Boyun ve Gıdı Estetiği

Boyun Germe Ameliyatı

boyun germe ameliyatı

Yüz hatlarında yer çekimine en çok maruz kalan bölgelerin başında çenenin yan kısımları ve çene altındaki gıdı bölgesi yer alıyor. Gıdı bölgesindeki deformasyonlar yüzünden buradaki deri kolayca gevşeyebiliyor ve ileriki aşamalarda sarkmaya başlıyor. Boyun germe ameliyatı ile gıdınızdan kurtulabilir, fazla ve kırışmış deri yerine gergin ve daha genç görünebilirsiniz. Bunun yanı sıra yaş faktörünü ve yer çekimini de eklediğimizde boyun sarkma sorununu yaşayan birçok kişi görebiliyoruz. Boyundaki derinin sarkmasına halk arasında genellikle gıdı deniliyor. Bazı kişilerde bu sarkıklık boyun bölgesiyle birleşerek estetik olmayan bir görünüme sebep olabilir. Yanaklardan başlayan sarkma, çene bölgesinde kendini oldukça belli eder. Fotoğraflarda olduğunuzdan daha yaşlı ve kilolu görünüyorsanız sebebi gıdı problemi olabilir.

Boyun sarkmasının nedenleri nelerdir?

Boyun sarkması ve gıdı probleminin başında genetik sebepler geliyor. Genetik sebeplerin üzerine ilerleyen yaş faktörü ile beraber yerçekiminin etkileri de eklenince gıdı sarkması beklenen bir gelişme oluyor. Bu nedenlerin yanı sıra çene kemiğinin yeterince gelişmemesi, kilolu olmak ve cildin esnekliğinin azalmasıyla birlikte boyun bölgesinde sarkma ve gevşeme görülebiliyor. Zamanla çene hattı düzleşiyor, ağız çizgisinden başlayarak çeneye kadar devam eden katlantı çizgisi ortaya çıkıyor. Daha sonra gıdı ve boyun bölgesinde sarkma meydana geliyor. Özellikle deri yapısı ince kişilerde deri sarkması kırışıklıklarla beraber görünürken, kalın derili kişilerde ise boyun sarkması kütlesel şekilde dolgunluk şeklinde görülür. Her iki görüntüde kişiyi olduğundan yaşlı ve kilolu gösterir. Çene hattının belirgin olması ve gergin boyun gençlik belirtisidir.

Boyun germe ameliyatı nasıl yapılır?

Boyun germe ameliyatından önce hastanın daha önce geçirdiği operasyonlar ve hastanın yaşı, çene bölgesi ve cildin sarkması incelenir. Böylece hastaya en doğru olan estetik işlem yapılır. Boyun germe ameliyatı genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyat ortalama iki saat sürer. Kulak önünden başlayan, kulak memesinin altından kulak arkasına kıvrılan ve oradan da saçlı derinin içine doğru ilerleyen bir kesi açılır. Deri, altındaki kas dokusu ile beraber gerginleştirilir, cilt gerdirilerek fazlalıklar çıkarılır ve yeniden şekillendirilir. Şayet gıdıda yağlanma var ise liposuction yapılır. Boyun germe ameliyatı, yapılacak işlemlere göre yaklaşık 1,5-3 saat sürer. Ameliyat sonrası aynı gün hastaneden çıkabilirsiniz. Boyun germe ameliyatı sonrası bir hafta süze ile korse giymeniz ve bu bölgeye dikkatli bakmanız gerekebilir. Ödem ve morluk ameliyat bölgesinde görülebilir. Bu morluk ve ödem 7-10 gün içinde tamamen gidecektir. 1 hafta sonra dikişler alındıktan sonra yeni boyun yapınız görünür olacaktır. Boyun germe ameliyatının amacı, hastanın gıdı bölgesindeki fazla yağdan kurtulması ve sarkık görünümün ortadan kalkmasıdır. Böylece hasta kendini daha genç hissedecek ve kendine olan güveni artacaktır.

Boyun germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

İlk gün biraz ağrı olsa da hasta ağrı kesicilerle bunları durdurabilir. Bu operasyon sırasında kulak önü ya da arkasından girildiği için çok küçük izler kalır. Kalan bu izler dışarıdan çok belli olmaz. Eğer kişi izlerden rahatsız duyarsa lazer tedavilerinden faydalanabilir. Boyun germe ameliyatının üçüncü gününden sonra duş alınabilir. Operasyondan sonra mutlaka 10 gün boyunca bandaj kullanmalısınız. 10 gün içinde kulak çevresindeki dikişler alınır ve hasta günlük hayatına devam edebilir. Boyun germe ameliyatının etkisi gözle görülür şekilde boynun gerginleşmesi ve çene hattının belirgin şekilde görülmesidir.

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları?

Boyun germe ameliyat fiyatları yapılan işlemlere ve işlemin yapılacağı hastaneye göre değişebilir. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı merkezlerin çeşitli internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Uzman doktor tarafından uygulanan Boyun Germe Ameliyatı yaptırmak için  +90 212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak Boyun Germe Ameliyat fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.