Blog, Boyun ve Gıdı Estetiği

Boyun ve Gıdı Sarkmalarına Son

Boyun ve Gıdı

Boyun ve gıdı sarkması, yaşlanmanın ilk işaretlerinden biridir. Boyun ve gıdı ilk olarak kırışmaya sonrasında ise sarkmaya başlar. Boyun ve gıdı sarkmasını önlemenin en önemli yolu erken tedaviden geçiyor. Siz ne kadar erken boyun ve gıdı kırışıkları ile savaşmaya başlarsanız, sarkma sürecini o kadar geciktirmiş olursunuz. Gıdı sadece kırışıklık ile ortaya çıkmaz, erken yaşlarda kilolu kişilerde de gıdı oluşabilir. Gıdı, çenenin hemen altında beliren yağ hücrelerinin meydana getirdiği bölgedir. Gıdısı büyük olan kişiler olduğundan daha kilolu ve yaşlı görünebilir. Boyun ve gıdının birleştiği durumlarda ise boyun bölgesi çok belli olmadığı için kişiler olduğundan daha kısa görülebiliyor. Gıdı estetiği sayesinde günümüzde tek bir gün içinde buradaki yağ hücrelerinden kurtulabilirsiniz. Daha pürüzsüz, daha genç ve sıkı bir boyun bölgesi için size uygun gıdı ve boyun estetiklerini araştırmanızı öneririz.

Boyun ve Gıdı Sarkması Tedavi Yöntemleri

Liposuction ile Gıdı Eritme

Liposuction, ince kanüller yardımı ile vücuttaki fazla yağın dışarı çekilmesidir. Gıdı bölgesindeki fazla yağlanma, çenenin direkt olarak boyunla birleşmesini sağlar. Gıdısı olan kişiler profilden kilolu görünür, yüzü olduğundan daha uzun durur. Gıdı bölgesinde biriken yağları Liposuction ile aldırabilirsiniz. Liposuction ile gıdı aldırmak, izsiz ve ağrısız bir işlemdir. İnce kesilerden içeri girilerek gıdı bölgesindeki fazla yağ hücreleri dışarı çekilir. Eğer gıdı bölgesindeki yağlanma aşırı ise ve bu yağları vücut şekillendirme için değerlendirmek isterseniz klasik Liposuction yerine Vaser Liposuction yaptırabilirsiniz. Vaser Liposuction ile tek seansta daha fazla yağ aldırabilirsiniz. Aynı zamanda Vaser Liposuction ile alınan yağlar, meme büyütme, kalça büyütme veya yüz dolgunlaştırma gibi işlemlerde kullanılabilir. Liposuction ile gıdı aldırdıktan sonra sarkma görünürse gıdı gerdirme ameliyatı da yaptırabilirsiniz. Aşırı yağlanmanın olduğu kişilerde gıdı Liposuction sonrası deride sarkmalar oluşabiliyor. Bu sarkmanın önüne geçmek için gıdıdaki fazla deri kesilerek atılır, kalan deri ise gerdirilerek tekrar dikilir. Liposuction ile gıdı yağlarını aldırdıktan sonra 3-4 gün evde dinlenmeniz önerilir. 4.günden itibaren günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Ulthera ile ameliyatsız boyun ve gıdı germe

Ulthera, ultrason dalgalarını kullanarak cildin kolajen üretimini destekler. Kolajen üretimi sayesinde boyun bölgesi sıkılaşarak kırışıklardan arınır, sarkan boyun derisi toparlanır. Ulthera tedavisi tek seansta tamamlanır. Ameliyatsız bir uygulama olduğundan dolayı boyun ve gıdı bölgesinde herhangi bir iz kalmaz. Ulthera yapıldıktan sonra hızlıca boyun kırışıklarınızdan kurtulmaya başlarsınız. Ulthera işlemi etkisini en iyi olarak 3.ayda gösterir. Ulthera, boyun bölgesinde yeni kırışıklar görmeye başlayan kişiler için uygundur. Aşırı derecede boyun sarkması olan kişiler için boyun germe estetiği daha doğru olacaktır. Ultheranın en büyük avantajı derinin 3,5-4 mm altına odaklanan ses dalgalarını kullanmasıdır. Böylece uygulamadan sonra boynunuz daha sıkı görünecek, cilt kaliteniz artacaktır. Ulthera sadece 30 dakika sürer, işlemin sonuçları kalıcıdır. Daha pürüzsüz, genç ve sıkı bir boyun bölgesi için mutlaka Ulthera teknolojisinden yararlanın!

Thermage ile tek seansta gıdı eritme

Boyun bölgesi çok ince ve hassas bir deriden oluştuğu için kolayca kırışabilir. Boyun bölgesindeki kırışıklardan kurtulmanın en etkili yollarından biri Thermage uygulamasıdır. Thermage, radyofrekans enerjisini kullanarak cilt altına ısı gönderir. Yüksek ısı, deri altındaki kolajen sistemini uyararak cildin kırışıkları tedavi etmesini sağlar. Thermage cildi sıkılaştırarak boyun derisinin kalitesinin artmasını sağlar. Thermage seansının sonunda günlük hayatınıza dönebilirsiniz. İşlemden hemen sonra boyun bölgenizde ki sıkılaşmayı hissedeceksiniz. Bu etki 6 ay boyunca artarak devam edecektir. Thermage ile boyun sıkılaştırma uygulamasını yılın her mevsimi yaptırabilirsiniz.

Botox ile dekolte bölgesine gençlik

Dekolte bölgenizde çizgilenme ve kırışıklar görünmeye başladıysa sizin için Botox zamanı gelmiş demektir. Botox, boyun bölgesinde gırtlağın her iki yanında dikey olarak uzanan çizgileri ortadan kaldırarak boyun bölgesine genç bir hava katar. Dekolte bölgesindeki kırışıklar sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Dekoltenize gölge düşüren bu kırışıkları yok etmek için Botox yaptırabilirsiniz. Botox, Platysma kasını güçsüzleştirerek gevşemesini sağlar. Böylece dekoltenizdeki dikine çizgiler ortadan kalkar, 6 ay boyunca daha genç bir dekolteye sahip olabilirsiniz. Botox uygulamasının etkisi geçicidir, dilerseniz 6 ay sonra tekrar Botox yaptırabilirsiniz.

Boyun ve Gıdıya Mezolifting uygulamaları

Boyun ve gıdı bölgesindeki yaşlılık izlerini silmek için Mezolifting yaptırmaya ne dersiniz? Mezolifting, dekolte bölgenizde lifting yani kaldırma/toparlama etkisi yaratacaktır. Mezolifting hem cildin nemlenmesini sağlayan hem de kırışıklarla savaşan bir anti aging uygulamasıdır. Bu işlemde cildin orta bölümüne vitamin, mineral, amino asit, enzimler ve hyaluronik asitlerden oluşan bir serum enjekte edilir. İşlemden hemen sonra boyun bölgesinde gençleşme görülmeye başlayacak, dekolte bölgeniz daha sağlıklı görünecektir.

Benzer Yazılar

Boyun ve Gıdı Sarkmalarına Son” İçin 2 Soru Soruldu

  1. Gülten dedi ki:

    Boyun ve gıdı germe ve liposekjin ortalama ücretini öğrenmek isterim.

    1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

      Merhaba, Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Vaser liposuction ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.