Botox yaptırınca yüz şişer mi?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam ben ilk defa botox yaptıracağım. Alın bölgem ve kaşlarımın arasından rahatsızım. Daha önce botoks yaptıran arkadaşım yüzün şiştiğini söyledi. Bu doğru mu botox yaptırınca yüzüm şişer mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, botox uygulamasında yüzde bir şişme meydana gelmez. Bazı kişiler botoxu yüze yapılan dolgu uygulamaları ile karıştırmaktadır, fakat botox bir dolgu maddesi olmadığından yüzde şişme meydana getirmez. Medikal estetik uygulamalarında yanak ve dudakları daha dolgun hale getirmek için dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Ülkemizde hyalüronik asit bazlı dolgular, kolajen yada kişinin kendinden elde edilen dokular yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu dolgu maddeleri cilde enjekte edildikten sonra birkaç gün şişliğe yani ödeme sebep olabilmektedir. Botulinum bir dolgu maddesi değildir. Sadece kırışıklığın olduğu bölgedeki kasları gevşetmek için kullanılan bir ilaçtır. Bu madde fizyolojik ile seyreltilip o şekilde enjekte edilir. Enjekte edilen bu ilaçta kasın içinde yayılıp dağılır. Sevgiler.

blank

Merhaba Leyla Hocam. Botox yaptırmak istiyorum fakat yüzüm şişer diye korkuyorum. Botox yaptırınca yüzüm şişer mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 11, 2020

Merhaba. Botox, kaslarınızı geçici olarak kısıtlayıp, kaslarınızın kullanımı sonucu oluşan kırışıklıkları, ince çizgileri engellemeye yarar. Botox sonrası yüzünüz şişmez. Küçük uçlu iğnelerle uygulanan noktalar çok hafif kabarabilir, kızarabilir, fakat bunlar oldukça normaldir ve birkaç saat içinde hepsi geçecektir. Botoksun etkisinin tam olarak görünür hale gelmesi yaklaşık 1 hafta sürer. 1 hafta sonra tekrar rotuş randevunuza gelmeniz gerekebilir.

blank

İyi akşamlar Leyla hocam, düğünümden önce botoks yaptırmak istiyorum fakat yüzümün şişmesinden korkuyorum. Sizce botoks yaptırınca yüz şişer mi? Düğünden ne kadar zaman önce botoks yaptırmalıyım? Teşekkürler,

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 20, 2019

Merhaba, Botoks cilt altındaki kasları gevşeterek kırışık görünümü açan bir uygulamadır. Botox, yüzün şişmesine sebep olmaz. Genellikle botoks ve dolgu uygulamalarının etkileri birbirlerine karıştırılıyor. Dolgu yaptırdıktan sonra yüzde ödem oluşabilir fakat aynısı botox için geçerli değildir. Düğünden önce botoks yaptırmanız yüzünüzde şişlik oluşturmaz. Botox uygulamasının etkisi genellikle 3. veya 4. gün ortaya çıkar. Bu nedenle ortalama düğünden bir hafta önce botox yaptırmanızı öneriyorum. Sağlıklı günler dilerim.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar