Blog, Dolgu Uygulamaları

Dolgun Dudaklar

dolgun dudaklar

DOLGUN DUDAKKadınlarda çekici görünümün sırrı dolgun dudaklardan geçiyor. Dolgun dudaklar günümüzde seksi ve kadınsı bir görüntü ortaya çıkarıyor. Dudaklar, yüz hatlarının tamamlanmasına ve yüzün daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Hyaluronik asit ile yapılan dudak dolguları alt ve üst dudağın doğal bir şekilde dolgunlaşmasını sağlar. Dolgunlaşan dudaklar yüz hatlarıyla bütünleşerek kişiyi daha çekici ve seksi gösterir. Son yıllarda en çok tercih edilen medikal estetik uygulamalardan biri de dudak dolgusudur. Dudak dolgusunun etkileri geçicidir, yani dudak dolgusunu beğenmeyenler 6 ay sonra doğal dudaklarına geri dönebilir. Eğer dolgu sonrası dudaklarınızı beğendiyseniz, dudak dolgusunu her 6 ayda bir tekrar yaptırabilirsiniz.

Dudak dolgunluğu neden önemlidir?

Dudaklarımız, estetik ve fonksiyonel açıdan yüzümüzün önemli bir yapısıdır. Dudakların rengini ve nemliliğini veren mukoza denen kısım dudakları gösteren temel yapıdır. Dudakları dış ortama ve çevre yapılar ile birleştiren dudak derisi, hem fonksiyonu hem de dolgun ya da zayıf görünmesinde önemli rol oynayan kaslar, yağ ve bağ dokularından meydana gelir. 

Yüz üzerinde en dikkat çekici yapılardan biri olan dudak görünümü oldukça önemlidir. Dudakların estetik görünümü için anatomik olarak normal olmasının yanında çene, burun ve yüz yapılarının da birbirleri ile olan uyum ve oranı da oldukça önemlidir.

Dudakların kalın yada ince olması; dudakları oluşturan anatomik yapının gelişim eksikliklerine ya da anomalilerine,  genetik nedenlerle yada aslında normal oranlarda olmasına rağmen kişilerin mevcut dudaklarının ince olarak algılanması nedeniyle sorun olarak karşımıza çıkabilir.

Dudak dolgunlaştırma nasıl yapılır?

Dudak dolgusu ve lip lift ameliyatı en etkili dudak dolgunlaştırma yöntemleridir. Dudaklarının ince olmasından, asık görünmesinden ve en önemlisi yüz hattına yakışmadığını düşünen kişiler için dudak estetikleri oldukça iddialı sonuçlar ortaya çıkarıyorlar. Dudak yapınıza ve yüz hattınıza en uygun dudak tasarımı için mutlaka uzman bir hekimin görüşünü almalısınız. Çünkü farklı dudak estetikleri, farklı sonuçlar ortaya çıkarır. Sizin dudağınızın nasıl görünmesini istediğinize göre, dudak estetiğini planlayabiliriz. 

Dudak dolgusu

Dudak dolgusu, dudakları geçici bir süre dolgunlaştırmak için yapılan estetik uygulamadır. Dudak dolgusu, cerrahi bir yöntem değildir, dudakta kesi açılmaz. Hyaluronik asit dolgusu, dudak dokusunun içine enjekte edilerek dudağın daha hacimli görünmesi amaçlanır.

Dudak dolgusunun etkilerinin başında dudağı dolgunlaştırmak ve dudak kontürünü belirginleştirmek geliyor. Böylece dudak çizginiz ortaya çıkacak ve dudaklarınız daha belirgin olacaktır. 

Dudak dolgusunun ne kadar kalıcı olduğu da en çok merak edilen konuların başında geliyor. Bazı kişiler dudak dolgusunun 4 ayda eridiğini söylerken, bazısı ise 1,5 sene boyunca dudak dolgusunun kalıcı olduğunu görüyor. Buradaki en önemli fark, kullanılan dolgunun kalitesidir. Bizim kullandığımız Hyaluronik asit dolgusu 1 ila 1,5 sene arasında kalıcılık gösteriyor. Dudak dolgusu yaptıran hastalarımız, 6 ila 8 aydan itibaren dudak dolgusunu yeniletebilirler.

Lip Lift

Lip lift, cerrahi dudak kaldırma ameliyatıdır. Lip lift ameliyatında, burun tabanı ile üst dudak arasındaki mesafe kısaltılarak, üst dudak yukarı doğru taşınır. Böylece dudağa dolgu yapılmadan üst dudağın daha kalkık ve daha dolgun görünmesi amaçlanır. 

Aynaya baktığınızda üst dudağımız ile burun tabanı arasındaki mesafenin çok fazla olduğunu görüyor ve bu durum yüzünüze somurtkan bir ifade veriyorsa Lip Lift estetiği sizin için uygundur demektir. Ameliyat sırasında dudak üzerindeki fazla deri kesilerek, vücuttan uzaklaştırılır. Kalan deri de yukarı doğru çekilerek burun tabanı altına tekrar dikilir. Böylece ameliyat sonrasında üst dudağınız daha belirgin ve dolgun görünür. Dudak kaldırma ameliyatından sonra yüzünüze güleç ve daha dinamik bir ifade gelecektir. 

Dolgun Dudakların Sırrı

Dudak tipleri nelerdir?

Klasik dudak: Klasik dudaklar en doğal görünen dudak dolgularından biridir. Özellikle yaşlanma ile birlikte dudaklarının hacminde azalma olan kişiler için klasik dudak dolgusu uygun olacaktır. Klasik dudakların amacı, yaşlanmayla birlikte azalan dudak hacmini tekrar yoğunlaştırmaktır. Hyaluronik asit dolgusu sayesinde dudaklarınızın ortasını daha dolgun bir hale getirebilir, dudak yapınıza ve yüz şeklinize uygun bir şekilde dudaklarınızı büyütebilirsiniz.

Gül dudak: Angelina Jolie’nin dudaklarını beğeniyorsanız gül dudak tipini araştırmanızı öneririz. Gül tipi dudaklar, klasik dudak tipine göre daha dolgun ve iri görünür. Dudaklar, doğal bir şekilde ön tarafa doğru uzatılarak daha çekici bir görünüm elde edilir. Eğer siz de dudaklarınızda hacimli ve etkili bir görünüm yakalamak istiyorsanız gül dudak tipiyle ilgili hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

Kelebek dudak: Tıpkı kelebek kanadı gibi yay şeklinde güleç bir ifadeye sahip olmak isterseniz kelebek dudak yaptırabilirsiniz. Taylor Swift gibi genç ve sağlıklı bir dudak şekli arıyorsanız kelebek dudak sizlere uygun olacaktır. Uzman hekimler tarafından yapılan kelebek dudak uygulaması sayesinde dudaklarınız yay şeklinde yukarı doğru kalkacak ve dolgunlaşacaktır. Dudak kenarlarınızın hafifçe yukarı kalkmasıyla yüzünüzdeki somurtkan ve yaşlı ifade kaybolacak. Kelebek dudak, dudak yapısı aşağı sarkık olan kişilere önerilir.

Damla dudak: Damla dudak tipi, kelebek dudakların tam tersidir. Damla dudak modelinde alt dudaklarda iki tane gözyaşı damlasına benzeyen girintiler vardır. Bu girintiler, dudakların daha hacimli ve dolgun görünmesine yardımcı olur. Damla dudak modelinde dişler daha çok ön plandadır. Bu nedenle damla dudak yaptıran kişilerin mutlaka ön dişlerine özen göstermesi ve dişlerini düzenli olarak beyazlatması önerilir.

Melek kanadı dudak: En masum ve en genç görünen dudak şekli melek kanadı dudaklardır. Angel lip modeli denilen bu dudaklar, üst dudak ile burun tabanı arasındaki mesafenin kısaltıldığı modellere denir. Melek kanadı dudak modeli angel lip lift estetik operasyonu ile elde edilebilir. Dudaklarınızda kalıcı bir dolgunluk ve etkili bir değişim istiyorsanız melek kanadı dudak operasyonu ile tanışmalısınız.

Angel lip lift estetiğinde bu melek kanadı dudak etkisi yaratılabilir, hastanın burun tabanı ile üst dudağı arasında kalan deri parçası kesilerek ideal uzunluğa getirilir. Üst dudak hafifçe yukarı doğru kaldırılarak ameliyat tamamlanır. Eğer hastanın alt dudağı çok ince ise, alt dudağa ihtiyaç halinde hyaluronik asit dolgusu da önerilebilir. Angel lip lift estetiği yüzün daha masum, güleç ve enerjik görünmesine yardımcı olacaktır.

Hollywood dudağı: Hollywood filmlerinde gördüğümüz bu dudak şekli, hem üst hem de alt dudağın dolgun olduğu modeldir. Ünlülerin sıklıkla tercih ettiği bu dudak modeli yüze seksi ve çekici bir hava katar. Hollywood dudağında dudakların tam ortası ve iki yanı birden aynı düzeyde eşit olarak doldurulur. Özellikle ruj sürmeyi seven kişiler bu dudak modeliyle çok mutlu olacaktır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.