını engelleyebiliyoruz. Eğer lekeleriniz kırışıklıklarınızın üzerinde oluşmuşlarsa daha belirgin görünürler. Botox ile elde edebildiğimiz pürüzsüz görüntüde lekeleriniz daha az görünecektir fakat cilt lekelerini tamamıyla geçirmeyebilir. Leke problemleriniz için size babyface beauty gibi teknolojik uygulamaları önerebilirim.

blank

Leyla hocam ben 32 yaşındayım 1 ay sonra nikahım var. Yüz germe ameliyatı için hem iyileşmem hemde erken diye düşünüyorum. Ama yüzümdeki kırışıklarda gitsin istiyorum. Botoks ile yüz germe etkisi olur mu? Yanıtlarsanız çok mutlu olurum:)

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, öncelikle tebrik ederim. Botoks uygulaması sayesinde yüzünüzde var olan kırışıklıklar yok olurken aynı zamanda yüzde gergin bir yapı oluşur. Botoksun uygulandığı bölgelerde 2 ile 3 gün için de gerginleşmeler başlar ve yaklaşık 10 gün içinde yüze tam oturmuş olur. Ameliyat olmak için çekiniyorsanız ya da size tedavi maddi yönden sorun yaratıyorsa botoks önerebiliriz çünkü ama ameliyat olmadan ve bütçenizi zorlamadan yüz germe işlemini oluşturabilirsiniz. Mutluluklar dilerim,

blank

Merhaba Leyla Hocam. Yüzümü biraz germek istiyorum fakat ameliyat için çok erken. İnce çizgilerim ve kırışıklıklarım var. Botoks ile yüzde germe etkisi yaratılır mı acaba?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 17, 2020

Merhaba. Botox uygulanan bölgelerde 48-72 saat içinde gerilme etkisi başlar. Örneğin alın bölgesine uygulandığında, bu bölge gerilmeye başlayarak ince çizgiler ve kırışıklıklar açılmaya başlar, kaşlarınız yukarı doğru kalkar. Dolayısıyla yüzünüzde germe efekti yaratır. 10 gün içinde de tamamen oturmuş olur ve yüzünüz daha parlak bir hal alır. Ancak yüzdeki sarkma fazla ise etkisi size yeterli gelmeyebilir.

blank

İyi akşamlar Leyla Hanım, yaşlanmayla birlikte yüzüm aşağı doğru sarkmaya başladı. Özellikle göz kenarlarım aşağı doğru iniyor. Bu görüntü beni çok rahatsız ediyor. Yüzümü yukarı doğru toparlamak istiyorum. Botox ile yüzde lifting etkisi yaratabilir miyim? 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 23, 2019

Merhaba, yaşlanmayla birlikte yüzünüzün aşağı doğru sarkması çok normaldir. Botox, yüzünüzdeki lokal bölgelerde kırışıklarınızın azalmasına yardımcı olur fakat yüzünüzü yukarı doğru tamamen toparlamaz. Eğer cildinizdeki kırışıklar ve sarkmalar yoğun bir şekilde görülüyorsa size yüz germe ameliyatı önerebiliriz. Eğer hafif dereceli bir sarkma söz konusu ise İple askı Thermage ve Ulthera uygulamaları ile daha ekonomik ve pratik bir şekilde yüz germe yapılabilir. Sevgiler.

blank

Hocam selam, 30 yaşındayım. Yüzümde ince kırışıklar oluşmaya başladı. Yüzümü biraz yukarı doğru kaldırmak istiyorum. Botox ile yüzümde lifting etkisi yaratabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 23, 2019

Merhaba, botoks yüzünüzdeki lokal bölgelerde gençlik ve toparlama etkisi yaratır. Bu yüzden yüzünüzün tamamında bu toparlayıcı etkiyi görmek için botoks yerine sizlere Thermage ve Ulthera uygulamasını tavsiye ederim. Fransız askı da aynı şekilde yüzünüzün yukarı doğru toparlanmasına yardımcı olur. Medikal iplerle yüzünüzü ameliyatsız bir şekilde yukarı doğru yeniden şekillendirebiliriz.Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar