Botox yaptırdığımda yüz ifadem kaybolur mu?

1.34K görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

Merhaba hocam ben 27 yaşındayım alnımda ufakta olsa kırışıklıklar başladı. Botox yaptırma zamanım geldi diye düşünüyorum. Ama daha yaşım genç olduğu için yüzümün ifadesinin kaybolmasından çok korkuyorum. Botoks yüz ifademi etkiler mi? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, eğer botox uygulamasında bu işte uzman bir hekim tercih ederseniz yüz ifadesinde bozulma gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu tamamen hekimin elindedir. Bütün hastalar botox yaptırdığında donuk ve ifadesiz bir suratları olacağını düşünürler. Sanılanın aksine durum böyle değildir. Artık günümüzde birçok oyuncu ve tiyatro sanatçısı da botox yaptırmaktadır. Hastalarımızın istediği genelde mimiklerini kullanmaya devam etmek sadece kırışıklıklarının azalmasının sağlanmasıdır. Bizde bu doğrultuda minik dozlarda rahatsız olunan bölgelere uygulama yapmaktayız. Bazı hastalarımız alın çizgilerini azaltmak ve kaş kaldırmak için tercih ederken bazıları ise göz kenarı ve kaş arası çizgileri için botoks uygulamalarına başvurmaktadır.Sevgiler.

0

Merhabalar hocam, özellikle kaz ayaklarım için botox yaptırmayı düşünüyorum ancak işlem sonrasında mimiklerimde bir değişiklik olur mu diye korkmuyor değilim. Acaba botox yaptırdığımda yüz ifadem kaybolur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yanlış bilinenin aksine botox yüzde ifade kaybına veya değişimine neden olmaz. Alanında uzman bir estetik cerrah tarafından uygulanan botox işlemlerinde bu tür sorunlarla karşılaşmanız mümkün değil. O sebeple merdiven altı işletme dediğimiz yerlerde veya bu işin uzmanı olmayan kişilerce yapılan botox işlemi size fayda yerine zarar sağlayacaktır.

0

Leyla Hocam merhaba, 40 yaşındayım. Botoks yaptırmak istiyorum yüzümdeki kırışıklar için ancak Botox yaptırdığımda yüz ifadem kaybolur mu diye endişe ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks kırışıklıkların giderilmesini sağlayan, yüzde oluşan çizgilerin kalıcılaşmasını engelleyen ve yüzün daha genç, daha dinamik görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Yüz ifadesinin kaybolmasına yol açmaz. Uygun bir zamanda muayene için gelebilirseniz yüzünüzde botoksa ihtiyaç olan kısımları belirleyelim ve uygulama planı yapalım. İstediğiniz sonuç için alanında uzman ve tecrübeli bir hekim ile devam etmeniz endişe etmenizi gerektirmeyecektir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım selamlar, kaz ayakları kırışıklıklarımı yok etmek için botox uygulamasına başvurmayı düşünüyorum. Ancak botox konusunda ciddi endişelerim de var. Acaba botox yaptırdığımda yüz ifadem kaybolur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, günümüzde birçok kişi botoxun yüzde ifade kaybına yol açtığını ve mimikleri yok edip doğallığı bozduğunu düşünmektedir. Ancak botox sanılanın aksine ifade eksikliğine yol açmaz. Eğer alanında uzman işini bilen bir estetik uzmanı tarafından uygulanırsa oldukça başarılı ve doğal sonuçlar almak mümkün. Bu nedenle botox yaptırmadan önce hekime iyi karar vermek gerekir.

0

Leyla Hanım merhaba, ben alnıma botox yaptırmak istiyorum. Son yıllarda çok kırışıklık oldu, çizgiler belirginleşti. Botox yaptırdığımda yüz ifadem kaybolur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks yüz ifadesinin kaybolmasına yol açan bir uygulama değildir. Kırışıklıkların giderilmesini, yüzde kalıcı çizgilerin oluşmasını önleyen ve yüzün daha genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olan bu işlem, gerçekten işin uzmanı tarafından uygulanırsa istenilen sonuçları verir. Yüz ifadeniz ile ilgili endişe duymanıza hiç gerek yok. Sadece uzman bir hekime gidin ve istediğiniz görüntüyü anlatın. Emin olun yeni halinizi siz de çok seveceksiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hocam. Alnımda, dudak kenarlarımda ve göz çevremde ince kırışıklıklar oluştuğu için  botox yaptırmak istiyorum ama botox sonrasında yüz ifademin değişmesini istemiyorum. Botox yaptırdığımda yüz ifadem kaybolur mu, yoksa botoxun yüz ifadesinde değişim yaratığı bilgisi yanlış bir bilgi mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox aslında yüz kaslarını geçici bir şekilde felce uğratarak kasların hareketinin kısıtlanmasını sağlar ve kırışıklık oluşmasını önler. Eğer doğru alanlara doğru miktarda botox maddesi uygulanırsa yüz ifadenizde hiçbir değişim oluşmaz. Botox yaptırdıktan sonra herhangi bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız yüz kaslarını iyi tanıyan, alanında uzman bir estetik ve plastik cerrahi uzmanıyla görüşün. Aksi takdirde botox sonrasında tatsız durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı