Botox yaptırdığımda yüz ifadem kaybolur mu?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam ben 27 yaşındayım alnımda ufakta olsa kırışıklıklar başladı. Botox yaptırma zamanım geldi diye düşünüyorum. Ama daha yaşım genç olduğu için yüzümün ifadesinin kaybolmasından çok korkuyorum. Botoks yüz ifademi etkiler mi? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, eğer botox uygulamasında bu işte uzman bir hekim tercih ederseniz yüz ifadesinde bozulma gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu tamamen hekimin elindedir. Bütün hastalar botox yaptırdığında donuk ve ifadesiz bir suratları olacağını düşünürler. Sanılanın aksine durum böyle değildir. Artık günümüzde birçok oyuncu ve tiyatro sanatçısı da botox yaptırmaktadır. Hastalarımızın istediği genelde mimiklerini kullanmaya devam etmek sadece kırışıklıklarının azalmasının sağlanmasıdır. Bizde bu doğrultuda minik dozlarda rahatsız olunan bölgelere uygulama yapmaktayız. Bazı hastalarımız alın çizgilerini azaltmak ve kaş kaldırmak için tercih ederken bazıları ise göz kenarı ve kaş arası çizgileri için botoks uygulamalarına başvurmaktadır.Sevgiler.

blank

Merhabalar Leyla Hanım. Botoks yaptırmak istiyorum ama bazı ünlülerin fotoğraflarını ve bazı arkadaşlarıma yapılan botoksu görünce ikilemde kalıyorum. Botox yaptırdığımda yüz ifadem kaybolur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 11, 2020

Merhabalar. Botox, laboratuar ortamında, Clostridium Botulinum adında bir bakteriden elde edilen ekzotoksindir ve uygulandığı kasları geçici olarak paralize edip, kasların kullanımından ötürü oluşan ince çizgileri ve kırışıkları engellemeye azaltmaya yarar. Botox yapılan alana uygulanan miktar ile orantılı olarak yaptırdığımızda yüz ifademiz kaybolup cansız bir görüntümüz olmaz. Botoks gerekli miktarda ve doğal bir şekilde uygulandığında etrafınızdaki kişiler tarafından anlaşılması çok zordur. Botox sonrasında alnımız parlar ve cildimiz daha sağlıklı görünür.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 1 Cevap

İyi günler hocam ben yaklaşık 2 sene önce alın bölgemde çok kırışıklık olduğu için botox yaptırdım. Ama botox yaptırdıktan sonra bütün arkadaşlarım yüz ifademin değiştiğini söyledi. Bende botoks sonrası aynaya baktığımda alnımın daha geniş olduğunu fark ettim. Şimdi botox yaptırmaya korkuyorum. Bu konuda yardımcı olun lütfen.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, bu durum yoğun mimik kullanan ve alnı geniş olan kişilerde rastlanan bir sorundur. Alın bölgesinde kaslar daha fazla ve daha çok kullanıldığı için botoks daha yüksek dozda enjekte edilir. Bundan dolayı kaslarda gevşeme olur alnı geniş olan kişilerde birde burdaki kaslar açılıp gevşeyince alın bölgesi daha geniş görünür. Alın bölgesine botox yaptırmaktan korkmayın burada önemli olan bir denge vardır. O yüzden mutlaka uzman bir hekime botox yaptırın. Daha minimal dozlarda yapılacak olan botoks uygulamaları ile yüzünüzün estetiği bozulmadan daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar